Қазақ тілі мен әдебиетінің мұғалімі: Исмаилова С.Ш.
Пән: Қазақ тілі
Сынып: 11 сынып
Сабақтың тақырыбы: Тамшыбұлақ-Жетісу таңғажайыбы
Сабақтың мақсаты: 1. Тамшыбұлақ туралы 5 сөйлем көлемінде монолог, диалог құрастырып айтып бере алады.
2. Түрлі талдауды орындай алады.
3. Табиғатты аялау
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың көрнекі құралдары: флипчарт, тест, бағалау парағы
АКТ | Дарынды балаларды оқыту | Оқыту үшін бағалау | Жас ерекшелігін ескеру | Көшбасшылық | СТО | Жаңа әдістер |
|
|
|
|
|
|
|
І. Қызығушылығын ояту кезеңі
№ | Жұмыс тақырыбы | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
1. | Ұйымдастыру | Амандасу. Бір-біріне сәттілік тілеу. |
|
Кім бүгін кезекші?
| Кезекшінің мәлімдемесі. | ||
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын айту |
| ||
Сөзжұмбақ шеше отырып, жаңа тақырыпты анықтау. | Сөзжұмбақ сұрақтарына жауап береді. | ||
Дәптерлерді ашамыз! | Жиырма алтыншы қараша Сынып жұмысы. Тамшыбұлақ- Жетісу таңғажайыбы | ||
Сабақтың барысы:
| Жеке мақсат қою |
ІІ. Мағынаны тану кезеңі
| Оқылым | Мәтінді оқимыз | Берілген сөздерден сөйлем құрастыру |
| Тыңдалым | Аудиожазба | Клоуз – тест |
| Айтылым |
| Тірек сөздер негізінде монолог айтып беру, диалог, жаңа сөздер |
| Жазылым |
| І қатар: сөзге фонетикалық талдау жасайды .Сөзді септейді ІІ қатар: Сөйлемге морфологиялық талдау жасайды IIIқатар: Сөйлемге синтаксистік талдау жасайды
|
ІІІ. Ой толғаныс кезеңі
| Қорытынды |
| Бағалау парақтарын толтыру |
| Үй жұмысы | Озық міндет (алдын-ала тапсырма беру) | 79-бет жаңа сөздерді жаттау |
| Рефлексия | Жетістік баспалдағы | Мен ... ұпай жинадым.Мен өз мақсатыма жеттім/жартылай жеттім. |