| Сабақтың тақырыбы: Мысалдар. Ахмет Байтұрсынұлы. Аққу, Шортан һәм Шаян | Мектеп: Ғали Орманов атындағы орта мектебі | Тексерілді: | ||||||||
| Күні: 20.10.2017 | Мұғалім: С.Сарай | |||||||||
| Сынып: | Қатысқан:20 | Қатыпағандар:0 | ||||||||
| Сабақта меңгерілетін дағдылық мақсаттар | Автордың өмірі мен шығармашылығы туралы мәлімет береді. Мысал жанрымен танысады, мысалдың ерекшелігін біледі, негізгі ойды анықтай алады, өз пікірімен бөліседі. | |||||||||
|
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар білуге тиісті: Мысалдың тәрбиелік мәнін ашады; | |||||||||
| Оқушылардың көпшілігі білуге тиіс: Мысалға сәйкес мақал - мәтел таңдай біледі; | ||||||||||
| Кейбір оқушылар білуге тиіс: Мысалды басқа шығарма түрлерінен ажырата біледі; | ||||||||||
| Бұрыннан бар білімдері | Тапсырмаларды сатылай кешенді талдауды біледі. | |||||||||
| Жоспар | ||||||||||
| Жоспарланған уақыттар | Жоспарланған уақыт (жаттығулар) | Ресурстар | ||||||||
| Басталуы | Ынтымақтастық атмосферасын құру: Адамның күлкісі – әлемдегі ең ғажайып құбылыстардың бірі. Адам күлкінің көмегімен таныса да, қоштаса да алады. Жымиыс біздің сезіміміздің сарасының ашылуына жол ашады. Күлкі арқылы көңіл күйлеріңді білдіріліп көріңдер. Бір - біріңе жымиыңдар, күлкілеріңді сыйлаңдар. Рахмет! Ендеше сабағымызды бастайық»
Өткенді еске түсіру: «Конверт - сұрақ»
|
Таныстырылым. | ||||||||
|
Ортасы
| Жаңа сабақ 1 - топ. Ахмет Байтұрсынұлының өмірі. 4-топ. Ахмет Байтұрсынұлы жайында мағлұмат береді.(кластер арқылы) 1873 жылы қазіргі ғалым, ақын «Тіл құралы», Торғай өңірінде «Қырық мысал» дүниеге келген. 4-топқа: Мысалға қандай мақал айтуға болады? |
Оқулықпен жұмыс. 1. Өлеңді мәнерлеп оқу. 2. Оқушыларға оқыту 3. «Аққу, шортан, шаян суреттері салынған сюжет бойынша әңгімелеу. | ||||||||
| Сергіту сәті | Орманның бiз емшiсiмiз Тоқ, тоқ, тоқ (Партаны үш рет ұрады) Құрт бiткендi жоқ етемiз Жоқ, жоқ, жоқ, (Қимыл көрсетедi) Тоқ, тоқ, тоқ, Жоқ, жоқ, жоқ. | Сергіту жаттығуы жазылған парақша | ||||||||
| Аяқталуы | - Әр топ өзінің атауына байланысты 5 жолды өлең құрайды. «Аққу», «Шортан», «Шаян». - Не үйрендік? Не білдік? | Сөздік жұмысын жүргізу. | ||||||||
| Үйге тапсырма: мазмұндау. | ||||||||||
| Дифференциациялау оқушыларға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалайша жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланыс – Денсаулық пен қауіпсіздікті тексеру, АКТ | ||||||||
| Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері анық па? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
|
Бүгінгі сабақ кызықты болды ма?
| |||||||||
| Дифференциялау жоспарым жүзеге асты ма? Тапсырмалары сәйкес болды ма? Уақыт дәлдігі қалай болды? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім? | Екі түрлі түсініктеме күнделігі. Оқушылардан дәптердің бетін (не таратылып берген парақты) ортасынан вертикаль сызықпен бөлу сұралады. Мәтінді оқу барысында олар:
| |||||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Оқушыларды сабақтың әр кезеңінде бағалау. 2: Дарынды және үлгерімі төмен оқушылардың ерекшелігіне көңіл бөлу. Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады ( оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Сабақтың нәтижесіне көңіл бөлу. 2: Рефлексия. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім ? | ||||||||||


Аққу, шортан һәм шаян (25.11 KB)

