Меню
Разработки
Разработки  /  Литература  /  Уроки  /  5 класс  /  "А.Байтұрсынов Адамдық диқаншысы"

"А.Байтұрсынов Адамдық диқаншысы"

5А\И2 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықта

07.02.2018

Содержимое разработки

Бекітемін:

Оқу ісінің орынбасары:Сейтова Л.А.

Қысқа мерзімді сабақ жоспары


Сабақтың тақырыбы

Ахмет Байтұрсынов «Адамдық диқаншысы» өлеңі Ұлтының ұлы ұстазы

Күні 11.01

Класс 5

Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары

5А\И2 эпикалық шығармадағы автор бейнесін анықтау


Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар: шығармадағы автор бейнесін анықтап, өлең құрылымына талдайды

Көптеген оқушылар: шығармадағы автор бейнесін анықтап, тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарын табады

Кейбір оқушылар: : шығармадағы автор бейнесін анықтап, тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарын тауып өз ойын дәлелдейді

Бағалау

критерийлері

Шығармадағы автордың бейнесін анықтайды

Шығармадағы тілдік бейнелеу, суреттеу құралдарының мағыналарын анақтайды.

Тілдік мақсаттар

Тақырып бойынша өз ойларын сауатты және дәлелді жеткізе білуге даярлау, зерттеу қабілеттерін дамытады;

Пән лексикасы және терминология: астарлы ой

Мәтін талдау барысында қолданылатын тіркестер: таңдау, іріктеу, салыстыру, анықтау, баяндау


Осыған дейін меңгерілген білім

А.Байтұрсынов «Адамдық диқаншысы»

Жоспар

Жоспарланатын уақыт

Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер

Дереккөздер

Сабақтың басы

8 минут

І. Тренинг «Менің досымның асыл қасиеті....»


Жүрекше


видеоролик

Сабақтың ортасы



22 минут

1-Тапсырма

Концептуалды кесте

Өлең шымағы Менің пікрім

Дискриптор: өлеңнің шумағын ажыратады

Ақын ойын түсінеді

Өз ойын білдіреді

Автор орындығы

2-тапсырма

Шығармадан бейнелеу, суреттеу құралдарын тауып, белгілеңіз.

Дискриптор: шығармадағы тілдік бейнелеу,суреттеу құралдарын табады

Мағыналарын анықтайды

Сұрақтарға жауап береді

Кесте

автор орындығы

Сабақтың соңы


Рефлекция: Бүгінгі іс әрекетім....




Қосымша ақпарат Үйге : 3 тапсырма

Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?

Дифференциацияны ментальды (концептуалды) карта жасауда оқушыларға қолдау көрсетіп, бағыт беру арқылы жүзеге асырамын.

Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз



Бұл бөлімді оқушылардың сабақ барысында алған білімдерін бағалау үшін

Әр оқушының дәптеріне бүгінгі жасаған жұмысы бойынша смайлик салып, не нәрсеге көңіл аудару керек екенін жазамын

Пәнаралық байланыс

Қауіпсіздік ережелері

АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)



Осы сабақ барысында оқушы өзі ойланып, идея ұсынады, алған ақпараты бойынша өмірмен байланыстырып қорытынды жасады

Ойлану

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?


















-80%
Курсы повышения квалификации

Психология межличностного общения

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
"А.Байтұрсынов Адамдық диқаншысы" (15.63 KB)
