| Сабақтың тақырыбы:Модель. Модельдеу. Модель түрлері. Модельдеудің негізгі кезеңдері | Мектеп: М.Мақатаев атындағы №13 орта мектеп. МКМ | |||||||||||||||
| Күні: 13.03.2017 | Мұғалімнің есімі: Барлыбекова Айнур Бақытжанқызы | |||||||||||||||
| Сыныбы: 9 б | Қатысқандар саны: 12 | Қатыспағандар саны: 0 | ||||||||||||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты | Модель, модельдеу, модель түрлері, модельдеудің негізгі кезеңдері туралы түсінеді, модельдеуді тәжірибеде қолданып, модельдің кезеңдерін ажырата алады. | |||||||||||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Кейбір оқушылар: | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Тілдік мақсат | Оқушылар:
| |||||||||||||||
| Негізгі сөздер мен тіркестер: | ||||||||||||||||
| Объект, статистикалық, динамикалық, материалдық, ақпараттық, вербальдық, таңбалық, графикалық, иерархиялық, желілік, компьютерлік, таңбалық, формальдау. | ||||||||||||||||
| Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:
| ||||||||||||||||
| Талқылауға арналған тармақтар: | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
| Жазылым бойынша ұсыныстар: | ||||||||||||||||
| Түрлі нысандарды пайдаланып, нысанның кішірейтілген моделін жасайды, компьютерде бағдарламаны орындайды. | ||||||||||||||||
| Алдыңғы оқу | 6 – сынып оқулығында кездеседі | |||||||||||||||
| Жоспар | ||||||||||||||||
| Жоспар-ланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||||||||||||
| Басталуы 1 минут 3 минут 2 минут 4 минут
|
1. Ұйымдастыру бөлімі. 2. Психологиялық ахуал орнату. «Мозайка» әдісі арқылы топқа бөлу. Оқушылар өздеріне таратылған қима қағаздардан электронды есептеуіш машинаның дамуына үлес қосқан атақты тұлғалардың бейнесін құрастырады және сыныпта сол тұлғалардың суреті бейнеленген орынға отырады (Чарлз Бэббидж, Джон Фон Нейман, Билл Гейтц). 3. Бағалау парағымен таныстыру. 1. Критерийлар бойынша бағалау 2. Топтық бағалау 3. Стикер арқылы бағалау Қ/с | Оқушының аты | Үй тапсырмасы | Постер қорғау | Тәжірибелік жұмыс | Сұрақтар қобдишасы | Қорытынды
| |||||||||
| 1 |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
| 2 |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
| 3 |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
| 4 |
|
|
|
|
|
|
| |||||||||
| Бағалау |
|
|
|
|
|
| ||||||||||
| 1 | «төмен» |
|
|
|
|
|
| |||||||||
| 2 | «орта» |
|
|
|
|
|
| |||||||||
| 3 | «жақсы» |
|
|
|
|
|
| |||||||||
Жинаған ұпайы
Бағасы
11 – 12
«5»
7 – 10
«4»
0 – 6
«3»
4. Үй тапсырмасын сұрау.
«Аквариум» әдісі бойынша сұрақтарға жауап беру.
(«Миға шабуыл» сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)
1. Жиым дегеніміз не? (Атауы бар, реттеліп жазылған бир типті элементтердің жиынын жиым дейміз)
2. Жиымдағы элементтің реттік санын ... дейміз. (Индекс)
3. Вектор дегеніміз не? (Бір жолдан тұратын кесте бірөлшемді жиым немесе вектор деп аталады)
4. Егер кесте бірнеше жолдан құралса, онда ол ... деп аталады. (көпөлшемді жиым немесе матрица)
5. Паскаль тілінде жиымдарға қандай амалдар қолданылады? (= (тең), (тең емес), := (меншіктеу) )


3D модельдеу және анимация (28.66 KB)

