Қысқа мерзімді жоспар
Бөлімі: 2-бөлім Спорт ойындары арқылы командалық бірлесу әрекеттері.
Тақырыбы: Ойын техникасы жақсарту
| Мектеп: Қостанай қаласы №15 орта мектебі
| ||||||
Уақыты: | Мұғалімнің аты-жөні: Жалғасбеков Нұрхан Нұрланұлы | ||||||
Сынып: 7 | Қатысқандар: | Қатыспағандар:
| |||||
Осы сабақты меңгеруге көмектесетін оқу мақ - саттары | 7.1.3.3 арнайы спорттық техникаларды орындау кезіндегі дағдылар мен реттілікті жетілдіру және қорытындылау | ||||||
Сабақ мақсаттары | 1. Қарама-қарсы тұрып допты жоғардан және төменнен беру. 2. Аласа тордан жүгіріп келіп қос аяқпен серпіле әуеде секіріп соққы жасау әрекетін көрсету. 3. Шабуыл соққысын орындау техникасын үйрету әуеде оң қолын жоғары алып білектен соққы беруді көрсету. Осы жаттығуды доппен жасау.
| ||||||
Бағалау критерийі | Оқушылардың барлығы: Қауіпсіздік ережелерді біледі Допты қарама-қарсы беру
| ||||||
Оқушылардың көпшілігі: Оқушылар жұппен және топпен тиімді жұмыс істей алады.. | |||||||
Оқушылардың кейбірі: Оқушылар ойындағы әр түрлі қозғалыс әрекеттерін біледі, өздері бір біріне үйретеді және бағалай алады | |||||||
Тілдік мақсат | Пәндік лексика және терминология: | ||||||
Допты жоғарыдан беру, төменнен,жоғарыдан қабылдау, аут,ойыншының тұрысы | |||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: | |||||||
Волейбол ойынында қандай жаттығу қиындық тудырды? Волейбол ойынында алаңда неше ойыншыдан ойнайды
| |||||||
Неге екенін айта аласындар ма? | |||||||
Допты жоғарыдан дұрыс беру және қабылдауды қалай түсінесіз? Қазақстан Республикасында волейбол құрамасы командасы қай деңгейде деп ойлайсыз? | |||||||
АКТ қолдану дағдылары | Бейне жазба қарау, ғаламтордан допты қабылдау, соққы жасау жазбасын қарау
| ||||||
Пән аралық байланыс | Тілді дамыту, қарым-қатынас, талқы, зерттеу дағдылары. Сабақты физика математика пәнімен байланыстыру.
| ||||||
Құндылықтар дамыту | Оқушылардың өзара жұмыс тәртібі. Сабақ кезінде бір-біріне деген әділдік, жауапкершілік, бір біріне деген сый құрмет және шыншылдық.
| ||||||
Алдын ала оқыту
| 6.1.1.1 аз ауқымды арнайы спорттық қозғалыс әрекеттерінің дәлдігін бақылауды және үйлесімділікті дамытуға арналған қимыл-қозғалысты дағдыларын қолдану | ||||||
| Жоспар | ||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар | |||||
Сабақтың басы
10 мин. | Б.К.Қ. - Балаларды сапқа тұрғызып,түгендеп тексеру, көніл күйлері мен денсаулыктары жөнінде аңыктама жасау, сабақ мақсаттарымен таныстырып талқылау өткізу. Орында жасалатын жаттығулары оңға,солға, кері бұрылу алаң шетімен қолды жоғары көтеріп, аяқ ұшымен және қолды белге қойып өкшемен жүру. 1.сапқа тұру, «Бір-бірін спорт атауымен мадақтау» шаттық шеңбері. 2.«1-алға,2-орынында, 3- артқа секіру» арқылы топқа бөліну. 3.«1,2,3, бекеттер» арқылы жалпы дене жаттығуларын жасау. Әрбір бекетке тапсырма беріледі. 1- бекет-допты жоғары лақтырып қағып алу,2-бекет-допты бір-біріне береді- келесі бала төменнен қабылдайды,3-бекет – екі қолын алға созып допты жоғалтпай алып жүріп, белгіден өту. Тапсырма 30 сек,ысқырық бойынша бекеттер айысып отырады. |
ысқырық, секундомер, | |||||
Сабақтың Ортасы 25 мин.
| №1 тапсырма: топтық жұмыс. (Т, К, Қ) Қ.Е қайталу Қарама-қарсы тұрып допты жоғардан және төменнен беру. Бір оқушы допты жоғары көтеріп,қарама-қарсы тұрған оқушыға береді. Қарама- қарсы тұрған оқушы допты қолын көтере қабылдап, қайта береді.Арақашықтық 7-8 м Оқушы допты еденге ұрып қарама-қарсы тұрған оқушыға береді, қарама-қарсы тұрған оқушы допты жоғарыдан қабылдап, ұстап қайта еденмен береді. Ойыншының екі қолмен төменнен допты қабылдау тұрысын үйрету. Арақашықтық 8-10 м оқушылар қарама-қарсы тұрып, бірінші нөмерлі оқушылар допты жоғарыдан қабылдап, екінші нөмерлі оқушылар допты төмен қабылдау. Дескрипторлар: Қ.Е қайталады Қарама-қарсы тұрып допты жоғардан және төменнен бере алады.
№2 тапсырма: Жұптық жұмыс. Аласа тордан жүгіріп келіп қос аяқпен серпіле әуеде секіріп соққы жасау әрекетін көрсету. Дескрипторлар: Аласа тордан жүгіріп келіп қос аяқпен серпіле әуеде секіріп соққы жасау әрекетін көрсеті.
№3 тaпсырмa: Топтық жұмыс. Шабуыл соққысын орындау техникасын үйрету Әуеде оң қолын жоғары алып білектен соққы беруді көрсету. Осы жаттығуды доппен жасау.
Дескрипторлар: Шабуыл соққысын орындау техникасын үйренді Әуеде оң қолын жоғары алып білектен соққы беруді көрсету. Осы жаттығуды доппен жасады.
|
волейболға арналған доп, ысқырық, тор
| |||||
Сабақтың соңы
5 мин.
| Б. Рефлексия: Сергіту сәті: Тыныс алу жаттығулары - Дискрипторлар арқылы бағалау. Көніл- күйлерін сұрау, сабақ қалай өткенің сұрау. КЕРІ БАЙЛАНЫС: - Сабақта сіздер үшін не ұнады? - Қандай жаттығу сіздер үшін қиын болды? - Келесі сабақта қандай жаңа әдісті үйренгілерің келеді?
Қалыптастырушы және ішкі жиынтық бағалау.
Дескрипторлар арқылы бағалау: - Қ.Е қайталады қарама-қарсы тұрып допты жоғардан және төменнен бере алады. - Аласа тордан жүгіріп келіп қос аяқпен серпіле әуеде секіріп соққы жасау әрекетін көрсеті. - Шабуыл соққысын орындау техникасын үйренді әуеде оң қолын жоғары алып білектен соққы беруді көрсету. Осы жаттығуды доппен жасады.
Үйге тапсырма: Волйбол ойыны туралы мәліметтер.
|
ысқырық, ,метр арнайы алан белгілері ,кіші доптар | |||||
Қосымша мәлімет
| |||||||
Саралау- Сіз қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспар- лайсыз? Қабілеті жоғары бала- лардың алдына қандай міндет қоюды көздейсіз?
| Бағалау-балалардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
| Пәнаралық байланыс, техникалық қауіпсіздік. | |||||
Дұрыс жоспарланып берілген тапсырмадан оқушылар сараланды. Сараланған оқушыларға үйірмеге бару кеңесі берілді. Курделі жаттығуларды орындау барысында сараптама жүргізілді | Дискрипторлар арқылы. | физика және геометрия. Денсаулық және қауіпсіздік-сабақтың басынан аяғына диін қауіпсізді ережесі сақталды. АКТ мен байланыс-допты жоғарыдан қабылдау суреттері. Құндылықтармен байланыс-мұғаліммен оқушы, оқушымен оқушы (тәрбие элементі). |