Комунальний заклад освіти
“Середня Загальноосвітня школа № 135”
Дніпропетровської міської ради
Відкритий урок
з літературного читання,
проведений в 3 – В класі
2015 – 2016 навч. рік
Вчитель: Кулінко Н.П.

02.12.2015
Тема. Заходь, заходь, сніжна зимонько!
А. М’ ястківський “Випав сніг”. В. Сухомлинський “Як синичка будить мене”.
Мета: розширювати уявлення учнів про красу зимової природи, зображення її в літературних творах, пробудити захоплення красою цієї пори року, начати спостерігати її красу, вчити добирати слова за темою, удосконалювати навички виразного читання;
розвивати мовленнєві вміння і навички, образне мислення, фантазію, спостережливість;
виховувати естетичні почуття, любов до природи, вміння милуватися нею.
Обладнання: підручники, малюнки з теми, плакат “Заходь, сніжна зимонько”, слова для асоціативного куща, сніжинки, сніговички.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
Хід уроку
I. Орг. момент.
Ось дзвінок нам дав сигнал
Працювати час настав
Тож дарма часу не гаймо
І урок наш починаймо.
II. Повідомлення теми і завдань уроку.
Сьогодні ми починаємо вивчати нову тему, присвячену одній із найчарівніших пір року. А якій саме – ви дізнаєтеся коли відгадаєте загадку.
Чудо сани прилетіли,
Скакуни в тих санях білі,
В санях сидить цариця,
Білокоса, білолиця.
Рукавом махає – сріблом все вкриває.
- Про яку царицю йдеться в загадці?
- Які слова допомогли їй відгадати?
III. Сприйняття та усвідомлення нового матеріалу.
1. Побудова асоціативного куща
- Що спадає вам на думку, коли ви чуєте слово зима?
Зима:
кучугури, мороз, сніг, лід, вітер, віхола, іній;
санчата, лижі, ковзани, сніжки, сніговик;
День Святого Миколая, Новий рік, Різдво.
2. Проблемна ситуація.
● Слухання казки про царя Року та його дочок: Весну, Літо, Осінь і Зиму.
● Бесіда за змістом казки.
● Звернення до школярів.
Я хочу щоб яскравим цвітом природа чарувала вас
Щоб так було не тільки літом
А й взимку і негоди час.
3. Пейзаж зимового настрою.
Гра “Додай слово”.
4. Читання учнями віршів про кольори зими.
5. Робота з підручником.
● Слово вчителя.
- Письменники і поети присвятили зимі багато творів. Із деякими із них сьогодні познайомимося;
● Читання вірша А. М’ ястківського “Випав сніг”.
- Який настрій викликає у вас цей вірш?
● Читання вірша учнями напівголосом.
мовчки (підготовка до виразного читання: звернути увагу на інтонацію, темп, тембр);
● Читання вголос.
6. Бесіда за змістом прочитаного.
7. Хвилинка здоров'я.
8. Самостійне читання оповідання В. Сухомлинського “Як синичка будить мене”.
мовчки, уголос.
9. Бесіда за змістом оповідання.
- Знайдіть опис синички і прочитайте його.
- Як ставиться автор до пташки? Звідки це видно?
- Чи потрібно підгодовувати синичок взимку? Чим саме?
- Знайдіть у тексті звуконаслідування.
IV. Підсумок уроку.
- Яку нову тему почали вивчати?
- Які зміни в природі свідчать про прихід зими?
- Який із прочитаних творів сподобався більше?
V. Домашнє завдання.
Вивчити вірш А. М’ ястківського напам'ять.

Відкритий урок з літературного читання (357.5 KB)

