Меню
Разработки
Разработки  /  Литература  /  Уроки  /  3 класс  /  Урок позакласного читання "Казка-опера Миколи Лисенка «Коза-дереза»"

Урок позакласного читання "Казка-опера Миколи Лисенка «Коза-дереза»"

Материал на украинском языке. Мета: на основі знань української народної казки ознайомити учнів з таким жанром мистецтва, як опера, розповісти дітям про професію оперного співака, декоратора.
30.11.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета уроку.

1. Навчальна.

На основі знань української народної казки «Коза - дереза», ознайомити учнів з таким жанром мистецтва, як опера. Розповісти дітям про професію оперного співака, декоратора.

2. Розвиваюча.

Розвивати в учнів вміння співставляти та порівнювати казку з оперою, вміння застосовувати набуті знання практично. Розвивати виразність читання, вміння опиратися на між предметні зв, язки.

3. Виховна.

Виховувати культуру поведінки у громадських місцях. Почуття гордості за всесвітнє визнання українських талантів. Розвивати бажання рости духовно.

Обладнання.

Плакат «План уроку», портрет М. Лисенка, фото оперних театрів, підбірка дитячої літератури, де є казка «Коза - дереза», декорації та костюми для інсценівки, емблема театру-дві маски.

Хід уроку.

1. Організаційна частина.

Діти заходять у клас раніше дзвоника(вчитель дає попередній дзвіночок), учні отримують «програмки» де зазначені головні герої казки та міститься словничок. Школярі ознайомлюються зі змістом «програмки» стоячи. По шкільному дзвонику учні сідають за парти. Вчитель дає третій дзвіночок.

Вчитель:- чому так розпочався урок ви зрозумієте трохи згодом, а зараз ознайомтеся з планом уроку.

План уроку.

1. Доброго дня всім!

2. «Моя кізочка»-д/з

3. Вчитель – д/з

4. Опера? Опера!

5. Микола Лисенко.

6. Цікава професія.

7. Працюємо з книгою.

8. Антракт.

9. Ми – актори.

10. Підсумок.

11. З новим роком!

Вчитель : - що найбільше зацікавило у плані? Чого очікуєте від уроку?

2. Актуалізація опорних знань.

Вчитель:- до сьогоднішнього уроку вам було прохання підготувати літературу, де поміщено казка, або вірш, чи оповідання, героєм якого була б кізочка. Та ще треба було б намалювати цю кізочку. (Діти переказують прочитані твори, та дають характеристику намальованій кізочці).

Вчитель:- а ось як я приготувалася до сьогоднішнього уроку. Впізнайте з якої казки ці уривки?(Вчитель показує книги зі шкільної бібліотеки та зачитує уривки з казки «Коза - дереза»).

3. Мотивація навчального процесу. Повідомлення теми, мети.

Вчитель: - Сьогодні на уроці ми ознайомимося з казкою- оперою «Коза- дереза».

Урок позакласного читання Казка-опера Миколи Лисенка Коза-дереза

4. Вступна бесіда.

Вчитель: -якось дивно, що говоримо про казку, а на дошці фото з архітектурними спорудами. Ці неймовірно гарні палаци-це оперні театри Львова та Одеси.

- А хто знає, що таке опера? (Відповіді дітей) Опера-це жанр музичного мистецтва, де герої свої слова проспівують.

- Чи чули ви оперу? Чи були ви в опері?(Діти відповідають, що не знайомі з оперним мистецтвом).

- Але сьогодні ви вже приторкнулися до високого. Коли заходили в клас ви вели себе, як відвідувачі оперних вистав:чули три дзвоники, отримали програмки, були ввічливими, святково одягнені. А на дошці емблема театру-дві маски-трагічне і комічне.

5. Робота по темі.

- З дитинства вам відома українська народна казочка про козу-дерезу. Давайте назвемо її героїв(Учні називають героїв казки). В постановці опери це-дійові особи. Вони зазначені в програмках разом з виконавцями.

Великий український композитор Микола Віталійович Лисенко написав оперу до улюбленої дітьми казки. І називається опера «Коза - дереза». Давайте згадаємо, як починається казка?(Розповідь дітей). Тепер послухайте як звучить початок опери (Звучить запис початку опери, де співає хор. )

Оперу виконують співаки, які мають таку цікаву професію- оперний співак. Для цього треба мати великий талант. В усьому світі відомі оперні голоси українських виконавців Соломії Крушельницької, Людмили Шемчук та інші.

6. Робота з книгою для позакласного читання.

- На сторінці 57-58 давайте прочитаємо ті слова, які ви тільки но почули піснею. (Читають хором).

- Що відбувалося далі по казці?Сторінка 59. Слова Лисички?Ви їх вчили на уроці музики?Давайте наспіваємо. (Діти співають пісню Лисички). А тепер послухайте як звучить ця пісня у виконанні оперних співаків. (Звучить запис пісні Лисички з опери).

7. Фізхвилинка.

- В театрі є перерва. У нас теж вона буде, але незвичайна. Ви об, єднаєтесь у дві групи, отримаєте чарівні пакети з костюмами, виберете та одягнете героїв. А я беру собі на допомогу двох декораторів. Слова для героїв знайдете на сторінці 59.

8. Ми - актори.

Діти показують сцену де Лисичка наспівуючи прикрашає хатку та йде у ліс, в цей час приходить Коза і поселяється у лисиччиній хатці. Діти слухають запис оперного співу Кози.

9. Робота з книгою.

Учні читають в особах сцени зустрічі Лисички з Зайчиком, Вовком, Ведмедем, Раком.

Вкінці знову звучить запис співу хору, учні стараються читаючи підспівувати.

10. Підсумок уроку.

- Чи справдилися ваші очікування щодо уроку?Що нового ви дізнались?Куди ми з вами завітали?Чи захотілось вам у справжню оперу?Чи з, явилося бажання співати цю казку?(Відповіді дітей).

З Новим роком!

Вчитель …Скоро, скоро Новий рік…

Скоро скажемо: «Кінь втік».

Кізка вже не за горою

 Рік Новий веде з собою.

Учень У пуховій її шерсті

Хай гріється ваше серце,

Ріжки зло хай відганяють,

Копитця щастя набивають!

Содержимое разработки

Тема уроку. Урок позакласного читання. Казка-опера Миколи Лисенка «Коза-дереза».

Мета уроку.

1.Навчальна.На основі знань української народної казки «Коза - дереза»,ознайомити учнів з таким жанром мистецтва ,як опера. Розповісти дітям про професію оперного співака, декоратора.

2. Розвиваюча. Розвивати в учнів вміння співставляти та порівнювати казку з оперою, вміння застосовувати набуті знання практично . Розвивати виразність читання ,вміння опиратися на між предметні зв,язки.

3.Виховна. Виховувати культуру поведінки у громадських місцях. Почуття гордості за всесвітнє визнання українських талантів. Розвивати бажання рости духовно.

Обладнання . Плакат «План уроку»,портрет М. Лисенка, фото оперних театрів, підбірка дитячої літератури, де є казка «Коза - дереза»,декорації та костюми для інсценівки,емблема театру-дві маски.

Хід уроку.

1.Організаційна частина.

Діти заходять у клас раніше дзвоника(вчитель дає попередній дзвіночок),учні отримують «програмки» де зазначені головні герої казки та міститься словничок. Школярі ознайомлюються зі змістом «програмки» стоячи. По шкільному дзвонику учні сідають за парти. Вчитель дає третій дзвіночок.

Вчитель:- чому так розпочався урок ви зрозумієте трохи згодом, а зараз ознайомтеся з планом уроку.

План уроку.

1.Доброго дня всім!

2. «Моя кізочка»-д/з

3. Вчитель – д/з

4.Опера? Опера!

5.Микола Лисенко.

6. Цікава професія.

7.Працюємо з книгою.

8.Антракт.

9. Ми – актори.

10.Підсумок .

11.З новим роком!

Вчитель : - що найбільше зацікавило у плані? Чого очікуєте від уроку?

2.Актуалізація опорних знань.

Вчитель:- до сьогоднішнього уроку вам було прохання підготувати літературу, де поміщено казка,або вірш,чи оповідання, героєм якого була б кізочка . Та ще треба було б намалювати цю кізочку.(Діти переказують прочитані твори, та дають характеристику намальованій кізочці).

Вчитель:- а ось як я приготувалася до сьогоднішнього уроку. Впізнайте з якої казки ці уривки?(Вчитель показує книги зі шкільної бібліотеки та зачитує уривки з казки «Коза - дереза»).

3.Мотивація навчального процесу . Повідомлення теми , мети.

Вчитель: - Сьогодні на уроці ми ознайомимося з казкою- оперою «Коза- дереза».

4. Вступна бесіда.

Вчитель: -якось дивно,що говоримо про казку , а на дошці фото з архітектурними спорудами . Ці неймовірно гарні палаци-це оперні театри Львова та Одеси.

-А хто знає, що таке опера?(Відповіді дітей)Опера-це жанр музичного мистецтва,де герої свої слова проспівують.

- Чи чули ви оперу? Чи були ви в опері?(Діти відповідають, що не знайомі з оперним мистецтвом).

- Але сьогодні ви вже приторкнулися до високого.Коли заходили в клас ви вели себе,як відвідувачі оперних вистав:чули три дзвоники , отримали програмки,були ввічливими,святково одягнені.А на дошці емблема театру-дві маски-трагічне і комічне .

5.Робота по темі.

-З дитинства вам відома українська народна казочка про козу-дерезу. Давайте назвемо її героїв(Учні називають героїв казки).В постановці опери це-дійові особи . Вони зазначені в програмках разом з виконавцями.

Великий український композитор Микола Віталійович Лисенко написав оперу до улюбленої дітьми казки. І називається опера «Коза - дереза». Давайте згадаємо,як починається казка?(Розповідь дітей).Тепер послухайте як звучить початок опери(Звучить запис початку опери , де співає хор.)Оперу виконують співаки,які мають таку цікаву професію- оперний співак.Для цього треба мати великий талант.В усьому світі відомі оперні голоси українських виконавців Соломії Крушельницької,Людмили Шемчук та інші.

6.Робота з книгою для позакласного читання.

-На сторінці 57-58 давайте прочитаємо ті слова,які ви тільки но почули піснею.(Читають хором).

- Що відбувалося далі по казці?Сторінка 59.Слова Лисички?Ви їх вчили на уроці музики?Давайте наспіваємо.(Діти співають пісню Лисички).А тепер послухайте як звучить ця пісня у виконанні оперних співаків. (Звучить запис пісні Лисички з опери).

7.Фізхвилинка.

-В театрі є перерва. У нас теж вона буде, але незвичайна . Ви об,єднаєтесь у дві групи ,отримаєте чарівні пакети з костюмами,виберете та одягнете героїв. А я беру собі на допомогу двох декораторів. Слова для героїв знайдете на сторінці 59.

8.Ми - актори.

Діти показують сцену де Лисичка наспівуючи прикрашає хатку та йде у ліс,в цей час приходить Коза і поселяється у лисиччиній хатці . Діти слухають запис оперного співу Кози.

9.Робота з книгою.

Учні читають в особах сцени зустрічі Лисички з Зайчиком,Вовком,Ведмедем,Раком.

Вкінці знову звучить запис співу хору,учні стараються читаючи підспівувати.

10.Підсумок уроку.

- Чи справдилися ваші очікування щодо уроку?Що нового ви дізнались?Куди ми з вами завітали?Чи захотілось вам у справжню оперу?Чи з,явилося бажання співати цю казку?(Відповіді дітей).

11.З Новим роком!

Вчитель …Скоро, скоро Новий рік…

Скоро скажемо: «Кінь втік».

Кізка вже не за горою

Рік Новий веде з собою.

Учень У пуховій її шерсті

Хай гріється ваше серце,

Ріжки зло хай відганяють,

Копитця щастя набивають!

-80%
Курсы повышения квалификации

Информационно-коммуникационные технологии на уроке (русский язык и литература)

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок позакласного читання "Казка-опера Миколи Лисенка «Коза-дереза»" (17.86 КB)
