Меню
Разработки
Разработки  /  Литература  /  Уроки  /  5 класс  /  Урок литературы "Ольга Бусенко "Паперовий Янгол""

Урок литературы "Ольга Бусенко "Паперовий Янгол""

Материал на украинском языке. Мета: ознайомити учнів із сучасною дитячою українською прозою, зокрема із книгою Ольги Бусенко «Паперовий Янгол»; розвивати уміння переказу прочитаного, навички самостійної роботи, виразного читання; виховувати справжніх шанувальників українського слова.
14.03.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: ознайомити учнів із сучасною дитячою українською прозою, зокрема із книгою Ольги Бусенко «Паперовий Янгол»; розвивати уміння переказу прочитаного, навички самостійної роботи, виразного читання; виховувати справжніх шанувальників українського слова.

Тип уроку: урок позакласного читання.

Обладнання: книга Ольги Бусенко «Паперовий Янгол», ілюстрації з книжкових історій.

Підготовчий етап. Учні одержали такі завдання: прочитати книжку Ольги Бусенко «Паперовий Янгол», підготувати коротенькі виступи щодо прочитаного. Клас поділено на групи за кількістю історій, які будуть розглядатися на уроці. Намалювати ілюстрації до книжкових історій.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Формування позитивного емоційного настрою.

 - Діти, погляньте один на одного, усміхніться. Нехай із промінчиків добра, що засяяли на ваших обличчях, і розпочнеться урок. А він сьогодні – незвичайний. Чому? Ви зараз зрозумієте.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

 Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок. Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Щоб досягти поставленої мети, треба пройти такими завданнями - сходинками: зацікавити присутніх історіями дівчинки Яринки, поділитися враженнями, здивувати героями.

ІV. Самооцінка. (Усім учням пропонується самим себе оцінити на початку уроку: на який бал знають вони сучасну дитячу прозу?)

V. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах. Кожна група представляє історію (назва історії, стислий зміст, враження від прочитаного).

І група: знайомство із Ольгою Бусенко (у формі інтерв’ю)

Доброго дня, шановна Ольго Василівно! Скажіть, будь ласка, коли і в якому місті ви народилися?

Я народилася у 1958 році у Дніпропетровській області. З 1965 року живу в Києві.

Де Ви отримували освіту?

У Києві я закінчила школу, а потім і філологічний факультет державного університету імені Т. Г. Шевченка.

А після закінчення університету чим ви займалися, де працювали?

Працювала викладачем російської та української мови як іноземної в інституті культури.

Ви і сьогодні там працюєте?

Зараз я працюю вчителем у Печерській міжнародній школі.

Ольго Василівно, коли ви почали писати?

Я почала писати, коли народилася донька.

З чого починалася ваша творчість?

На день народження доньки я писала й майструвала їй книжечки. Пізніше віднесла щось з того «писаннячка» до журналу. Так поступово почали з’являтися мої казки. Коли їх стало вже багато з’явилися мої перші книжки.

Ольго Василівно, що ви побажаєте своїм читачам?

Я дуже люблю дитячі книжки й читаю їх впродовж усього життя. Адже хороша дитяча книжка, як, відомо, цікава і дорослим. Тому я бажаю вам, щоб на вашому шляху зустрічалися тільки хороші книжки.

ІІ група представляє історію «Про паперового янгола» з книжки Ольги Бусенко «Паперовий янгол».

 Ця історія про паперового янгола, який жив у помешканні відомої художниці і відчував себе дуже щасливим. Одного разу Янгол вилетів за вікно і потрапив до старезного клена, який співчував йому та захищав. Потім його знайшла дівчинка Яринка, яка взяла його додому та почала ним опікуватись.

Проте Яринка знала, що янгол комусь належить і розуміла, що його треба повернути. Для цього вона написала оголошення. Але хазяїн не відгукнувся. Одного дня Яринка з бабусею пішли гуляти до ботанічного саду і взяли з собою Янгола. Там вони зустріли художницю, яка впізнала свого янгола. Вона запропонувала Яринці іншого янгола. Дівчинка з радістю погодилася і була дуже вдячна художниці.

Весь материал - смотрите документ.

Содержимое разработки

Тема: Ольга Бусенко. «Паперовий Янгол»

Мета: ознайомити учнів із сучасною дитячою українською прозою, зокрема із книгою Ольги Бусенко «Паперовий Янгол»; розвивати уміння переказу прочитаного, навички самостійної роботи, виразного читання; виховувати справжніх шанувальників українського слова.

Тип уроку: урок позакласного читання.

Обладнання: книга Ольги Бусенко «Паперовий Янгол», ілюстрації з книжкових історій.

Клас: 5

Підготовчий етап. Учні одержали такі завдання: прочитати книжку Ольги Бусенко «Паперовий Янгол», підготувати коротенькі виступи щодо прочитаного. Клас поділено на групи за кількістю історій, які будуть розглядатися на уроці. Намалювати ілюстрації до книжкових історій.


Хід уроку


І. Організаційний момент

Формування позитивного емоційного настрою.

- Діти, погляньте один на одного, усміхніться. Нехай із промінчиків добра, що засяяли на ваших обличчях, і розпочнеться урок. А він сьогодні – незвичайний. Чому? Ви зараз зрозумієте.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

ІІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Книжка, яку ви тримаєте в руках, незвичайна. Ім’я її автора заховане всередині, на сторінках казочок. Вигадала ці історії та створила до них ілюстрації одна людина – дівчинка Яринка. Своїм пензликом вона вимальовує на аркушику дерево, а на самому вершечку – янгола. Паперового янгола. Щоб досягти поставленої мети, треба пройти такими завданнями-сходинками: зацікавити присутніх історіями дівчинки Яринки, поділитися враженнями, здивувати героями.

ІV. Самооцінка. (Усім учням пропонується самим себе оцінити на початку уроку: на який бал знають вони сучасну дитячу прозу?)

V. Вивчення нового матеріалу

Робота в групах. Кожна група представляє історію (назва історії, стислий зміст, враження від прочитаного).

І група: знайомство із Ольгою Бусенко (у формі інтерв’ю)

  • Доброго дня, шановна Ольго Василівно! Скажіть, будь ласка, коли і в якому місті ви народилися?

  • Я народилася у 1958 році у Дніпропетровській області. З 1965 року живу в Києві.

  • Де Ви отримували освіту?

  • У Києві я закінчила школу, а потім і філологічний факультет державного університету імені Т.Г.Шевченка.

  • А після закінчення університету чим ви займалися, де працювали?

  • Працювала викладачем російської та української мови як іноземної в інституті культури.

  • Ви і сьогодні там працюєте?

  • Зараз я працюю вчителем у Печерській міжнародній школі.

  • Ольго Василівно, коли ви почали писати?

  • Я почала писати, коли народилася донька.

  • З чого починалася ваша творчість?

  • На день народження доньки я писала й майструвала їй книжечки. Пізніше віднесла щось з того «писаннячка» до журналу. Так поступово почали з’являтися мої казки. Коли їх стало вже багато з’явилися мої перші книжки.

  • Ольго Василівно, що ви побажаєте своїм читачам?

  • Я дуже люблю дитячі книжки й читаю їх впродовж усього життя. Адже хороша дитяча книжка, як, відомо, цікава і дорослим. Тому я бажаю вам, щоб на вашому шляху зустрічалися тільки хороші книжки.

ІІ група представляє історію «Про паперового янгола» з книжки Ольги Бусенко «Паперовий янгол».

Ця історія про паперового янгола, який жив у помешканні відомої художниці і відчував себе дуже щасливим. Одного разу Янгол вилетів за вікно і потрапив до старезного клена, який співчував йому та захищав. Потім його знайшла дівчинка Яринка, яка взяла його додому та почала ним опікуватись.

Проте Яринка знала, що янгол комусь належить і розуміла, що його треба повернути. Для цього вона написала оголошення. Але хазяїн не відгукнувся. Одного дня Яринка з бабусею пішли гуляти до ботанічного саду і взяли з собою Янгола. Там вони зустріли художницю, яка впізнала свого янгола. Вона запропонувала Яринці іншого янгола. Дівчинка з радістю погодилася і була дуже вдячна художниці.

ІІІ група представляє історію, яка має назву «Про тигра, зебру й крокодила».

У цій історії розповідається про хлопчика на ім’я Вовчик , який дуже любив малювати. Він малював все: сім’ю, звірів, навіть те, чого не бачив.

Після відвідування зоопарку Вовчик намалював диких звірів. Він ставив під малюнками дуже цікаві підписи. Дідусь помітив, що в цих підписах звірі наділені людськими ознаками. Наприклад крокодила хлопчик назвав злим.

Далі ця історія розповідає про дивний сон хлопчика, в якому крокодил хотів з’їсти тигра. Але у відповідь на цей злий намір тигр чемно запитав у крокодила, чи хотів би він, щоб його самого з’їли. Після такого ставлення до себе крокодил замислився і став лагідним. Коли хлопчик прокинувся, то змінив підпис під малюнком: «Дуже добрий, навіть лагідний крокодил, який співає пісню».

VІ.Самооцінка. (Учитель пропонує поставити кожному учню оцінку за урок)


VІІ. Закріплення набутих знань, умінь, навичок

Вправа «Мозковий штурм».

1. Хто є автором книжки «Паперовий янгол»?

2. Яку освіту має Ольга Бусенко?

3. Де зараз працює письменниця?

4. З чого почалася її письменницька діяльність?

5. Про які людськя якості ви дізналися з історій дівчинки Яринки?

6.Чому вчать нас історії Яринки?


VІІІ. Підсумок уроку

Вправа «Незакінчене речення».

- На уроці я навчився…

- На уроці я дізнався…

- Цей урок змусив мене задуматися…


ІX.Оцінювання вчителем учнів (з урахуванням самооцінок)


X. Домашнє завдання. Прочитати 2 історії (за вибором учнів) з книги «Паперовий янгол» О.Бусенко. Вміти переказувати. Намалювати ілюстрацію до однієї з історій.






-80%
Курсы повышения квалификации

Психология межличностного общения

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок литературы "Ольга Бусенко "Паперовий Янгол"" (42 КB)
