Материал на украинском языке.
Мета: ознайомити учнів з лікарськими властивостями рослин, рослинами – символами України, правилами догляду за кімнатними рослинами: спонукати дітей до дослідницької діяльності; виховувати бережливе ставлення до природи.
Обладнання: дослідницькі матеріали учнів, кросворд, ілюстрації та фотографії рослин; виставка малюнків; модель зеленої поверхні; виставка кімнатних рослин.
Хід уроку
І. Організація класу
Емоційне налаштовування. (Звучить музика)
1-й учень:
Пізнання світу починається з добра. З давніх часів людина шанувала та обожнювала природу. Сьогодні ми поведемо розмову про одвічних супутників людини – рослин.
2-й учень:
Важко уявити собі, що рослини зникли б із поверхні Землі. Тоді зникло б і все живе на нашій планеті. Рослини – це царство природи, яке вчені назвали Флорою.
3-й учень:
На Землі існує близько 600 тисяч рослин. Трави і квіти, кущі і величезні дерева... Усі вони лікують нас, дають нам продукти харчування, одяг, житло. Але, головне, чим ми завдячуємо рослинам, - це кисень, який вони нам постачають. Тож із упевненістю можна сказати, що рослини – наші найкращі друзі та помічники.
4-й учень:
Вмійте природу любити,
Кожній стеблині радіти.
У полі, у лузі, над яром –
Квіти, дерева та трави.
5-й учень:
Оберігайте ж повсюди
Кожну травиночку в гаї,
Усе те окрасою буде
Нашого рідного краю.
Учитель:
Наш сьогоднішній урок ми вирішили провести у формі конференції. Всі учні отримали спеціальні завдання два тижні тому. За цей час вони повинні були провести науковий пошук, одержати нові знання про світ рослин. Сьогодні у своїх виступах ознайомити нас усіх із результатами своєї роботи.
ІІ. Повідомлення мети та ознайомлення з темами дослідницьких робіт, що готувались до конференції.
Учитель:
У нас було три дослідницькі групи:
І група готувала повідомлення про лікарські рослини;
ІІ група досліджувала рослини, які вважаються символами України;
ІІІ група готувала повідомлення про кімнатні рослини.
На нашій конференції всі мають право ставити запитання, висловлювати свої думки; доповнювати.
ІУ. Розгадування кросворда
1) Який кущ є символом українського народу? (калина)
2) Яке дерево-лікар дало назву літньому місяцю? (липа)
3) Яке дерево застосовується в народній медицині повністю? (сосна)
4) Яке дерево найбільш оспіване Т.Г.Шевченком, є деревом-оберегом рідного дому? (верба)
5) Яке дерево дало назву весняному місяцю? (береза)
6) Яке дерево є наймогутнішим, охороняється законом? (дуб)
У. Підсумки уроку
Учитель:
От і добіг кінця наш урок-конференція. Всі діти дуже добре попрацювали. Ваші квіти прикрасили наш клас. Він став урочистим і святковим. Так само і вся наша планета прикрашається зеленим дивом – рослинами.
Вмійте природу любити,
Кожній стеблині радіти.
У полі, у лісі, над яром –
Квіти, дерева та трави...
Оберігайте ж повсюди
Кожну травиночку в гаї,
Все те окрасою буде
Нашого рідного краю.
Весь материал - смотрите документ.