Материал на украинском языке.
Мета: ознайомити учнів з предметом інформатики і можливостями комп’ютера; ознайомити із правилами поведінки та технікою безпеки в комп’ютерному класі; виховувати дбайливе ставлення до обладнання в кабінеті.
Обладнання: презентація, казковий герой, мультфільм, педагогічний програмовий засіб «Сходинки до інформатики»
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Застосування педагогічного програмового засобу «Сходинки до інформатики»
Хід уроку
І Організаційна частина
1. Привітання
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо.
Роботу швидше починаймо.
2. Перевірка готовності до уроку
- Діти, подивіться чи все необхідне є у вас на партах: зошит , ручка, щоденник. Все зайве приберіть у портфель.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Введення елементів нестандартності.
Діти у нас сьогодні урок незвичайний, ми зараз з вами подивимося мультик і ви мені скажете, які висновки ви зробили.
Мультфільм
2. Повідомлення теми та мети уроку
- Отже, діти наша сьогоднішня тема Правила ТБ і наш сьогоднішній гість комп’ютер і він хоче дізнатися, що ви знаєте про нього.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Розповідь вчителя.
Почнемо ознайомлення з предметом із розповіді про слово, яке дуже схоже на назві предмета «Інформатика», - це «інформація»
З давніх - давен схід сонця повідомляв людині про початок нового дня, захід – про кінець дня. Рикання тварин змушувало людей ховатися від хижаків, гіркий смак їжі – виплюнути її. Людина від народження оточена інформацією, яку вона отримує з навколишнього середовища. Але в первісному світі інформації було небагато, а з розвитком суспільства її ставало все більше і більше.
Сучасна людина отримує велику кількість інформації: спілкування з людьми і тваринами, читання книг, газет, журналів, перегляд телепередач, прослуховування радіо, відвідування музеїв театрів, концертів. Таку кількість інформації важко зберігати, обробляти, передавати. І людина винаходить нові технічні засоби, які їй допомагають здійснювати ці процеси. Було винайдено книгодрукування пошту, радіо, телевізор, мобільний телефон. Поява комп’ютерів – машин для обробки інформації –дала людству нові можливості. Комп’ютери швидко ввійшли в усі сфери нашого життя. В 2 пол. 20 століття сформувалася наука про загальні властивості й закономірності інформації, про методи її пошуку, передачі, зберігання, обробки й використання в різних галузях діяльності людини. Ця наука отримала назву інформатика.
Інформатика - це наука, яка вивчає засоби отримання, обробки, зберігання та поширення інформації за допомогою комп’ютера.
Так , що таке інформатика?
Вивчення правил техніки безпеки.
Діти , а зараз увага на дошку. Розглянемо правила ТБ в комп’ютерному класі.
Ніколи не допускай безладу на робочому місці.
Сядь зручно спину тримай рівно, ноги на підлозі
Відстань від очей до монітора повинна бути 50 - 60 см
Не клади клавіатуру на коліна
Не можна чіпати дроти комп’ютера.
Не можна приходити в комп’ютерний клас з їжею
Не клади лікті та посторонні предмети на клавіатуру
Тримай комп’ютер в чистоті
Робота в зошитах
- Запишіть число класна робота та визначення, що ж таке інформатика.
Фізкультхвилинка
проведемо фізкультхвилинку
Встаньте, діти, посміхніться,
Землі нашій уклоніться
За щасливий день вчорашній.
Всі до сонця потягніться,
Вліво, вправо нахиліться,
Веретенцем покрутіться.
Раз присядьте, два присядьте
І за парти тихо сядьте.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
1. Повторення правил ТБ.
Діти чи можна приходити в комп’ютерний клас з їжею?
Відстань від очей до монітора повинна бути 50 - 60 см
Чи можна чіпати дроти комп’ютера?
Біля комп’ютера не повинно бути сторонніх предметів.
Діти порівняйте малюнки, подивіться яка правильна, а яка ні?
2. Робота за комп’ютером.
а) інструктаж до практичної роботи.
Сьогодні ми граємо в гру « Ханойська вежа». Ваше завдання зібрати суцільну пірамідку на іншій паличці. Наведіть курсор миші на частинку, натисніть ліву клавішу миші, і тримайте її натиснутою та перемістіть частинку на потрібне місце, потім відпустіть.
- Відпустивши кнопку миші, дивіться, що слід далі переміщати. Якщо частинка стала кольоровою – то вона стала на своє місце, ви можете переміщати іншу частину. Якщо ні – то переміщуєте її , та шукаєте місце.
б) практична робота за ПК.
- Діти, сідаємо за комп’ютери та починаємо працювати. Якщо виникають питання піднімаємо руку.
V. Підведення підсумків
1. Ребуси (монітор, алгоритм, процесор)
2. Підсумкова бесіда.
Що ж таке інформатика?
Як називається машина для обробки інформації?
3. Оцінювання.
Сьогодні працювали добре. Молодці! За урок отримали 11 балів …; 10 балів…
4. Прощання.
Дякую за урок, мені було дуже приємно з вами працювати.