Меню
Разработки
Разработки  /  Биология  /  Уроки  /  8 класс  /  Урок биологии "Разнообразие моллюсков"

Урок биологии "Разнообразие моллюсков"

Материал на украинском языке. Мета: систематизувати і узагальнити знання про будову та особливості процесів життєдіяльності молюсків; закріпити поняття: мантія,мантійна порожнина; повторити,як утворюється черепашка та перлини; закріпити вміння визначати види молюсків за виглядом їх черепашок.
12.01.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета:

Освітня: систематизувати і узагальнити знання про будову та особливості процесів життєдіяльності молюсків; закріпити поняття: мантія, мантійна порожнина; повторити, як утворюється черепашка та перлини; закріпити вміння визначати види молюсків за виглядом їх черепашок;

Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати біологічні об’єкти між собою, уміння аналізувати і робити відповідні висновки; розвивати спостережливість, пам’ять, мову, логічне мислення; продовжувати розвивати вміння працювати в групах, здійснювати самоперевірку;

Виховна: продовжувати виховувати екологічне мислення, любов та бережливе ставлення до природи рідного краю.

Тип уроку. Узагальнення, контролю й корекції знань учнів;

Основні поняття та терміни: двостулкові, черевоногі, головоногі, лопатоногі, панцирні.

Міжпредметні зв ́язки: біологія рослин, географія, історія.

Матеріали та обладнання: малюнки, тести, таблиці, проектор, презентація «Різноманітність молюсків» , відео «Удивительный мир молюсков»

Хід уроку:

І. Організаційний момент:

перевірка та запис відсутніх учнів, запис уроку;

ІІ. Актуалізація опорних знань:

А) Фронтальна бесіда:

Які середовища освоїли молюски?

Чи всі вони однакові , незалежно від того де вони мешкають?

На які класи поділяється тип?

Що спільного в будові представників різних класів?

З яких відділів складається тіло молюсків?

Чим вкритий їх тулуб?

Що таке мантійна порожнина?

Чим вона заповнена?

Як пересувається двостулковий молюск?

Де розміщуються зябра, тулуб і внутрішні органи молюска?

Наведіть приклади морських і прісноводних молюсків?

Який розвиток молюсків?

Якого типу нервова система?

Чим представлені органи виділення?

Якого типу система травлення?

Які особливості системи кровообігу та травлення?

Б) Презентація з теми на великому екрані;(додаток)

В) Цікаві факти (випереджаюче дз)

Урок биологии Разнообразие моллюсков

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

Повідомлення теми мети та завдань уроку.

Ми завершили вивчення теми тип Молюски і вже тепер точно знаємо, що МОЛЮСКИ – це одна з найбільш організованих і водночас найчисленніших груп безхребетних тварин.

 Сьогодні ми маємо підсумувати все вивчене з теми «Молюски» і визначити за допомогою двох способів рівень ваших досягнень. Одна частина класу(23) на тестових листочках, що лежать на партах, а друга (13) частина на комп’ютерах.

ІV. Перевірка навчальних досягнень:

 - Одна частина класу має заздалегідь приготовлені листочки з тестовими завданнями ( додаток);

 - Друга частина класу пересідає за комп’ютери, на яких встановлена програма «май тест».

Весь матеріал – смотрите документ.

Содержимое разработки

Урок. Різноманітність молюсків.

Мета:

Освітня: систематизувати і узагальнити знання про будову та особливості процесів життєдіяльності молюсків; закріпити поняття: мантія,мантійна порожнина; повторити,як утворюється черепашка та перлини; закріпити вміння визначати види молюсків за виглядом їх черепашок;

Розвиваюча. Розвивати уміння порівнювати біологічні об’єкти між собою, уміння аналізувати і робити відповідні висновки; розвивати спостережливість, пам’ять, мову, логічне мислення; продовжувати розвивати вміння працювати в групах, здійснювати самоперевірку;

Виховна: продовжувати виховувати екологічне мислення, любов та бережливе ставлення до природи рідного краю.

Тип уроку. Узагальнення, контролю й корекції знань учнів;

Основні поняття та терміни: двостулкові, черевоногі, головоногі, лопатоногі, панцирні.

Міжпредметні зв ́язки: біологія рослин, географія, історія.
Матеріали та обладнання: малюнки, тести,таблиці, проектор, презентація «Різноманітність молюсків» , відео «Удивительный мир молюсков»

Хід уроку:

І. Організаційний момент:

перевірка та запис відсутніх учнів, запис уроку;

ІІ. Актуалізація опорних знань:

А) Фронтальна бесіда:

  • Які середовища освоїли молюски?

  • Чи всі вони однакові , незалежно від того де вони мешкають?

  • На які класи поділяється тип?

  • Що спільного в будові представників різних класів?

  • З яких відділів складається тіло молюсків?

  • Чим вкритий їх тулуб?

  • Що таке мантійна порожнина?

  • Чим вона заповнена?

  • Як пересувається двостулковий молюск?

  • Де розміщуються зябра, тулуб і внутрішні органи молюска?

  • Наведіть приклади морських і прісноводних молюсків?

  • Який розвиток молюсків?

  • Якого типу нервова система?

  • Чим представлені органи виділення?

  • Якого типу система травлення?

  • Які особливості системи кровообігу та травлення?

Б) Презентація з теми на великому екрані;(додаток)

В) Цікаві факти (випереджаюче д\з)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності:

Повідомлення теми мети та завдань уроку.

Ми завершили вивчення теми тип Молюски і вже тепер точно знаємо, що МОЛЮСКИ – це одна з найбільш організованих і водночас найчисленніших груп безхребетних тварин.

Сьогодні ми маємо підсумувати все вивчене з теми «Молюски» і визначити за допомогою двох способів рівень ваших досягнень. Одна частина класу(2\3) на тестових листочках, що лежать на партах, а друга (1\3) частина на комп’ютерах.

ІV. Перевірка навчальних досягнень:

- Одна частина класу має заздалегідь приготовлені листочки з тестовими завданнями ( додаток);

- Друга частина класу пересідає за комп’ютери, на яких встановлена програма «май тест»;

V. Осмислення вивченого:

- взаємоперевірка тих робіт хто працював за партами

Фізультхвилинка для очей

VІ. Закріплення вивченого:

Відео перегляд « Удивительный мир молюсков»

VІІ. Підведення підсумків уроку:

  1. Виставлення (додаючи балики за роботу на уроці) оцінок в щоденники;

  2. Д./З.:

- повторити параграф 28-29;

- підготувати повідомлення про річкового рака;

- в друк. Зошиті ст.. 42-43 заповнити;

Додаток №1

Тестові завдання І варіант Тип Молюски

  1. За загальною будовою молюски мають тіло:

А несегментоване, вторинно-порожнинне

Б несегментоване, первинно-порожнинне

В сегментоване, вторинно-порожнинне

Г сегментоване, первинно-порожнинне

  1. Порожнина тіла молюсків:

А суцільна В відсутня

Б має вигляд окремих мішків

  1. Кровоносна система, в якій кров із судин потрапляє до порожнини тіла:

А замкнена В такої системи не існує

Б незамкнена

  1. Органи виділення молюсків представлені:

А протонефридіями В всією поверхнею тіла

Б нирками Г метанефридіями

  1. Центральна нервова система молюсків представлена:

А нервовим вузлом і повздовжніми нервовими стовбурами

Б надглотковим нервовим вузлом,надглотковим стовбуром,черевним нервовим ланцюжком

В розкиданими по тілу вузлами

Г центральна нервова система відсутня

  1. У більшості черевоногих молюсків:

А серце двокамерне В серце однокамерне

Б серце трикамерне Г серце чотирикамерне

  1. У черевоногих молюсків органами дихання є:

А зябра В легені

Б поверхня тіла Г трахеї

  1. Для більшості черевоногих характерним є розвиток:

А прямий В з повним перетворенням

Б непрямий Г з неповним перетворенням

  1. Запліднення у черевоногих відбувається:

А зовнішнє,у воді В внутрішнє

Б зовнішнє,у середовищі іншого організму

  1. Представники класу Черевоногі:

А голий слизун Г виноградний слимак

Б тридакна велетенська Д дрейсена

В ставковик великий Е перлівниця

Додаток № 2

Тестові завдання ІІ варіант Тип Молюски

  1. Мантійна порожнина молюсків:

А сполучена отворами з навколишнім середовищем

Б такої порожнини не існує

В не сполучена з навколишнім середовищем

  1. Проміжки між внутрішніми органами заповнені:

А повітрям В сполучною тканиною паренхімою

Б рідиною Г проміжки між органами відсутні

  1. Черепашка молюсків в основному складається з:

А целюлози В кремнезему

Б вапна і рогоподібної речовини Г хітину

  1. Кров надходить у серце по:

А венах В капілярах

Б артеріях Г аорті

  1. За способом добування їжі в дорослому стані двостулкові:

А паразити В фільтратори

Б хижаки Г хемосинтетики

  1. Відділи тіла двостулкових:

А тулуб,нога В голова,тулуб,хвіст

Б голова,тулуб, ноги Г не мають розподілу

  1. Органи дихання двостулкових:

А легені В зябра

Б трахеї Г поверхня тіла

  1. Серце двостулкових:

А трикамерне В двокамерне

Б однокамерне Г чотирьохкамерне

  1. Запліднення у двостулкових відбувається:

А у мантійній порожнині самиць Г в інших органах

Б в зовнішньому середовищі

  1. Представники класу Двостулкові:

А жабурниця (беззубка) Г вустриця

Б мідія Д котушка

В ропана




-80%
Курсы повышения квалификации

Порядок организации и проведения деловых переговоров как условие успешной коммуникации

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Урок биологии "Разнообразие моллюсков" (24.92 КB)
