Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Уроки  /  Прочее  /  Ұзақ мерзімді тақырыптық жоспар

Ұзақ мерзімді тақырыптық жоспар

1) Энергия-дененің жұмыс істеу қабілеті мен қуаты.

2) Энергияның негізгі көздері: жанғын пайдалы қазбалар (мұнай, газ, шымтезек).

3) Электр энергиясы адамдарға күнделікті өмірде кеңінен таныс.

24.08.2018

Содержимое разработки

Ұзақ мерзімді тақырыптық мазмұны: Энергия түрлері

Мектеп: Ақтөбе облыстық арнайы (түзетім) есту қабілеті бұзылған балар мектеп-интернат-колледжі

Күні: 19.02. 2018 жыл

Мұғалімнің аты-жөні: Садуақасова А.Б

Сынып:5 а

Қатысқандар саны:5 (4)

Қатыспағандар:

Сабақтың тақырыбы:

Энергия түрлері мен кезеңдері

Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

5.5.1.1– энергия түрлерін ажыратады


Сабақтың мақсаты

Энергия түрлері мен кезеңдері туралы түсінеді, біледі, қорғау шараларынан өтеді

Бағалау критерийі

Негізгі ұғымдар бойынша нысандарды біледі, түсінеді, жинақталған мәліметті қолданады, білімді жинақтайды.


Энергия түрлерін ажыратады, түсінеді.

Тілдік мақсат



Сыныптағы пайдалы академиялық тіл:

Оқылым: Тақырып аясындағы мағлұматтарды оқып зерделейді.

Тыңдалым: Оқу материалдарын тыңдайды.

Жазылым:Материалдың негізгі ұғымдарын,анықтамасын,ерекшеліктерін жазады.

Айтылым: нақты, түсінікті сөйлеуге, өз ойларын ауызша айтуға, академиялық тіл негізінде сөйлеуге үйренеді.

Негізгі терминдер мен ұғымдар:

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік ел»жалпы ұлттық идеяға сай құндылығы:

  • Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу;

  • Жалпыға бірдей еңбек қоғамы;

  • Ұлттық қауіпсіздік және еліміздің бүкіләлемдік, өңірлік мәселелерді шешуге жаһандық тұрғыдан қатысуы,өмір бойы оқып үйренуге тәрбиелеу

Пәнаралық байланыс

Биология, тарих

Алдыңғы білім


Жоспар

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығулар түрлері

Дереккөздер, ресурстар

Сабақтың басы

Эмоциялық көңіл-күй әрекетін ұйымдастыру

Балаларға жақсы тілек, сәттілік айту

Оқудан күтілетін нәтижелерді белгілеу.

Табыс критерийлері:-нақтылық;

-белсенділік;

-бірлескен жұмыс;

- уақыт сақтау.

Үй тапсырмасы бойынша жұмыс

Өлең немесе тілектер

Сабақ ортасы

Бiлiм берудiң ауызша және жазбаша түрi: ауызша баяндау, сұхбат, оқулық және материалдармен жұмыс iстеу

Материалды тыңдау,көру, талқылау арқылы сабақтың тақырыбын ашу, мақсатын көрсету.

Оқулық мәтінімен танысу.

Негізгі ұғымды дәптерге жазу, мағынасын түсіндіру

1) Энергия-дененің жұмыс істеу қабілеті мен қуаты.

2) Энергияның негізгі көздері: жанғын пайдалы қазбалар (мұнай, газ, шымтезек).

3) Электр энергиясы адамдарға күнделікті өмірде кеңінен таныс.

4) Жылу энергиясын-көбінесе әртүрлі отын түрлерін жағу арқылы алады.

5) Жарық энергиясы-барлық адамдарға таныс құбылыстардың бірі.

6) Жер бетіндегі барлық тірі ағзалар Күн сәулесінен бөлінетін энергияның арқасында өмір сүруде.


Қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындау


1.Сурет бойынша талдау жасау

2.Жылу энергиясы дегеніміз не?

3.Энергияның түрлерін ата?

4.Адамдар не арқылы өмір сүреді?

Географиялық иллюстрация(суреттер,)

Оқулықпен жұмыс

Тапсырмалар орындау

Карта, атласпен жұмыс,

Мультимедиалық таныстырылымдар:

(дыбыспен,бейне мәтіндер мен деректер)

Сабақтың соңы

Кері байланыс. Өзін-өзі бағалау

Сабақ соңында оқушылар:нені үйренгендері туралы ойларын айтады

Түсініксіз мәселерді ортаға салып, нақтылайды

Жеке және топтық жұмыстағы белсенділігін бағалай алады.


Саралау – Сіз оқушыларға қандай тәсілмен көмектесесіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді қалай жоспарлап отырсыз?





Пәнаралық байланыстар.
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
АКT-ды қолдану

Қосымша көмек көрсету үшін оқушыларға тапсырмалар беріледі,критерийлерге сүйене отырып, оқудан күтілетін нәтижелерді белгілеу.

Қабілеті жоғары оқушылар салыстыру, талдау, қорытынды жасау, сондай-ақ шығармашылық ойлауды талап ететін қиындығы жоғары тапсырмаларды шешу кезінде берілген мəселенің бірегей шешімдерін табу.

  • Сұрак- жауап арқылы;

  • Түрлі тапсырмалар орындау арқылы

  • Карталар бойынша жұмыс арқылы;

  • Бағалау немесебағалаупарағы;

Кері байланыс.

қауіпсіздік техникасыбойыншакеңестер.

АКТ-ны пайдалану ережесін таныстыру. Википедия арқылы ұғымдармен танысу. http://ru.termwiki.com/ сайты арқылы жұмыс жасау.


Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп

санайтын сұрақтарға жауап беріңіз


Қорытынды бағалау

1. Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:

2

2. Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты )?

1:

2:

3. Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері, /қиындықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?

1:

2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?








-80%
Курсы дополнительного образования

Ландшафтный дизайн

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Ұзақ мерзімді тақырыптық жоспар (40.11 KB)
