Бекітемін: Директордың оқу-тәрбие жұмыстары жөніндегі орынбасары
Г.Дөңесова
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Мұғалімнің аты-жөні: | Ибраимова Раушан Талғатқызы | |
Күні: | 3.10.16 | |
Сынып: | 8 «Г» | |
Пәні: | Геометрия | |
Тақырыбы: | Тіктөртбұрыш, ромб, квадрат және олардың қасиеттері мен белгілері | |
Негізгі түйінді идея: | Тіктөртбұрышқа, квадратқа, ромбыға анықтама бере алады, қасиеттерімен біледі | |
Оқу мақсаты: | Тіктөртбұрышқа, квадратқа, ромбыға анықтама беру, қасиеттерімен таныстыру | |
Табыс критерийлері | ||
Барлық оқушылар: Тіктөртбұрышқа, квадратқа, ромбының анықтамасын білу | Көпшілік оқушылар: Тіктөртбұрышқа, квадратқа, ромбының қасиеттерін білу | Жекелеген оқушылар: Тіктөртбұрышқа, квадратқа, ромбының қасиеттерін есептер шығару барысында қолдана алу |
Кезеңдер | уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ресурстар | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақты бастау.
| 1 мин | Психологиялық дайындық Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Бүгінгі күндеріне сәттілік тілеу. | Оқушылардың сабаққа дайын болу |
| стикер | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе Топқа бөлу
| 20 мин
|
Тік төртбұрыштың белгілері: 1 белгісі: Егер параллелограмның диагональдары тең болса, онда ол тіктөртбұрыш болады. 2 белгісі: Егер параллелограмның бір бұрышы тік болса, онда ол тіктөртбұрыш болады. 3 белгісі: Егер төртбұрыштың үш бұрышы тік болса, онда ол тік төртбұрыш болады. Тіктөртбұрыштың төбелері арқылы өтетін шеңбер болады. Оның центрі диагоналдардың қиылысу нүктесі болады.
R= Ромбының белгілері: Егер параллелограмның диагональдары өзара перпендикуляр болса, онда ол ромб болады.Өздері дәлелдейді Егер параллелограмның диагональдары оның бұрыштарының биссектрисасы болса, онда ол ромб болады. Анықтамадан шығару. Қабырғалары бір-біріне тең төртбұрыш ромб болады. | Басбармақстратегиясы
| Жетондар, флипчарт, маркер, оқулық | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгі бөлім | 22 мин |
| Қадағалау
| оқу дәптері, қима қағаздар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды бөлім | 1 мин | Үйге |
| Жиынтық баға қою | оқу дәптері, оқулық | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
1 мин | Рефлексия. Қол көтеру арқылы |
|
|