Пәні: Қазақстан тарихы | Сынып: 7 | Мерзімі: | ||||||||||||||||||||
Тақырыбы: | §31. ХІҮ-ХҮғ.ғ. Қазақстанның экономикалық жағдайы | |||||||||||||||||||||
Мақсаты: | XIV-ХҮ ғасырлардағы Қазақстанның экономикалық жағдайы туралы толық түciнiкті қалыптастыру | |||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже: | Оқушылардың оқулықпен өз бетiнше жұмыс iстey дағдыларын, тарихи құрылымдарды талдап, салыстырып, қорытынды жасау қабiлеттерiн дамыту | |||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау | |||||||||||||||||||||
Әдіс-тәсілдер: | мәтінді оқыту, талдау СТО стратегиялары, | |||||||||||||||||||||
Сабақтың барысы: | ||||||||||||||||||||||
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар | |||||||||||||||||
Кіріспе | 2 минут | Сәлемдесу Түгендеу Оқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды | Ынталандыру үшін мадақтау | АКТ Стикерлер | |||||||||||||||||
2 минут | Оқушыларды топқа бөлу | Оқушылардың қызығушылығы артады | Жылдам отырған топты мадақтау | А4 форматтағы қағаздар мен түрлі-түсті қарандаш | ||||||||||||||||||
6 минут | Үй тапсырмасын сұрау Көрсетілген сұрақтар бойынша | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артады Оқушылар үйге берліген тапсырма бойынша сұрақтарға , жауап береді | Өзін-өзі бағалау | Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары | ||||||||||||||||||
Таныстырылым | 2 минут | Тақырыпқа байланысты бейне | Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі | Өзін-өзі бағалау | Электронды оқулық Нығмет Мыңжан «Қазақ елінің қысқаша тарихы» | |||||||||||||||||
Негізгі бөлім | 18 минут | Постер қорғау Мәтінді оқиды 1-шi топ «Мал шаруашылығы» егіншілік бойынша кecтeнi толтыруы тиiс. Егiншiлiк Қазақстанның қай өңiрiнде, атап айтқанда қай жерлерде жақсы дамыды? Оңтүстiк және оңтүстiк-шығыc өңipдe Жетiсу, Йасы, Сауран,Отырар, Сайрам, Созақ, Сығанақ,Тараз, Талхирда дамыды. - Егiншiлiк қандай өзен-көлдердiң бойында дамыды? -Сырдария, Арыс, Талас, Шу, Iле, Балдаш, Төменарық, Бозғыларық т.т. бойында. -Қандай eгiн өнiмдерi өсiрiлдi? -Бидай, арпа, тары, күрiш, бау-бақша өнiмдерi.
2-шi топқа «Қалалар мен қыстақтар» бойынша сұрақтар мен оның жауаптарын дайындау тапсырылады XIV - ХҮ ғасырлардағы Қазақстанның экономикалық өмiрiнде маңызды орын алған қалаларды картадан көрсету және әңгiмелеу тапсырылады. 3-шi топқа кecтeнi толтыру тапсырылады (үлгiсi дидактикалық .м.атериалда берiлге)
| Оқушы орындау керек Мәтінмен жұмыс Қазақстанның саяси картасымен жұмыс постерлерін топпен қорғау | Өзін-өзі бағалау | Қазақстанның саяси картасы АКТ А4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар | |||||||||||||||||
5 минут | Жаңа сабақты қорытындылау Тест жұмысы
| Дәптермен жұмыс Оқулықпен жұмыс Жұптасып кестені толтырады | Өзін-өзі бағалау | 7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы Ғаламтор мәліметтері | ||||||||||||||||||
Қорытынды | 10 минут | Суммативті бағалау Рефлексия жасау Үйге тапсырма | Оқушы өзін-өзі бағалайды Рефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу | Бағалау Рефлексия | Ре |
Б.Тұрлыханов атындағы орта мектебі-бақшасы»КММ
Бекітемін :
Мектеп директоры м.а. М.К.Аркабаева
Ашық сабақ
Тақырыбы: « ХІҮ-ХҮ ғ.ғ. Қазақстанның экономикасы»
7 сынып
Пән мұғалімі: Кульмухаметова Г.Ж.
2017 ж