| САБАҚ: «Әскербектің әтеші» Роза Әбілқадырова | Мектеп: №30
| |||
| Күні: | Мұғалімнің есімі: Зейноллина Ұлжан | |||
| Сынып: 4 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: | ||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.1.1.1 - тыңдаған материал бойыынша түсінбеген сөздерін белгілеу,мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап беру 2.2.1.2 – шығарманы іштей оқып, Әскербектің әкесіне өз ойынды айтып хат жазу. 2.3.3.1 – шығармашылық жұмысын мұғалімнің көмегімен сурет, фотосуреттер арқылы ұсыну | |||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||
| ||||
| Оқушылардың басым бөлігі: | ||||
| ||||
| Кейбір оқушылар: | ||||
| ||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тындаушылардың назарын өзіне аудара алады. | |||
| Ресурстар
| Оқулық, стикер, сандық суреті, автор суреті, бейнематериал. | |||
| Әдіс- тәсілдер | Кері баланыс, сұрақ-жауап, әңгімелесу, түсіндіру, «Тазалық» әдісі, ойын. | |||
| Пәнаралық байланыс | Бейнелеу өнері. | |||
| Сабақ барысы | ||||
| Жоспарланған кезеңдері | Сыныпта жоспарланған іс-шаралар | Ресурстар | ||
| Сабақ басы
| I.Ұйымдастыру кезеңі - Сәлеметсіңдер ме оқушылар? II. Психологиялық ахуал Оқушы зейінін сабаққа аудару. Күнге қолдарыңды созыңдар. Күннің жомарт сәулелері ананың нәзік алақанындай аялайды, сипалайды, жылытады.Сиқырлы күн барлық өкпе мен мұңды ерітіп жібереді. Жүрегімізді жылу мен махаббатқа толтырады. Барлығы: Күн жарығын алақанға саламын, Жүрегіме басып ұстай қаламын. Ізгі әрі нәзік, жарық, мейірімді, Болып кетер сонда дереу жан-жағым. III. Үй тапсырмасын сұрау «Көзбен көр, сөзбен өр» үй тапсырмасын сұрау: -Балалар, үйге қандай тапсырма берілді? - Үшінші тоқсанда Бақытжанның сабағы неге төмендеп кетті? - Телефоннан естілген хабар Бақытжанның анасына қалай әсер етті? - «Бармағын тістеу» дегенді қалай түсінесің? - Бақытжанның анасы неге бармағын тістеп тұрып қалды? - Бақытжан қандай бала? - Әңгімеден қандай қорытынды жасауға болады? |
Күн суреті, сазды әуен
| ||
| Сабақтын ортасы
| IV. Жаңа тақырыпты түсіндіру «Белгісіз жаннан келген хат» әдісі.
Күн шықпай сап аттанды, Жауабы: (Қораз) Яғни біздің бүгін біздің өтетін тақырыбымыз «Әскербектің әтеші» деп аталады. VІI. Мәтінмен жұмыс - Мәтінмен жұмыс жасамас бұрын «Сиқырлы сандық» әдістемесі.
Қиқым- бұл жерде: киімнен кесіп алынған кішкентай қиынды.
V. Автормен танысу
Роза Әбдіқадырова – балалар жазушысы. Шығыс Қазақстан облысында дүниеге келген. О.Меңаяқов атындағы орта мектепті 1995 жылы бітірген.
VI. Сергіту сәті.(бейнемтериал бойынша) Ұшты-ұшты, құлын ұшты. Ұшты-ұшты, мұрын ұшты. Ұшты-ұшты, кептер ұшты. Ұшты-ұшты, дәптер ұшты. Ұшты-ұшты, қарға ұшты. Ұшты-ұшты, арба ұшты. VII. Мәтінге байланысты тапсырмалар орындау «Сақина салмақ ойыны» Балалар біз бүгін сақина салмақ ойынын ойнаймыз. Бұл ойынның бүгінгі ерекшелігі кімнің қолында сақина қалса менің сұрағыма жауап береді? 1. Әскербектің әтеші туралы ауылдастары не дейді? 2. Әскербек әтешін «көз тигеннен» қалай емдеп алмақшы болды? 3. Амангелді Әскербек досына тағы қандай ақыл айтты? 4. Әкесі бұрынғы ойынан неге қайтып қалды? Соңғы сөйлемді оқығанда қандай қорытындыға келдің? |
Хат
Сандық суреті
Автор суреті
Рөлге бөліп оқуға арналған суреттер
АКТ
Сақина суреті
| ||
| Қорытынды
| – Сабағымызды «Тазалық» әдісімен қорытындылайық.
VIII. Үй тапсырмасын беру. Әскербектің әкесіне өз ойынды айтып хат жаз. IX. Бағалау. Әрбір дұрыс жауапқа стикерлер таратылады да сол бойынша оқушы бағаланады. |
стикерлер | ||
Машықкер: Зейноллина Ұлжан






«Әскербектің әтеші» Роза Әбілқадырова (519.59 KB)

