Күні: Пәні: математика Сынып: 3 Мұғалім: Досанова А.Т. Сабақтың тақырыбы: Санды 6-ға,7-ге көбейту және бөлу
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға 6 – ты саны мен 7 – ті санының бөлу мен көбейту тәсілдерімен таныстыра отырып, олардың шапшаң есептеу дағдыларын қалыптастыру. Логикалық талқылаулар жүргізуге оқушылардың қызығушылығын арттыру. Сабақта топтық жұмыстар жүргізу арқылы оқушылардың есептеу машығын арттырып, ой - өрісін дамыту. Тез шешім қабылдауға үйрету.
Сабақтың түрі: қайталау, материалды меңгерту
Сабақтың барысы
Сабақтың кезеңдері | Сабақтың мазмұны |
Ұйымдастыру Кезеңі
|
|
дайындық
Өткен сабақты пысықтау | Шеңбер болып тұрайық жылы жүзбен, Бізге келсін, қуаныш, нұр іздеген. Шуақ толған жанымыз,жүрегіміз, Үлгі алсын көрген жан мына бізден Ендеше балалар бәріміз бірігіп үй тапсырмасын дұрыс, тез ойланып шығарайық. Мақсаты: Балаларды ұйымшылдыққа, ауызбіршілікке тәрбиелеу.
Екі қатарға да ақ қағаз беріліп бірдей уақытта тапсырманы орындауға кіріседі.Бір оқушы шығып тапсырманы қалай орындағаның түсіндіреді.
Балалар біз кеше қандай санды өттік? Сол сан бойынша сендерге түлкі тапсырмасын беріп жіберіпті. Қима қағаздардағы тапсырмаларды тақтаға шешіп жазайық. Түлкі сендердің қатесіз орындағандарынды қарап, балапандарды босатады. 7*6 24:6 6*6
49:7
14:7 12:6
|
Сергіту сәті | Жарық болса күніміз, Жарқын шығар үніміз. Елін сүйіп ер жетер, Біз болашақ гүліміз.
|
Мағынаны тану:
| Балалар жұмбақ шеше аласыңдар ма? Қанекей жұмбақ шешіп көрелікші? Бір аптаны бөлгенде, Саусақ бүгіп санап шық. (жеті) Жеті туралы қандай ұғымдарды білесіңдер? Ал қане маған жеті атаны кім айтып береді? Жеті ата:
Жарайсыңдар балалар сендер жеті атаны біледі екенсіңдер. Ал қане кім өзінің жеті атасын біледі екек? 2 – 3 баладан сұрап шығу. |
Қайталау сабақ
| Жарайсыңдар балалар.Сендер ақылды екенсіңдер. Ендеше бүгінгі сабағымызға тоқталайық.
|
Теңдіктер құр | Балалар тақтаға шығып өрнекті құрастырайық.
7 56 8 : * =
|
Өрнекті жаз және оның мәнін тап | Балалар дәптерімізге бүгінгі күнді таза, әдемі жазумен жазып аламыз. Тақтаға жазылған есептерді дәптерімізге жазып аламыз. 65 бет, № 1 есеп |
| 66 бет, № 2 есеп Арыс – Түркістан – 200км Ертіс – Қарағанды – 3 есе ұзын 200км*3=600км Жауабы: 600 км |
Сергіту сәті. Жұмбақ есептер. | Буыршын мен атан бар, |
Теңдеу құр |
6*х=30 7*у=56 а:7=9 48:ь=6 Х=30:6 у=56:7 а=9*7 ь=48:6
30=30 56=56 9=9 6=6 |
Ойын: Кім тез есептегіш. | 66 бет, № 5 есеп Екі қатарға тапсырмалар бөлініп беріледі.Берілген уақытта тапсырманы орындап,бір – бірлерімен ауыстырулары қажет.Қателерін өздері жөндейді. |
Шығармашылық есеп. | 66 бет, № 6 есеп Топпен жұмыс.Балалар бір – бірлерімізбен ақылдасып, ойланып жауап береміз. |
Бағалау | Сабаққа белсене қатысып, сұраққтарға жауап берген оқушыларды бағалаймын |
Үйге тапсырма | 66 бет, № 4 есеп
|
Қорытынды | Жеті жұрттың тілін біл, жеті түрлі білім біл. Балалар бүгінгі біздің сабағымыз аяқталды. 7 саны туралы қандай мағұлматтар алдыңдар? Балалар өз ойларын айтады.
|