Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  7 класс  /  Сабақ жоспары 7 сынып

Сабақ жоспары 7 сынып

Сабақтын тақырыбы: Кесте елементтерінің графикалық ұсынылуы

Сабақ мақсаты: 7.2.2.3 Электрондық кестеде диаграммаларды құру

22.02.2018

Содержимое разработки

Сабақ Кесте елементтерінің графикалық ұсынылуы

Мектеп: «№ 7 ОММДШО»КММ

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 7 « а»

Қатысқан оқушы саны:

Қатыспаған оқушы саны:

Сабақтың мақсаты

7.2.2.3 Электрондық кестеде диаграммаларды құру

Жетістік критерийлері

Барлық оқушылар:

Кестелік мәліметтерді графикалық түрде көрсете алады.

Оқушылардың басым бөлігі:

Бұрын алған білімдерін кез келген жағдайларда дұрыс қолданады.

Кейбір оқушылар:

Талдау жүргізуі, қорытындылар шығаруы мүмкін және кестелік процессордың тәжірибеде қолданылуын біледі, ұсынылған есептерге арналған жеке шешімді құрастыра алуы мүмкін.

Тілдік мақсаттар

Оқушылар келесілерді жүзеге асыра алуы мүмкін:

  • Графикалық түрде көрсетілген мәліметтерді қалай оқуды түсіндіру.

  • Диаграмманың қандай да бір түрімен өз таңдауын дәлелдеуі.

Түйін сөз және сөйлем

Кестелік мәліметтердің, диаграммалардың графикалық түрде көрсетілуі: гисторгаммалар, графиктер және т.б.

Пәндік лексика және терминология

Диаграммалар қолдануға арналған ....

График немесе диаграмманы құру үшін қажет ....

ДИАГРАММА менюі және құралдар тақтасының командасы экранда пайда болады, егер ....

Диаграмма аймағының түсін өзгерті үшін....қажет

Диаграммаға мәліметтер енгізу үшін... қажет

Дайын диаграмманың түрін өзгерту үшін..... қажет.

Алдын ала білім

Кестелік процессордың интерфейсі, «форматтау» түсінігі, кестелік процессорда кескені құрастыра алады.

Оқу ресурстары

Оқулық, презинтация

Қолданылатын стратегиялар

«Shopping» ойыны, топтық жұмыс

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспарланған іс-әрекет

  1. Өзектілігі


Жағымды атмосфера орнату

2

«Shopping» ойыны. Бұл ойын оқушыларды жұмыс жасауға дайындайды. Оқушылар ағылшын сөздерін орыс тіліне аударады.

suit

pencilsharpener

Shirt

lamb

Ring binder

Bacon

jacket

Ball-point pen

beef

pen

Book ends

kidneys

pencil

Cooked meat

Cardigan

scarf

Clamp binder

duck

tie

nightdress

ham

chicktn


blouse


Сауалнама

3

«Крестиктер-нөлдер» ойыны (мұғалім «иә» немесе «жоқ» деп жауап беретін, сұрақтарды дайындайды.) Егер «иә» болса, оқушы бір қолын көтереді, егер «жоқ» болса, онда екі қолын көтереді.

Ой қозғау

3

Әртүрлі диаграммалардың түрлерін слайдта көрсету: график, жапырақты диаграмма, гистограмма, дөңгелек диаграмма.

Нәтижесінде оқушылар жаңа сабақтын тақырыбын табады.


Мақсатты тұжырымдау

3

Оқушылар сабақтын мақсатын қояды.

  • Сабақтың соңында диаграммалар типтерін білетін боламыз, диаграммаларды құруды үйренеміз.

  1. Ұғыну

Сабақтын негізгі бөлімі

17

(С) Оқушыларға кестеден мәліметтерді табуды ұсыныңыз. Мысалы, қандай да бір диапазона орналасқан ең үлкен санды.

Содан кейін диаграммадан сандардың диапазоны саластыруды ұсыныңыз.Диаграмманың көмегімен мәліметтерді талдау және салыстыруды оңай меңгеруге болатындығын оқушылардың өзі қорытындылай алуы тиіс.

Диаграмманың анықтамасын өздері құратын болсын. «Диаграмма- кестедегі мәліметтерді графикалық түрде көрсету болып табылады, ол мәліметтерді салыстыру және талдау үшін қолданылады»

(Д) Оқушыларға функцияның графигін құрастыруды көрсетіңіз. Диаграмманы құрудың алгоритмін жазыңыз.

Ж) Оқушыларға компьютерде функцияның графигін жеке түрде құруды ұсыныңыз.

График типтерін топқа сәйкес өзгертіңіз.

(Т) Ұш сатушының бір аптадағы газет сату барысына графикалық талдау жасатыңыз.

(Э) Диаграммамен жұмыс істеуде қосымша бетшелерді қолдану арқылы диаграммаға түрлі параметрлерді беру ұсынылады.

(Т) 1-топ бір нуктедегі бірнеше өлшемдері салыстыру үшін дөңгелек диаграмманы құрады. Ерег өлшемдердің қосындысы бір бүтінді құрайтын болса, бұл өте тиімді болып табылады (100%)

2- топ мәліметтердің аралық қатарларын бейнелеу үшін гистограмма (бағаналық диаграммалардың түрі) құралы, ол тұтас тікбұрыштардан құрылған сатылы фигураны береді. Әрбір тікбұрыштың негізгі аралықтың ұзындығына, ал ұзындығы – жиілікке немесе салыстырмалы жиілікке тең. Қарапайым бағаналық диаграммаларға қарағанда тікбұрышты диаграмманы салу – интервалды анықтап, таңдау ұсынылады.

Бекіту

10

Оқушылар компьютерде «Shopping» практикалық жұмысын орындайды.

ж, Ж,Т) Оқулықтағы тапсырманы орындау ұсынылады.

  1. Қорытынды

Үй тапсырма

2

76 бет § 3.5 тапсырмаларды орындау.


Бағалау

3

Оқушылар бірін- бірі бағалайды. Мұғалім оқушылардың жұмысын қабылдайды.



Рефлексия

2

«Қабілеттер. Қабілеттер. Қабілеттер.»

Бүгін сен қандай қабілетіңді дамыта алдың? Біреуін таңда және оны қалай жетілдіретініңді түсіндір. Дамыта алған қабілеттің ішінен біреуін таңда және оны қалай дамыта алғандығынды түсіндір.










-80%
Курсы дополнительного образования

Создание динамических веб-страниц с помощью PHP и MySQL

Продолжительность 72 часа
Документ: Cвидетельство о прохождении курса
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Сабақ жоспары 7 сынып (18.86 KB)
