Дата: 12.11.15 План-конспект уроку фізики Клас: 11
Тема: Розв’язування задач з теми «Електромагнітне поле»
Мета: формувати вміння розв’язувати задачі: аналізувати умову, грамотно оформлювати задачі; розвивати логічне та творче мислення, виховувати наполегливість у навчанні, вміння відстоювати свою точку зору, вміння працювати в парах
Тип уроку: урок формування навичок розв’язувати задачі
Прилади і матеріали: план-конспект, підручник, роздатковий матеріал, магніт, залізні ошурки, аркуш А4.
Хід уроку
І. Організаційний момент (Вітання, контроль присутності, перевірка готовності учнів до уроку (наявності зошитів, підручників тощо).
Я рада, що ми сьогодні зібралися разом,
Адже зібратися разом – це початок,
Триматися разом – це прогрес ,
Працювати разом – це успіх
| Розминка Фізичний прилад для вимірювання… |
…об’єму? …часу? …швидкості? …довжини? …частоти обертання двигуна |
| | | | | У | | | | | | | | | |
| | | | | С | | | | | | | | | | | |
| | | | | П | | | | | | | | | | | | |
| | | | | І | | | | | | | | | | | |
| | | | | Х | | | | | | | | | | | |
| |
| |
| |
| |
| |
| |
Висновок: бути Усміхненими, Сміливими, Працьовитими, Ініціативними, Хоробрими.
ІІ. Актуалізація опорних знань
2.1. Фронтальне опитування
Дайте означення магнітного поля
Що таке постійні магніти, яі їх властивості?
Як взаємодіють в МП провідники зі струмом, якщо струм тече в одному напрямку? в різному напрямку?
Які фізичні величини характеризують магнітне поле?
Що таке лінії магнітного поля? Який вигляд цих ліній?
2.2. Експериментальне завдання: довести що силові лінії магнітного поля замкнені
2.3. Заповни таблицю (Дар Прометея: читати знаки на нічному небі, вважалося даром Прометея, фізика - це наука, яка має свою мову, свої знаки, тож давайте з’ясуємо, чи володієти ви даром читати фізичні знаки )
| Фізична величина | Позначення | Одиниці вимірювання | Формула |
| Магнітна індукція | В | | |
| | | Вб | |
| Сила тяжіння | | | |
| | | А | |
ІІІ. Перевірка виконання письмового ДЗ
IV. Оголошення теми та мети уроку
Епіграфом уроку є слова відомого письменника Г. С.Сковороди
З УСІХ СКАРБІВ НАЙКРАЩИЙ, ЙОГО НЕ МОЖНА НІ ЗНИЩИТИ, НІ ЗГУБИТИ, НІ ВКРАСТИ.
Як на вашу думку - що є цим скарбом? (Обмін думками) Щоб дізнатися відповідь на питання вам потрібно протягом уроку розвязувати задачі, і розв’язавши які ви отримаєте ключ відповіді. (на дошці наклеєні відповіді до задач із зворотної сторони яких букви, з яких отримають слово) Тож тема уроку…
Сьогодні ви матимете змогу (мета)…
Кожен наш урок – це невеликий крок до зовнішнього незалежного оцінювання. Ці знання будуть вам потрібні для успішного написання контрольної роботи з теми, для успішної здачі ЗНО. Та перш ніж перейти до вивчення нового матеріалу повторимо ранише вивчений матеріал
V. Розв’язування задач
1. На прямокутний провідник довжиною 1м, розташований перпендикулярно до лінії магнітної індукції поля, значення якої 30мТл, діє сила 0,27Н. Визначити силу струму в провіднику
2. (ЗНО -2008 №12) магнітний потік усередині контуру з площею поперечного перерізу 10 см.кв. становить 0,2 мВб. Визначте перпендикулярну складову індукції магнітного поля всередині контуру. Поле вважайте однорідним.
3. (ЗНО -2008 №16) Провідник, кожен метр якого має масу 10г, завис в однорідному магнітному полі перпендикулярно до його силових ліній. Визначте індукцію магнітного поля, коли сила струму в провіднику 10 А
4. Визначте силу струму в провіднику,якщо на відстані 15см від осі провідника магнітна індукція 0,0004 Тл
Самостійна робота
5. Сила струму в горизонтально розташованому провіднику довжиною 40см і масою 8г дорівнює 10А. Визначити модуль індукції магнітного поля, у яке потрібно помістити провідник, щоб сила тяжіння зрівноважила силу ампера
6.Визначте магнітний потік, що проходить через рамку зі сторонами 30см і 45см. Індукція магнітного поля 1,2Тл
ВИСНОВОК: Знання
ІV. Підсумок уроку (Притча про Храм ЗНАНЬ)
Йшов мудрець, а назустріч йому три людини, везли під гарячим сонцем візки з каменями для будівництва Храму. Мудрець зупинився і задав кожному з питання.
У першого запитав: - Що ти робив цілий день?
І той з усмішкою відповів, що цілий день возив прокляті камені.
У другого запитав: "А ти що робив цілий день? "- І той відповів:" Я сумлінно виконував свою роботу. "
А третій посміхнувся його обличчя засвітилося радістю і задоволенням і він відповів: "А я брав участь у будівництві Храму".
-Хлопці! Хто працював так як перша людина?
-Хто Працював сумлінно, як другий?
А хто брав участь у будівництві свого власного Храму Знань?
Я бачу, більшість з вас брали активну участь у будівництві Храму Знань. Велике вам за це спасибі!
V. Домашнє завдання: Повторити П 22, 23, задача Впр 4 (4); поглибити свої знання про характеристики МП