Сабақ жүргізген мұғалімнің аты-жөні | Нихамбаева Э.К. | «Ритмика» 15 оқушы | Аягөз қ. «№1жалпы білім беретің орта мектеп»КММ |
| 07.02.17. | 1 сабақ 13.30-14.15 | Спортзал |
Сабақтың тақырыбы | «Степ платформада орындалатың жаттығуларды үйрету». | ||
Жалпы мақсаты | Спортпен шүғылдануға бағыт беру, алған білімдерін практикада үштастыру,оқушыларға степ платформа не екенің үйрету,степ платформаның жаттығуларын меңгерту,биге деген қабілеттерін арттыру. | ||
Оқу нәтежелері | Оқушылар спортпен шүғылдануға бағыт алады, алған білімдерін практикада үштастырады, степ платформа не екенің үйренеді,степ платформаның жаттығуларын меңгереді,биге деген қабілеттерін арттырады.
| ||
Негізгі идеялар | Жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушының жаңа ойлау дағдысн, мәнерін,амалдарын қалыптастыруға ықпал жасау | ||
Сілтемелер | Ғаламтор беттерінен жүктелген деректер, әдістемелік оқулық,ғаламтор желісінен алынған видео.Автор: С.Т Макаров «Степ аэробика»
|
Сабақтың кезендері | уақыт | Мұғалімнің іс -әрекеті | Оқушының іс-әрекеті |
Кіріспе кезені |
15мин | *Оқушыларды залға шақырады. *Салемдеседі. *Түгіндейді. *Қаупсіздік ережені түсіндіреді. *Жаңа тақырыпты түсіндіреді. *жүру жане жүгіру жаттығуларын орындайды. *Үй тапсырмасын орындатады.Алдынғы сабақта дайындаған биді денені қыздыру ретінде орындайды. | *Оқушылар саппен залға кіреді, сапта тұрады,салемдеседі,қауіпсіздік ережені қайталайды. *Би жүру жане жүгіру жаттығуларын орындайды. |
|
| Формативтік бағалау «Үш шапалақ» |
|
Негізгі кезені |
25мин |
* Интерактивтік тақтамен слайд көрсетеді. * Степ платформада жаттығуларды орындап өзі көрсетеді.
| Оқушылар степ платформаның қасына барып отырады. Видеоны көреді. Жаттығуларды орындайды. -«Степ марш» -«Степ Бейсик» -«Ви степ» -«Степ колено» -«Степ кийк» -«Степ захлест» -«Степ татч» -«Степ ланч»
|
|
| Формативтік бағалау «Тамаша» |
|
Қорытыңды кезен |
5 мин | *Сапқа тұру. *Үйге тапсырма: * Бағалау. *Кері байланыс *Қоштасу. *Саппен оқушыларды залдан шығару. | *Сапқа тұрады *Степ платформада үйренген жаттығуларды орындап би қүрастыру.
Оқушылар сабақты бағалайды. Қоштасады ,залдан шығады. |
|
|
|
|
Пәні : Дене шынықтыру | |
Пән мұғалімі: НихамбаеваЭ.К. | |
Өтілетін сыныбы:5 «а» | |
Өтілетін мерзімі: 07.02.2017 13.30-14.15 | |
Өтілетін орны: спорт зал | |
Сабақтың тақырыбы: «Степ платформада жаттығуларды орындау» | |
Сабақтың мақсаты | а) теориялық:жаттығулардың орындау барысында ережелерін, ерекшелігін меңгерту. |
ә) жетілдіру: өз алдына шұғылдануға қажеттілігі мен қабілеттігін арттыру. | |
б) тәрбиелік: оқушылардың қабылдауын, икемдилигин дамыту. Өзара көмектесуге үйрету. | |
Сабақтың типі :Жаңа білімді қалыптастыру сабағы. | |
Сабақтың түрі: Пәнаралық байланыс сабақ ( дене шынықтыру, музыка, ритмика) | |
Сабақтың әдісі: Жалпы жұмыс жасау, жан – жақты түсіндіру. | |
Құрал-жабдықтар: Степ платформалар, ысқырық, интерактивті тақта, сағат,магнит тахтасы,бағалау қағаздары т.б. |
Сабақ бөлімдері | Оқу материалдарының мазмұны | уақыты
| Әдістемелік нұсқаулар |
І. Кіріспе бөлім
| 1.Оқушыларды сапқа тұрғызу,сәлемдесу, Түгендеу. 2.Сабақта қауіпсіздік ережесін түсіндіру, 3.Сапта жүру -аяқтың ұшымен, -өкшемен, 4. Би элементтерін орындау жүгіру жане жүру барысында: - қолды жоғары көтеріп,аяқтың ұшымен жүру - қолды мықынға қойып аяқтың өкшесімен жүру - ---қолды белге қойып, оң жақ жанымен жүгіру. - қолды белге қойып, сол жақ жанымен жүгіру. -қолды белге қойып, аяқты артқа серпи жүгіру. - қолды белге қойып екі тізені алма кезек көтеріп жүгіру. жай жүріске көшу. -санды жоғары көтере жүгіру -аяқты көтеріп адымдап секіру -ақырын жүріс -1 қатардан,3-4 қатарға тұру. 5Үй тапсырмасын орындау. Алдынғы сабақта дайындаған биді орындау. 6 Дем алу, дем шығару. |
10-15мин |
Алаң сызығына сапқа тұрғызу.
"Команданың дұрыс берілуі.
Мүсіннің дұрыс болуын қадағалау:басты тік ұстау,арқаны тура ұстау.
Сабақта қауіпсіздік ережелерін түсіндіру. Арақашықтықты сақтау. Оң және сол бүйірмен жүгіруін ескерту.
Саптан шықпаймыз. Тапсырмаларды толық орындаймыз.
Қатарға дұрыс тұруын ескерту. Бир келкі орындалуын қадағалау. |
ІІ.Негізгі бөлім
| 1 Дайын тұрған степ платформалардың қасына барып тұру. 2 Интерактивтік тақтамен слайд көрсету. 3 Степ платформада жаттығуларды орындап көрсету: -«Степ марш» -«Степ Бейсик» -«Ви степ» -«Степ колено» -«Степ кийк» -«Степ захлест» -«Степ татч» -«Степ ланч» |
25-мин
|
Оқушылар степ платформалардың қасына тұрады.
Әрқайсысың 4реттен қайталайды. Платформанын щетіне бапаймыз, қауыпсыздық ережені сақтаймыз.
Жаттығуларды қатесіз орындау
|
ІІІ. Қорытынды бөлім.
| Оқушыларды бір сапқа тұрғызу, тыныс жолдарын қалпына келтіру. Сабақты қорытындылау. Үйге тапсырма беру. Саппен оқушыларды залдан шығару. |
5мин | Түгел тыңдауын қадағалау. Толық сапқа тұруларын қадағалау Үй тапсырмасын тыңдауын қадағалау Бір саппен шығуын қадағалау. |
Сабаққа өзіндік талдау жасау.
Уақыты: 08.02.2017 жыл
Пән: дене шынықтыру
Сабақтың өткізілген орны: Спорт зал
Сыныбы : 6 « а»сынып
Уақыты: 45 мин. 13.30- 14.15 Екінші аусымда 1 сабақта өтті.
Керекті құрал — жабдықтар: Степ платформалар, ысқырық, интерактивті тақта, сағат,магнит тахтасы,бағалау қағаздары т.б.
Қатысқан оқушылар саны: 17 бала. (қыздар тобы)
Сабақтың тақырыбы: «Степ платформада орындалатын жаттығуларды үйрету»
Сабақтың мақсаты: а) теориялық:жаттығулардың орындау барысында ережелерін, ерекшелігін меңгерту.
ә) жетілдіру: өз алдына шұғылдануға қажеттілігі мен қабілеттігін арттыру.
б) тәрбиелік: оқушылардың қабылдауын, икемдилигин дамыту. Өзара көмектесуге үйрету.
Сабақтың типі :Жаңа білімді қалыптастыру сабағы.
Сабақтың түрі: Пәнаралық байланыс сабақ ( дене шынықтыру, музыка, ритмика)
Сабақтың әдісі: Жалпы жұмыс жасау, жан – жақты түсіндіру.
Қолданылған бағалау түрлері:формативті бағалау ,үш шапалақ, балдық жүйемен бағалау.
Негізгі идеялар: жаңа теориялық ақпаратты беру арқылы оқушының жаңа ойлау дағдысн, мәнерін,амалдарын қалыптастыруға ықпал жасау
Оқушыларға сабақты меңгерту барысында мынадай міндеттер алға қойдым: спортпен шүғылдануға бағыт беру, алған білімдерін практикада үштастыру,оқушыларға степ платформа не екенің үйрету,степ платформаның жаттығуларын меңгерту,биге деген қабілеттерін арттыру.Сабақтың тиімділігі: сабақты жүйелі қорытындылап, уақыттты тиімді пайдаландым,өқушыларды топқа бөліп әр түрлі тәсілдерді қолдану арқылы әр оқушының ерекшеліктерін байқадым. Оқушылар би жаттығуларын үйренді.Әр сабақ кезендерінде үйлесімділік пен байланыстар болды. Сабақ барысында оқушыларға сенімділік білдіріп,олардың арасында дұрыс психологиялық ахуалдар орнаттым. Жоспарлап келген жұмыстүрлері толығымен іске асты, алға қойған мақсатыма жеттім деп ойлаймын.