Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| Сабақтың тақырыбы: Рим цифрлары Пәні:Математика | Мұғалімнің аты-жөні:Байменова Гүлзира Күні: 06.11.2017ж | ||||||
| СЫНЫП: 2 «Б»
| Қатысқан оқушылар саны: 18
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 | |||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | ||||||
| Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | ||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | ||||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. | ||||||
| Сабақтың жоспары | |||||||
| Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері | |||||
| Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Алма теру» ойыны ауызша 72+20=92 33+40=73 30+8=38 16+3=19 87-5=82 45-2=43 28-4=24 78-8=70 56-20=36 65-10=55 70+10=80 81-60=21
|
Мадақтау
жұлдызша | |||||
| Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқулықпен жұмыс Мақсаты: Мен 12-ге дейінгі рим цифрларын оқуды,жазуды және қолдануды үйренемін.
№1. Сан-есептеу мен өлшеудің нәтижесін білдіретін ең негізгі математикалық ұғым. Сандар химия, физика, механика, астрономия және көптеген ғылым салаларында кеңінен қолданылады. Күнделікті өмірде де сандарды үнемі пайдаланамыз. Цифр — сандарды жазу үшін керекті таңбалар. Цифр деген сөздің төркіні арабтың «Әс-сифр» деген сөзінен алынған, ал оның мағынасы — үнді халқының бос орын — «Сунья» деген сөзінің аудармасы екен. Рим Цифрлары–таңбалау жүйесінің сандарды белгілеу үшін қолданылатын дәстүрлі атауы. Б.з.б. 500-жылдар шамасында этрускілерде пайда болып, Ежелгі Римде қолданылған.
5,10,11,12,8,6 сандарының рим цифрларымен жазылған нұсқаларын көрсет. Y.YI.YIII.X.XI.XII Қолдану №2. Топтық жұмыс Көктем-наурыз,сәуір,мамыр Күз-қыркүйек,қазан,қараша Жаз-мамыр,маусым,шілде Қыс-желтоқсан,ақпан,қаңтар
|
Мадақтау
смайлик
шапалақ
от шашу | |||||
| Ортасы 10 минут
| №3.Өсу ретіне қарай ата Жеке жұмыс XII.XI.X.IX.YIII.YII.YI.Y.IY.III.II.I
№4.Есепте Тақтамен жұмыс 64+5=69 64+2=66 33+3=36 42+5=47 47-6=41 78-5=73 25-2=23 78-2=76 81+8=89
| Шапалақ
Жұлдызша | |||||
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті
| Оқушылар би билеп сергіп қалады. | |||||
| Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут | №5.Есепті шығар Спорт ү-16оқушы Музыка ү-9 оқушы Барлығы-? Оқушы Ш:16+9=25 Ж:25 оқушы сурет үйірмесіне барады Бәліш-18 Нан-6-уы кем Қалды-?нан Ш:18-6=12 Ж:12 нан қалды №6.Кесте бойынша теңдеулер құрастырып,оларды шығар. 19+х=79 у+12=20 36+х=40 Х=79-19 у=20-12 х=40-36 Х=60 у=8 х=4 19+60=79 8+12=20 36+4=40 79=79 20=20 40=40 |
Мадақтау
Шапалақ
Жұлдызша
смайлик | |||||
| Бағалау
Кері байланыс 3 минут | 3 жұлдызша-5 2 жұлдызша-4 1 жұлдызша-3
«Желкенді кеме» баспалдағы.
| Кері байланыс парағы. Желкенді кеме» | |||||
| Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау. | |||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| САБАҚ: 100-ге дейін санау | Мектеп:№105 мектеп-лицейі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Күні:07.11.2017ж Пәні:Математика | Мұғалімнің есімі:Байменова Гүлзира
| ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| СЫНЫП: 2 «Б» | Қатысқандар саны: 19 | Қатыспағандар: 0 | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Кейбір оқушылар: | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,тарих. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Жоспарланған Уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Бағалау | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Басталуы 5 минут
| Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Кім жылдам» ойыны Рим цифрларын салу
| Мадақтау шапалақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ортасы 20 минут | Білу және түсіну 10 минут Оқулықпен жұмыс Мақсаты:Мен 100 көлеміндегі сандар туралы білетінімді қайталаймын. №1.Кестемен жұмыс Кестеден 3 санды таңда. 5,8,10.
№2. 56+2=58 56-2=54 56+20=76 56-20=36 №3.Есепті шығар Картоп-16 Ет-24 Б-? Бәліш Ш:24+16=40 Ж:40 бәліш пісірді Алмас-18алма Айдана -6-ауы кем алма Айдана-?алма Ш:18-6=12 Ж:12 алма бар. №4.Есепте Топтық жұмыс 1 топ. 24+10+23=57 37-20+32=49 52-7+43=88 44+5+30=79 2 топ 45+25-20=50 67+13-10=70 37-7+13=43 34-4+26=56 3 топ 33-(43-30)=20 55-5+7=57 58-8+12=62 57-7+7=57 | мадақтау мадақтау Жұлдызша Шапалақ От шашу Шапалақ Шапалақ От шашу Шапалақ | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті | Видео жазбадағы би | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Аяқталуы 10минут Бағалау Кері байланыс | №5.Есепте Жұптық жұмыс 1м-25см=75cм 1м-7дм=3дм 1м-45см=55см 1м-6дм=4дм 1ц-26кг=74кг 2дм-12см=8см 1дм+13см=23см 2дм+18см=38см 1ц-47кг=53 65кг+35кг=100кг 5дм+13см=63cм 6дм+18см=78см 18ц+25ц=43ц 19л-15л=4л 54см+46см=100см №6Сызықтарға қарындашты тигізбей,кім кіммен хабарласып жатқанын анықта Әділет Сырыммен Бақыт Дианамен Дәулет Айгеріммен 3 жұлдызша-5 2 жұлдызша-4 1жұлдызша-3 «Желкенді кеме» | Мадақтау Шапалақ Шапалақ От шашу | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Үйге тапсырма: дәптердегі тапсырмалар | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | «Бағдаршам» әдісі | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| Сабақтың тақырыбы: Жүздік-жаңа санау бірлігі | Мұғалімнің аты-жөні:Байменова Гүлзира Күні: 08.11.2017ж | ||||||
| СЫНЫП: 2 «Б» Пәні:Математика
| Қатысқан оқушылар саны: 19
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 | |||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | ||||||
| Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | ||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | ||||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. | ||||||
| Сабақтың жоспары | |||||||
| Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері | |||||
| Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Кім жылдам» ойыны Рим цифрларын салу
|
мадақтау | |||||
| Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқулықпен жұмыс Мақсаты: Мен санау бірлігі-жүздікті білетін боламын,жүздіктермен 1000-ға дейін санап үйренемін. №1. 10 ондықты біріктіру қажет 1жүздік=10ондық=100бірлік
1жүзд=100 бір жүз 2ж=200 екі жүз 3ж=300 үш жүз 4ж=400 5ж=500 6ж=600 7ж=700 8ж=800 9ж=900 10ж=1000 |
Мадақтау
Шапалақ
мадақтау | |||||
| Ортасы 10 минут
| Қолдану Дәптермен , тақтамен жұмыс. №2.Жүздіктерді өсу ретімен ата. 100,200,300,400,500,600,700,800,900. №3.Салыстыр Жеке жұмыс 9онд 5онд 6ж8онд 10080 9005 жүзд
№4.Есепті шығар Жануарлар-17кітап Ертегілер-9-ы артық Ертегілер-?кітап Ш:17+9=26 Ж:ертегілер кітап 26
Жексенбі күні-21б Дүйсенбі күні-4 бет кем оқыды Дүйсенбі күні-? Кітап Ш:21-4=17 Ж:17 кітап оқыды
Сәрсенбі-21 бала Бейсенбі-9 бала Қай күні артық келді-? Ш:21-9=12 Ж:12бала артық келді | Жұлдызша
смайлик | |||||
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті
| видеожазба | |||||
| Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут
| №5.Есепте Жұптық жұмыс 18-9=9 12-4=8 17+8=25 11-9=2 7+4=11 7+16=23 6+7=13 19+3=22 19+8=27 3+8=11 5+17=22 8+35=43
|
cмайлик
| |||||
| Бағалау
Кері байланыс 3 минут
| 3 жұлдызша-5 2 жұлдызша-4 1 жұлдызша-3
«Желкенді кеме»
|
Бағалау парақшасы
| |||||
| оқулықта қалған тапсырманы аяқтау. | |||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| Сабақтың тақырыбы: Жүздіктерді қосу және азайту | Мұғалімнің аты-жөні:Байменова Гүлзира Күні: 10.11.2017ж | |||||||||
| СЫНЫП: 2 «Б» Пәні:Математика
| Қатысқан оқушылар саны:19
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 | ||||||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | |||||||||
| Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | |||||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | |||||||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | |||||||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | |||||||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. | |||||||||
| Сабақтың жоспары | ||||||||||
| Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері | ||||||||
| Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Кім жылдам» ойыны 100+100=200 20+10=30 900+100=1000 200+100=300 400+200=600 300-100=200
|
Мадақтау | ||||||||
| Жаңа білім 10 минут
Ортасы 10 минут
| Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Дәптермен , тақтамен жұмыс. Мақсаты:Мен 1000-ға дейінгі жүздіктерді ауызша қосуды және азайтуды орындап үйренемін. №1. 10бірл=1онд 10онд=1жүзд
Ондықтардың көмегімен 100 санының моделін құрастыр 1 онд=10 А) 2+1=3 20+10=30 200+100=300 3-1=2 30-10=20 300-100=200
300+100=3жүзд+1жүзд 400+500=900 1000-100=10жүзд-1жүзд 800-200=600 №2.Көрсетілген өлшем бірліктеріне өрнекте Жеке жұмыс 200кг=2ц 400кг=4ц 100кг=1ц 900кг=9ц 700кг=7ц 1000кг=10ц №3.Есепте Топтық жұмыс 2 топ 1 топ 400+200=600 25+3=28 79-5=74 700-200=500 78-6=72 45+3=48 300+200+300=800 34-2=32 1000-400-100=500 23+4=27 900-(300+100)=500 600+300-100=800
3-топ 96-2=94 45+6=51 35-2=33 38+3=41 49+2=51 27-8=19 Қосымша тапсырмалар
| мадақтау мадақтау жұлдызша жұлдызша | ||||||||
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті. | Оқушылар би билеп сергіп қалады. | ||||||||
| Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут | №4.Есептердің берілуін салыстырып,оларды шығар. А. Біздің м-600оқушы Көрші м-200 оқушы артық К.м-?оқушы Ш:600+200=800 Ж:Көрші мектепте 800 оқушы бар 600-200=400 600+400=1000 400+500=900 №5.Сандарды қалай қосқан ыңғайлы? 1ж+2ж+3ж+4ж+5ж+6ж+7ж+8ж+9ж=4500 10+20+30+40+50+60+70+80+90=450 11+12+13+10+17+18+19=100 5+4+3+2+1+19+18+17+16+15=100 | Мадақтау Шапалақ Шапалақ | ||||||||
| Бағалау Кері байланыс 3 минут | 3 жұлдызша-5 2жұлдызша-4 1жұлдызша-3 «Желкенді кеме» кері байланыс | Сабақтан алған әсерлерін стикерге жазып, ағашқа жабыстырады. | ||||||||
| Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау. | ||||||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
| |||||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | ||||||||||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| Сабақтың тақырыбы: Шамаларды қосу және азайту | Мұғалімнің аты-жөні:Байменова Гүлзира Күні: 13.11.2017ж | ||||||
| СЫНЫП: 2 «Б» Пәні:Математика
| Қатысқан оқушылар саны: 19
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 | |||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | ||||||
| Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | ||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | ||||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. | ||||||
| Сабақтың жоспары | |||||||
| Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері | |||||
| Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Кім жылдам» ойыны 100+100=200 20+10=30 900+100=1000 200+100=300 400+200=600 300-100=200 1 жүзд=100 6ж=600 3ж=300 8ж=800 4ж=400 9ж=900
|
Мадақтау
жұлдызша | |||||
| Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну Оқушылар оқулықтағы негізгі тақырыппен танысады. Оқулықпен жұмыс Мақсаты:Мен шамалардың мәнін салыстыруды үйренемінжүздіктерді ауызша қосуды және азайтды орындаймын. №1.Тақтамен жұмыс 2м+5м=7м 9м-7м=2м 20дм+50дм=70дм 90дм-70дм=20дм 200см+500см=700см 900см-700см=200см
№2.Жеке жұмыс Сәйкестендіру 3ц+4ц=7ц 100кг+500кг=600кг 1ц+5ц=6ц 300кг+400кг=700кг 96см-3см=93см 1000кг-600кг=400кг 10ц-6ц=4ц 800кг-500кг=300кг 10дм-5дм=5дм 100см-5дм=50см 8ц-5ц=3ц 9дм6см-3см=9дм3см | Мадақтау
Мадақтау
Жұлдызша
шапалақ | |||||
| Ортасы 10 минут
| Қолдану Дәптермен жұмыс. №3.Диаграммаға қара және оны оқы. Ұл-8 Қыз-4-еуі артық. Қыз-? Бар Ш:8+4=12 Ж:12 қыз бар Қыз-10 Ұл-3-еуі арт Ұл-?бар Ш:10+3=13 Ж:13 ұл бар
Ұл-14 Қыз-2-еуі ке м Қыз-? Бар Ш:14-2=12 Ж:12 қыз бар
№4.Салыстыр.Топтық жұмыс 5дм3см 1дм5см 1м2дм3см 10дм=1м 9дм9см
5л+8л3л+7л 9л+4л 12л-8л
№5.Жұптық жұмыс 1-топ 2топ 100-(60+20)=20 50-(40-20)=30 80+(40-20)=100 (40+20)-50=10 600+(300-100)=800 (700-300)+200=600 400-(300+100)=0 1000-(200+500)=300
3 топ. 50+(60+20)=130 (30+50)-40=40 (600-500)+300=400 900-(300+400)=200 | Смайлик
Жұлдызша
Шапалақ
От шашу
Шапалақ
| |||||
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті
| Оқушылар би билеп сергіп қалады. | |||||
| Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут | Қызықты қосымша тапсырмаларды орында: Менің саным 200 санынан 200 ге артық.Бұл-400 Менің саным 800 санынан 200-ге кем. Бұл-600 Менің саным 1000 санынан 500-ге кем.Бұл-500 Менің саным 400 санынан 200-ге артық.Бұл-600 Менің саным 300 санынан 400-ге артық.Бұл-700 10 санында неше бірлік бар? 10 бірлік 100 санында неше ондық бар? 10 ондық 1000 санында неше жүздік бар? 10 жүздік | жұлдызша
жұлдызша
шапалақ | |||||
| Бағалау
Кері байланыс 3 минут | 3 жұлдызша-5 2 жұлдызша-4 1 жұлдызша-3 | Кері байланыс кемесі | |||||
| Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау. | |||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| САБАҚ: Тиімді тәсілмен қосу және азайту. Есепті әртүрлі тәсілмен шығару | Мектеп:№105 мектеп-лицейі | |||||
| Күні:14.11.2017ж Пәні:Математика | Мұғалімнің есімі:Байменова Гүлзира
| |||||
| СЫНЫП: 2 «Б» | Қатысқандар саны: 19 | Қатыспағандар: 0 | ||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары) | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | |||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: | |||||
| ||||||
| Оқушылардың басым бөлігі: | ||||||
| ||||||
| Кейбір оқушылар: | ||||||
| ||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | |||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | |||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | |||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі,тарих. | |||||
| Жоспарланған Уақыт | Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) | Ресурстар | ||||
| Басталуы 5 минут
| Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Кім жылдам» ойыны 1 жүзд=100 6ж=600 3ж=300 8ж=800 4ж=400 9ж=900 100+200=300 1000-500=500 400+400=800 900-400=500 500+200=700 600-200=400
|
Мадақтау
жұлдызша
| ||||
| Ортасы 10 минут | Оқулықпен жұмыс Мақсаты:Мен тиімді тәсілмен есептеп үйренемін. Қосымша тапсырма 5+(3+2)=10 (6+4)+3=13 (5+3)+2=10 6+(3+4)=13 (5+2)+3=10 (3+4)+6=13 Мұнда көршілес қосылғыштар жақшаға алынып,қосынды түрінде жазылған,бірақ қосындының мәні өзгермейді. Бұл қосудың терімдік қасиеті деп аталады.
№1. (8+6)+2=14+2=16 8+(6+2)=16 (8+2)+6=16
Тиімді тәсілмен есепте 9+6+1=16 7+3+5=15 18+2+9=29 5+9+5=19 10+2+8=20 16+10+4=30 30+6+4=40 45+7+3=55 75+6+14=95
(71+16)+9=96 24+(48+6)=78 (52+35)+8=95 41+(25+9)=75 32+(8+19)=59 (53+19)+7=79
№2.Есепті оқы. Көк-10 Жасыл-20 Қызыл-30 Барлығы-?шар Ш:10+(20+30)=60 20+(10+30)60 30+(20+10)=60 |
Мадақтау
Жұлдызша
Мадақтау
мадақтау | ||||
| Сергіту сәті 2 минут | «Сергіту сәті» 1 дегенде тұрайық, 2,3,4,-алақанды соғайық. Оң жаққа бұрылып Сол жаққа бұрылып, Бір отырып,бір тұрып Біз жүгіріп алайық 5 дегенде асықпай, Орнымызды табайық.
| Сергіту сәтін жасайды
| ||||
| Аяқталуы 20 минут
Бағалау: 3 минут Кері байланыс | №3.Есептерді шығар Сары шымшық-3 Көгершін-4 Торғай-6 Барлығы-?құс Ш:3+(4+6)=13 4+(3+6)=13 6+(4+3)=13 Ж:Барлығы 13 құс бар. Құрсау-30 Секіртпе-20 Доп-50 Барлығы-?спорт құралы Ш:30+(20+50)=100 20+(30+50)=100 50+(30+20)=100 №4.Есептемей салыстыр. Топтық жұмыс 1 топ 2топ 45+64*45+46 99-8*99-88 34+60*34+6 77-66*77-16 3 топ 88-55*88-15 45+54*45+45 №5.Жұптық жұмыс (50-30)-20=0 12-(6-6)=12 (9+9)-5=13 50-(30-20)=40 (12-6)-6=0 11-(5-3)=9 Қызықты қосымша тапсырмаларды орында: Тиісті жерге жақшалар қой (13+6)-2=17 (17-2)+3=18 19-(9+2)=8 17-(2+3)=12 (16-6)+2=12 15-(1+1)=13
3 жұлдызша-5 2 жұлдызша-4 1 жұлдызша-3 |
Мадақтау
Шапалақ
Мадақтау
Жұлдызша
Смайлик
От шашу
Шапалақ
| ||||
| Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау.
| ||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | ||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | Бәрін жақсы түсіндім,әлі де сұрақтарым бар деген жазуға оқушылар стикерлерді жабыстырады. | |||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | ||||||
Мектеп директорының оқу ісі жөніндегі орынбасары: Е.Байдрахманов
| Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмі. 32+45,77-32 | Мұғалімнің аты-жөні:Байменова Гүлзира Күні:15.11.2017ж | ||||||
| СЫНЫП: 2 «Б» Пәні:Математика
| Қатысқан оқушылар саны: 19
| Қатыспаған оқушылар саны: 0 | |||||
| Сабақ негізделген оқу мақсаттары | 2.1.1.4 санаудың ірі бірлігі – жүздікті құрастыру; 1000- ға дейін жүздіктермен санау, жазу, салыстыру | ||||||
| Сабақ нәтижесі:
| Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. | ||||||
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||||||
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. | ||||||
| Әдіс-тәсілдер | Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі. | ||||||
| Сабақтың жоспары | |||||||
| Жоспарланғануақыт | Сабақ барысы : | Бағалау түрлері | |||||
| Басталуы 5 минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Санау әні» би Сынып реттілігін қадағалау. «Кім жылдам» ойыны 1 жүзд=100 6ж=600 3ж=300 8ж=800 4ж=400 9ж=900 100+200=300 1000-500=500 400+400=800 900-400=500 500+200=700 600-200=400
| Мадақтау
жұлдызша | |||||
| Жаңа білім 10 минут
| Білу және түсіну Мақсаты: Мен екі таңбалы сандарды қосу және азайту алгоритмін қолдануды,баған түрінде есептеуді үйренемін. Оқулықпен жұмыс №1. Эстафета ойыны 28+31=59 85-12=73 98-44=54 96-43=53 44+26=70
№2.Ауызша қалай есептеу керектігін түсіндір Ондықтар бірліктер 77=7онд7бірл 32+45=77 77-32=45 Есептеуді баған түрінде жазған ыңғайлы. Ондықтарды ондықтардың астына,ал бірліктерді бірліктердің астына жазамын. Бірліктерді қосамын:2+5=7 Ондықтарды қосамын: 3онд+4онд=7онд 7-ні ондықтардың астына жазамын.Қосындының мәні 77-ге тең.
Ондықтарды ондықтардың астына,ал бірліктерді бірліктердің астына жазамын. Бірліктерді азайтамын:7-2=5 Ондықтарды азайтамын:7онд-3онд=4онд. 4-ті ондықтардың астына жазамын. Айырманың мәні 45-ке тең.
Қосымша тапсырма 24+23=47 47-24=23 34+12=46 46-34=12 54+13=67 67-54=13 |
Мадақтау
Мадақтау
Жұлдызша
Шапалақ
Шапалақ
жұлдызша
| |||||
| Ортасы 10 минут
| Қолдану Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. Дәптермен жұмыс. №3.Баған түрінде шығару.Жеке жұмыс 36+23=59 59-23=36 89-28=61 43+25=68 63-21=42 57+22=79 75+23=98 67-36=31 59-45=14 98-65=33 44+42=86 43+24=67
| Мадақтау
жұлдызшар | |||||
| Сергіту сәті 2 минут | Сергіту сәті 1 дегенде тұрайық, 2,3,4,-алақанды соғайық. Оң жаққа бұрылып Сол жаққа бұрылып, Бір отырып,бір тұрып Біз жүгіріп алайық 5 дегенде асықпай, Орнымызды табайық.
| Сергіту сәтін жасайды | |||||
| Аяқталуы Сабақты бекіту 10 минут | Әртүрлі өлшем бірліктерінде өрнектелген шамаларды бірдей өлшем бірліктерге айналдырып алып,сондан соң амалды орындаған тиімді. №4.Топтық жұмыс 1 топ. 2 топ 98см-23см=75см 29см-13см=16см 41л+36л=77л 95см-63см=32см 45см+21см=66см 4дм2см+4дм7см=8дм9см 31л+14л=44л 7дм6см-5дм2см=2дм4см 3 топ 3дм2см+5дм6см=8дм8см 7дм8см-2дм5см=5дм6см 3дм3см+1дм6см=4дм9см 9дм4см-6дм3см=3дм1см №5.Есепті шығар 2с-7қыз 3с-6қыз 4 с-13қыз Т-? Қыз Ш:7+6=13 Қызықты тапсырма орындайық.
|
Шапалақ
От шашу
шапалақ
| |||||
| Бағалау
Кері байланыс 3 минут |
3 жұлдызша-5 2 жұлдызша-4 1жұлдызша-3 |
Бағалау парақшасы
| |||||
| Үйге тапсырма: оқулықта қалған тапсырманы аяқтау. | |||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. | ||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||





Рим цифрлары және сандары (1.11 MB)

