Күнделікті сабақ жоспары
Сабақ: | Мектеп: С.Мәуленов атындағы гимназия |
Күні: | Мұғалім аты: |
Сынып: 6 | Қатысқаны: Қатыспағаны: |
Сабақтың тақырыбы: | Тау жыныстары және минералдардың жіктелуі |
Сабақтың мақсаты | Тау жыныстары туралы түсінік қалыптастыру және олардың пайда болуын анықтау. |
Түйінді идеялар: | Тақырыпты меңгеріп, тау жыныстары туралы түсінік қалыптастырады. |
Бірлескен жұмысқа негізделген тәсіл: | Жекелей, жұптық |
Сабақ барысы:
№ | Сабақтың кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Ресурстар |
1. | Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.. | 3 мин | Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Сабаққа дайындығын тексеру. Психологиялық дайындығын тексеру.
| Орындарынан тұрып мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. сабаққа зейіндерін аудару. |
|
2 | Үй жұмысын тексеру | 10 |
| Тапсырмаларды орындау, тест тапсырмасын шешу | Интерактивті тақта, қалам |
3 | Мақсат қою | 2 мин | Сабақтың тақырыбы мен мақсаттарын жариялау. Сабақ тақырыбына ой-қозғау | Сабақтың тақырыбы және мақсатымен танысады | Интерактивті тақта |
4 | Жаңа сабаққа дайындық Білу . Терминмен жұмыс | 5 мин | Тау жыныстары және минерал деген сөздердің анықтамасын беру және оны талдау. | Интеративті тақтадағы флипчапрт 5 бойынша терминдердің анықтамасын іздестіру. | интерактивті тақта, оқулық |
5 | Жаңа сабақты түсіндіру. Түсіндіру.Фото суретпен жұмыс . Қолдану. Тірек-сызбамен жұмыс | 10 мин | Тақтағы флипчарт 6 бойынша минералдың түрлерін анықтау. фотосуреттен Тірек-сызбағтау жыныстарының түрлерімен танысу және олардың айырмашылықтарын анықтау
| Флипчарттағы минералдардың суреттерін көріп, оларды талқылау. Тау жыныстарының түрлерін оқулықтан іздестіру.
| КР картасы, дәптер |
6 | Жаңа сабақты бекіту. Талдау. Бейематериалмен жұмыс Тірек-сызбамен жұмыс | 5 | Бейнематериалды талқылау, оқушылардың ойларын тыңдау.
| Бейнематериалдан түсініктерін айту. | Оқулық, интерактивті тақта |
7 | Жаңа сабақты пысықтау Жинақтау | 5 |
Тірек-сызбаны толықтыру | Берілген схеманы толықтыру, магмалық, шөгінді және метаморфтық жыныстардың пайда ьолу түрлеріне қарай ажырату | Қалам, дәптер |
8 | Жаңа сабақты қорыту | 3 | 1. Тау жыныстары? 2. Минерал дегеніміз? 3.Тау жыныстарының түрлері? Кері байланыс | сұрақтарға ауызша жауап беру | Жұмыс дәптер |
9 | Бағалау | 2 |
| Өздерін және бірін-бірі бағалау |
|
9 | Үй тапсырмасы | 1 | Тақырып-18өздік дәптермен жұмыс. | Үй тапсырмасын жазады |
|
10 | Рефлексия | 2 | Сабақтан алған әсерлері туралы ой бөліседі | Оқушылар өз ойларын айтады | стикер |