Материал на украинском языке.
Мета: - сформувати поняття про об’єкти, властивості об’єктів, розглянути класифікацію об’єктів.
розвивати вміння сприяти розвитку мислення, спостережливості та пізнавальних інтересів учнів, розвивати увагу, пам’ять.
виховувати інформаційну культуру, почуття відповідальності, наполегливість, старанність.
Обладнання :підручник «Інформатика. 5 клас. Морзе, Барна, Вембер»комп’ютери, мультимедійна дошка, презентація, відео – фізхкультхвилинка «Ялинка» , аркуші для оцінювання різних кольорів, що дасть можливість поділити учнів для роботи в групах, набір картинок,картки з таблицями для групової роботи,кольорові капелюшки(сині,коричневі, фіолетові) для підсумку уроку.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Організаційний етап
1. Музичне вітання
Продзвенів дзвінок,
Розпочавсь урок.
- Добрий день вам,діти!
- Добрий день,учителю!
2.Перевірка готовності класу до уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1.Виконання тестових завдань
- На попередніх уроках ми розглянули поняття інформації, способи її подання, інформаційні процеси, складові комп’ютера та правила поведінки і безпеки в комп’ютерному класі.
- Пригадаємо основне (тестування - на картках ).
2.Взаємоперевірка тестових завдань
- Після виконання завдань, вам треба обмінятися картками і виконати взаємоперевірку.
Оцінювання:
1 завдання – 2 бали, якщо речення складено правильно;1 бал, якщо переставлено до трьох слів;0,5 бала, якщо неправильно стоїть більше трьох слів.
2-5 завдання – 1 бал за кожну правильну відповідь, за неправильну відняти 1 бал. Максимальна кількість балів – 26. Занести результат в картку оцінення.
3.Розгадування кросворду( кросворд є в додатках)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку. Мотивація навчання
Навколо нас багато предметів, якими ми користуємося, продуктів, які ми споживаємо, одягу, який нам дає можливість не замерзати. На окремих уроках ви вивчаєте українську та іноземні мови, математику, географію, історію, тощо і все, що пов’язане з окремими предметами. Для зручності та впорядкування наших знань ми повинні їх розділити на групи, які будуть складатися з елементів, що мають спільні риси або можуть виконувати однакові дії.
ІV.Засвоєння нового матеріалу.
1.Пояснення вчителя
1.1 Об’єкти
Навколо нас багато різних предметів живих та неживих, з якими ми стикаємося в своєму житті та ті, про які ми лише читали або бачили на картинках. Кожний з них ми можемо назвати ОБ’ЄКТОМ.
Об’єкт – це деяка частина світу навколо нас, яку можна розглядати як одне ціле.
Об'єкт – єдине ціле, яке можна відрізнити від іншого.
Та об’єкти для зручності можна ділити на групи, тобто класифікувати.
Як, на вашу думку, можна поділити всі об’єкти, які нас оточують ( живі і неживі), давайте спробуємо поділити на групи живі істоти ( люди та тварини), тепер поділимо на дві групи людей ,(чоловіки та жінки). Та щоб виконати поділ на групи ми розглядали чим будуть відрізнятися одні об’єкти від інших, та давали їм спільні назви.
1.2.Властивості об’єктів
Властивості об’єкта – це сукупність ознак, за якими можна розрізнити об’єкти.
Кожен об'єкт має певний набір параметрів. Так, об'єкт «учень Сашко» має такі параметри, як «прізвище», «вік», «зріст», «успішність», а об'єкт «будинок учня Сашка» — параметри «номер будинку», «кількість поверхів» тощо. Кожен параметр має значення; значенням параметра «кількість поверхів» може бути число «9», а параметра «прізвище» — слово «Іванчук».

1.3.Характеристика об’єктів
Параметри – це ознаки, що характеризують його властивості.
Отже, до головних властивостей усіх об’єктів можемо віднести: його особливості, стан об'єкта (сукупність значень усіх його параметрів у певний момент часу), поведінка об'єкта (сукупність дій, які він може виконувати).
Над об'єктом також можна чинити дії, але вони вже не будуть його поведінкою, адже це дії інших об'єктів.
З погляду інформатики в будь-якого об’єкта виділяють такі складові:
інформацію, що зберігає об’єкт (це властивості об’єкта, які ще називають даними);
способи обробки інформації об’єктом (ці способи називають процедурами об’єкта);
яку інформацію об’єкт приймає та передає (події об’єкта).
Класифікація об’єктів – це поділ об’єктів на групи, залежно від їх властивостей.
До властивостей ми можемо віднести колір, за способом використання об’єкта, розмір, розташування, спосіб обробки, на скількох ногах пересуваються тварини тощо.
2.Робота з підручником
2.1.Робота з таблицею «Властивості об’єктів»(с. 57)
- Які об’єкти ви бачите в таблиці?
- Які у них властивості?
- А що ж таке значення властивості?Що воно нам дає?
2.2. Робота в парах(с.60,завдання 1 і 2)
- Які властивості можна виділити в об’єктів?
- Чи належать вони до 1 групи? За якими ознаками ви їх класифікували?
Фізкульхвилинка ( відео «Ялинка»)
ІV. Закріплення нового матеріалу
Робота в групах (оцінюють роботу учні)
1 група
Виконати класифікацію об’єктів і розклеїти об’єкти у відповідну групу: слухова інформація,зорова, нюхова, тактильна, смакова, сік , телевізор, квітка, вогонь, телефон
3 група
Записати стан об’єктів
Презентація відповідей
Хвилинка – цікавинка. Розгадування ребусів
Відповіді:Інформатика,інформація, комп’ютер, клавіатура, монітор.
V. Підсумок уроку.
1.Самооцінення учнів
Оцінювання робіт виконує кожна група по 3 бали, максимальна кількість 9 балів. Записати в оцінювальний лист.
2.Підсумкова бесіда
- Які нові слова ви запам’ятали?
- Що вони позначають?
- Давайте складемо ланцюжок:
Тепер я знаю... à Думаю, що... à Я зможу... (піднімають блакитні капелюшки) àЯ в навколишньому світі ... à Я зрозумів... à Я навчився...(піднімають коричневі капелюшки) àМені сподобався урок,тому що…àНа уроці переважав… настрій,бо…( піднімають фіолетові капелюшки).
VІ. Домашнє завдання.
Вивчити теоретичний матеріал.
Скласти таблицю «Об’єкти у моєму портфелі,їх класифікація та властивості».

Весь материал - в архиве.


Об`єкти. Властивості об`єктів (3.74 MB)

