Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Планирование  /  11 класс  /  N-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері.

N-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері.

Саба?ты? ма?саты: -о?ушылар?а п- д?режелі т?бір ??ымы мен оны? ?асиеттерін ж?не п-д?режелі т?бір табу, п- д?режелі т?бірді? ?асиеттерін пайдалану білік, да?дыларын менгертуСаба?ты? ма?саты: -о?ушылар?а п- д?режелі т?бір ??ымы мен оны? ?асиеттерін ж?не п-д?режелі т?бір табу, п- д?режелі т?бірді? ?асиеттерін пайдалану білік, да?дыларын менгерту

16.05.2017

Содержимое разработки

Алгебра және анализ бастамалары

Сыныбы: 11 «А»

Сабақ №21

Мерзімі: 16.10.2015ж.


Сабақтың тақырыбы: n-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері.

Сабақтың мақсаты: -оқушыларға п- дәрежелі түбір ұғымы мен оның қасиеттерін және п-дәрежелі түбір табу, п- дәрежелі түбірдің қасиеттерін пайдалану білік, дағдыларын менгерту.

Білімдік:Оқушыладың п- дәрежелі түбір анықтамасын және оның шешу тәсілдерін білу, п- дәрежелі түбірдің қасиеттерін қолданып есептерді шығара білу

Дамытушылық:Оқушыладың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіріп, белсенділігін дамыту, пәнге деген қызушылығын арттыру

Тәрбиелік: Еңбек сүйгіштікке, ұқыптылық және тиянақтылыққа, шығармашылық белсенділікке баулу, көпшіл, ұйымшыл болуға тәрбиелеуге күш салу.

Сабақ типі: Білімді, іскерлік пен дағдыны қалыптастыру сабағы

Сабақ түрі: Танымдық-ізденіс сабағы

Көрнекілігі: Оқу құралдары, интерактивті тақта, қима қағаздар, тест тапсырмалары

Сабақ кезеңдері:

  1. Ұйымдастыру кезеңі:

А) Сәлемдесу;

ә) Түгендеу;

б) Оқу құралдарын тексеру.

в) сабаққа назарын аудару.

II.Үй жұмысын тексеру.

75(2,4), 76(2,4), 81(2,4), 82(2,4), 85(2,4)

№75

Көбейтіндіден түбір шығарыңдар:

2)

№76

Өрнектің мәнін табыңдар:


№ 81

Амалдарды орындаңдар:


82

85

Ықшамдаңдар:


ІІІ.Ой жинақтау. Сабақты бекіту

  1. n- ші дәрежелі түбір деп .................

Анықтама. а санының n- ші дәрежелі түбірі деп n-ші дәрежесі а санына тең болатын b санын айтады.

  1. n- ші дәрежелі арифметикалық түбір деп.............

Анықтама. а санының n- ші дәрежелі арифметикалық түбірі деп n-ші дәрежесі а –ға тең теріс емес а санын айтады.

  1. n- ші дәрежелі түбірдің қасиеттерін атап бер

- көбейтіндіден түбір шығару ережесі

- бөлшектен түбір шығару ережесі

– түбірдің дәреже көрсеткіші мен түбір таңбасының ішіндегі өрнектің көрсеткішін қысқарту ережесі

- түбірді дәрежеге шығару ережесі

- түбірден түбір шығару ережесі


ІҮ. Практикалық тапсырмалар орындау арқылы мақсатқа жету.

Оқулықпен жұмыс

78

Ықшамдаңдар:

80

Амалдарды орындаңдар:



84

Есептеңдер:


86

Есептеңдер:


№ 88

Өрнекті ықшамдаңдар:

Қима қағаздармен жұмыс

1) Берілген өрнектерді түрлендіріңіздер:

2) Түбір таңбасының алдына шығарыңыздар:

3) Түбір таңбасының ішіне енгізіңіздер:


Ү. Сабақты бекіту кезеңі

Тест жұмысы

Тест тапсырмалары беріледі


1. Өрнекті ықшамдаңдар:






2.Өрнектің мәнін табыңдар:








3. Есептеңдер:











4. Есептеңдер:








5. Амалдарды орындаңдар:









Дұрыс жауаптары

1

2

3

4

5

С

А

В

В

А



ҮІ. Сабақты қорытындылау

Сонымен балалар, біз а санының n-ші дәрежелі түбірін және оның қасиеттерін меңгердік. ҰБТ кезінде осы қасиеттерді ескере отырып, есептерді дұрыс шеше білейік.


ҮІІ. Үйге тапсырма. № 78, 80, 84, 86, 88 (2,4) жаттығуларын орындап келу

ҮІІІ. Бағалау.

Бағалау парағы

Оқушылардың тізімі

Үй тапсырмасы

Қайталау сұрақтары

Практикалық бөлім

Тест

Қорытынды баға



















Рефлекция (балалардың бүгінгі сабақ туралы пікірлерін тыңдау)

Оқушылардың тізімі

Үй тапсырмасы

Қайталау сұрақтары

Практикалық бөлім

Тест

Қорытынды баға

Ақбота






Ақтоты






Диана






Амина






Шынар






Нурзат






Нуржан






Салтанат






Майра






Ұлпан






Жадыра






Дария






Мирас






Тұрар







-80%
Курсы повышения квалификации

Геометрия в школе. Технологии активизации познавательной деятельности в условиях реализации ФГОС ООО (СОО)

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
N-ші дәрежелі түбір және оның қасиеттері. (40.66 KB)
