| Күні: 9.02.18ж | Мектеп:№ 155Д.Шыныбеков | ||||||
| Сынып: 6 | Мұғалімнің есімі :Б.Әбдраманова | ||||||
| Пәні: Қазақ әдебиеті | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар: | |||||
| САБАҚТЫҢ ТАҚЫРЫБЫ: | Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» әңгімесі бойынша «Түбінде адам болатын бала»
| ||||||
|
|
|
| |||||
| Сабаққа негізделген Оқу мақсаты (мақсаттары) | Көркем шығармадағы кейіпкер бейнесін ашу Шығармадағы негізгі ойды, идеяны ұғындыру;
| ||||||
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар | ||||||
| шығармадан тапсырма бойынша қайталау , жинақтау сұрақтарына жауап береді | |||||||
| Оқушылардың басым бөлігі: | |||||||
| шығармадағы кейіпкер бейнесін ашып , әңгімелейді | |||||||
| Кейбір оқушылар: | |||||||
| |||||||
| Бағалау критерийі | Жеке , жұптық ,ортақ тапсырмаларды орындай алады. сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. | ||||||
| Тілдік мақсат |
Көркем шығармадағы кейіпкерлер типі | ||||||
| Ресурстар | Оқулық,интерактив тақта, суреттер, әртүрлі заттар, тапсырмалар, кері байланыс. | ||||||
| Әдіс-тәсілдер | «Мынау кім?», «Оқиғалар тізбегі» ,»Кейіпкерлер әлемі», «Теріп алу» , «Ой қозғау» «Рефлексиялық шеңбер». «Геометриялық пішіндер»т.б | ||||||
| Пәнаралық байланыс | Қазақ тілі ,латын тілі | ||||||
| Алдыңғы тақырып | Б.Соқпақбаевтың «Менің атым Қожа» әңгімесі | ||||||
| Жоспарланған уақыт | Жоспарланған жаттығулар | Бағалау | |||||
| Басталуы 8минут
| Сәлемдесу. Психологиялық ахуал қалыптастыру: Сынып реттілігін қадағалау. Оқушыларды түгелдеу.
Үй тапсырмасы: Кейіпкерлер әлемі (суреттермен жұмыс)
Бұл сурет туралы не білесің? Кейіпкерлер туралы әңгімеле Кейпкерлер туралы қандай оқиға білесің? Қашан кіммен кездесті? Бұл сәтте қандай жағдай болып еді? |
Жұмбақ шешу
Оқушылар өз ойларын ауызша жеткізеді
| |||||
|
Ортасы 12минут |
Жұптық жұмыс «Мынау кім?» 1-жж.Біреуді біреуге атыстырып,от тастап жүретін қу,сабақ үстінде cыбырлап-сыпсыңдағыш кім? 2-жж.Мен оқулық емес ,қант аламын сіздің не шаруаңыз бар, қоя беріңіз. 3-жж.Мен сенің әкеңе қарыздар адаммын .Менің мойнымда оның тиыны емес,теңге емес,бақандай бір қарасы жүр. 4-жж Біз екеуміз таныс шығармыз деймін? 5-жж Келесі сабаққа қайыссың бақа ұстап әкелесіңдер? 6-жж Оқудың түбіне сен- ақ жет. Мүмкін кейін дырдай бастықтың бірі болып шығарсың сонда маған шапағатың тиер. 7-жж Қадыров ,сені біз не үшін шақырып отырмыз ,білесің бе-деді... 8-жж Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң маған өкпеле ме . Әкеңнен қалған үй -мүлікке өзің ие бол, мен кетемін, -деді... 9- жж Қожатай мына атаңа тамырыңды ұстатшы,шыбыным.
Ұжымдық жұмыс «Оқиғалар тізбегі» ретімен орналастыру
Жеке жұмыс : Қожа мен Жантасқа мінездеме бер
|
Үлестірмелі парақшалар, дәптер | |||||
| Сергіту сәті 3мин |
«Өз атыңды жақсы көресің бе?» Оқушылар өз аттарын латын әріпімен жазуды үйрену |
Интер тақта
| |||||
|
Аяқталуы 10минут
Бағалау2 минут
Кері байланыс 5минут | Жинақтау: Жеке жұмыс Қортынды: «Ой қозғау» (пікір айту)
Бағалау : Өзін -өзі «Геометриялық пішіндер» арқылы бағалау
«Рефлексиялық шеңбер» Оқушылар шеңберге тұрып, төмендегі сұрақтарға жауап береді.
|
әр оқушы өз –өзіне жазбаша түрде есеп береді
«Геометрия лық пішіндер»
«Рефлексия лық шеңбер»
| |||||
| Қосымша ақпарат
| |||||||
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы байланыс | |||||
| | | | |||||
| Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? | «Менің көңіл-күйім баспалдағы» Оқушылар стикерлерге өз есімдерін жазып (немесе смайликтің суретін салып) тақтада салынған баспалдақтардың біріне жабыстырады. Баспалдақтар «Керемет!», «Өзіме сенімдімін!», «Жақсы», «Жаман емес», «Маған көмек керек!», «Білмеймін», «Нашар» деп аталады.
| ||||||
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? | |||||||
«Мынау кім?»
1-жж.Біреуді біреуге атыстырып,от тастап жүретін қу,сабақ үстінде cыбырлап-сыпсың дағыш кім?
2-жж.Мен оқулық емес ,қант аламын сіздің не шаруаңыз бар,қоя беріңіз.
«Мынау кім?»
3-жж.Мен сенің әкеңе қарыздар адаммын .Менің мойнымда оның тиыны емес,теңге
емес,бақандай бір қарасы жүр. «Мынау кім?»
4-жж Біз екеуміз таныс шығармыз деймін? «Мынау кім?»
5-жж Келесі сабаққа қайыссың бақа ұстап әкелесіңдер? «Мынау кім?»
6-жж Оқудың түбіне сен- ақ жет. Мүмкін кейін дырдай бастықтың бірі болып шығарсың сонда маған шапағатың тиер. «Мынау кім?»
7-жж Қадыров ,сені біз не үшін шақырып отырмыз ,білесің бе-деді... «Мынау кім?»
8-жж Егер сен тағы бір шу шығаратын болсаң маған өкпеле ме . Әкеңнен қалған үй -мүлікке өзің ие бол, мен кетемің, -деді... «Мынау кім?»
9- жжҚожатай мына атаңа тамырыңды ұстатшы,шыбыным. «Мынау кім?»







өте жақсы
жақсы
орташа

өте жақсы
жақсы
орташа
Менің атым - Қожа (3.86 MB)

