Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: | Мектеп: | ||||
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: | ||||
Сынып: 1 | Қатысқандарсаны: Қатыспағандар саны: | | |||
Сабақтың тақырыбы | Мен зерттеушімін | ||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Ғылым мен зерттеушілердің рөлі | ||||
Оқумақсаттары | 1.1.2.2 көрсетілген экспериментті түсіндіру | ||||
Бағалау критерийлері | Көрсетілген экспериментті жасайді және түсіндіре алады; | ||||
Ойлау деңгейінің дағдылары | Біледі, түсінеді, қолданады | ||||
Тілдікмақсаттар | Пәнге тән лексика мен терминология: Тәжірибе, шар, ауа, су, майшам Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер:
| ||||
Құндылықтардыдарыту | Жауапкершілік, сыйластық, өзаратүсіністік құндылықтарын қалыптастыру | ||||
Пәнаралықбайланыстар | Сауат ашу, өзін-өзі тану, физика | ||||
АКТ қолдану дағдылары | Слайд | ||||
Бастапқы білім
| Оқушылар қоршаған әлем құбылыстарына бақылау жүргізу туралы білетін тәжірибесінесүйенеді. | ||||
Сабақбарысы | |||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері | Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
| Ресурстар | |||
Сабақтың басы
| Шаттық шеңбері (С)Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанайық, достарым Арайлап атқан күнге!
Оқушыларға түрлі тәжірибе жасап жатқан суреттерді көрсету.
Көрсетілген тәжірибені (экспериментті) түсіндіру
Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. | Слайд Тақырыптық суреттер Балаларға көрсетуге тұрарлық 5 қарапайым тәжірибе: http://www.adme.ru/zhizn-nauka/5-prostyh-opytov-kotorye-stoit-pokazat-detyam-897310/
| |||
Сабақтың ортасы
Бағалау критерийі (ҚБ)
Саралау
| (Т, ОТ) Оқушыларға топта судың жылуды жұтып алуы бойынша тәжірибе жүргізуді ұсынамын. Ол үшін әрбір топқа екі әуе шарынан таратамын. Біреуін үрлеп, екіншісіне су толтырады. Оқушылар майшамның үстіне бірінші ауа толтырылған шарды ұстап бақылайды, содан кейін майшамның үстіне суы бар шарды ұстайды. Су толтырылған шардың жарылмайтынын балалар атап өтеді.
( Ойлануға және өз пікірлерін негіздеуге уақыт беріледі.) Шардың ішіндегі су майшамның жылуын жұтып қоятынын айтады. Сондықтан шар өртенбейді, демек жарылмайды. (Егер оқушы толық жауап бере алмаған жағдайда, мұғалім түсіндіреді) Дескриптор:
| Шарлар, су, сіріңке, майшам
| |||
Сабақтың соңы
| Рефлексия
| Бармақтар салынған суреттер |