Міністерство освіти і науки України
Новокаховський приладобудівний технікум
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ТЕМАТИЧНИХ КЛАСНИХ ГОДИН
Рекомендовано до друку методичною радою
Новокаховського приладобудівного технікуму
Протокол №__ від __.__ 20 __ р.
Рекомендовано до друку
Протокол № __ від __.__ 20 __ р.
Нова Каховка 2013
Методичні вказівки щодо проведення тематичних класних годин / Уклад.: Карнаух І.М., Божик С.В. – Н.Каховка: НКПТ, 2013 – 28с.
Навчальне видання
МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ
ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ТЕМАТИЧНИХ КЛАСНИХ ГОДИН
Укладач: Карнаух Ірина Миколаївна, викладач вищої категорії
Божик Сергій Володимирович, викладач другої категорії
Відповідальний Башина Світлана Федорівна, методист, викладач вищої категорії
Рецензент Загньотова Валентина Іванівна, заступник директора з виховної
роботи, викладач вищої категорії
За редакцією укладача
Надруковано з оригінал-макета замовника
Підписано до друку __.__.__ р. Формат 60х90/16.
Папір офсетний. Умовн. друк. арк. 0,9. Гарнітура Times.
Спосіб друку – ризографія. Тираж 2 прим. Замовлення № 1
74900, м.Нова Каховка, пр. Перемоги, 11
ЗМІСТ
арк.
ПЕРЕДМОВА 4
БЕСІДА. Правила поведінки - запізнення. 6
Класна година. Не дозволяй душі лінитись! 8
Класна година. Давайте говорити один одному компліменти 11
Класна година. Брати наші менші... 15
Класна година. «Пам'ять бережно зберігаємо» 20
Класна година. «Здорове харчування» 22
ТОВСТЯКИ 24
АНОРЕКСІЯ 25
Список використаної літератури 29
ПЕРЕДМОВА
Класна година – одна з найважливіших форм організації виховної роботи зі студентами. Вона включається в розклад і проводиться щотижня в певний день. Зазвичай класна година проходить у формі лекції, бесіди або диспуту, але може включати в себе і елементи вікторини, конкурсу, Ігри, а також інших форм виховної роботи.
Класна година виконує такі виховні функції: освітню, орієнтуючу і спрямовуючу.
Освітня функція полягає в тому, що класна година розширює коло знань вихованців з етики, естетики, психології, фізики, математики, літературознавства та інших наук.
Предметом класного години можуть бути і знання з області техніки, народного господарства, а також відомості про події, що відбуваються в селі, місті, країні, світі, тобто об'єктом розгляду може стати будь-яке явище соціального життя.
Зразкові теми: "Як з'явився етикет", "Наша Конституція", "Проблеми сучасного суспільства" і т. д.
Орієнтуюча функція полягає у формуванні у студентів певного ставлення до об'єктів навколишньої дійсності, у виробленні в них ієрархи матеріальних і духовних цінностей. Якщо освітня функція передбачає знайомство зі світом, то орієнтуюча - його оцінку.
Названі функції нерозривно пов'язані між собою. Так, важко або навіть неможливо прищепити дітям любов до класичної музики, яку вони жодного разу не чули.
Часто класні години допомагають учням орієнтуватися в суспільних цінностях. Теми таких класних годин: "Як стати щасливим?", "Ким бути?", "Яким бути?", "Про мужність і жіночність" і т. д.
Спрямовуюча функція класної години передбачає переведення розмови про життя в область реальної практики студентів, спрямовує їх діяльність. Ця функція виступає як реальний вплив на практичну сторону життя студентів, їх поведінку, вибір ними життєвого шляху, постановку життєвих цілей і їх реалізацію. Якщо в процесі проведення класної години відсутня певна спрямованість, то ефективність її впливу на вихованців істотно знижується, а знання не переходять у переконання.
Наприклад, класна година на тему "Міжнародний рік дитини" може завершитися прийняттям такого колективного рішення, яке передбачає збір книжок для малюків з Будинку дитини. Найчастіше класна година одночасно виконує всі три зазначені функції: вона і просвіщає, і орієнтує, і направляє учнів.
Тематика класних годин різноманітна. Вона заздалегідь визначається і відображається у планах класних керівників. Класні години можуть присвячуватися:
морально-етичним проблемам. На них формується певне ставлення студентів до Батьківщини, праці, колективу, природи, батьків, самому собі і т. д.;
проблемам науки і пізнання. У даному випадку мета класних годин полягає у виробленні у вихованців правильного ставлення до навчання, науки, літератури як джерела духовного розвитку особистості;
естетичним проблемам. У процесі таких класних годин студенти знайомляться з основними положеннями естетики. Мова тут може йти про прекрасне в природі, одяг людини, побут, працю та поведінку. Важливо, щоб у студентів сформувалося естетичне ставлення до життя, мистецтва, праці, себе, розвинувся творчий потенціал;
питань держави і права. Слід розвивати Інтерес студентів до політичних подій, що відбуваються в світі, почуття відповідальності за дії Батьківщини, ЇЇ успіхи на міжнародній арені, вчити вихованців бачити суть державної політики. Класні години на політичні теми повинні проводитися в прямій залежності від насиченості року різними політичними подіями;
питань фізіології та гігієни, здорового способу життя, які повинні сприйматися студентами як елементи культури і краси людини;
психологічним проблемам. Мета таких класних годин полягає в стимулюванні процесу самовиховання та організації елементарної психологічної освіти;
проблемам екології. Необхідно прищепити студентам відповідальне ставлення до природи. Як правило, тут організовуються бесіди про тваринний і рослинний світ;
У структурному відношенні класна година складається з трьох частин: вступної, основної та заключної.
Призначення вступної частини: активізувати увагу студентів, забезпечити досить серйозне і шанобливе ставлення до теми розмови, визначити місце і значення обговорюваного питання в житті людини, виробництві, розвитку суспільства і науки.
Цілі основної частини визначаються виховними завданнями класної години.
Під час заключної частини важливо стимулювати потребу студентів у самовихованні, їхнє бажання внести зміни в роботу класу.
Поради з організації класної години.
Зміст класної години слід будувати так, щоб поступово переходити від предметної інформації до її оцінки, від загальних оцінок до розгорнених суджень.
Необхідно враховувати психологічні особливості сприйняття матеріалу студентами, стежити за їх увагою, при її зниженні – використати цікаві за змістом факти або поставити гостре питання; можна також використовувати музичну паузу або змінити вид діяльності.
У процесі обговорення поставлених питань класний керівник повинен бути дуже уважним до виступів студентів, вносити потрібні корективи, ставити додаткові навідні питання, акцентувати увагу на важливих моментах, розмірковувати разом з дітьми й допомогти їм знайти правильне рішення проблеми.
Форми проведення можуть бути різноманітні; бесіди, тематичні лекції, рольові га ділові ігри, заочні подорожі, уроки мужності, диспути, вікторини, дискусії, екскурсії, туристичні подорожі, відтворення свят тощо.
БЕСІДА Тема: Правила поведінки - запізнення.
Мета: Ознайомити студентів з причинами запізнень і методами боротьби з ними. Виховати відчуття відповідальності та пунктуальності.
Обладнання: мультфільм.
ЕПІГРАФ
Кто пришел раньше, пришел вовремя; кто пришел вовремя – опоздал, кто опоздал, тот забыт.
Вислови великих людей о пунктуальності.
Френк Херберт.
Відняти у людини годину часу, забрати в людини життя - різниця тільки в масштабах.
В. Лебедев
Економити свій час - краще за рахунок чужого. У того, хто вчасно приходить на всі зустрічі, з'являється багато вільного часу.
Бенджамін Дизраеллі
Я звик бути пунктуальним, хоча це часто прирікає мене на самотність.
Чому люди спізнюються? Чи не роблять в строк доручену роботу, не приходять вчасно на побачення, в останній момент підхоплюються в рушивши поїзд і безсило спостерігають, як відлітає їх літак або відправляється поїзд?
Невідомо, хто від запізнень страждає більше - що живе у вічному цейтноті і суєті спізнюється або ті нещасні, які змушені його чекати. Людина, прочекавши вас більше чверті години, починає нервувати і навряд чи буде готовий до конструктивної співпраці, а тим більше до приємного спілкування. Його починають долати сумніви, чи правильно ви призначили зустріч, не розминулися ви, чи не сталося чогось непередбаченого. Стан невизначеності провокує стрес. Психологи стверджують, що людина в цей час втрачає величезну кількість енергії і життєвих сил. Отже правило не чекати більше п'ятнадцяти хвилин не тільки розумно, але і, з медичної точки зору, здраво. Зрештою обурює агресія. Вона усвідомлює, що у неї вкрали півгодини найціннішого часу, а заодно і безліч нервових клітин. Агресивність - рід захисної реакції, що виводить людину з небезпечного стану стресу. Постійно запізнюючись, ви провокуєте друзів і колег на гнів і роздратування на вашу адресу. У будь-якому випадку ваші стосунки не поліпшаться.
Стримана людина обійдеться без скандалу, спокійно прийме ваші вибачення. Але на підсвідомому рівні все одно буде готовий відігратися за доставлені йому неприємні хвилини. Можливо, не пов'язуючи це з вашим запізненням, скаже колкость або повідомить неприємну новину. Це відбудеться через годину, на наступний день або навіть через місяць. До речі, більш терплячі люди частіше бувають злопам'ятними. На жаль, звичка запізнюватися не дурощі, не спосіб познущатися над оточуючими. Вона є майже вродженою. Точніше, її формування відбувається в перші три-чотири роки нашого життя. Впливають самі різні обставини: швидкість психічних і фізичних реакцій немовляти, уклад родини.
Перегляд мультфільму» Лунтік».
Методи боротьби із запізненням
Що ж робити, якщо ви патологічно спізнюєтеся скрізь і усюди? У патопсихології є такий термін - "Просторовий ідіотизм ". Це коли людина погано орієнтується в просторі, блукає в трьох соснах і НЕ може знайти дорогу навіть при допомоги карти. За аналогією проблему вічного запізнення можна назвати "Ідіотизмом тимчасовим ". Цілком ймовірно, ваше захворювання хронічне. Його вилікувати неможливо - до нього легше пристосуватися. Найпростіше, що ви можете зробити, - перевести наручні годинник на п'ять - десять хвилин вперед. Хоча ви і знаєте, що годинник поспішають, ви станете орієнтуватися на час, який вони показують. Психологічно ви будете випереджати події, жити на п'ять хвилин раніше навколишнього світу.
Хоча, треба сказати чесно, зжити порок таким чином навряд Чи вдасться. Але, вдавшись до такий виверту, ви знизите власну психологічну навантаження. Ви будете спізнюватися НЕ на двадцять хвилин, як показують ваші годинник, а всього на десять, що пережити набагато легше - не так соромно!
По - друге, постарайтеся, розраховуючи час на дорогу, вводити деякий тимчасової запас на непередбачені обставини. Але не варто переборщувати під виконання цієї рекомендації. Чи не то ви потрапите в зворотну залежність від часу, прирікаючи себе на багатогодинні очікування. Що жахливо шкідливо, тому назначайте зустрічі в місцях, зручних для очікування, - в кафе, парках, де є лавки.
Домовляючись про зустрічі в офісі, не призначайте, якщо можливо, фіксоване час. Скажіть, що прийдете не рівно в 15.00, а в інтервалі від двох до трьох. Найважливіше - припиніть самобичування з приводу минулих або майбутніх запізнень. Не дозволяйте собі катувати власне "я" з приводу десятихвилинного запізнення.
Прийміть цю свою особливість як сутнісну риску і пристосуйтесь до неї. Вам ж не спадає в голову ненавидіти свій мозок за те, що він не відкрив закон всесвітнього тяжіння. Ви любите його таким, яким він вам дістався. Простіше і з гумором ставитеся до того, що ви "любите затримуватися "і не приховуєте цього, Призначаючи зустріч, заздалегідь вибачтесь. Скажіть, наприклад: "Прошу вас, обов'язково дочекайтеся мене, боюсь, я можу затриматися. Я їду здалеку ". Або пошліться на погану роботу транспорту, на дорожні пробки, на снігопад, землетрус, пожежу в центрі міста ... Та мало чи що може вас затримати! Можливо, вам вдасться полюбити свій недолік і він перестане доставляти вам неприємності.
Для початку з'ясуйте, на що, власне, ви витрачаєте свій час. Складіть для цього так звану фотографію робочого дня. Спробуйте оцінити, скільки часу пішло на дорогу, харчування, спілкування (з начальством, друзями і колегами), куріння, плідну працю.
Майже всі, хто хоча б одного разу проробив цю маленьку вправу, дивувалися результатами. Виявляється, практично весь робочий день пішов на балаканину і попередню підготовку до роботі, на справи, які можна передоручити підлеглим і помічникам. А архіважливі рішення приймаються поспіхом, часом необдумано.
У багатьох західних фірмах, що мають у Москві свої представництва, кожному службовцю в кінці робочого дня дають заповнити анкету, 3 точки зору радянської моралі, питання в анкеті обурливі: "Коли ви прийшли на роботу?", "Яке число проблем ви вирішували протягом робочого дня? "," Назвіть їх ", "Скільки часу у вас пішло на кожну?" і так далі. Заповнені анкети передаються начальству. Спочатку російські менеджери обурювалися подібною процедурою, схожою на завуальований допит. Але пізніше, заповнюючи анкету, звернули увагу, як нераціонально вони використовують свій робочий день. У кінцевому підсумку анкети допомогли справі.
До чого призводять запізнення
1 випадок. Надзвичайна пригода відбулась в Мексиці. Хлопець і дівчина замовили на додому піцу, а коли дочекалися кур'єра, вбили його за несвоєчасну доставку замовлення.
Злочин було скоєно в місті Мехіко. Приблизно о 19:00 дівчина зателефонувала в ресторан і замовила додому піцу. Через 40 хвилин, вона передзвонила до закладу, сказавши, що кур'єра до цих пір немає. Через час, дівчина подзвонила в ресторан ще раз і була дуже обурена запізненням кур'єра.
Коли рознощик піци прибув в вказане місце, пара спочатку почала його бити. Вони затягли кур'єра в будинок, зв'язали ноги і руки і зав'язали очі. Коли близько 3:00 чоловік намагався втекти, 22-річний господар квартири почав наносити йому удари ножем. Від отриманого удару в шию кур'єр помер.
Співробітники правоохоронних органів заарештували підозрюваних в вбивстві, які зізналися в скоєному. Знайти їх виявилося легко - адресу повідомили співробітники ресторану фаст-фуд, звідки хлопець з дівчиною зробили замовлення. Під час затримання 22-річний молодий чоловік вступив у бійку з поліцейськими, а його подруга вдарила правоохоронця палицею.
Повідомляється, що тіло кур'єра знайшли на пустирі через два дня після вбивства.
2 випадок. За заявою очевидців, в Аджарії із-за запізнення бригади швидкої допомоги померли постраждалі в автомобільної аварії подружжя з Вірменії - Аїда Гарібян і Сейран Айвазян. Як заявили в службі швидкої допомоги міста Кобулеті, врятувати постраждалих не вдалося. Як повідомляє агентство «Пірвелі», кажучи про факт запізнення бригади швидкої допомоги, в службі пояснили, що із - за перевантаженості доріг вони запізнилися на 15-20 хвилин. У Швидкої допомоги не стали приховувати, що випадки запізнення досить часті, бо район обслуговують тільки три, і то практично негідні машини.
«Головний лікар нашого району Нана Верулідзе зверталася із заявою до міністерства охорони здоров'я, щоб ті виділили додаткові машини, але поки безрезультатно» - зазначили в службі.
Класна година Тема: Не дозволяй душі лінитись!
Мета: Надати поняття видів лінощів. Виховати у студентів позитивні якості характеру.
Обладнання: відеофайли, картонки з текстом.
Викладач: Ох, вже ця лінь - матушка! Подумати тільки, як могло скластись наше життя, якщо б не підступна лиходійка, яка постійно втручається і перешкоджає досягненню наших цілей. Вона нічого не руйнує і не ламає. Але як - то поволі, мирним, так сказати, способом все - таки псує нам життя.
Через лінь часто ми не реалізуємо все, що хотіли б реалізувати, не досягаємо тих висот, про які мріяли, не добиваємося того статусу, в якому себе колись бачили. Як з нею боротися? На перший погляд, тут немає нічого складного, треба всього лише проявити силу волі. Проте, все не так просто. Психологи стверджують, що лінь - тільки ширма, за якою ховаються справжні (найчастіше неусвідомлювані) причини безділля. Не знаючи їх, ліні протистояти іонолі важко. Разом з тим, у ряді випадків саме розуміння цих мотивів допомагає находити шляхи вирішення проблеми.
ТЕСТ «Наскільки ви ліниві?»
Відповідайте тільки «Так» або тільки «Ні», і ви зрозумієте, наскільки ж ви схильні або до нестримної активності, або до повної ледачої бездіяльності.
Після роботи рідко шукаю додаткові заняття
Якщо поруч немає урни для сміття, можу і на землю його викинути.
Зазвичай не підмітаю під ліжком або за меблями.
Якщо з кимось працюю в парі, намагаюся, щоб напарник зробив побільше. Оскільки результат у нас спільний, то й не бачу причини особо напружуватися.
Хоча б пару годин на день намагаюся нічого не робити, щоб поміркувати, помріяти або просто безцільно здихати.
Телевізор дивлюся, зазвичай лежачи на дивані, як і читаю журнали, а іноді і книжки.
Не бігаю, не їжджу на велосипеді, не займаючи спортом - фізичні навантаження дуже обмежені.
Вранці часто запізнююся на роботу, навчання або на зустрічі, оскільки намагаюся піднятися з ліжка в останній момент.
По кілька разів об'їжджаю місця паркування, щоб знайти найзручніше місце - щоб не йти до машини пішки.
10. Якщо дзвонить міський телефон, ніколи не зніму трубку,якщо хтось є вдома. А якщо один - почекаю, поки не продзвонить 4-5 разів, перш ніж спромігся підняти трубку.
ПІДСУМКИ:
Ви відповіли чесно, значить, можете поставити собі 1 бал за кожну відповідь «так» і 0 балів за кожне НІ.
8-10 балів. Ви на рідкість ледачі. Конкурентів у вас немає. Але, може, ви докладете зусиль, щоб хоч трохи просунутися в кар'єрі? А то лінь завадить не тільки кар'єрі, але і відносин з оточуючими вас. Адже їм доведеться за вас працювати - а це не сприяє хорошому настрою і добрим стосункам.
4-7 балів. Схильність до ліні - явище звичайне для більшості. Хоча ви - в межах норми.
0-3 бали. Ви активні до неподобства. А це також шкідливо! Зупиніть себе, дозвольте собі по байдикувати - може, це виявиться корисним?!
Студент: Напевно, однією з найбільш поширеною причин ліні є недостатня мотивація або її відсутність. Якщо результат потрібен не нам, а комусь іншому, то виконувати таке завдання, як правило, не хочеться. Також ми лінуємося, коли немає матеріальної зацікавленості, у разі неприйняття самої діяльності або умов її виконання. Крім того, якщо ми змушені займатись нелюбимою справою, до якої не лежить душа - то теж починаємо саботувати виконання доручених завдань. Проте ця сама лінь раптом кудись дівається, коли нам особисто щось дуже потрібно. Наприклад, навряд чи хто-небудь буде лінуватися, рятуючись від хуліганів або збираючись на побачення з коханою людиною. Але варто тільки приступити до якоїсь рутинної, буденної справи (пил витерти, звіт написати і т.п.) - лінь-матінка тут як тут. Виявляється, боїться вона зацікавленості і захопленості. Звісно, далеко не завжди виходить займатися виключно цікавими справами. Тому варто знаходити особисту значимість І в звичайній, щоденній роботі. Адже навіть це ненависне генеральне прибирання або нудну аналітичну довідку ми робимо для власного блага: щоб у нашій квартирі було чисто і затишно, щоб начальник до нас прихильно ставився ...
Перегляд мультфільму «Лінь»
Студент: Під маскою ліні нерідко ховається страх неуспіху, невпевненість у своїх можливостях. Відкладаючи «на потім» виконання нелегкого завдання, ми думаємо так: «А раптом не впораюся? Що тоді? Тільки осоромлюсь. Так навіщо починати? »,« Ну, це мені не під силу, навіть братися не варто»... Що робити в подібних випадках? По-перше, необхідно правильно оцінити свої ресурси, по-друге - продумати, яким чином можна отримати допомогу у разі виникнення ускладнень. Ну і, по-третє, - спробувати. Самий дійсний спосіб боротьби зі страхом, зробити крок йому назустріч. Найчастіше завдання, що спочатку здається складним, в процесі виконання виявляється цілком для вас посильним. Непоганий рецепт для таких випадків полягає у приказці: «Не можна ковтнути слона цілком. Але можна з'їсти його по біфштексу». Якщо лінь викликана боязню великої важкої справи, можна розділити її на кілька невеликих і менш складних завдань, за які прийматися буде вже не так страшно.
Студент І. Причиною ліні нерідко буває страх змін, в тому числі і страх, який можна позначити так: «Що робити з успіхом, якщо він раптом звалиться на мою бідну голову, коли я виконаю це завдання». Адже успіх часто тягне за собою якісь зміни, наприклад: підвищення в посаді, перехід на нову роботу, зміну обов'язків, соціальних ролей і т.д. А все незвідане нас лякає Коли цей страх занадто великий, ми починаємо ухилялися навіть від важливих і перспективних справ. У таких випадках варто задуматися над тим, до чого може призвести можливий успіх і як краще організувати своє подальше життя у світлі прийдешніх змін. Інформованість і готовність до нововведень знімають тривогу, яка ховається за ширмою ліні.
Студент II. Часто ми лінуємося через банальний брак сили волі. «Не можу себе змусити, хоча знаю, що це виконати треба» - приблизно так в даному випадку ми пояснюємо причину своєї бездіяльності. Тут головне - посунути себе з місця, почати щось робити. Для багатьох ледарів саме перший крок є поштовхом, після якого вони включаються в роботу. А для цього необхідно власне вольове зусилля. Так що тут доводиться себе змушувати.
Студент ПІ. Буває, що лінь несе з собою вторинну вигоду. У більшості випадків це стосується людей неуспішних, яких в просторіччі називають невдахами. Але не потрібно торопитись їх жаліти, так як тут все не так просто. Справа в тому, що саме через свої ліні вони зазвичай не мають нормальної роботи, достатнього доходу і нормальних умов життя. Зате у них є чимало приводів для нарікання на злодійку-долю, яка так немилосердна і безжальна. В результаті їх опікають, та їм допомагають родичі і друзі. У таких ледарів лінь формує спосіб життя. Вони не перестануть лінуватися, поки знаходитимуться люди, що виконують за них ту чи іншу роботу, вирішуючи їх проблеми.
Боротися з лінню також можна і потрібно за допомогою самодисципліни, планування діяльності з урахуванням можливостей і ступеня важливості поставлених завдань, самозвіту в кінці дня, заохочень в результаті успішної реалізації задуманого. А от використовувати метод покарань психологи не рекомендують: він малоефективний щодо самих себе.
Але, як відомо, все в цьому світі відносно. І лінь - не виняток. Виявляється, вона в ряді випадків здатна приносити користь. її можна і потрібно використовувати як лакмусовий папірець, яка при уважному вивченні буде показувати, що нам зараз необхідно, а чого бажано уникнути, в якому напрямку далі рухатися, а куди краще не направлятись.
Так, дуже часто нас змушує уклонятись від роботи банальна втома (фізична і / або моральна). Це властиво більшою мірою тру-доголікам, а також людям з підвищеним рівнем притягнень. «Згоряючи на роботі», прагнучи осягнути неосяжне, вони пов'язують зниження працездатності не з втомою, а з не бажанням трудитися і, замість того, щоб перепочити, продовжують себе підганяти і змушувати. У даному випадку лінь - зовсім не ворог, який заважає досягти успіху, а, швидше, друг, який підказує, що організм прагне відпочинку.
Ще один варіант корисної ліні: лінь як тайм-аут перед виконанням складного завдання. Так буває, коли ми ходимо навколо і ніяк не можемо приступити до справи. А через деякий час беремось за роботу і виконуємо її швидко і якісно. Справа в тому, що цей тайм-аут саме для того і потрібен, щоб продумати, як краще всього здійснити заплановане.
Викладач. Немає сумніву, що лінь доставляє певні блага, але, крім цього, несе з собою тривогу. Адже коли щось має бути зроблено, але з якихось причин постійно відкладається, з'являється тривога через розбіжність належного і реального. Крім того, вона небезпечна тим, що може непомітно увійти у звичку. І тоді починається життя «завтрашнього дня»: це я залишу на завтра, а це на п'ятницю, а от за це візьмусь з понеділка, ну, а це, може бути, відкладу до наступного тижня ... Підступність ліні також полягає в тому, що вона може бути заразною. Тому краще не спілкуватися з ледачими. У них часто є своя філософія, що виправдує бездіяльність. При тісній взаємодії протистояти такому впливу може бути важко.
Не позволяй душе лениться!
Чтоб в ступе воду не толочь,
Душа обязана трудиться
И день и ночь, и день и ночь!
Гони ее от дома к дому,
Тащи с этапа на этап,
По пустырю, по бурелому.
Через сугроб, через ухаб!
Не разрешай ей спать в постели
При свете утренней звезды.
Держи лентяйку в черном теле
И не снимай с нее узды!
Коль дать ей вздумаешь поблажку.
Освобождая от работ,
Она последнюю рубашку
С тебя без жалости сорвет.
А ты хватай ее за плечи,
Учи и мучай дотемна,
Чтоб жить с тобой по-человечьи
Училась заново она.
Она рабыня и царица.
Она работница и дочь,
Она обязана трудиться
И день и ночь, и день и ночь!
Класна година Тема:
Давайте говорити один одному компліменти Мета: виховувати в студентах правила хорошого тону, дати поняття відмінності міме лестощами і комплементом.
Обладнання: запис пісні Б. Окуджави «Давайте говорить друг другу комплементы», театральні костюми, уривок з мультфільму "Комплименты для Баби-яги»
В общении все дни проходят наши, но искусно общаться — удел немногих, однако ж не только тех, кто талант к сему Искусству имеет, а тех, кто сии мудрые законы знает и с пользою применяет.
М. В. Ломоносов
Викладач:
Сьогодні ми поговоримо про особливу форму похвали -комплімент. Комплімент (фр. compliment) - це особлива форма похвали, вираз схвалення, поваги, визнання або захоплення; люб'язні, приємні слова, утішний відгук.
Компліменти - простий, але потужний засіб, що допомагає встановлювати добрі стосунки з іншими людьми. їх кажуть з різних причин, але всі вони зазвичай приносять задоволення і піднімають вашу самооцінку. Наша симпатія до людини, як правило, починається з того, що вона уміло підкреслила якусь нашу гідність. Говорячи комплімент, ви повинні бути по можливості чесні і відверті, ваші слова не повинні містити в собі яскраво виражених лестощів. Коли ви вимовляєте щирий комплімент, ви зосереджуєтесь на іншій людині, ви шукаєте в ній позитивні якості, і ваша думка про неї зростає.
(Викладач проводить в групі невеликий тест «Скажіть комплімент дівчині, мамі, подрузі (другу), вчителю»)
Висловлювання відомих людей
Комплимент должен быть правдивее правды.
Хуго Щтейнхаус
***
Женщину никогда нельзя обезоружить комплиментом, мужчину можно всегда.
Оскар Уайльд
***
Платья хорошеют от комплиментов.
Янина Ипохорская
***
Всегда говори женщине, что она не такая, как другие, если хочешь получить от нее то же, что от других.
Уиндем Льюис
***
Если ты скажешь девушке, что она красивее всех на свете, она может тебе не поверить. Но если ты скажешь, что она красивее Зоси, Яди, Хеленки и Баси – она поверит мгновенно.
Янина Ипохорская
***
Если ты скажешь девушке, что она прекрасна, она, скорее всего, примет за правду и всю твою остальную ложь.
Відео - мультфільм «Комплиментьі для Бабьі-яги»
Щоб комплімент приносив задоволення, необхідно дотримуватись ряду умов:
По-перше, позитивна якість, на якій робиться акцент має відповідати дійсності. Нещирі, перебільшені компліменти є лестощами і навряд чи викличуть очікуваний ефект. Підозра у нещирості зазвичай насторожує людину, звідси народжується недовіра і добрих відносин тут вже чекати не варто.
По-друге, в компліменті повинен бути відсутній подвійний зміст. Тобто, він повинен бути сприйнятий однозначно. Наприклад, «Яка гарна спідниця! Вона тобі дуже личить. Ти її в секонд-хенді купила?» Навряд чи можна назвати однозначним компліментом, колега може запідозрити іронію і т.п.
По-третє, в компліменті не повинна бути присутнім подальша критика, яка псує все враження від сказаного компліменту. Наприклад, «Ти вмієш чудово ладити з людьми. Ось тільки друзів собі вибирати ти абсолютно не вмієш!». Це вже не комплімент, а рада або навіть недоречна мораль.
По-четверте, в компліменті так само не повинні згадуватися повчання, з рекомендаціями щодо поліпшення позитивної якості, згадуваного в компліменті.
Компліменти в поезії
(Студент читає вірш)
Я тебя сравнить хотел бы с нежной ивою плакучей,
Что склоняет ветви к влаге, словно слыша звон созвучий.
Я тебя сравнить хотел бы с юным тополем, который,
Весь смолистый, в легкой зыби к небесам уводит взоры.
Я тебя сравнить хотел бы, видя эту поступь, дева,
С тонкой лилией, что стебель клонит вправо, клонит влево.
Я тебя сравнить хотел бы с той индусской баядерой,
Что сейчас-сейчас запляшет, чувства меря звездной мерой.
Я тебя сравнить хотел бы... Но игра сравнений тленна,
Ибо слишком очевидно: ты средь женщин несравненна.
(Константин Бальмонт, 1867-1942)
Філософія компліментів.
Викладач:
Вихваляти співрозмовника - стародавнє мистецтво. Так-так, саме мистецтво. На Сході досі неможливо уявити спілкування між партнерами, колегами, родичами і просто знайомими без красивих витіюватих фраз і компліментів. Історія багатьох народів говорить нам про те, що вміння говорити компліменти дамам, кавалерам, королям часто вирішувало долі не тільки кількох людей, а й цілих країн.
Метою компліменту може бути все, що завгодно: прагнення викликати симпатію, зміцнити репутацію, підвищити соціальний статус, вплинути на ситуацію і навіть маніпуляція.
Згадайте, які почуття ви відчували, коли хтось помічав і відзначав ваші успіхи. Згадайте, як змінювалося ваше ставлення до людини, залежно від того, наскільки приємні речі він говорив. Чи завжди ви були об'єктивні? Напевно, ні. Часто ми змінюємо своє ставлення до людей, які нехай і не викликають довіри, але яких так приємно слухати! Вони кажуть нам про нашу красу, розум, вміння глибоко і тонко відчувати, про якісь виняткових професійних якостей, про унікальність наших думок.
Стати людиною, яка легко обеззброює словом, можна. Прийміть як даність той факт, що хороший комплімент завжди до речі. Тому керувати ставленням до себе кого б то не було можна в будь-який момент. Це можуть гуру спілкування, зможете і ви кажучи людям компліменти.
Як зробити комплімент майстерно, щоб він не виглядав грубими лестощами? Це покажуть нам студенти.
(Студенти показують невеличкі сценки «Як зробити грамотно комплімент»)
1. Найефективнішим компліментом є комплімент на фоні антикомпліменту. Тобто прославляючи здібності співрозмовника, ми додатково вказуємо на свій неуспіх.
Приклад. Офісний працівник говорить своєму колезі: «Як тобі вдалося умовити нашого начальника? Я вчора півдня витратив на вмовляння, і все без толку. А ти так швидко все вирішив».
2. Комплімент позитивно сприйметься, якщо в ньому йдеться про відомих обом співрозмовникам фактах, і якщо ці факти показуються у вигідному світлі.
Приклад. Дівчина прийшла на побачення в новій сукні. Звичайно, вона чекає похвалу на свою адресу. Скажіть, яка гарна у неї сукня.
Порада: відсутність фактів робить комплімент нещирим і непереконливим. Наприклад, якщо ваша колега прийшла на роботу з ячменем на оці, то вислів про те, як вона добре виглядає, буде просто недоречним і навіть образливим.
3. Комплімент має бути коротким, простим по конструкції, містити одну-дві думки. Ніяких моралей в компліменті бути не повинно.
Приклад. «Ти розумний не по роках», «У тебе хороший смак», але ніяк не: «Ти гарна дівчинка, але готуєш ти жахливо».
Порада. Зробити комплімент потрібно так, щоб не було двозначності. Іноді посмішка, супроводжуюча комплімент, може надати словами протилежний зміст.
4. Дуже витонченими і тонкими є компліменти, які розуміють під собою домислювання співрозмовником саме того, чого йому хочеться.
Приклад. Якщо сказати матері: «Яка у вас гарна дитина. Ви дуже схожі з нею ». Або сказати жінці: «Я розумію, чому ваш чоловік так поспішає додому». Під таких компліментів жінка зрозуміє, що вона добра господиня і така красива, що чоловік завжди прагне потрапити додому скоріше, щоб бути з нею поряд.
5. Будь-якій людині завжди можна сказати щось хороше. Потрібно підібрати такий комплімент, який би його порадував. Бувають,звичайно, випадки, коли людина вам не дуже симпатична, і коли складно щось підібрати. Спробуйте зробити комплімент, перевівши деякі риси її характеру в позитивну сторону.
Приклад. Якщо людина жадібна то скажіть їй про її неймовірні здібності в галузі економії і ощадливості. Так і скажіть: «Як мені не вистачає вашої ощадливості!». Викладач:
Говоріть компліменти багатьом і часто, а не вибірково тим, від кого хочете щось отримати. Чим більше досвіду у вас буде в такій тонкій справі, тим краще. Саме з практикою приходить вміння зробити комплімент легко і невимушено, що робить його щирим і природним.
• Люди сприймають компліменти дуже прихильно, адже кожному приємно почути про себе щось хороше. Якщо комплімент припав співрозмовнику до душі - це видно відразу. Особа осяває усмішкою, в очах з'являються іскорки радості, піднімається настрій і навіть поліпшується самопочуття.
• І ви самі теж мимоволі посміхнетеся І відчуєте, як ваш настрій теж піднявся. Тому користь від компліментів велика для всіх.
Говорячи комплімент, кажіть його тій людині, яка стоїть перед вами. Не робіть спроб реабілітуватися перед тими, хто колись у минулому не оцінив ваших зусиль.
Комплімент не зобов'язує вас ні до чого. Комплімент дівчині - це ще не пропозиція руки і серця, чоловікові - не готовність вступити в інтимний зв'язок, це не визнання в любові.
• Сказати комплімент - не значить визнати свою поразку. Коли ви говорите комусь щось хороше, це не означає, що ви гірші.
Не треба собі лестити. Є велика різниця між компліментом і лестощами, цю різницю відчувають більшість людей. Виходьте з того принципу, що лестощі дорівнюють брехні, а відверта брехня викликає емоції, далекі від приємних. Компліменти можуть прикрашати істину, але ні в якому разі не повинні суперечити їй. Сказати лисому людині комплімент про вміння доглядати за волоссям так само безглуздо, як і намагатися порівняти повну жінку з балериною. Якщо знехтувати цим правилом, великий ризик уславитися підлабузником, довіри до якого вже не буде.
Будьте щирі. Дуже просто говорити приємні слова людині, до якої відчуваєш симпатію. Але в житті трапляються різні ситуації, коли говорити компліменти необхідно не тільки тим, кого любиш. У цьому випадку варто просто відзначити якийсь незаперечний факт - вдалий костюм, переконливу мова, смачну вечерю. Будьте ввічливі, відкриті і кажіть те, що бачите, це допоможе розташувати до себе будь-кого.
Будьте лаконічні. Хороший комплімент краток. Це не вітальна або хвалебна мова. Комплімент може складатися з пари коротких фраз, не більше. Великий ризик, що без належного досвіду і без певних здібностей, ви просто заплутаєтеся до кінця фрази і виставите себе в непривабливому світлі.
23
Не будьте нав'язливими. Немає гірше людини, що допікає інших двозначними компліментами або компліментами, які мають на увазі відповідь. І немає краще людини, яка здатна на ходу і з посмішкою відзначити щось хороше в кожному, хто її оточує. Не варто притискати людину до стінки і монотонно перераховувати її нібито гідності, ви викличете негативні емоції. Або робіть це легко, або не робіть взагалі.
Тренуйтеся щодня! Відзначайте в кожній людині, з яким вас зводить життя, щось хороше. Помічайте в старих знайомих щось нове. Шукайте позитивні моменти у всьому. Так у вас не буде нестачі в приводах сказати комплімент, а світ стане набагато дружніший.
Приклади компліментів жінці
Декілька прямолінійні компліментів, які слід розглядати як заготовки для оригінальних компліментів.
Компліменти з приводу зовнішності (обличчя, фігура, макіяж, косметика, зачіска, колір волосся).
Ви сьогодні чудово виглядаєте.
Ви виключно красива жінка.
Ви гарнішаєте не по днях, а по годинах.
Ви неповторні! Ви чарівні.
У Вас нова зачіска, вона Вам йде.
Хороша, іншої такої в світі немає.
Красуня
Коли жінка говорить, що вона постаріла, можна сказати:
-І не подумаєш, що в такій тендітній жінці стільки мужності.
З справжньою дівчиськом справжнім станеш сам.
Кажуть, поцілунок подовжує життя на три хвилини, але Ваш поцілунок подовжує на три роки!
Компліменти з приводу одягу, стилю, моди.
- У Вас прекрасний (відмінний, вишуканий, витончений)смак!
- Вам до лиця ця капелюшка.
Пісня Б. Окуджави «Давайте говорити один одному компліменти»
Класна година Тема: Брати наші менші...
Мета: Виховати відчуття відповідальності і бережного відношення до тварин.
Викладач:
Сьогодні наша класна година присвячена тваринам. Багато тисячоліть живуть на планеті поруч з людиною звірі, птахи, риби. Вони також можуть сказати «Це моя Земля». Сьогодні ми поговоримо лише про тих тварин, які живуть зовсім поруч, в одній квартирі, у дворі, о тваринах, які рятують і проявляють самовідданість людині.
Бели бы только люди могли любить как собаки, мир стал бы раем.
Джеймс Дуглас
Кость, брошенная собаке, не есть милосердие; милосердие - это кость, поделенная с собакой, когда ты голоден не меньше ее.
Джек Лондон
Перегляд слайд-шоу «Брати наші менші».
Студент І.
У початку 1925 в штаті Аляска, в невеликому місті Ном почалася епідемія дифтериту, швидко виснажила що були запаси сироватки. З Анкоріджа на найближчу до Ному залізничну станцію, в Ненані, була вислана нова партія ліки. Із-за арктичної бурі літаки НЕ могли піднятися в повітря, і тоді було вирішено, що залишилися 650 з зайвим миль вантаж з сироваткою повезуть собачі упряжки. Так стартувала одна з самих знаменитих естафет XX століття, що тривала, незважаючи на пургу і 50 - градусний мороз, 5 днів і 7 годин.
У забігу брало участь близько двох десятків упряжок, найбільшу популярність отримали собаки Гунара Каас і Леонарда Сеппали. Упряжка Сеппали провезла сироватку по складній ділянці шляху - Льоду Берингового моря. На останньому відрізку його змучених собак змінили свіжі, що належать Гунар Каассену. Швидкість, яку розвинув ватажок упряжки, Балто, буквально витягаючи її на собі, була такий, що по приїзді в Ном за нього відразу запропонували фантастичну суму.
Доставив ліки Балто став основним героєм цієї естафети. Про ньому писали газети по всьому світу, а в Центральному парку Нью-Йорка йому поставили пам'ятник. Напис на пам'ятнику говорить: «Присвячується Неприборкана духу їздових собак, які доставили сироватку за 600 миль бездоріжжя, ненадійного морського льоду І арктичних буранів з Нена в уражений хворобою Ном. Стійкість. Вірність. Розум». Крім того, Балто і іншим учасникам цієї гонки варто поставити ще кілька пам'ятників в різних містах США.
У пам'ять про знаменитої естафеті на Алясці кожен рік проводять гонки на собачих упряжках, що повторюють її маршрут. Опудало Балто знаходиться в Клівлендської музеї природною історії.
Пам'ятник безмежної собачої відданості з'явився в Тольятті в липні 2002 року. Автомобіль з собакою і її господарями потрапив в аварію. Господарі не вижили. Довгих 7 років, практично не встаючи, собака провела на місці аварії, сподіваючись на диво. Багато хто намагався взяти собаку до себе, але пес завзято відмовлявся. Люди годували собаку до самої є смерті. На згадку про собачу вірність тольяттинці встановили на узбіччі шосе півтораметровий пам'ятник, гроші на який зібрали самі. На постаменті вигравірувано слово "Відданість". Біля пам'ятника часто можна бачити квіти. "Псові, яка навчила нас любові І відданості", - написали поруч Із пам'ятником городяни.
Студент ІІ.
Пам'ятник Сенбернару Баррі.
У Парижі зведено один з найбільш знаменитих пам'ятників собаці. Він споруджений у 1899 році. На кам'яному постаменті величезний пес і довірливо притиснувшийся до нього дитина. Напис на постаменті говорить: "Баррі, що врятував сорок чоловік і вбитому сорок першого".
Історія пам'ятника
В Альпах є перевал, іменований Сенбернарскім. Колись тут проходила дорога, що зв'язує Італію з країнами Центральної Європи. Дорога ця була важкою не тільки тому, що пролягла на висоті двох з половиною кілометрів, а й тому, що погода в цих місцях нестійка: несподівано починається вітер, буран; заскочені в дорозі мандрівники часто втрачали напрямок і гинули.
У X столітті на перевалі влаштувався монастир Сен-Бернара. Ченці давали притулок у своїй монастирському готелі подорожнім, котрі проходили по перевалу, допомагали хто потрапив у біду. До ХІІІ століття монахи вивели могутніх і розумних собак, що одержали назву сенбернарів. Ці собаки не боялися морозу і вітру, їм не страшний був глибокий сніг. Завдяки своєму прекрасному чуттю вони відшукували засипаних снігом, що збилися з дороги або потрапили до скельних гір ЛЮДЄЙ, Серед сенбернарів були свої чемпіони, свої знаменитості. Один З найзнаменитіших рятувальників був пес на ім'я Лев. Він врятував 35 чоловік. Але ще більш знаменитий був Баррі, той самий, який врятував сорок чоловік і був убитий сорок першого.
Кажуть, це сталося так. Одного разу розігрався особливо сильний буран. Собаки, що вийшли на пошуки потрапили в біду людей, одна за одною, знесилені, поверталися в монастир. І тільки Баррі продовжував бродити серед гір. Мабуть, чуття йому щось підказувало. І чуття не підвело його. Зрештою, він виявив засипаного снігом людини. Розкопавши його, пес став торсати замерзає, лизати його обличчя. Але,
відкривши очі і побачивши собачу морду, людина вирішила, що перед ним вовк. Людина дістав револьвер (за розповідями інших - ніж) і вбив Баррі. Це і був сорок перший сі, врятований собакою. Труп Баррі урочисто перевезли до Парижа І поховали з усіма почестями на спец. Собачому кладовищі.
Однак є й інша версія. Баррі дійсно врятував сорок одну людину. Сорок перший був дитина. Ніхто не знав, що дитина на перевалі. Невідомо, як він опинився один. І тільки БаррІ його зачув. Пес встиг вчасно: дитина хоч і втратив свідомість, але був живий. Баррі ліг поруч, щоб зігріти його своїм тілом. Довго лизав його обличчя. І хлопчик прокинувся. Але не міг встати і лише обхопив собаку за шию. Баррі став повільно І обережно тягнути його. Старому Баррі було дуже важко. Хлопчик зрозумів це і виліз на собаку верхи. Так пес і доставив його людям.
І Баррі, прослуживши людям двадцять років, помер власною смертю і доживав останні роки в місті.
Зараз ми навряд чи дізнаємося, яка версія відповідає дійсності, а яка ні. Але це не важливо. Важливо, що Баррі - і інші сенбернари - рятували людей, служили їм, і люди в подяку поставили їм пам'ятник.
Пам'ятник Баррі - це пам'ятник усім сенбернарів, які рятували людей.
Студент Ш.
Історія котячого життя
Ні чого незвичайного в цієї історії немає. Просто хочеться розповісти про котячої вірності і відданості, про самовідданої любові тваринного до людині. Під Володимирській області є село незвичайною краси. Густі лісу, річка, старенькі будиночки з російськими пічками, з лазнями, з гармошками. Живуть там хороші російські люди, працюють у колгоспі, допомагають один другу ніж можуть, радіють і засмучуються разом. Жила там коли - то Пшінка, весела сміхотлива жінка. Вона дружила з моєї бабусею і коли приходила до нам в гості, то я завжди сиділа з ній поруч і слухала її примовки відкривши рот. Така вона була позитивна, відкрита, мила! Виростила Полінка двох дітей, і коли вони, подорослішавши роз'їхалися хто куди, залишилася вона зовсім одна. Жила з ній тільки кішка, звичайна дворова Машка. Потім Полінка захворіла і злягла. Боліла вона довго і важко, повільно згасаючи. Коли до ній хто-небудь заходив, то обов'язково поруч з худенькою, висохлої жінкою бачив сумну кішку, яка завжди лежала на ліжку з господинею. І ось Полінка НЕ стало ... Коли її ховали, за траурної процесією тихо брела кішка. Що саме дивовижне - після похорону кожен день на кладовищі люди бачили Машку, яка сидить на могилі Полінка. Жалісливі жінки намагалися годувати кішку, але вона нюхала їжу і відверталася. Одного разу вранці, в погожий сонячний деньок, сторож колгоспного саду побачив як по стежині на кладовищі йде худа Машка. "Знову йдеш? Ах ти, бідолаха! "Цим ж вдень кішку виявили лежачої на могилці. Думали, що вона спить. Покликали НЕ відгукнулася. Машка померла...
На зустріч господареві, але передні, випроставшись, впираються в твердь: треба чекати ... Тікає вдалину Південне шосе, йдуть і їдуть по нього люди. А вірний пес, тепер вже навічно застиглий в пам'ятнику, продовжує чекати ... Собача вірність не знає смерті!
Студент IV.
Ця незвичайна історія сталася в початку XX століття. Зараз Хатіко один з символів любові і вірності в Японії. Його бронзова статуя встановлена на тому самому місці, де Хатіко в протягом 9 років чекав повернення свого господаря - на станції Сібуя (Shibuya) в Токіо.
Історія Хатіко
У невеликому японському містечку під назвою Акіта на однієї фермі в листопаді 1923 року народився на світ щеня. Малюк ріс добрим і життєрадісним псом. Коли йому виповнилося три місяці, його подарували професору Хідесабуро Уено проживає в Токіо в районі залізничної станції Сібуя. Вій дуже зрадів своєму новому другу і назвав цуценя Хати, що в перекладі з японського означає "восьмий". Таке незвичайне ім'я професор Хідесабуро Уено дав цуценяті НЕ просто так, справа в тому, професор з великий любов'ю ставився до собакам, в його будинку завжди були чотириногі друзі і Хати виявився у нього восьмий по рахунком собакою з коли - то жили в його будинку. У Надалі до імені Хати професор додав закінчення '"ко" і вийшло Ім'я Хатіко.
Взаємовідносини між професором і Хатіко шикувалися самим дружелюбним чином. Між ними було абсолютне взаєморозуміння, часом складалося враження, що Хатіко розуміє людський мову. З таким розумінням і проникливими почуттями він ставився до господаря. Хатіко намагався ні на секунду не відлучатися від професора. За боргу служби професору щодня доводилося їздити на роботу в передмістя Токіо. Він виїжджав з залізничної станції Сібуя, що знаходилася недалеко від будинку. Хатіко, ні на крок не відсталий від професора дуже важко переносив щоденні розлуки з господарем. Він кожне ранок проводжав професора і ввечері, в одне і теж час, за розкладом поїзда зустрічав його на станції. Він знаходив господаря очима серед натовпу людей виходять з вагонів і з величезною радістю кидався до нього в обійми, немов вони не бачилися дуже довгий час. У такий любові і радості проходив кожен день в життя у Хатіко. Для нього не існувало інших людей, тільки господар і його любов до нього. Більшого і не вимагалося Хатіко, він вже був щасливий.
Так пройшов рік.
У один з травневих днів 1925 професор не повернувся з прибулим на станцію потягом. На роботі у професора трапився інфаркт, врятувати його не вдалося, він помер. Горю Хатіко не було меж. Він відмовлявся вірити в те, що він ніколи більше не побачить господаря. Він невпинно продовжував чекати і шукати очима професора серед прибувають на поїзді людей. Кожен день, в одне і теж час він зустрічав на станції поїзд, щоб знову побачитися зі своїм улюбленим господарем. Летіли дні, місяці, роки, а Хатіко продовжував чекати і сподіватися. Після смерті господаря, Хатіко взяли до собі його знайомі, але довго прожити у них він не зміг, кожен день він приходив до старому дому, а потім йшов на станцію. У Наприкінці решт, Хатіко перестав повертатися додому, всі час він проводив на вулиці. Велику частина часу він сидів в очікуванні господаря на платформі станції Сібуя. Багато знали сумну історію цієї собаки, тому його ніколи ніхто не проганяв з платформи, багато приносили йому їжу та ласощі. А він продовжував чекати і сподіватися.
Історія набула широкого поширення в 1932 році, після короткої публікації в одній з Токійських газет. До того часу Хатіко чекав господаря вже 7 років! На станцію Сібуя стали приїжджати люди з різних куточків Японії, щоб побачити цього незвичайного пса, всі захоплювалися його відданістю. У 1935 році Хатіко помер. Він помер на тому ж місці на станції, в тузі і печалі віддано чекаючи повернення господаря. День його смерті для багатьох японців став днем жалоби.
Це Історія любові і відданості. Люди в знак визнання благородних почуттів, встановили на станції Сібуя пам'ятник Хатіко. Його встановили ще при життя собаки, Хатіко сам особисто був присутній на відкритті. У період світової війни пам'ятник довелося розібрати і переплавити Метал від нього пішов на потреби військового справи. Але Японія не забула свого маленького героя після закінчення війни пам'ятник був відновлений. Зараз це улюблене місце зустрічей закоханих пар. Хатіко став для них символом самовідданої любові і глибокої відданості Багато туристів, приїхавши в Японію, відвідують станцію Сібуя, щоб хоча б на мить доторкнутися до його благородним і відданим почуттям.
Два собаки - допомогли своїм господарям спуститися на 70 поверх.
Студент V.
Хозяин погладил рукою
Лохматую рыжую спину:
"Прощай, брат! Хоть жаль мне, не скрою,
Но все же тебя я покину.
Швырнул под скамейку ошейник
И скрылся под гулким навесом,
Где шумный людской муравейник
Вливался в вагоны экспресса.
Собака не взвыла ни разу
И лишь за знакомой спиною
Следили два карие глаза
С почти человечьей тоскою.
Старик у вокзального входа
Сказал: "Что оставлен, бедняга?
Эх, будь ты хорошей породы,
А то ведь простая дворняга!"
Огонь над трубой заметался,
Взревел паровоз, что есть мочи.
На месте, как бык, потоптался
И ринулся в непогодь ночи.
В вагонах, забыв передряги,
Курили, смеялись, дремали.
Тут, видно, о рыжей дворняге
Не думали, не вспоминали.
Не ведал хозяин, что где-то
По шпалам, из сил выбиваясь,
За красным мелькающим светом
Собака бежит, задыхаясь.
Споткнувшись, кидается снова,
В кровь лапы о камни разбиты,
Выпрыгнуть сердце готово
Наружу из пасти открытой.
Не ведал хозяин, что силы
Вдруг разом покинули тело
И, стукнувшись о перила,
Собака под мост полетела.
Труп волны снели под коряги.
Старик, ты не знаешь природы:
Ведь может быть тело дворняги,
А сердце чистейшей породы!
Е. Асадов
Класна година Тема: «Пам'ять бережно зберігаємо»
Мета: виховання у хлопців любові до своєї Батьківщини, почуття гордості за свій народ, поваги до його великих звершень і гідним сторінок минулого; закріплення І поглиблення історичних знань, розвиток навичок самостійної творчої та пошукової роботи, розвиток І виховання патріотичних почуттів на яскравих прикладах героїзму нашої армії, хоробрості і мужності народу.
Обладнання: фільм «Реквієм», свічки
Студент перший:
Победа! Славная Победа!
Какое счастье было в ней!
Пусть будет ясным вечно небо.
А травы будут зеленей.
Победа! Победа!
Во имя отчизны — победа!
Во имя живущих - победа!
Во имя грядущих - победа!
Не забыть нам этой даты,
Что покончила с войной
Победителю - солдату
Сотни раз поклон земной!
Благодарим солдаты вас,
За жизнь, за детство и весну
За тишину, За мирный дом,
За мир, в котором мы живем.
Викладач:
Сьогодні, так само як і багато років тому, в далекому вже сорок п'ятому, це свято залишається радісним і трагічним: ніколи не зникне з пам'яті народної гордість за Велику Перемогу, пам'ять про страшну ціну, яку ми за неї заплатили.
Втрати СРСР в другій світовій війні З урахуванням новітніх архівних даних співробітники Генштабу Озброєних сил Роси приводять відомості (1998) про загиблих протягом чотирьох років війни:
Студент другий:
безповоротні втрати Червоної (Радянською) Армії склали 11 944 100 чоловік, зокрема загинуло 6 885 000 чоловік, пропало без вісті, полонене 4 559 000. В цілому Радянський Союз втрапте 26 6(H) 000 громадян.
Всього в бойових діях в роки війни брало участь 34 476 700 радянських військовослужбовців.
Студент третій:
Втрати Німеччини.
За три роки війни (червень 1941 - червень 1944 pp.) людські втрати в Германії склали 6.5 мільйона убитих, поранених і зниклих без вести. Найбільших втрат вона зазнала в ході війни проти СРСР. Літом 1941 року загинули 742 тисячі німецьких солдатів, тоді як у війні проти Польщі, Франції, Англії, Норвегії, Бельгії, Голландії, Данії і балканських країн Германію втратила 418 805 солдатів.
Студент четвертий:
Руйнування в СРСР. У СРСР зруйновано 1710 міст, більше 70 тисяч сії, 32 тисяч заводів і фабрик, розграбовано 98 тисяч колгоспів І2890МТС.
Студент п'ятий:
Вартість витрат на ведення війни (у зіставних цінах). Прямі витрати на ведення війни всіх країн, що брали участь в ній, складають 1117 млрд. доларів (включаючи військові витрати на війну в Китаї в 1037 p.). Вартість розрух становить 260 млрд. доларів, з яких до СРСР -128 млрд., в Германії - 48 млрд., у Франції -21 млрд., в Польщі - 20 млрд., в Англії - 6.8 млрд.
Статистичні дані підготував Яків Шварц,
доктор історичних наук, учасник війни.
Викладач:
Вікторина.
Хто і коли почав війну? (Гітлер, 1939)
Хто командував німецькою армією? (Гітлер)
Хто командував радянською армією? (Сталін)
Як називали бійців, які вели битву з фашистами з лісу? (партизани)
У якому місті під час BOB був голод, а цей час називався блокадою? (Ленінград)
Де в Москві знаходиться могила невідомого солдата? («Поклонная»)
Як називали людей, які самі записувалися на фронт? (Добровольці)
Яким жіночим ім'ям називали гвардійські міномети? (Катюша)
Де споруджений пам'ятник Радянському солдатові з дівчинкою на руках? (Болгарія)
22 червня 1941 року без оголошення війни, віроломно порушивши договір про напад між Німеччиною і СРСР, німецько-фашистські війська раптово вторглися на територію нашої Батьківщини. Так почалася Велика Вітчизняна війна.
Студент перший:
Страна цвела.
Но враг из-за угла
Свершил налет, пошел на пас войною.
В тom грозный час,
Стальною став стенаю,
Вся молодость оружие взяла,
чтоб отстоять Отечество родное.
Викладач:
На захист Батьківщини встали не тільки дорослі, але і діти. Йдучи в бій, бійці давали клятву Батьківщині в тому, що діятимуть стрімко і сміливо, не щадивши свого життя ради переможи над ворогом. Волю свою, сили свої і кров свою крапля за краплею віддадуть за щастя свого народу і гаряче улюблену Батьківщину!
Чотири довгі роки тривала Велика Вітчизняна війна, 1417 днів і ночей продовжувалася гігантська битва з німецьким фашизмом. Йшов смертельний бій "не ради слави, ради життя на Землі".
Помните!
Через века, через года
Помните!
О тех, кто уже не придет никогда, -
Помните!
Перегляд відео «Реквієм»
Яка найсильніша зброя на землі? (Мир)+
Хвилина мовчання (запалити свічки)
Класна година Тема: «Здорове харчування»
Мета:
Сконцентрувати увагу студентів на цінностях здоров'я і довголіття.
Допомогти студентам замислитися про необхідність бути здоровими, прилучення до здорового способу життя.
Оформлення: на дошку.
Перед оформленням класної години можна провести анкетування.
Назва продуктів | Як часто ви вживаєте дані продукти? |
1 раз в день | 2-3 рази на тиждень | 1 раз на тиждень | 2-3 рази на місяць | Не вживаю |
Чіпси | | | | | |
Сухарики | | | | | |
Морозиво | | | | | |
Газована вода кока-кола | | | | | |
Як ви думає,які з цих продуктів приносять користь:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Які з цих продуктів, на вашу думку, шкідливі:
____________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
На дошці написати слово «здоров'я» і запропонувати студентам висловити свою домку стосовно здоров'я.
«Слова розподілити між студентами».
При правильному харчуванні людина менше піддається різним захворюванням І легше з ними справляється. Раціональне харчування має також значення для профілактики передчасного старіння.
У організму є спеціальні регуляторні органи, що дозволяють використовувати з прийнятої їжі і засвоювати необхідні поживні речовини, в такій кількості, яке йому потрібно в даний момент. Крім того, багато речовини людський організм не в змозі синтезувати в процесі обміну, вони повинні надходити з їжею, інакше виникають хвороби, пов'язані з неповноцінним харчуванням.
Харчування має бути помірним, різноманітним, збалансованим за калорійністю з урахуванням витрат на трудову діяльність і вікових особливостей організму.
Дитячий організм відрізняється від дорослого бурхливим
зростанням, інтенсивним перебігом обмінних процесів. У зв'язку з цим організм дітей відчуває потребу у всіх харчових речовинах, джерелах пластичного матеріалу та енергії.
• Правильне харчування забезпечує нормальний фізичний розвиток дитини, попереджає виникнення таких відхилень, як відставання у віці, розвиток рахіту, недокрів'я, ожиріння,алергічні прояви, розлади травлення. Стан імунітету визначається не стільки кількісної стороною харчування, скільки його якістю і біологічною цінністю, крім того, раціональне повноцінне харчування підвищує стійкість дитячого організму до різких коливань температури і вологості повітря, впливу різних шкідливих екологічних факторів.
• Харчування надає певний вплив і на розвиток центральної нервової системи, інтелекту. У такий час - час великих перевантажень, значного потоку інформації, прискорених темпів життя, можливостей виникнення стресових ситуацій – слід пам'ятати, що правильне харчування в дитячому віці багато в чому сприяє формуванню організму, здатного подолати складності життя.
Що говорять відомі перші люди про їжу:
• Когда у меня в жизни большие неприятности, я себе отказываю буквально во всём, кроме вкусной еды и хороших напитков.
Оскар Уайлд
• Лучшая приправа к пище - голод.
• Мы не для того живем, чтобы есть, а едим для того, что бы жить.
• Я ем, чтобы жить, а не живу, чтобы есть.
Сократ
• Если хочешь продлить свою жизнь, укороти свои трапезы.
• С тех пор как люди научились варить пищу, они едят вдвое больше, чем требует природа.
Бенджамин Франклин
• Есть и пить нужно столько, чтобы наши силы этим восстанавливались, а не подавлялись.
Марк Тулий Цицерон
• Встав из-за стола голодным - вы наелись; если вы встаете наевшись - вы переели; если встаете переевши - вы отравились.
Антон Павлович Чехов
СЦЕНКА:
Карлсон: Привіт.
Малюк: Що сумуєш ти? Дай відповідь.
Карлсон: Я об’ївся варенням!
А ще було печиво.
Торт і безліч цукерок:
Дуже смачним був обід.
А тепер мотор заглух...
Ох, навіщо я їв пиріг?. .
Малюк: Де ж ти сьогодні був?
Карлсон: Слон обідати запросив.
Відмовити йому не зміг.
Ох, навіщо я їв пиріг?
Малюк: Так, друзі, на перший погляд,
Став Карлсончик товстоват.
Хіба можна стільки їсти?
На дієту потрібно сісти!
Карлсон: Щоб сісти, потрібне ліжко,
А до будинку не дістати.
Хто б на дах влізти допоміг. ..
Ох, навіщо я їв пиріг. ..
Якщо б я пиріг не їв,
Те, звичайно ж, злетів!
У мене гарячий лоб,
А все жадібності мікроб.
Якби не було його:
Не сталося б нічого!
Малюк: Карлсон! Ти не бурчи!
Краще про їжу мовчи!
Сам у всьому ти винен:
їв і їв ти все підряд!
Золоті правила харчування:
Головне не переїдати
Їжте в один і той же час просту, свіжу приготовану їжу, яка легко засвоюється і відповідає потребам організму.
Ретельно пережовуйте їжу, не поспішайте ковтати.
Студент 1: Інформація про «Найтовщі люди планети», демонстрація фото.
ТОВСТЯКИ Джон Брауер Міннох (1941-1983) з острова Бейнбрідж, штат Вашингтон, США офіційно є найважчою людиною в світі.
При зрості 185 см він важив більше 635 кг в 1979 році. Потрібно було 13 осіб, щоб просто перевернути його в ліжку. Міннох, як і більшість товстих людей, страждав від найсильніших набряків: коли він досяг максимальної ваги, в його організмі накопичилося, принаймні, 400 кг рідини.
Керол Йегер
Їй належить "титул" самої товстої людини в історії, проте це не підтверджено документально. Коли вона померла у віці 34 років, її вага становила 544 кг при зрості 170 см. За наявною інформацією, на піку своєї маси вона важила 727 кг.
Студент 2: Інформація «Анорексія», демонстрація фото
АНОРЕКСІЯ Анорексія - найпоширеніша недуга манекенниць. «Стати зіркою подіуму в щоб те не стало», - девіз кожної другої починаючої моделі. Дівчата кидаються в усі тяжкі, аби досягти ідеальних параметрів. Наприклад, перестають їсти в надії, що їх фігура стане ідеальною, а заодно і успіх прийде, і особисте життя налагодиться. Хочеться схуднути швидко і ефективно! Тільки все це марення. В реальності голодування - це швидкий і ефективний спосіб лише угробити своє здоров'я, ставши жертвою анорексії.
Основна ознака нервової анорексії: хворого постійно переслідує нав'язлива ідея – схуднути ще більше. Причини анорексії діляться на біологічні (генетична схильність), психологічні (вплив сім'ї та внутрішні конфлікти), соціальні (вплив суспільства). Найбільш поширена причина анорексії – панічний страх погладшати. Дівчата, хворі на анорексію, більше нагадують скелет,обтягнутий шкірою, ніж здорову жінку. Однак самі вони, найчастіше,продовжують вважати себе товстими.
Є ряд ознак анорексії, які супроводжують захворювання - це депресія, порушення сну і постійна слабкість. Адже, якщо не зупинитися, результат хвороби може бути самим жалюгідним - аж до незворотної дистрофії внутрішніх органів і наступної смерті. Причому вмирають від хвороби анорексії не тільки прості дівчата, але й зірки, яких, до речі, майбутні «анорексічки» часто вибирають собі в кумири.
Історії анорексії у зірок і їх смерті викликали бурхливий суспільний резонанс. На цю проблему нарешті звернули увагу! Модні боси зійшлися на тому, що пора припинити використовувати образ в'язня Бухенвальда як еталон краси. Голодували і вмирали від нервової анорексії не тільки моделі, охочі брати участь в «шоу нульових розмірів», а й прості дівчата, яким доносили з подіуму: будьте худими, це красиво! Магазини Латинської Америки припинили продаж одяг занадто маленького розміру, а представники модельного бізнесу по всьому світу перестали випускати на подіум занадто худих моделей. Однак це не заважає дівчаткам із захопленням переглядати картинки з виснаженими анорексією медійними особами та наслідувати їх.
Роздати картки на столи Інформація про вітаміни
Назва вітаміну | Навіщо він нам? | Де його знайти? |
Вітамін А (бета- каротин) | Відповідає за розвиток органів зору, формування кісток, здоровий стан зубів, волосся, шкіри. | Овочі і плоди оранжевого і жовтого кольору, печінка, риб'ячий жир, яйце, масло, сир. |
Вітамін Б | Захищає і попереджає серце і судини про можливі хвороби | Рослинна олія, печінка, зелені овочі, крупи, насіння соняшнику. |
Вітамін Д | Містить фосфор і кальцій для зубів і кісток | Морська риба, молоко, яйце, сир, печериці |
Вітамін С (аскорбінова кислота) | Зберігає здоровими ясна, зуби. судини, кістки. Протидіє втоми і утворення шкідливих речовин в шлунку. | Цитрусові, полуниця, солодкий перець, смородина, шипшина, капуста, картопля, ківі, кислі яблука. |
Вітамін В1 | Зміцнює нервову систему, підвищує апетит. | Свинина, печінка, хліб грубого помелу, рис, сочевиця, горох, вівсянка, лісовий горіх. |
Вітамін В2 | Перетворює речовини в енергію. Відповідає за ріст і захист шкіри. | Молочні продукти, кукурудза, кури, м'ясо, риба, зелені овочі. |
Вітамін ВЗ | Дає стимул для правильної роботи нервової серцево-судинної систем, допомагає дихати кожній клітинці, нормалізує водно-сольовий обмін. | Печінка, арахіс, сардини, скумбрія, яловичина, печериці, абрикос, банан, персик. |
Вітамін В6 | Бере участь більш ніж в 60 процесах нашого організму, в тому числі кровотворення, травлення, обміну жирів. | Зародки пшениці, лосось, сардини, соя, курчата, нирки, печінка, яйце, арахіс, волоські горіхи, коричневий рис. |
Вітамін В9 | Бере участь в обміні жирів, білків. Впливає на процес зростання, стан клітин крові, необхідних для утворення гемоглобіну. | Соя, кукурудза, печінка, яєчні жовтки, дріжджі, крупи, моркву, шпинат, арахіс. |
Вітамін В 12 | Чим більше ви їсте білкової їжі, тим більше потрібно вітаміну В12. | М'ясо, яйце, сир, нирки, печінка, молоко, сир, оселедець, форель, кролятина. |
Вітамін К | Бере участь у процесі згортання крові. | Зелені овочі, яйця, м'ясо, крупи, капуста, шпинат, сир. |
Фолієва кислота | Необхідна дітям в період швидкого зростання, основний учасник утворення гемоглобіну і правильного розвитку майбутньої дитини (зародка) | Листові овочі, дріжджі, печінка, арахіс, сочевиця, апельсини, нирки, квасоля, банани, брюссельська капуста, броколі. |
Студент 3:
«Особливості національної кухні»
Українська: у якості начинки для торта візьміть дві свинячих відбивних і сальні шкварки.
Російська: приготуйте що завгодно, лише б вийшла закусь.
Грузинська: приготуйте що-небудь, засипте кінзою, залийте Кинзмараулі, додайте сулугуні.
Французька: як-небудь підсмажте м'ясо, залийте його соусом, з яким ви напарилися 3,5 години, прикрасьте шалотом.
Італійська: зберіть всі залишки їжі з холодильника, розігрійте, посипте моцарелою. Подавати на млинці або з макаронами.
Китайська: зберіть померлих мух і тарганів, нарвіть трави у дворі, обсмажте на швидкому вогні з горою спецій І літром соєвого соусу.
Японська: зловіть що-небудь живе в морі, негайно обробіть на шматки, подайте до столу тріпотливим і з васабі.
Мексиканська: додайте перцю. Все інше можете не додавати.
Ліванська: намазати кунжутним маслом, залити лимонним соком. Подати до столу через 20 хвилин, щоб не всі зрозуміли, що там було на початку.
Індійська: змішайте каррі з перцем, перцем і перцем. Додайте до каррі. Прикрасьте горошком.
Грецька: подайте до столу дешеві продукти, просто нарубані шматками і навіть не змішані. Гордо повторюйте: «Натур продукт!»
Фастфуд.
Любителям всіляких консервантів, діоксинів, смакових добавок, есенцій, емульгаторів, підсолоджувачів, канцерогену, гострих приправ і консервів слід знати, що швидка їжа, що прийшла до нас із Заходу з красивою назвою "Фаст Фуд", не просто дуже шкідлива для нашого організму, а просто катастрофічно небезпечна і несе серйозну загрозу нашому здоров'ю. При сумнівних плюсах фаст фуду - швидкості приготування і його особливому смаку - він володіє рядом безсумнівних і дуже серйозних мінусів. Крім того, що наш шлунок і кишечник просто-напросто не привчений до такої їжі, жирної І важкої, вона не містить ніяких корисних речовин, вона дуже жирна, містить багато калорій. Куди легше і корисніше для нашого організму вживати в їжу те, що століттями їли наші предки - традиційні каші з різних круп, перші страви на обід і безліч своїх овочів і фруктів, які несуть найменшу небезпеку виникнення на них алергії.
У пунктах харчування з подібною назвою - начебто "Макдональдса" або "Кентакі Чікенз" - буквально всі продукти смаження - сендвічі, гамбургери, картоплю фрі та смажені кури - містять окислений холестерин, який сприяє прискоренню розвитку атеросклеротичних бляшок на стінках судин. Крім цього, часте вживання швидкої їжі загрожує виникненням серцевих захворювань, алергії, ожиріння, діабету, розладом шлунка та печінки.
Перегляд відео «Якими б були тварини якби їли в Фасфуді»
ЕПІЛОГ:
Чтоб мудро жизнь прожить,
Знать надобно немало.
Два главных правила запомни для начала;
Ты лучше голодай, чем что попало есть,
И лучше будь один, чем с кем попало.
Список використаної літератури
Красовицький М.Ю. Перший урок демократії. – К. Рад. Школа, 1991
Макаренко А.С. Методика организации воспитательного процесса. – Пед. соч в 8-ми томах. т. 1: – М., 1983. С. 267-329
Ученическое самоуправление в школе: сегодня и завтра: Книга для уителя / В.Е. Гурин., В.Б. Помелов, Т.Н. Сальникова и др..; сост. В.В. Жуков; под. ред.. Л.Ю. Гордина. – К.: Рад. Школа, 1989 –334с.
Сибирцова Г.Н. Настольная книга замести теля директора по воспитательной работе. / Опыт работы, рекомендации, документы. –Ростов / Дон: Феникс, 2003
Щуркова Н.Е. Практикум по педагогической технологии. – М., 1998
Щуркова Н.Е. Вы стали классным руководителем. – М., 1989
14