Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  3 класс  /  Математика пәнінен ашық сабақ жоспары

Математика пәнінен ашық сабақ жоспары

       

Саба?ты? та?ырыбы: 7 санын ?осу, азайту т?сілдері.

Саба?ты? ма?саты:

  1. О?ушылар?а 7 саныны? ??рамын еске т?сіре отырып, 7 санын ?осу, азайту т?сілдерін т?сіндіру.
  2. Ертегіні зейін ?оя ты?дау?а, ?ш?ыр ойлап, тез жауап беруге т?рбиелеу.
  3. Ойлау, есте са?тау ?абілеттерін дамыту ?шін ауызша ж?не жазбаша есептеу да?дыларын ?алыптастыру.

Саба?ты? к?рнекілігі: Интерактивті та?та.

Саба?ты? ?діс-т?сілдері: талдау-жина?тау, ?ызы?ушылы?ын ояту.

П?наралы? байланыс: ана тілі, е?бек, д?ниетану.

Саба?ты? барысы:

І. ?йымдастыру б?лімі:

О?ушылармен амандасып, саба??а бейімдеу.

?ызы?ушылы?ын ояту.

  • Балалар, б?гінгі саба?ымыз к?ндегі саба?ымыздан ?згеше. ?йткені, б?гін біздер ертегілер еліне саяхат?а шы?амыз. Ертегі ты?дау?а ?алай ?арайсы?дар ?
  • И?, ты?даймыз.
  • Б?гінгі саба?ымыз бастан-ая?ына дейін «Жеті ла?» ертегісіне арналады.

Ерте, ерте ертеде. Ешкі ж?ні б?ртеде, бір ешкі мен оны? 7 ла?ы ?мір с?ріпті. Ешкі к?нде ?йінен, жем іздеп кетеді екен. Кетер кезде ?немі ла?тарына:

  • Ла?тарым, шыра?тарым ! Ш?на?тарым, ??ла?тарым ! Егер ?ас?ыр келіп, есікті ?а?са, ашпа?дар, - дейді.

С?йтіп, к?нде ешкіні? жем іздеп кететін кезін а?дып ж?ріп, бір к?ні ?ас?ыр есік ?а?ады.

Ла?тар есікті ашып, ?ас?ыр ла?тарды ?рлап кетеді. (Ла?тарды жасыру)

  • Ешкі ла?тарын іздеп ж?рген к?рінеді. Енді біз ешкіге к?мектесейік.

?ас?ыр болды ?ауіпті.

Ла?тарды ?амап ?ойыпты.

         ?ас?ыр ?лкен пакет беріп жіберіпті. Ішінде хат бар, неше ла? болса, сонша тапсырма бар. Егер осыларды орындаса?, бір-бірлеп жемей ?оя береді. Ал орындай алмаса?, ла?тар ?ас?ыр?а жем болады. ?ас?ырды? тапсырмасын орындаймыз ба ?

  • И?, орындаймыз.

ІІ. Дайынды? кезе?і.

1 – тапсырма.

Суреттер бойынша ?рнектер ??растыр.

ІІІ. Жа?а саба?.

2-тапсырма. Математикалы? диктант.

?осыл?ыштарды? бірі 7 болатын ?осынды жазу, м?нін табу.

 

3-тапсырма.

Азай?ышы 7 болатын айырмаларды жазу ж?не м?нін табу.

 

4-тапсырма.

Ойын «Кім тез есептейді ?»

 

5-тапсырма.

7см, 9см, 3см

 

6-тапсырма.

Суреттер бойынша те?сіздіктер ??растыру.

           

 

7-тапсырма.

Кітаппен ж?мыс. Есеп ??растыру.

 

8-тапсырма.

Математикалы? тест.

 

  • Міне ла?тарды аман-есен анасына тапсырды?.

 

 

ІV. Бекіту.

  • Сонымен, 7 тапсырманы орындап, неше ла?ты ??т?арды? ?
  • 7 ла?ты.

 

V. Ба?алау.

VІ. ?йге тапсырма.

02.10.2016

Содержимое разработки

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту.  Сабақтың мақсаты: 1.Білімділік: Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету.  2.Дамытушылық: Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін, пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту.  3.Тәрбиелік: Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу.

Сабақтың тақырыбы: 7 санын қосу және азайту.

Сабақтың мақсаты:

1.Білімділік:

Оқушыларға 7 санын қосу және азайтудың кестелік жағдайларын

қолдануға, бір,екі амалдан тұратын есептерді салыстыра білуге үйрету.

2.Дамытушылық:

Оқушылардың ойлау қабілетін, есте сақтауын, логикалық ой-өрісін,

пәнге қызығушылығын, ауызша есептеу дағдысын дамыту.

3.Тәрбиелік:

Ұлттық дүниетанымын дамыта отырып ата-дәстүрге

білуге,ұқыптылық пен іздемпаздықа тәрбиелеу.

Сабақтың барысы: 1. Ұйымдастыру кезеңі  Психологиялық дайындық 2.Үй тапсырмасын тексеру.  а) Дәптермен жұмыс  ә) Баспалдақ ойыны 3.Жаңа сабақ  а) Ой қозғау  Жеті киелі сан.  ә)Кестемен жұмыс  в)Тақтамен жұмыс 4.Сабақты пысықтап бекіту  а)Ойын

Сабақтың барысы:

1. Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық

2.Үй тапсырмасын тексеру.

а) Дәптермен жұмыс

ә) Баспалдақ ойыны

3.Жаңа сабақ

а) Ой қозғау

Жеті киелі сан.

ә)Кестемен жұмыс

в)Тақтамен жұмыс

4.Сабақты пысықтап бекіту

а)Ойын "Пілге көмек"

ә) Есеп шығару, салыстыру

5.Сабақты қорытындылау.

а) Математикалық диктант

ә) Ойын "Ормал тастамақ"

б)Қ.Мырзалиев "Жеті"

6.Үйге тапсырма

7.Бағалау

  1. Үй тапсырмасын тексеру: а) Дәптермен жұмыс ә) Баспалдақ ойыны 13 12

1. Үй тапсырмасын тексеру:

а) Дәптермен жұмыс

ә) Баспалдақ ойыны

13

12

Жаңа сабақ 7 киелі сан 7 нан 7 жұлдыз 7+1=  7 ата 7+3= 7+2= 7 қазына 7 күн 7+6 7+4 7 нота 7+5 7+7 7 жарғы

Жаңа сабақ

7 киелі сан

7 нан

7 жұлдыз

7+1=

7 ата

7+3=

7+2=

7 қазына

7 күн

7+6

7+4

7 нота

7+5

7+7

7 жарғы

Кестемен жұмыс 7+7=(7+3)+4=10+4=14 14-7=(14-4)-3=10-3=7

Кестемен жұмыс

7+7=(7+3)+4=10+4=14

14-7=(14-4)-3=10-3=7

Тақтамен жұмыс 8+7= 9+7= 2 5 6 1 15-7= 16-7= 5 2 1 6

Тақтамен жұмыс

8+7=

9+7=

2

5

6

1

15-7=

16-7=

5

2

1

6

Пілге көмектес 7 = + 8 - 15

Пілге көмектес

7

=

+

8

-

15

4- есеп 1- жәшікте - 30 кг сары май ? кг 2- де -? 5 кг сары май Ш:30+(30+5)=35 Жауабы: барлығы-35кг

4- есеп

1- жәшікте - 30 кг сары май

? кг

2- де -? 5 кг

сары май

Ш:30+(30+5)=35

Жауабы: барлығы-35кг

5- есеп -9 ? ойыншық -?5 кем Ш: Жауабы:

5- есеп

-9

? ойыншық

-?5 кем

Ш:

Жауабы:

Венн диаграммасы 5- мысал 4- мысал

Венн диаграммасы

5- мысал

4- мысал

 Математикалық диктант 2 7 мен 3 арының қосындысына 4-ті қос;  14 пен 4 сандарының айрмасынан 3-ті азайт;  8 бен 2 сандарының қосындысына 5-ті қос;  15 пен 5 сандарының айрмасынан 2-ні азайт;  9 бен 1 сандарының қосындсына 6-ны қос;  16 мен 6 сандарының айырмасынан 1-ді азайт. 16-7= 9+7= 6 1 1 6

Математикалық диктант

2

7 мен 3 арының қосындысына 4-ті қос;

14 пен 4 сандарының айрмасынан 3-ті азайт;

8 бен 2 сандарының қосындысына 5-ті қос;

15 пен 5 сандарының айрмасынан 2-ні азайт;

9 бен 1 сандарының қосындсына 6-ны қос;

16 мен 6 сандарының айырмасынан 1-ді азайт.

16-7=

9+7=

6

1

1

6

Шығармашылық тапсырма  Үш дос шахмат ойнады.  Әр бала 2 партиядан  ойнаса,барлығы неше  партия ойналды?

Шығармашылық тапсырма

Үш дос шахмат ойнады.

Әр бала 2 партиядан

ойнаса,барлығы неше

партия ойналды?

Қ. Мырзалиев “Жеті” өлеңі Ұзақ санның шетіне шықпаспын мен Нөлдің өзі шықпайды бетіменен. Кәдімгі бір мен онның арасында, Неліктен қымбат бізге жеті деген. Жетіңізге талай сан тіркеседі, Жеткен бала жетіге күрт өседі. Жаңылуды білмейтін сарапшылар, Жеті мәрте есептеп бір кеседі. Жетіні есте, қанеки сақтаңыздар! Жетімізді жазалық тақтамызға. Өлгеннен соң жетісін береді екен,  Жеті күннен тұрады аптамызда Жетісу ма, Жетісай қаласы ма, Жеті сінген біраздың санасына. Сегіз емес, алты емес, жеті атасын Мұсылмандар жаттатқан баласына. Жеті күнде жұмыңдар қордалы аспан Жеті жұлдыз жиналып орналасқан. Стамбуль да, Рим де, Москва да, Жеті төбе басында орналасқан. Мен сыйлаймын ерлерді елім дейтін, Елім дейтін ешкімге емінбейтін. Жеті болсақ, шіркін-ай, үшің түгіл, Екіңіздің өзіне бөлінбейтін.

Қ. Мырзалиев “Жеті” өлеңі

Ұзақ санның шетіне шықпаспын мен

Нөлдің өзі шықпайды бетіменен.

Кәдімгі бір мен онның арасында,

Неліктен қымбат бізге жеті деген.

Жетіңізге талай сан тіркеседі,

Жеткен бала жетіге күрт өседі.

Жаңылуды білмейтін сарапшылар,

Жеті мәрте есептеп бір кеседі.

Жетіні есте, қанеки сақтаңыздар!

Жетімізді жазалық тақтамызға.

Өлгеннен соң жетісін береді екен,

Жеті күннен тұрады аптамызда

Жетісу ма, Жетісай қаласы ма,

Жеті сінген біраздың санасына.

Сегіз емес, алты емес, жеті атасын

Мұсылмандар жаттатқан баласына.

Жеті күнде жұмыңдар қордалы аспан

Жеті жұлдыз жиналып орналасқан.

Стамбуль да, Рим де, Москва да,

Жеті төбе басында орналасқан.

Мен сыйлаймын ерлерді елім дейтін,

Елім дейтін ешкімге емінбейтін.

Жеті болсақ, шіркін-ай, үшің түгіл,

Екіңіздің өзіне бөлінбейтін.

Бағалау Үйге тапсырма: 6- мысал.

Бағалау

Үйге тапсырма: 6- мысал.

-80%
Курсы повышения квалификации

Исследовательская деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Математика пәнінен ашық сабақ жоспары (393.37 KB)
