Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Разное  /  10 класс  /  Материал по географии "Комплексные учебно-воспитательные мероприятия"

Материал по географии "Комплексные учебно-воспитательные мероприятия"

Материал на украинском языке. Цей посібник показує комплексний підхід до вивчення географії, а саме: вивчення рідного краю (проведення екскурсій), визначення пам’ятних дат приурочених до річниці, вивчення історії промислового міста Кривий Ріг (екскурсія в місто).
14.07.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Анотація.

Французький письменник  Жозеф Жубер зауважив, що навчати — означає постійно вчитися. Дітям потрібні не повчання, а приклади. Тож спільна робота учнів та викладача спрямована на постійний пошук, творчий потенціал та інформаційну компетентність — системне утворення знань і вмінь в області інформаційно - комунікаційних технологій і досвід їхнього використання, а також здатність удосконалювати свої знання і це завдяки різним методам і формам проведення.

Однією із таких форм і методів проведення є тиждень географії, який проводився в НЦПО в квітні 2015р. це комплексні навчально-виховні заходи, які мають за мету: викликати інтерес до науки географії, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, відстоювати свою точку зору.

Тиждень, залишив в учнів яскраві позитивні спогади через

систему заохочень учасників та переможців різних заходів тижня.

Цей посібник показує комплексний підхід до вивчення географії, а саме:

вивчення рідного краю (проведення екскурсій)

визначення пам’ятних дат  приурочених до річниці.

вивчення історії промислового міста Кривий Ріг (екскурсія в місто).

вивчення карти світу і тд.

Високе інформаційне забезпечення тижня географії полягало в доступності, яскравості, з використанням комп’ютерних технологій (підг. презентацій, доповідей).

День перший.

1. Виставка стіннівок за тематикою «Країни світу».

Учні гр.. Вт14 19 приймають участь у відкритті тижня географії.

 Наша планета зачаровує своєю різноманітністю. Вона проявляється у всьому. Безкрайні рівнинні простори вкритті травою змінюються хвилястими пагорбами, які переростають у скелясті гори, а ті зникають у безмежних водних просторах. Мільйони різних організмів населяють землю. Усі люди різні, так чи інакше відрізняються зовнішністю, характером. Так само проявляються відмінності між способом життя, традиціями у різних країнах світу.

Країна — визначена територія, що становить єдність з погляду історії, природних умов, населення (спільноти людей, що проживають на цій території) тощо. Інколи термін вживається як синонім терміну держава. У світі існує 193 країни-держави(незалежні – суверенні).

Материал по географии Комплексные учебно-воспитательные мероприятия

Запропоновані авторами стіннівки використовуються на уроках географії, як додатковий (наглядний) матеріал до відповідної теми, для визначення країн, материків і т. д…….

День другий.

ВІДКРИТИЙ Урок – мандрівка.

Тема: «Італія».

Мета:

- Дидактична - В ході уроку з використанням ігрових ситуацій сформувати в учнів систему знань про Італію ;

- Розвиваюча - Розвивати вміння учнів самостійно оволодівати різноманітною інормацією, пізнавальний інтерес ;

- Виховна - В процесі уроку з використанням ігрових методів виховувати  толерантне ставлення до культури інших народів і любов до рідного краю.

Обладнання: атлас, карта Італії, підручники, довідники по країнам світу, зошит.

Тип уроку: урок вивченя нового матеріалу

Нестандартна форма проведення уроку – урок-гра.

Хід уроку.

Перегляд відео ролика про Італію.

1. Організаційний момент.

Для проведення гри учні поділяються на дві команди: “Глобус” і “Меридіан”. Вибираються капітани і журі (це учні, які виявили бажання та мають високий рівень навчальних досягнень). Кожному учаснику конкурсу видається таблиця, у яку він буде записувати бали, отримані за кожний конкурс: за правильну відповідь –2 бали, за неповну відповідь – 1 бал, якщо відповіді не було – 0 балів.

Табл. 1

Журі має таблицю, у якій записує бали, отримані командами за кожний конкурс. Балів буде стільки, скільки учнів дали правильну відповідь.

2. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.

Супроводжує конкурси учениця.

1. Гра: «Асоціації»

Сьогодні на уроці ми будемо мандрівниками і будемо шукати свою Італію. З ким та чим у вас асоціюється ця країна ? (учні повинні назвати свої асоціації по черзі)

Де в нашому регіоні (районі) є територія, яка схожа на територію країни Італія? (с.Олексіївка……)

(хто не відповідав в команді в колонку під цифрою І, ставить в таблицю «0», в кого правильна відповідь «2» бали, в кого не повна відповідь «1» бал).

Весь материал - в документе.

Содержимое разработки

Нікопольський центр професійної освіти

Комплексні

навчально – виховні

заходи





Виконала

викладач географії

Мальована І.С.



Зміст


  1. Анотація………………………………………………………………………………..2



  1. План проведення тижня географії…………………………………………………..3





  1. 1 День - виставка стіннівок за тематикою «Країни світу»…………………………4



  1. 2 День - урок – мандрівка Тема: «Італія» (нестандартний урок – гра)………… 6

  1. 3 День - проведення заходу з нагоди 29- річниці аварії на Чорнобильській АЕС…………………………………………………………………………………….12





  1. 4 День - .«Мандрівка в країну Кросвордію»  Географічна гра «Чи знаєш ти карту?»………………………………………………………………………………….16



  1. Екскурсія учнів НЦПО в м. Кривий Ріг в музей «Відео галереї»………………20





  1. Література……………………………… ……………………………………………...22














Анотація


Французький письменник   Жозеф Жубер зауважив, що навчати — означає постійно вчитися. Дітям потрібні не повчання, а приклади. Тож  спільна робота учнів та викладача спрямована на постійний пошук, творчий потенціал та інформаційну компетентність — системне утворення знань і вмінь в області інформаційно - комунікаційних технологій і досвід їхнього використання, а також здатність удосконалювати свої знання і це завдяки різним методам і формам проведення.

Однією із таких форм і методів проведення є тиждень географії, який проводився в НЦПО в квітні 2015р. це комплексні навчально-виховні заходи, які мають за мету: викликати інтерес до науки географії, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, відстоювати свою точку зору.

Тиждень, залишив в учнів яскраві позитивні спогади через

систему заохочень учасників та переможців різних заходів тижня.


Цей посібник показує комплексний підхід до вивчення географії, а саме:

  • вивчення рідного краю (проведення екскурсій)

  • визначення пам’ятних дат приурочених до річниці.

  • вивчення історії промислового міста Кривий Ріг (екскурсія в місто).

  • вивчення карти світу і тд.

Високе інформаційне забезпечення тижня географії полягало в доступності, яскравості, з використанням комп’ютерних технологій (підг. презентацій, доповідей).










2

План тижня географії



07.04.15р. – 11.04.15р.


День

тижня

Назва заходу

Місце проведення

Відповідальні

П О

Н Е

Д І

Л О К

07.04.15р


День перший.

1.Виставка стіннівок за тематикою «Країни світу»




Кабінет №21


Викладач географії

І.С.Мальована




В І

В Т О

Р О К

08.04.15р

День другий.

1.Проведення уроку – мандрівки. (нестандартний урок-гра). Тема: « Італія»




Кабінет № 21

гр. ОКН 14\1\9


Викладач географії

І.С. Мальована



С Е

Р Е

Д А

09.04.15р

День третій.

1Проведення заходу

з нагоди 29 – річниці ліквідації аварії на ЧАЕС.


Міська центральна бібліотека

Гр. ОКН 14 1\9,

В14 1\9.


Викладач географії

І.С. Мальована


Ч Е

Т В Е Р

10.04.15р

День четвертий.

  1. .«Мандрівка в

країну Кросвордію»

2.  Географічна гра «Чи знаєш ти карту?»


Кабінет №21

К14 1\9


Викладач географії

І.С. Мальована


П’ Я

Т Н И

Ц Я

11.04.15р

День пятий.

1.Екскурсія учнів НЦПО в м. Кривий Ріг музей «Відео галереї»


2Підведення підсумків.



м. Кривий Ріг

гр.. ОКН14 1\9

Гз141\9, В14 1\9,

К 14 1\9, Вт 14 1\9


Викладач географії

І.С. Мальована
















3

День перший.

1.Виставка стіннівок за тематикою «Країни світу»


Учні гр.. Вт14 1\9 приймають участь у відкритті тижня географії

Наша планета зачаровує своєю різноманітністю. Вона проявляється у всьому. Безкрайні рівнинні простори вкритті травою змінюються хвилястими пагорбами, які переростають у скелясті гори, а ті зникають у безмежних водних просторах. Мільйони різних організмів населяють землю. Усі люди різні, так чи інакше відрізняються зовнішністю, характером. Так само проявляються відмінності між способом життя, традиціями у різних країнах світу.

Країна — визначена територія, що становить єдність з погляду історії, природних умов, населення (спільноти людей, що проживають на цій території) тощо. Інколи термін вживається як синонім терміну держава. У світі існує 193 країни-держави(незалежні – суверенні).

Запропоновані авторами стіннівки використовуються на уроках географії, як додатковий ( наглядний) матеріал до відповідної теми, для визначення країн, материків і т. д…….







4



















5















День другий.


ВІДКРИТИЙ Урок – мандрівка.

Тема : « Італія».

Мета :

Дидактична -  В ході уроку з використанням ігрових ситуацій сформувати

в учнів  систему знань про Італію ;



Розвиваюча - Розвивати вміння учнів самостійно оволодівати

різноманітною інормацією , пізнавальний інтерес ;



-   Виховна - В процесі уроку з використанням ігрових методів

виховувати толерантне ставлення до культури інших народів і

любов до рідного краю.



Обладнання :  атлас , карта Італії , підручники , довідники по країнам світу, зошит.



Тип уроку :  урок вивченя нового матеріалу

Нестандартна форма проведення уроку – урок-гра.

 

6

Хід уроку

Перегляд відео ролика про Італію.

1 Організаційний момент.

Для проведення гри учні поділяються на дві команди: “Глобус” і “Меридіан”. Вибираються капітани і журі (це учні, які виявили бажання та мають високий рівень навчальних досягнень). Кожному учаснику конкурсу видається таблиця, у яку він буде записувати бали, отримані за кожний конкурс: за правильну відповідь –2 бали, за неповну відповідь – 1 бал, якщо відповіді не було – 0 балів.

Табл. 1

КОНКУРСИ

І

ІІ

ІІІ

ІV

V

всього

БАЛИ









Журі має таблицю, у якій записує бали, отримані командами за кожний конкурс. Балів буде стільки, скільки учнів дали правильну відповідь.

 

2 Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності.



Супроводжує конкурси учениця.

1. Гра : «Асоціації»

Сьогодні на уроці ми будемо мандрівниками і будемо шукати свою Італію . З ким та чим у вас асоціюється ця країна ? ( учні повинні назвати свої асоціації по черзі )

 Де в нашому регіоні (районі) є територія, яка схожа на територію країни Італія? (с.Олексіївка……)

(хто не відповідав в команді в колонку під цифрою І, ставить в таблицю «0», в кого правильна відповідь «2» бали, в кого не повна відповідь «1» бал).

 

3 Вивчення нового матеріалу.



Учні гр..ОКН14 1\9 та присутні викладачі та майстри НЦПО.



Перш ніж розпочати подорож Італією потрібно пройти таможню ...

2. Гра «Таможня»( або «Хто такий , що таке ?»)

( учні повинні записати в зошити те , що раніше їм було не відоме )









7

·        По ...

·        Ломбардія ...

·        Рим , Мілан , Неаполь...

·        Геркуланум , Помпеї

·        «Ла – Скала»

·        Рафаель, Боттічеллі , Тіціан , Караваджо ....

·        Антипаста ...

·        Мінестра...

·        Тіфоззі...

·        Касу – Марцу...

·        «Мілан» , « Лаціо»...

·        ФІАТ...

·        Палермо...

·        Джанні Родарі ...

Використовуючи підручник, сторінка 181-182.



Відповідає кожний учень і свої результати записує в таблицю в колонку під цифрою ІІ.



3. Гра «Віртуальна мандрівка»

 

Відправляючись в подорож необхідно ознайомитися з символами та візитною карточкою країни ( учні в групах користуючись атласами , підручниками , довідниками повинні представити країну за 1-2 хв . )

 ( група команди «Глобус» користуючись атласом сторінка -35 ,

і група команди «Меридіан» користуючись підручником сторінка - 181, повинні представити країну за 1-2 хв, можна використати презентації).

 Презентації показують і коротко доповідають: Полякова К., Коваленко С., Черниш А.



Захист презентації уч.гр ОКН14



Учні у командах, які не представляють країну, в таблицю ставлять «0» балів під цифрою ІІІ.

Захист презентації уч.гр ОКН14





8



4. Гра «Спіймай помилку»

( якщо учні помічають помилку , потрібно встати, правильно – сидіти на місцях )

( користуючись атласом стор.35, якщо Ви помічаєте помилку , потрібно встати, правильно – сидіти на місцях )



   Вивчення країни розпочинається з визначення ЕГП:

  • Італія – держава на Півночі Європи.

  • Територія складається з трьох частин : материкової , Балканського півострова, 2 великих та 70 малих островів . 80 % кордонів – сухопутні.

  • Омивається 4 морями.

  • Межує з Францією, Швейцарією, Австрією, Словенією.

  • На півдні саме велике місто – Мілан.

  • Є членом ЄС, НАТО, СНД.

  • ЕГП  країни – вигідне.

  • о.Сицилія знаходиться на півдні Італії.

 Всі учні, які встануть, а потрібно сидіти отримують «0» балів під цифрою ІV……………

Правильна відповідь – 2 бали, не вірна відповідь – «0» балів.





5. Гра «Я знаю п’ять...»

Всі учасники гри отримують 2 бали за повну відповідь, 1 бал за не повну відповідь і хто зовсім не відповідатиме отримає 0 балів в таблицю під цифрою V.



1) команда «Глобус» за допомогою підручника ст.183, і команда «Меридіан» з атласу ст.10 п’ятьма реченнями характеризує природні умови Італії – намагатися не повторюватися

 

  2) Населення Італії. Традиції італійців. ( випереджальні завдання виконані у формі комп’ютерних презентацій )

Презентації підготували: Москаленко Д., Терешева О.



Захист презентації уч.гр ОКН14





3) Італійська кухня . Італійська мода . ( презентації випереджальних завдань учнів)

  Презентації підготували: Лученко М., Цурікова Т.










9

Захист презентації уч.гр ОКН14







4) Вікторина «Відповідаючи дивуй»

можна користуватися підручником сторінка 188.



. Італія – батьківщина нотного письма. Гвідо д’Ареццо дав назви семи нотам гармонії. В якому столітті з’явилося нотне письмо?



. У XVІ ст. в Італії виникла опера. Які ви знаєте найкращі оперні театри світу?



. В якій церкві Італії законним, вважається тільки шлюб, зареєстрований у церковній книзі? До недавнього часу церква забороняла й розлучення. Про це свідчить весільна традиція, яка зберігається у селах. У той час, коли наречена розламує святковий коровай один з гостей під столом пришиває край її сукні до брюк нареченого.

. На Новий рік в Італії прийнято викидати з вікон старі непотрібні речі, супроводжуючи це стріляниною з хлопавок. Через випадки травматизму останнім часом цю церемонію обмежують, а як за народними легендами отримують в цей день подарунки діти?



. Найбільшим весняним святом в Італії є карнавал, який вперше виник у цій країні. День карнавалу збігається з початком посту, що означає слово «Карнавал»? Що є головним атрибутом свята?



. Яке місто в Італії розташоване на 118 піщаних островах сполучених численними мостами та щільно забудованими старовинними будинками, вікна яких підходять до самої води? В наш час це місто багатьох музеїв та бібліотек.


. В якому місті Італії головною «вулицею» є Великий канал, від якого в різні боки відходять інші канали? Всі острови з’єднанні системою мостів, якими прокладені автомобільні дороги та залізниця. Каналами рухаються річкові трамвайчики (вапоретто) – основний транспорт міста.



5) Італія – високо розвинута постіндустріальна держава, її провідними галузями господарства є сфера послуг і промисловість.

1. Яка промисловість Італії? Показати на карті (скласти)

2. Показати в контурній карті, записати в зошит у вигляді таблиці.




10

Робота біля карти (промисловість Італії)

Викладач.

1. До яких знавців науки, можна звернутися, щоб ще детальніше дізнатися про країну?

2. Які факти, або інформація Вам сподобалися про країну? Чи хотіли б Ви бачити свою країну такою як Італія? Що для цього потрібно?





4 Закріпленнія вивченого матеріалу


6. Гра “Складання вірша - сенкана”

( Складання сенканів розвиває образне мислення, вчить узагальнювати інформацію та виражати власне ставлення до неї.)

Сенкан – це вільний вірш з п’яти рядків, що синтезує інформацію, коротко описує тему. Він не обов’язково повинен мати риму.

Завдання скласти вірш-сенкан учні отримали завчасно

А) опорні слова: країна, морські шляхи, ресурси, населення, Рим, Мілан, промисловість.

Б) опорні слова: Італія, синє море, лазурне небо, зелень, гаї, Тоскани (виноградники), Альпи (модні курорти).-

Вірш сенкан. Вірш сенкан.

Країна має морські транспортні шляхи, Під лазурним небом,

Ресурси різноманітні, синім морем, омивається Італія,

Населення одно національне, потопає в зелені безмежних гаїв

Рим, Мілан міста центральні, та Тосканів,

Промисловість індустріальну. а Альпи приваблюють туристів

5 хвлин

Капітани команд, заберіть таблиці у своїх учасників і порахуйте скільки балів має команда. Учасники команди переможців отримають

(кожний) 10-12 балів в навчальний журнал.

Дякую за увагу.


5. Підведення підсумку: підрахунок результатів таблиць і визначення переможців.

Учасники команди переможців отримують (кожний) 10-12 балів в навчальний журнал.

6. Домашнє завдання

 

Вивчити відповідний параграф в підручнику ; скласти за параграфом та матеріалом уроку тести по темі «Італія» ; придумати питання до вікторини «Італія»


11







День третій.

Проведення заходу

з нагоди 29 – річниці ліквідації аварії на ЧАЕС.



26 квітня виповнилося 29 років з дня Чорнобильської трагедії

Архівне фото зруйнованого 4-го енергоблоку ЧАЕС

Ми атомні заложники прогресу.

Вже в нас нема ні лісу, ні небес.

Так і живем од стресу і до стресу,

Абетку смерті маємо - АЕС.

Л.Костенко



.Чорнобильська аварія — скільки трагізму в цьому слові для кожного з нас. Трагедія, що назавжди змінила долі багатьох українців, донині продовжує непокоїти цілі родини.



23 квітня 2015р. учні груп ОКН14 1\9, В 14 1\9 НЦПО відвідали міську бібліотеку, де було проведено захід присвячений 29-річниці ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.






12

Ліквідатори аварії на ЧАЕС Виступ Патейчука М.В.


На заході були присутні ліквідатори аварії:

Патейчук Микола Володимирович – голова Нікопольської громадської організації «Союз Чорнобиль»;

Волик Григорій Володимирович;

Конончук Юрій Олексійович;

Лащенко Леонід Павлович;

Мазіров Ігор Анатолійович;

Чердаклієв Юрій Павлович.

Дружина ліквідатора, вдова

Іванова Надія Степанівна

Бабінін Юрій Дмитрович - голова спілки «Громадський дозор»



Викладачі, майстри та учні гр.. ОКН 14 1\9 , В14 1\9 НЦПО в центральній міській бібліотеці.


Розповідь ліквідатора аварії на Чорнобильській АЕС: Патейчук Миколи Володимировича.

Сьогодні виповнюється 29 років з дня катастрофи на Чорнобильській атомній електростанції (АЕС), яка сталася 26 квітня 1986 року.

Аварія на ЧАЕС сталася о 1:23 26 квітня на 4 енергоблоці. Вибух повністю зруйнував реактор. У різних приміщеннях і на даху почалася пожежа. Згодом залишки активної зони розплавилися, суміш з розплавленого металу, піску, бетону і фрагментів палива розтеклася по приміщеннях, які знаходилися під реактором. Безпосередньо під час вибуху на 4 енергоблоці загинула тільки одна людина, ще один працівник помер вранці від отриманих травм.




13

Виступ Волик Г.В. ліквідатора аварії на ЧАЕС

Протягом перших трьох місяців після аварії загинула 31 людина; віддалені наслідки опромінення, виявлені за наступні 15 років, стали причиною загибелі від 60 до 80 осіб. 134 людини перенесли променеву хворобу. Більше 115 тис. людей були евакуйовані з 30-кілометрової зони навколо ЧАЕС.

Аварія розцінюється як найбільша за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів у 12 областях.

10 квітня 2015 року ЧАЕС офіційно перейшла до зняття з експлуатації.

Слід зазначити, що Німеччина виділила додатково близько €18 млн на завершення будівництва нового саркофага над четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС.

Як повідомлялося, у грудні 2014 року Україна підписала договір про виділення ЄБРР €350 млн на будівництво укриття над ЧАЕС.

Учні з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.

Розповідь Волик Григорія Володимировича;


Вибух на Чорнобильській АЕС стався 26 квітня 1986 року о 1:23:47 в ході проведення проектного випробування турбогенератора №8 на енергоблоці №4, чим був повністю зруйнований реактор. Будівля енергоблока, покрівля машинного залу частково обвалилися. Виникло понад 30 вогнищ пожежі, основні з них через годину були придушені, а до 5 години ранку 26 квітня пожежу ліквідували.



14
Однак пізніше, в результаті розотруєння атомного палива зруйнованого реактора, близько 20:00 в різних частинах центрального залу 4-го блоку виникла пожежа великої інтенсивності. Для її гасіння була використана вертолітна техніка.

У перші години аварії довелося зупинити сусідній 3-й енергоблок і провести відключення обладнання 4-го енергоблоку.

В результаті аварії стався викид в навколишнє середовище, за різними оцінками, до 14·1018 Бк, що складає приблизно 380 мільйонів кюрі радіоактивних речовин, у тому числі ізотопів урану, плутонію, йоду-131, цезію-134, цезію-137, стронція-90. За силою вибуху це склало 300 Хіросім.



Учні з ліквідаторами аварії на ЧАЕС.




Безпосередньо під час вибуху на четвертому енергоблоці загинула тільки одна людина, ще одна померла вранці від отриманих травм. 27 квітня 104 постраждалих евакуйовані в Московську лікарню №6. Згодом, у 134 співробітників ЧАЕС, членів пожежних та рятувальних команд розвинулася променева хвороба, 28 з них померли протягом наступних декількох місяців.

Радіоактивна хмара від аварії накрила європейську частину СРСР, більшу частиною Європи, східну частину США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі.

Із зони ураження було евакуйовано близько 200 тисяч чоловік. Ситуація ускладнювалася тим, що радянське керівництво довго замовчувало факт катастрофи, а 1 травня люди, нічого не знаючи, вийшли на травневий мітинг.

За даними організації Союз «Чорнобиль», з 600 тисяч ліквідаторів 10% померло, а ще 165 тисяч стали інвалідами.



Щоб запобігти викидам радіації, до кінця 86-го року четвертий реактор АЕС накрили спеціальним "саркофагом" - його будували сотні тисяч добровольців і мобілізованих солдатів. Після цього  Чорнобильську АЕС знову запустили. Однак через нові періодичні аварії станцію довелося зупинити. Це зробили 2000-му році.  Нині на ЧАЕС будують нове укриття.

15


В кінці зустрічі учениця привітала учасників ліквідації аварії.



День четвертий.

Тема Країни світу.

Мета :

·        Дидактична -  Дати учням в ігровій формі  знання про особливості політичної карти.

·        Розвиваюча - Закріплювати в процесі гри   вміння учнів  самостійно працювати з картогрфічним матеріалом та текстом підручника ;

·        Виховна - Виховувати пізнавальний інтерес та зацікавленість  до вивчення країн світу

Обладнання : атласи , підручники

Тип уроку : навчально – виховний захід.


  1. .«Мандрівка в

країну Кросвордію»


Учениця гр..К 14 1\9 розвязує кросворд.



16 Учениця гр..К 14 1\9 розвязує кросворд.


Учні групи Гз 14 1\9 пояснюють рішення кросворду


  1. Географічна гра «Чи знаєш ти карту?»



Учениця гр.. Вт 14 1\9 виконує завдання

Гра «Згоден чи ні»


-Вигідність ЕГП пояснюється виходом до північно – Льодовитого океану


- Регіон  Латинська Америка знаходиться в умовах жаркого вологого клімату , в цих умовах можна вирощувати тропічні фрукти і цей є невигідним для ЕГП


- Регіон багатий на запаси порід дерев з цінною деревиною , це є ще однією рисою , що визначає вигідність ЕГП


- Материк на якому розташовано країни Латинської Америки має складну геологічну будову , це не вигідно для ЕГП


- ЕГП – є невигідним

 



робота з підручником


Гра «Магічний квадрат»


( вибрати за допомогою тексту підручника із запропонованих ті цифри , що характеризуватимуть забезпеченість регіону природними ресурсами )





17

20

11

45

5

51

69

25

34

40

66

81

24

29

46

93

55

36

30

17

100

 

Учені гр.. Вт.14 1\9 виконують завдання користуючись підручником



( робота з атласом )


     Гра «Впізнай країну»


( потрібно відгадати крану за описом та показати її на карті)

- Назва країни і назва столиці між собою дуже схожі . крана є одним з економічних лідерів в регіоні . в минулому на її території проживали найдавніші цівілізації . Країна є батьківщиною багатьох мелодраматичних серіалів . ( Мексика )

- 12 жовтня о 2 годині ночі  1492 року учасник експедиції Христофора Колумба побачив береги острова . Про нього видатний мандрівник сказав : « Найкраща земля в світі яку я колинебудь бачив» . В 20 – му столітті каїну називали «Острів Свободи» . Відома ця країна цукром з цукрової тростини , сигарами та незмінним лідером Ф . Кастро. ( Куба )

- Конкістадори мріяли знайти тут «Сонячне Єльдорадо». Кортес в пошуках золота знайшов найповноводнішу річку світу . Тут мріяв побувати Остап Бендер . Над столицею височіє найвища в світі статуя Ісуса . Це єдина країна на материку де розмовляють португальською .( Бразилія )


Учені гр.. Вт.14 1\9 виконують завдання користуючись атласом




18

     Гра «Відгадай країну – назви столицю»


- Про ці дві країни співають у відомій пісні про футбольне протистояння

( Аргентина – Ямайка )

- В назві цієї держави заховалася назва африканської країни ( Лівія – Болівія )

- В назві цієї країни заховано ім’я грецької богині перемоги ( Ніка – Нікарагуа)

- Цю країну влітку носять на голові ( Панама )

- Країна – перчик ( Чилі )

- Якщо від назви цієї країни відокремити першу літеру цього речення отримаємо частину одягу ( Ямайка )

- Змінивши в назві країни літеру «д» на «т» отримаємо лінію , що ділить Землю на північну і південну півкулі ( Еквадор)

- В назві цієї країни є латинська назва золота ( аргентум – Аргентина )


Учні гр.. К14 1\9 виконують завдання по карті

Гра «Знайди зайве»

 

Вибрати і пояснити  зайве слово

1. Бразилія, Аргентина, Чилі, Куба

2. Бразилія, Аргентина, Мексика, Еквадор

3. Мехіко, Буенос-Айрес, Бразиліа, Сан-Паулу


Учні гр.. К14 1\9 виконують завдання по карті



Учні гр.. Вт 14 1\9

Переможці вікторини з елементами рольової гри.



19

День пятий.

1.Екскурсія учнів НЦПО в м. Кривий Ріг музей «Відео галереї»



14 травня 2015 р. було проведено екскурсію в м. Кривий Ріг з учнями гр.. ОКН 14 1\9, Гз 14 1\9,Вт 14 1\9, К 14 1\9, В 14 1\9 НЦПО.

 

Учні та викладачі ознайомилися з центральною частиною міста та

відвідали 3D-відеогалерею міського історико-краєзнавчого музею.


3D відеогалерея розташована у павільйоні під найбільшим у Європі квітковим годинником.



Викладачі та учні НЦПО в м. Кривий Ріг біля музею

По колу самого павільйону за склом розглядали стенди з фотографіями, експонатами та інформацією про кожен район міста. Також на окремій площі було представлено фотографії старого містечка Кривий Ріг та фотогалерея найпривабливіших проектів розвитку міста у майбутньому.

У самій відеогалереї було продемонстровано у 2D та 3D форматі фільми про Кривий Ріг, його історію та сучасний розвиток. На стінах під штучним освітленням розглядали фотографії найбільш видатних об’єктів міста.



Також було продемонстровано картинну галерею видатних художників міста.




Учні гр..ОКН 14 1\9 у відео галареї учні гр..Гз 14 1\9 у відео галареї






20

В центрі міста.



Учні гр.. ОКН 14 1\9 біля фонтану в м. Кривий Ріг.














































21

Л І Т Е Р А Т У Р А



http://learningapps.org


1. Андреева В. М. Політична карта. Населення світу. 10 клас / В. М. Андреева, Г. Д. Довгань.— X.: Вид. група. «Основа», 2004.— 160 с.

2. Дахно І. І. Країни світу: Енциклопедичний довідник.— К.: МАЛА, 2004.— 608 с.

3. Країни світу. Довідник для ерудитів і мандрівників.— X.: Книжковий клуб «Клуб Сімейного Дозвілля», 2005.— 384 с: іл.

4. Масляк П. О., Дахно 1.1. Економічна і соціальна географія світу: Підручник для 10 кл. загальноосвіт. навч. закл. / За ред. П. О. Масляка.— К.: Вежа, 2003.— 280 С: іл.

Масляк П. О., Олійник Я. Б., Степаненко А. В. Словник-довідник учня з еконо­мічної і соціальної географії світу.— К.: Лібра, 1996.







































22







-75%
Курсы повышения квалификации

Интерактивные методы в практике школьного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Материал по географии "Комплексные учебно-воспитательные мероприятия" (3.31 MB)
