Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  1 класс  /  Літр. Складання рівностей на додавання і віднімання з поданих чисел. Розв’язування задач на визначення місткості посудин

Літр. Складання рівностей на додавання і віднімання з поданих чисел. Розв’язування задач на визначення місткості посудин

Материал на украинском языке. Ознайомимо учнів з поняттям «літр», як одиницею вимірювання об’єму рідини.
13.09.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета. Вдосконалювати обчислювальні навички. Закріпити вміння порівнювати кількість предметів. Вчити складати рівності. Ознайомити учнів з поняттям «літр», як одиницею вимірювання об’єму рідини. Закріплювати вміння розв’язувати задачі на порівняння. Виховати любов до праці, а саме до професії кухар.

Обладнання. Предметні картки з завданнями, банки місткістю 1л, 2л, 3л, відро.

Вивчення нового матеріалу

Пояснення

Для того, щоб приготувати цю страву нам потрібна вода.

Чи знаєти ви, чим вимірюється вода?

Її вимірюють літрами.

Сьогодні ми з вами познайомимось з мірою літр.

( демонстрація кружки, склянки, банок)

Хто знає скільки в банці води?

Якщо виготовити кубик, порожній всередині, довжина, ширина і висота якого дорівнює 10см, то в ньому поміститься 1 л рідини.

І так, вода вимірюється літрами. І не тільки вода, а що ще?

А скільки нам потрібно води, щоб зварити борщ?

Скорочено записують виміру літр буквою л (ел) в кінці скорочення крапочку не ставлять.

Первинне закріплення

Підручник с. 80 та таблиця

Розгляньте, що зображено на малюнку?

Робота над задачею

Прочитати задачу.

Прочитати умову задачі.

Прочитати запитання задачі.

Як дізнатися на скільки одне число менше від другого?

Як порівняти місткість банки і бочки?

(записати розв’язування задачі)

Складання і розв’язування задачі за малюнком

(усно)

Практична робота над задачею

(за малюнком, усно)

В одному бідоні 4л молока, а в другому – 2л молока.

Як зробити, щоб молока стало у бідонах порівну?

Підсумок уроку

Хто завітав до нас на урок?

Що ми робили разом із кухарем Бімом?

Що потрібно для того, щоб зварити борщ?

Якою мірою вимірюють рідину?

Содержимое разработки

Тема. Літр. Складання рівностей на додавання і віднімання з поданих чисел. Розв’язування задач на визначення місткості посудин.

Мета. Вдосконалювати обчислювальні навички. Закріпити вміння порівнювати кількість предметів. Вчити складати рівності. Ознайомити учнів з поняттям «літр», як одиницею вимірювання об’єму рідини. Закріплювати вміння розв’язувати задачі на порівняння. Виховати любов до праці, а саме до професії кухар.

Обладнання. Предметні картки з завданнями, банки місткістю 1л, 2л, 3л, відро.

Типу уроку. Комбінований.



Хід уроку

  1. Організація класу

Дзвоник всім нам дав наказ –

До роботи, швидше в клас.

Біля парти станьмо чемно –

Хай мине час недаремно.

Будем уважні й старанні всі –

Сядем рівненько на місця свої.


  • Подивіться, хто завітав до нас на урок?

  • Хто що знає про працю кухаря?

  • Це людина – професією якої є приготування їжі.

  • Кухар готує супи, борщ, другі страви та іншу їжу.

  • На флоті посада кухаря називається кок.

  • Готує різні страви за рецептами.

  • І я принесла із собою рецепт.

  • Подивіться, яку страву ми сьогодні будемо готувати.

  • Але ми з вами не кухарі, на кухаря треба вчитися, тому мИ будемо маленькими помічниками.

  • І так для приготування борщу нам треба принести наступні інгредієнти.

  1. Актуалізація знань учнів

Усні обчислення

  • Інгредієнт м’ясо

  • Назвати числа від 1 до 10;

  • Назвати числа від 10 до 1;

  • Назвати попереднє число до числа 7, 6, 9, 8;

  • Назвати наступне число до числа 2, 9, 7, 8.



  • Інгредієнт картопля

Повторити склад числа 10

  • Інгредієнт цибуля

Каліграфічна хвилинка.

  • Записати всі числа від 1 до 10;

  • Записати всі числа від 10 до 1;

  • Записати знаки порівняння «більше, менше і дорівнює»

  • Інгредієнти морква і буряки

  • Порівняйте кількість моркви з кількістю бурячків.

(записати в зошит)

  • Інгредієнт капуста

  • Повторити назви чисел при додаванні і відніманні.

  • Інгредієнт помідори

  • Складання прикладів на додавання і віднімання

(записати в зошит)

  1. Фізкультхвилинка

  • Потрібні ще сіль, перець, рослинне масло, часник. І вони нам принесли фізкультхвилинку

У країні «Кухарів»

Жив веселий повар Бім.

Разом з ним усі хлоп’ятка

Вишукались на зарядку.

Похитали головою,

Раз пристукнули ногою,

Руки вгору піднесли

Трішки ними потрясли.

Нахилились вліво, вправо

Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз присіли, піднялись

Головами похитали,

Працювати знов почали.

  1. Вивчення нового матеріалу

  1. Пояснення

  • Для того, щоб приготувати цю страву нам потрібна вода.

  • Чи знаєти ви, чим вимірюється вода?

  • Її вимірюють літрами.

  • Сьогодні ми з вами познайомимось з мірою літр.

( демонстрація кружки, склянки, банок)

  • Хто знає скільки в банці води?

  • Якщо виготовити кубик, порожній всередині, довжина, ширина і висота якого дорівнює 10см, то в ньому поміститься 1 л рідини.

  • І так, вода вимірюється літрами. І не тільки вода, а що ще?

  • А скільки нам потрібно води, щоб зварити борщ?

  • Скорочено записують виміру літр буквою л (ел) в кінці скорочення крапочку не ставлять.

  1. Первинне закріплення

Підручник с. 80 та таблиця

  • Розгляньте, що зображено на малюнку?

  1. Робота над задачею

  • Прочитати задачу.

  • Прочитати умову задачі.

  • Прочитати запитання задачі.

  • Як дізнатися на скільки одне число менше від другого?

  • Як порівняти місткість банки і бочки?

(записати розв’язування задачі)

  1. Складання і розв’язування задачі за малюнком

(усно)

  1. Практична робота над задачею

(за малюнком, усно)

  • В одному бідоні 4л молока, а в другому – 2л молока.

  • Як зробити, щоб молока стало у бідонах порівну?

  1. Підсумок уроку

  • Хто завітав до нас на урок?

  • Що ми робили разом із кухарем Бімом?

  • Що потрібно для того, щоб зварити борщ?

  • Якою мірою вимірюють рідину?









-80%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Літр. Складання рівностей на додавання і віднімання з поданих чисел. Розв’язування задач на визначення місткості посудин (20.54 КB)
