Конспект уроку "Що можна робити з інформацією". За програмою "Сходинки до інформатики".
(работа на украинском языке)
Конспект уроку "Що можна робити з інформацією". За програмою "Сходинки до інформатики".
(работа на украинском языке)
УРОК № 17.
ДАТА ___________
ТЕМА УРОКУ: Що можна робити з інформацією.
МЕТА УРОКУ:
навчити учнів відкривати збережену на комп’ютері інформацію
сприяти розвитку у дітей уміння спостерігати, порівнювати, узагальнювати
виховувати зацікавленість до предмету
ТИП УРОКУ: урок формування нових знань, вмінь, навичок.
Програмне забезпечення: комп'ютерна програма «Paint»
Хід уроку
Організаційний момент
Актуалізація опорних знань
Діти, ви знаєте якими ви були в 3 роки, п’ять? Де зберігається подібна інформація?
Інформація зберігається в нашій пам’яті, в пам’яті комп’ютера, в фотоальбомах. А навіщо ми зберігаємо інформацію?
Постановка мети уроку
Сьогодні ми з вами дізнаємося що можна робити з інформацією.
Вивчення нового матеріалу
Пригадаємо:
Звідки гномик Мудрунчик довідався про шахові фігури (від Ганнусиного дідуся)
Де зберігалася інформація про шахи(в пам’яті дідуся)
Як отримав гномик інформацію (почув)
Повертаючись додому Мудрунчик думав про шахи (обробляв отриману інформацію)
Де зберіг інформацію Гномик (у своїй пам’яті та записав у блокнот)
Що зможе зробити Мудрунчик з інформацією, якщо зустріне Елзіка (розповісти про шахи, тобто передати інформацію)
Людина може сприймати(отримувати) інформацію, обробляти, передавати, зберігати та використовувати її.
Фізкультхвилинка
Ми - берізки і кленці.
В нас тоненькі стовбурці.
Ми в стрункі стаєм рядки,
Виправляєм гілочки.
Ледь зіп'ялись з корінців,
Дістаємо промінців.
Ми стискаєм їх вогонь
В зелені своїх долонь.
Хилять свіжі вітерці
Вліво-вправо стовбурці.
Ще й верхівки кожен ряд
Нахиля вперед-назад.
Закріплення вивченого матеріалу
Повторення правил техніки безпеки
Панель інструментів графічного редактора «Paint» складається з різних інструментів, деякі з них вам уже знайомі. Зараз перевіримо чи пам’ятаєте ви ці інструменти. Я буду показувати вам інструменти, а ви називатимете їх назву, та як використовують цей інструмент.
Молодці! Пам’ятаєте вивчені інструменти, тож пора познайомитися з новими. Інструменти Лінія та гнучка лінія.
інструменти виділення прямокутної форми та довільної форми
(Своє пояснення використання інструментів вчитель демонструє на проекторі). Щоб намалювати пряму лінію потрібно вибрати інструмент лінія та переміщати мишку з натиснутою лівою кнопкою, на екрані буде намальована лінія того кольору який вибрано в палітрі кольорів. Гнучку лінію можна ще й вигинати. Вибираємо інструмент гнучка лінія, проводимо лінію з натиснутою лівою кнопкою мишки, відпускаємо кнопку мишки, переміщаємо показник мишки на лінію натискаємо на ліву кнопку мишки і переміщаємо мишку, лінія ніби то прилипла до показника мишки, якщо натиснути на ліву кнопку мишки і відпустити її, то крива залишиться на екрані. Бувають випадки коли малюнок краще малювати окремими частинами, а потім збирати його, як в розібраних малюнках, пам’ятаєте програму «Сходинки»/ «розібрані малюнки»?
От і сьогодні ми будемо біля будиночка малювати сніговичка. Для того щоб кружечки рівненько лягли намалюємо їх окремо. Будемо використовувати інструмент зафарбоване коло. А тепер виберемо інструмент виділення прямокутної форми, під панеллю інструментів з’явилося ще два інструменти, виділення з фоном і без фону, вибираємо інструмент без фону, виділяємо коло середнього розміру, натискаємо ліву кнопку мишки в середині виділеної області і переміщаємо середнє коло на велике, аналогічно переміщаємо маленьке коло на середнє, от і є сніговичок, тепер пензликом намалюємо очі, ґудзики, зафарбованим многокутником намалюємо носа, а кривою лінією намалюємо ротика, ось і посміхнувся нам сніговичок. Запам’ятали як малювати сніговичка? Сідаємо за комп’ютери. На минулому уроці ми зберегли ваші малюнки, зараз ви їх відкриєте. Знайдіть у верхньому рядочку меню команду «Файл», натисніть ліву кнопку миші, а тепер знайдемо команду «Открыть», натискаємо ліву кнопку миші, на екрані з’явилося вікно в якому знайдемо ваше прізвище, натиснемо кнопку «Открыть». Впізнали свої малюнки? Малюємо біля будиночка сніговика.
Робота з комп’ютерною програмою
Закінчуємо роботу. Пригадаємо як зберегти малюнок. Наш малюнок вже був збережений, тому достатньо виконати послідовність команд Файл / Сохранить, натиснути кнопку ДА. Сідаємо за парти.
Релаксація
1. Швидко кліпати очима протягом 15 с.
2. Заплющити очі. Не відкриваючи очей, начебто подивитися ліворуч на рахунок _раз-чотири», повернутися у вихідне положення. Так само подивитися праворуч на рахунок «п’ять-вісім» і повернутися у вихідне положення. Повторити 5 разів.
3. Спокійно посидіти із закритими очима, розслабившись протягом 5 с.
Узагальнення знань учнів
Робота з зошитами Урок 17.