Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  1 класс  /  Конспект урока по математике по теме "Літр. Розв’язування прикладів і задач"

Конспект урока по математике по теме "Літр. Розв’язування прикладів і задач"

Материал представлен на украинском языке. Урок познакомит учащихся с единицей измерения объема - литр.
01.02.2015

Описание разработки

Материал представлен на украинском языке.

Мета. Ознайомлення учнів з одиницею місткості – 1 літр. Показати її практичне використання. Закріплювати вміння додавати та віднімати числа. Вчити розв’язувати задачі на різницеве порівняння та знаходження невідомого доданка. Розвивати логічне мислення, пам’ять. Виховувати культуру поведінки, вміння долати труднощі, згуртовувати дитячий колектив.

Хід уроку

І. Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал,

працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

працювати починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Усний рахунок

1. Гра «Мовчанка»

- Зараз ми із вами спробуємо усно порахувати та дати відповідь на поставлене завдання.

2. Робота з дошкою для набірного матеріалу

(на дошці викладені приклади, які запропоновано вирішити дітям)

3.  Розв’язування віршованих задач

Давайте зараз всі разом швиденько порахуємо віршовані задачі.

1. Ой, у Лиски, Лиски

Гарний двір

Та чотири доньки

На вибір.

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?( 4 + 1 = 5)

Конспект урока по математике по теме Літр. Розв’язування прикладів і задач

2. На яворі високім

Телесик сидить

Зграй гусей диких

До нього летить.

Троє попереду

Та позаду 6,

Скільки в зграї ї,

Скоріш скажіть? (3 + 6 = 9)

3. У цій казці, всім відомо,

Білосніжка і сім гномів.

Ви уважно полічіть

Й скільки їх всього скажіть (7 + 1 = 8)

4. Знають діти казочку

Про Червону Шапочку.

До бабусі вона йшла,

Вісім пиріжків несла.

Раптом вовк її зустрів,

Пиріжків зо три з’їв.

Хто з вас діти, порахує

Скільки бабуся покуштує?

Полную информацию смотрите в файле. 

Содержимое разработки

ТЕМА: ЛІТР. РОЗВЯЗУВАННЯ ПРИКЛАДІВ І ЗАДАЧ.

Мета. Ознайомлення учнів з одиницею місткості – 1 літр. Показати її практичне використання. Закріплювати вміння додавати та віднімати числа. Вчити розв’язувати задачі на різницеве порівняння та знаходження невідомого доданка. Розвивати логічне мислення, пам’ять. Виховувати культуру поведінки, вміння долати труднощі, згуртовувати дитячий колектив.

Обладнання: таблиці , схеми для усного рахунку, різні ємкості наповнені водою, ілюстративний матеріал, ноутбук з відеозаписом до теми.

Тип уроку: комбінований з використанням інноваційних технологій

Хід уроку

І.Організація класу.

Вже дзвінок нам дав сигнал,

працювати час настав.

Тож і ми часу не гаймо,

працювати починаймо.

ІІ. Актуалізація опорних знань.

Усний рахунок

  1. Гра «Мовчанка»

  • Зараз ми із вами спробуємо усно порахувати та дати відповідь на поставлене завдання.

2. Робота з дошкою для набірного матеріалу

(на дошці викладені приклади, які запропоновано вирішити дітям)

  1. Розв’язування віршованих задач

Давайте зараз всі разом швиденько порахуємо віршовані задачі.

1. Ой, у Лиски, Лиски

Гарний двір

Та чотири доньки

На вибір.

Ще й один синок.

Скільки всіх діток?(4+1=5)


2. На яворі високім

Телесик сидить

Зграй гусей диких

До нього летить.

Троє попереду

Та позаду 6,

Скільки в зграї ї,

Скоріш скажіть? (3+6=9)


3. У цій казці, всім відомо,

Білосніжка і сім гномів.

Ви уважно полічіть

Й скільки їх всього скажіть(7+1=8)


4. Знають діти казочку

Про Червону Шапочку.

До бабусі вона йшла,

Вісім пиріжків несла.

Раптом вовк її зустрів,

Пиріжків зо три з’їв.

Хто з вас діти, порахує

Скільки бабуся покуштує?

Робота в зошиті

- Молоді, дітки. А тепер, давайте разом із вами відкриємо зошити. Запишемо число класна робота.

1. Каліграфічна хвилинка

Пропишіть один рядочок числа 3 та рядочок числа 6

  1. Математичний диктант

- Там , де у вас написана буква «М.» вам потрібно написати букву «д.», зараз будемо писати математичний диктант

- А зараз до дошки виходе …… .

  • Перший доданок 2, другий доданок 8. Знайти суму.

  • 7 збільшити на 2.

  • 10 зменшити на 6.

  • 5 плюс 4.

  • 9 мінус 6.

  • На скільки 5 менше за 8.

  • На скільки 7 більше за 4.

- Перевіряємо. Так, правильно - молодець.



ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Введення казкових героїв та повідомлення теми уроку

- Діти, до нас сьогодні у гості завітало Сонечко зі своїм другом Равликом.

- Тож, дамо слово нашим героям.



Фрагмент презентації



  1. Вивчення нового матеріалу

  • Наші гості принесли із собою дві посудини, наповнені водою. Як ви гадаєте, де більше води – у пляшці чи у банці? Давайте перевіримо.

  • Що ви помітили? ( Посудини різної форми, але з однаковою місткістю.)

  • І в банці, і в пляшці вміщується 1 літр води. Слово «літр» позначається однією буквою – «л».

  • Давайте візьмемо ось це відро та банку і перевіримо, скільки літрів води в ньому вміщується?

  • У літрах іноді вимірюють також сипучі речовини – пісок, цукор, зерно.



  1. Фізкультхвилинка.

Хомка, хомка, хом'ячок —

Весь смугастенький бочок.

Хомка раненько встає,

Щічки миє, шийку тре,

Підмітає Хомка хатку

І виходить на зарядку.

Раз, два, три, чотири, п'ять!

Хомка сильним хоче стать.



IV. Засвоєння набутих знань.

Робота з підручником сторінка 80

  1. Завдання 1

  • Яка посудина має найбільший об’єм?

  • Яка посудина має найменший об’єм?

  • На скільки об’єм бочки більше, ніж кружки?

  • Що може вміститися в бочку?



  1. Повторення правила

«Щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше за інше, треба від більшого числа відняти менше »



3. Робота в зошиті

- Зараз ми з вами будемо розв’язувати приклади з іменованими числами.

- Яку одиницю вимірювання ми вивчили?

- Як скорочено ми будемо записувати слово «літр»? Правильно буквою «л», без крапочки.

Запишіть по середині рядка слово «Приклади»

6 л – 4л = 10 л – 4 л =

7 л + 2 л = 4 л + 3 л =

3 л + 3 л = 2 л – 2 л =



4. Складання та запис задачі за малюнком

  • Розгляньте таблицю. Складіть задачу за малюнком.











  1. Підсумок уроку.

  1. Підведення підсумків
    - Що нового ви дізналися на уроці?

-У чому вимірюється об’єм?

- Що вам сподобалось на уроці.

- Любі діти наш урок підходить до кінця, тож пропоную звернутися ще раз до наших друзів та послухати , що ж вони хотіли б нам сказати .

  1. Фрагмент презентації

  2. Оцінювання

-80%
Курсы повышения квалификации

Система работы с высокомотивированными и одаренными учащимися по учебному предмету

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Конспект урока по математике по теме "Літр. Розв’язування прикладів і задач" (0.13 MB)
