Материал на украинском языке.
Мета. Навчальна: розглянути будову комп’ютера, його складові частини та їх взаємодію, пристрої введення і виведення даних, їх призначення.
Розвивальна. Сприяти розвитку логічного мислення учнів.
Виховна. Виховувати зосередженість, увагу, спостережливість, старанність, необхідність дотримуватися правил безпеки життєдіяльності.
Тип уроку: урок вивчення нового матеріалу.
Хід уроку.
1. Організація уроку.
Вітання вчителя.
2. Актуалізація опорних знань.
3. Вправа «Мозковий штурм». Назвати будь-який пристрій комп’ютера та його призначення, але повторюватись не можна.
4. Мотивація навчальної діяльності. Перед тим, як почати роботу з комп’ютером, треба ознайомитися з його будовою.
5. Перед тим, як почати роботу з комп’ютером, треба ознайомитися з його будовою. Перед тим, як почати роботу з комп’ютером, треба ознайомитися з його будовою.
6. Вивчення нового матеріалу. Розповідь учителя з демонструванням пристроїв, що вивчаються.
1) Із історії створення обчислювальної техніки. Джон фон Нейман (1945) запропонував принципи роботи комп’ютера.
2) Комп’ютер – це електронний пристрій, призначений для опрацювання даних різного типу. (Робота з підручником: де створили першу ЕОМ у Європі? Під чим керівництвом?)
3) Складові комп’ютера: (вчитель називає функцію, діти в підручнику знаходять та називають пристрої):
- Пристрої введення інформації (клавіатура, миша, сканер, мікрофон, джойстик веб-камера);
- Пристрої виведення інформації (монітор, принтер, колонки, навушники);
- Пристрої опрацювання та збереження інформації знаходяться в системному блоці (жорстикий магнітний диск або вінчестер, флеш пам'ять, ком пакт-диски).
4) Правила роботи з комп’ютером (стор.48 .)
Полную информацию смотрите в файле.