Қызылорда обылысы,Жалағаш ауданы, №202 З.Жарқынбаев атындағы орта мектептің информатика пәнінің мұғалімі Медеуова Гүлшат
Интернеттегі қауіпсіздік | Мектеп: №202 З.Жарқынбаев атындағы орта мектеп | Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Медеуова Гүлшат | Сынып: 5 | Қатысқандар: | Қатыспағандар: | Сабақтың тақырыбы | Компьютердегі деректеріңізді қалай қорғауға болады? | Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | Жалпы қолданысқа рұқсат етілген бумадағы файлдарды өзгерту, жүктеп алу және орналастыру. Жоғарғы деңгей дағдылары (қолдану). | Сабақтың мақсаты | 5.1.3.1. Жалпы қолданысқа рұқсат етілген бумадағы файлдарды өзгерту, жүктеп алу және орналастыру. | Бағалау критерийі | Жалпы қолданысқа рұқсат етілген файлдармен жұмыс жасау дағдыларын көрсетеді. | Тілдік мақсаттар | Файл, жүктеу, каталог, кеңейтілуі, бағдарлама Диалог: Бумадағы файл дегеніміз не? Жазылым: Файлдарды жүктеу, орналастыру, өзгерту Термин: Файл-файл-file Жүктеу-загрузка-downloads/loading Бума-каталог-catalogue Кеңейтілуі-формат-format Бағдарлама-программа-programma | Пәнаралық байланыс | Бейнелеу, ағылшын тілі, орыс тілі. | Құндылықтарға баулу | - шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - жауапкершілік; - қарым-қатынас жасау қабілеті; | Алдыңғы білім | Оқушылар нені біледі? Құпия сөздің қолданылу себебін және құжатқа құпия сөзді орнату әдісін біледі. | Сабақ барысы | Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері | Ресурстар | Сабақтың басы | Сабақ басында төмендегілерге назар аудару керек: - оқушылардың назарын шоғырландыру Стикерлер арқылы топқа бөлу; бағалау парағын тарату; - оқушылармен бірге сабақ мақсаттарын/ОМ анықтау; Бумадағы файлдарды сөз түрінде ұсыну. |
Оқулық, көрсетілімдер | Сабақтың ортасы | Тапсырма №1 (жеке жұмыс) Жалпы қолданысқа рұқсат етілген бума белгісін көрсетіңіз.
А) В) С) Дескриптор Білім алушы:
Тапсырма №2 (жұптық жұмыс) Файлдарды жалпы қолданысқа рұқсат етілген бумаға орналастыру үшін орындалатын әрекеттер ретін көрсетіңіз. Тышқанның оң жақ | Жалпы | файлды | Менің компьютерім | батырмасын шерту | қолданысқа | белгілеу → | нысанын ашу→ | → | рұқсат етілген | Көшіру | Желі нысанын | Қою | буманы ашу. | командасын | таңдау | командасын таңдау | | таңдау | | | | | | Дескриптор Білім алушы: Тапсырма №3 (топтық жұмыс) Венн диаграммасы Файлдар Бумалар
Дескриптор Білім алушы:
Тапсырма №4 (жеке жұмыс) Файлдар кеңейтілімі мен түрлерін сәйкестендір
EXCEL Нысанға жан бітіру программасы (.ppt) WORD Графикалық қолданба (.bmp)
PowerPoint Мәтіндік редактор (.doc)
PAINT Электрондық кесте (.xls)
Дескриптор Білім алушы: | Компьютер Слайд Интербелсенді тақта Ғаламтор желісіне қосылған АКТ
| Сабақтың соңы
| Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: БҮҮ кестесін толтыру. білетінім | үйренгенім | үйренгім келетіні | | | |
|
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? Сөйлеу-речи-speeches | Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ Құндылықтармен байланыс (тәрбие) |
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. | Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) | Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |