Сынып 5 «а»
Пән: Бейнелеу өнері
Екіаша орта мектебі мұғалім: С.С. Жаксылыкова
Тақырыбы: Кескіндеме. Пейзаж.
Мақсаты: Кескіндеме жанрларын білу, сурет салу дағдыларын қалыптастыру,
заңдылықтарды сақтау.
Күтілетін
нәтиже: пейзаж салады.
Ресурстар: оқулық 95 бет, плакат, қағаз, қарындаштар , өшіргіш, жұмбақ , магнитафон
Сабақ барысы | Мұғалімнің қызметі | Оқушының кызметі |
І. Ұйымдастыру | Сәлемдесу. Түгендеу. Психологиялық ахуал «Жүректен жүрекке» шеңбері
Топ құру. Негізгі түстерді таңдау арқылы топ құру(қызыл, сары, көк) | Сәлемдесті.
Шеңберге тұрып сәттілік тілейді.
Топқа отырды. |
ІІ Жаңа тақырып | Тақтада көрнекілік ілінген.Кескіндеме жанрлары. | Оқиды . |
ІІІ. Оқулықпен жұмыс | Оқулықтың 95 -бетін оқып шығу. Кескіндеме өнерінің басты құралы түс. Түстер 2 топқа бөлінеді. Қандай? Жанрлары: Пейзаж, портрет, натюрморт. | Дауыстап оқиды.
Жылы , суық . |
ІV. Ой қозғау | Жұмбақ шешу
Тұмсығы су бүркеді ( піл)
Жоламайды зерекке Сабақтарын білетін (екілік)
Табақ болып тынады (ай)
Көзге бірақ көрінбейді (жел) ПЕЙЗАЖ- табиғат көрінісін бейнелейтін өнер жанры | Жұмбақтар шешеді.Шешуі пейзаж. |
V.Практикалық жұмыс | Тапсырма: Көктем келді . Жекеленген әнгімелер өткізу. (музыка қосылда ТСО ) | Өз беттерімен жұмыс жасады. |
VI.Бағалау | Жұптар бір – бірінің жұмыстарын алмастырып дәстүрлі бағамен бағалайды және түсіндіреді . | 4-5 жұмысты талдайды, бағалайды. |
VII.Үйге тапсырма | Кескіндеме жанрларын қайталау. | 95 -103 бет күнделікке жазды |
VIII. Рефлексия | Нені түсіндім? Нені түсінбедім? Не қыйын болды ? | Сұрақтарға жауап береді. |