Меню
Разработки
Разработки  /  История  /  Планирование  /  9 класс  /  Халықаралық қатынастар жүйесіндегі Қазақстан

Халықаралық қатынастар жүйесіндегі Қазақстан

9.3.2.3. Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдау. 9.3.2.2. Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беру
04.05.2020

Содержимое разработки

Күні:

Сынып: 9

Мұғалімнің аты-жөні: Кайпназарова Райса Пердебаевна

Сабақтың тақырыбы:

Халықаралық қатынастар жүйесіндегі Қазақстан.

Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

9.3.2.3. Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыстарын талдау.

9.3.2.2. Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына баға беру

Сабақтың мақсаты

Барлығы: Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтап,Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдеу.

Көбі: Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы саясатына болжам жасау.

Кейбіреуі:Аймақтық және халықаралық ұйымдардағы Қазақстанның қызметіне баға беру.

Бағалау критерийі:

  1. 1.Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтайды, Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдейді.

  2. 2 Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы саясатына 3 болжам жасайды.

  3. 3ТМД, ШЫҰ, ЕҚЫҰ ұйымдарындағыҚазақстанның қызметіне баға береді.

Тілдік қатынастар

Оқылым - мәтінмен жұмыс,тәуелсіздік, аймақтық , халықаралық ұйымдар, Қазақстан,

халықаралық қатынастар , жүйе

Құндылықтарға баулу

Патриотизм,тәуелсіздік

Пәнаралық байланыс:

Дүние жүзі тарихы, география


Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғанжаттығутүрлері


Ресурстар

Сабақтың басы 5-7 мин


Амандасу.апсырма«Ыстық орындық» әдісі арқылы оқушылардың алдыңғы алған білімдерін сұрақ-жауап арқылы тексеру

1Қазақстанның 1997ж әлеуметтік жағдайы( әлеуметтік жағдайы өзгерді)

2Тұрғындар санағықай жылдары жүргізілді(наурыз-ақпан айлары 1999ж)

3Қазақстан халық саны неліктен азайып кетті( тұрғындар арасында әлеуметтік аурулар меңдей бастады)

4Туу коэффициентінің төмендеп кетуін немен байланыстырар едіңдер(табиғаттың ластануы,әлеуметтік тұрмыстың нашарлауы)

Қалыптастырушы бағалау. Жақсы жауап айтқан оқушыларға«Қошеметтеу»

Тапсырма

Қазақстанның әлемге танылуы,тәуелсіздік негізінде, осыған дәлел, еліміздің халықаралық ұйымдарға мүше болып, қызмет етіуі:еске түсіру;қандай халықаралық ұйымдарды білеміз

«Миғашабуыл»әдісімен жалғастырамыз.

Бүгінгі.сабақ мақсаты аймақтық және халықаралық ұйымдарды айқындап , . Қазақстан Республикасының әлемге танылуына баға беру.

Кұтілетін нәтижеҚазақстанның халықаралық аренада танылуын дәлелдеу

Топқа бөлу

Бір,екі, үш сандар арқылы 3 топқа оқушылар бөлінеді.


Сабақтың ортасы 25 мин


Барлықтарына арналған тапсырма


Топтық жұмыс .

1 тапсырма Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтау, Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдеу.


1 топ: тапсырмаҚазақстанның аймақтық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтау.

Дескрипторлар

1Қазақстанның аймақтық ұйымдарымен байланыс 2 себептерін анықтау.


2 топ: тапсырма Қазақстанның халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтау.

Дескриптор

Қазақстанның халықаралық ұйымдарымен байланыс 2 себептерін анықтайды

3 топтапсырмаҚазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдеу.

Дескриптор

Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуына 2дәлел келтіреді.

Топтық жұмыс .

ДЖИГСО әдісі.

Мақсаты: Негізгі мазмұнды түсінуге және бір-бірін тыңдауға үйренеді, пікір алмасады.

Мәтінмен жұмыс .( Әдісті пайдалана отырып , өздерінің түртіп алған ақпараттарымен бөлісіп талқылайды)

Әр топ постер қорғайды


Өзарабағалау.

Бағалау әдісі «Плюс» «,Минус».«Қызықты» тақырып бойынша 3топ мәселенің +, - ,»қызықты жақтары жазылады,жұмысты әрі қарай талдауға мүмкіндік береді.

Бір-бірімен ой алмастырып, ой түйістіріп,өз шығармашылықтарын көрсете алады. Оқушылар барлық тапсырманы орындайды


2 тапсырма.Жеке жұмыс:

Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы

саясатына болжам жаса

Дескриптор

Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы саясатына болжам жасайды

Бұл тапсырма мұғалім тарапынан ауызша бағаланады

3 тапсырма.ТМД, ШЫҰ, ЕҚЫҰ ұйымдарындағы Қазақстанның қызметіне баға бер.

Өзін-өзі бағалау әдісі. Оқытуды бағалау үшін«Стикерлерді пайдалану» Маған не жеңіл болды. Маған не қиын болды.Қазір не білгім келеді. Тақырып бойынша нақты ақпарат.

Ойларын дәлелдейді

Дескриптор

1 ТМД саясатының маңыздылығы

2 ЕҚЫҰ-ның қаүіпсіздік саясаты

3 ШЫҰ-ның экономикалық саясаты

Бағалау әдісі «Басбармақ»оқушылардың басбармақтарын көрсету арқылы сіз түсіндіргенді олардың ұғу деңгейін тексеріңіз.

Басбармақ жоғарыға қарай = Мен түсінемін.

Басбармақ көлденең = Мен түсінгендеймін.

Басбармақ төмен қарай = Мен түсінбедім.



Сабақтың соңы 5-7 мин


Бекіту.Жаңатақырыптыпысықтаубойынша, тірексөздерарқылы« Семантикалықкарта» ,«ия», «жоқ»

Қорытындылауәдіс« Меніңсуретім»

5 минутішінде,бүгінгісабақтуралыойлардысуретарқылыбейнелеу, маңыздыидеяныңболуы

Үйге тапсырма: Ғаламтордан дүние жүзі елдерінің халықаралық ұйымдардағы қызметітуралы маңызды маліметтер алып келу.

Кері байланыс

-Мен осы сабақтан не алдым?

-Мен не жасай алдым?

-Маған қиындық туғызған тапсырмалар?


"Сұрақтары бар қорап" әдісі

Қара жәшікке салады

Мақсаты: Оқушылар өздеріне түсініксіз болған сұрақтарын жазып қалдырады. Келесі сабақтың басында осы сұрақтар талқыланады.

еді.










Кері байланыс парағы





«Қара жәшік»






Саралау – Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларғақандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау – Сіз оқушылардың материалдыи меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?


1Тапсырма-сабақ ортасындағы деңгейлік тапсырмалар

2Дереккөздер-

3Қарқын- оқу мақсатындағы Көбі, Кейбіреуі тапсырмалар алғыр оқушыларға арналған

4Қорытынды « Менің суретім»әдісі

5 Диалог және қолдау көрсету- сабақ бойы мұғалімнің оқушыны қолдауы,тапсырмаларды түсіндіруі, оқушынының игеруіне оқу жетістерін

6Бағалау-ДЖИГСО әдісі, Өзарабағалауәдістері «Плюс» «,Минус».«Қызықты», «Басбармақ» , Қорытындылауәдісі

« Менің суретім», «Сұрақтары бар қорап" әдісі


7Жіктеу-сандар арқылы топтарға бөліну


1.Қазақстанның аймақтық және халықаралық ұйымдарымен байланыс себептерін анықтайды, Қазақстан Республикасының халықаралық аренада танылуын дәлелдейді.

2 Аймақтық және халықаралық ұйымдарға мүше ретінде Қазақстанның сыртқы саясатына 3 болжам жасайды.

ТМД, ШЫҰ, ЕҚЫҰ ұйымдарындағы Қазақстанның қызметіне баға береді.

- оқушылардың материалдыи меңгеру үшін келесі әдістерді пайдалануды жоспарлаймын;

ДЖИГСО әдісі, Өзарабағалауәдістері «Плюс» «,Минус».«Қызықты», «Басбармақ» , Қорытындылау әдісі

« Менің суретім», «Сұрақтары бар қорап" әдісі





Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?

Барлық оқушылар оқу мақсатына қолжеткізді ме Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз?Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімді пайдаландыңыз ба? Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма және неліктен?

Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз.


Жалпы бағалау

Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:


Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1:


2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



-75%
Курсы повышения квалификации

Исследовательская деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Халықаралық қатынастар жүйесіндегі Қазақстан (28.79 KB)
