Карабалаева Карлығаш Амантайкызы
Жаңа-ұйым шағын жинақты жалпы орта білім беретін мектебі
Төлеби ауданы
Оңтүстік Қазақстан облысы
| Пәні : |
|
| Математика | |
| Мектеп: | Жаңа ұйым шағын жинақты жалпы орта білім беретін мектебі |
| Күні: | 26.01.2017 |
| Сынып: | 4 сынып |
| Мұғалімдердің есімі: К.Карабалаева |
|
|
| Қатысқаны: Қатыспағаны: |
| Сабақтың тақырыбы:
| Көбейту және бөлу |
| Сабақка негізделген оқу мақсаты: | Өтілген материал бойынша жеке қиындықтарды анықтау, түзетулер жасау, көбейту және бөлу ұғымын нақтылау; есептердің өтілген түрлерін шығару дағдыларын бекіту; есептеу дағдыларын жетілдіру. |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: Көбейту және бөлу ұғымын нақтылау. |
| Оқушылардың басым бөлігі: Көбейту және бөлу берілген есептерді шешу тәсілдерін нақтылау. | |
| Кейбір оқушылар: | |
| Тілдік мақсат | Оқушылар: Көбейту және бөлу берілген есептерді шешу тәсілдерін нақтылайды. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: қалдықпен бөлу туралы ұғым берілгенін біледі; олардың формуласын еске түсіріп, практикада қолдана алады. | |
| Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: математикалық тілде сөйлей алады, Көбейту және бөлу берілген есептің негізінде формулаға қоя алады, баған түрде көбейтіп және бөле алады. | |
| Талқылауға арналған тармақтар:берілген тапсырмаларды орындау.(үлеске, қозғалысқа,ауызша және жазбаша көбейту мен бөлуге арналған тапсырмалар). | |
| Сіз неліктен........ екенін айта аласыз ба? Бір затты үлестіргенде, егін шаруашылығында дәнді дақылдарды себу барысында. | |
| Жазылым бойынша ұсыныстар: Көбейту және бөлу берілген есептерді шығару. | |
| Алдыңғы оқу | Ақпараттың көлемі және өлшем бірліктері:. |
| И и | Жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
| Басталуы Ұйымдастыру 1мин.
2мин.
Үй тапсырмасын тексеру
1минут Қызығушылықты ояту 3мин. |
Сәлемдесу. «Мен өмірді сүйемін,себебі........» деген аяқталмаған сөйлемді аяқтауға нұсқау бере отырып ,топқа ынтымақтастық қарым-қатынас орнатуға ықпал ету. Сабаққа қатыспаған оқушыларды белгілеу. 1-топ -«Жүздіктер» 2-топ -«Мыңдықтар» Сабақта өзін-өзі бағалау. критерийлерімен таныстыру.
№5 139-бет.
Үй тапсырмасын тинақтау
(85527:17+4899)х46= 72613+(46008+63792):9=84813 47303+(51242-49399)х8=62047
Түсіну. «Ой қозғау» 3 минут 4006х23= 4800х16= 8840:40= 36006:6= . |
.
|
| Ортасы Мағынаны тану
3мин.
8мин
10 минут
| Негізгі бөлім. Қолдану. Мағынаны ажырату сатысы (жаңа ақпарат)
Талдау. Оқулықпен жұмыс: . № 2 «Сәйкестендір» 3 минут 68102 : 34= 17710 : 35= 625 х 42= 721 х 57=
№3. Өзіндік жұмыс: “Кім жылдам?”
9000: 30 - х=300 – 130 7500 • 2 - х=1250•2 №4. Шартын құр, есептерді шығар: Топтық жұмыс Фермерлік шаруашылыққа 3 машинамен 7 068кг жем әкелінді. Бірінші машинамен барлық 1 жемнің 4 бөлігі, ал екінші машинамен бірінші машинаға қарағанда 672 кг жем артық әкелінді. Үшінші машинамен неше килограмм жем әкелінді? | проектр жұмыс
Плакат, маркер |
| Сергіту сәті | «Кім жылдам?» ойыны.
|
|
| Аяқталуы Ойтолғау 7мин.
3мин. | Жинақтау. Математикалық диктант Логикалық тапсырма: Ойлаған санды 9 есе арттырып, оған 10-ды қосқанда 550 шықты. Ойлаған сан қандай сан?
| проектр. |
| Рефлексия 2мин. |
| стикер |
| Үй тапсырмасы 1мин. | №4
| Күнделік |
| Бағалау 1мин.
| Топ басшыларынан бағалау парақтары бойынша қорытынды бағаларын түсіру.
| Бағалау парақшасы |
| Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? 1.Екі таңбалы санға бір таңбалы санды көбейту мысалдары 2.Логикалық тапсырма | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ – мен байланыс Құндылықтардағы байланыс |
|
|
|
| Қорытынды бағамдау Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2:
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
| ||

Қысқа мерзімді сабақ жоспары (197.5 KB)

