Жаңаөзен қаласы №10 орта мектептің бастауыш сынып мұғалімі
Озганбаева Мереке Бегалиеваның 3 «А» сыныпқа арналған жоспары
Күні 07.12.2016ж | Әдебиеттік оқу | 3 күн | ||
Сабақтың тақырыбы | К. Табей Ол ақын болар ма еді? | |||
Мақсаты | Оқушыларға мәтінді негізге ала отырып «Желтоқсан оқиғасының» тарихын, маңызын түсіндіру. Сол көтеріліске қатысқан күрескер жас Қайрат Рысқұлбековтың ерлігін, жақсы қасиеттерін үлгі тұту. | |||
Міндеті
| 1. Балаларды байланыстырып, жүйелі мәнді сөйлеуге дағдыландыру. Шығармашылық қабілеттерін дамыту, өз бетімен жұмыс істей білу дағдыларын қалыптастыру. | |||
Қолданылатын көрнекіліктер | Қайрат Рысқұлбеков портреті,мәтін,бағдаршам түстері, стикер | |||
Оқу нәтижесі | Елі үшін құрбан болған батырларымыздың ерлігін дәріптеп, еліне жеріне деген сүйіспеншілігі артады. | |||
Әдісі | «Қарама — қарсы сұрақ қою» әдісі .Джигсо әдісі. «Стикердегі диалог» әдісі
| |||
| Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||
Ұйымдастыру
| Оқушыларды түгендеу. | Кезекшілер жауап береді. | ||
Психологиялық дайындық.
| - Бүгін біздің сыныпқа қонақтар келіп отыр. Алдымен барлығымыз қонақтармен амандасайық. Амандасу рәсімі: Ал өздерің көңіл-күйлеріңді суреттеңдерші. (күн, бұлт, жаңбыр) - Менің сендерге тілерім – жарқыраған күн сендердің жандарыңды жылытсын және сендер күн шуағындай адамдарға мейірімді, қайырымды болыңдар. Сендердің шашқан шуақтарың қонақтардың жанын жылытсын!
|
- Жарқырап күн де ашылды, Айналаға нұр шашылды. Қайырлы күн! Біз көңілді баламыз. Қайырлы күн! Сәлемдесіп аламыз. Бүгінгі күн тамаша! | ||
Үй жұмысын тексеру
«Бағдаршам» түстерін көтеру | 1.Мәтінді жалғастыра отырып әңгімелеу. | 1Мәтінді жалғастыра отырып әңгімелейді. | ||
Қорыту
«Қол шапалақтау» | «Стикердегі диалог» әдісімен қорыту 1.Рейхстаг деген не?
| Стикерге жазып, топқа беру, жалғастыру. | ||
Жаңа сабақ | Осы бейбітшілікті сендерге өз жанын аямай паш еткен қуанышты күннің шуағына куә болып ортақтаса алмай кеткен апаларымыз бен ағаларымыздың есімі мәңгі ел есінде сақталады. Желтоқсан көтерілісінің қаһарманы Қайрат Рысқұлбеков туралы К. Табейдің Ол ақын болар ма еді?….. мәтінімен танысамыз. |
| ||
Коммунар Табей 1956ж 5 мамырда Семей обл Аягөз ауданы Шолпан кеңшарында дүниеге келген. Заңгер мамандығын бітірген. |
| |||
Мәтінмен жұмыс | Мәтін бойынша қысқаша түсінік беру. | Оқушылар тыңдайды. | ||
| ДЖИКСО әдісі бойынша жұмыс | Оқушылар өз бөлімдері бойынша танысып, содан кейін сараптама тобын құрады.Бастапқы топқа келіп , талқылайды. | ||
Дәптерге жұмыс | Тірек сөздер: Пешене, рақым, абақты, желтоқсан, жүрексінбе, өсиет, өкініш. | Дәптерге жазады | ||
| «Қарама — қарсы сұрақ қою» әдісі | Сұрақтардың ішінен әр топ 2 сұрақтан алып, қарама –қарсы топқа қояды. | ||
Үй жұмысы | Мәтінді оқу. Мазмұндау | Күнделіктеріне жазады. | ||
Бағалау | Журналға қою | Топтық бағалау бетшесін оқиды. | ||
Кері байланыс | «Бағдаршам» | «Бағдаршам» түстерін көтереді. |