| Бекітемін: Оқу ісінің меңгерушісі: А.Молдабаева | ||||||||
| Мұғалім | Орынбаева М | |||||||
| Мерзімі: | 14.10.2016 ж | |||||||
| Пәні: | Әдебиеттік оқу | |||||||
| Сынып: | 4 «А» | |||||||
| Тақырыбы: | «Қауын мен қарбыз» әдеби ертегі | |||||||
| Негізгі түйінді идея: | Достыққа адал болу | |||||||
| Оқу мақсаттары: | Барлық оқушылар: Әдеби ертегінің мазмұнын айта алады. | |||||||
|
| Оқушылардың басым көпшілігі: Кейіпкерлерге мінездеме береді. | |||||||
| Жекелеген оқушылар: Қорытынды жасай алады. | ||||||||
| Табыс критерийлері | ||||||||
| Барлық оқушылар | Көпшілік оқушылар | Жекелеген оқушылар | ||||||
| Әдеби ертегінің мазмұнын айта алады. | Оқушылардың 60 пайызы 20 минуттың ішінде кейіпкерлерге мінездеме береді. | 40 пайыз оқушы 20 минут уақыт ішінде қорытынды жасай алады. | ||||||
| Сабақ барысы |
| |||||||
| Сабақ кезеңдері | Уақыт | Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | Бағалау | Ре сурстар | |||
| Кіріспе
| 2 мин
| 1.Ұйымдастыру кезеңі А)Психологиялық ахуал туғызу. Күн, мен сенен жылу аламын, Жүрегіме саламын. Досыма сыйлаймын, Сәттілік тілеймін! Б)Топқа бөлу | Ертегі түрлеріне байланысты 4 топқа бөлінеді | Мадақтау
| Үлест қағаз
| |||
| Алдыңғы оқу | 8 мин
| 1)«Ормандағы оқиға» Қайнекей Жармағамбетов 2)«Мен саған,сен маған» 3)Венн диаграммасы Әдеби ертегі,халық ертегісі | Мазмұнын айтады. Салыстырады. Топтар бір-біріне сұрақ қойып,жауап береді. | Жұлдыз ша
| Тобылғы,қараағаш,сексеуіл, қайың суреті А4 парағы | |||
| Ой қозғау
| 2 мин | 1)Жұмбақ 2)Қызықты ақпарат 3) «Адасқан оқиға» | Жұмбақтың шешуін табады. Қауын,қарбыз туралы мәлімет Сөздерден мақал құрастырады. | Мадақтау
| А4 парағы
| |||
| Іс-әрекет
| 28 мин
| Жаңа сабақ «Қауын мен қарбыз» Жолтай Әлмашұлы
Тізбектей оқыту «Ойлан,топтас,талқыла» әдісі «Түртіп алу» әдісі Тапсырмалар 1-топ «Бес жолды өлең» Қарбыз
2 -топ Ертегі желісі бойынша сұрақ қарастыр.
3-топ «Сатылай кешенді талдау»
4-топ Достық туралы мақал жаз.
Жұптық тапсырма «Фишбоун» Жоспар. Жеке жұмыс №7 ,8 тапсырма
| Автор туралы мәлімет топтастырады. Тізбектей оқиды. Мазмұнын талдайды.Сөздіктегі сөздерді талдайды.
Ертегі желісі бойынша сұрақ қарастырады Ертегіні сатылай талдайды Достық туралы мақал жазады.
Ертегі желісі бойынша жоспар құрады.
Сұраққа жауап береді.
| Жұлдыз ша
Жұлдыз ша
Жұлдыз ша
Жұлдыз ша
| Оқу лық
Автор суреті
Қауын, қарбыз суреті
кесте
балық қаңқасы
| |||
|
|
| Кейінгі оқу Үй тапсырмасы: «Қауын мен қарбыз» | Үй тапсырмасын күнделікке түсіреді. |
| Оқу лық
| |||
| Рефлексия
| 5 мин | «Шахмат тақтасы»
| Бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтады. Сабаққа кері байланыс береді. |
| Сти керге жазады | |||
| Сабақтан кейін ойланатын сұрақтар | |
| Не сәтті болды?
|
|
| Не сәтті болмады?
|
|
| Нені жақсартуға болады?
|
|
| Мен өз дағдыларымда нені дамыта алдым? Нені өзгертуге болады?
|
|

Қауынмен қарбыз (20.52 KB)

