Меню
Разработки
Разработки  /  Дошкольное образование  /  Уроки  /  Дошкольникам  /  "Қамқорлық " Сөйлеуді дамыту

"Қамқорлық " Сөйлеуді дамыту

балаларды ?лкенді сыйлау, кішіге ?ам?ор болу?а т?рбиелеу

23.12.2016

Содержимое разработки



Жасы бойынша топ: мектепалды даярлық тобы. Күні:

Ұйымдастырылған оқу қызметінің технологиялық картасы

Білім беру саласы: Коммуникация

Бөлімі: Сөйлеуді дамыту

Тақырыбы: М.Төрежановтың «Қамқорлық» әңгімесі

Мақсаты:Оқушылардың қайырымдылық, мейірімділік, адамгершілік құндылықтары туралы түсініктерін қалыптастыру.Жақсылық,қамқорлық жасауға үйрету,адамгершілікке,қайырымдылық жасай білуге,мейірімділікке елжандылыққа,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу.

Негізгі іс-әрекеті

Тәрбиешінің іс-әрекеті

Сөздік қорын дамыту.

Баланың

іс-әрекеті

Мотивациялық

ұйымдастыру кезеңі





Балаларды шаттық шеңберге тұрғызу, бір-бірімізге жылы лебіз білдіреміз.

Жабырқауды білмейміз,

Жалқаулықты сүймейміз.

Біз талантты жас ұлан,

Үлгі аламыз жақсыдан.









Шеңберге тұрып, өз есімдерін әдемі сөздермен байланыстырып айтады.



Ұйымдастыру , іздену кезеңі.

























Суреттер мен жұмыс




Сергіті сәті





«Маған ұнайды» ойыны













Ал балалар орнымызға отырамыз.

Ендеше балалар бүгін біз ұйымдастырылған оқу қызметімізде М.Төрежанов ағамыздың «Қамқорлық» әңгімесімен танысамыз.

Балалар қамқорлық деген сөзді қалай түсінесіңдер?

Қамқорлық — жақсы адамның бағалы және керемет қасиеттерінің бірі

Қамқорлық ол ата-анаға деген қамқорлық, табиғатқа деген қамқорлық, құстарға деген қамқорлық т.б түрлері болады екен.

Балаларға М.Төрежановтың «Қамқорлық» әңгімесін оқып беру.

-Әңгімеде кім туралы айтылған?

-Нысанбек нешінші сыныпта оқиды?

Балаларға сұрақтар қою.

Тақтада қамқорлық тақырыбына байланысты суреттер болады.




Орнымыздан тұрамыз

Қолды белге қоямыз

Бір отырып бір тұрып

Орнымызға қонамыз.


Балалар шеңбер жасап тұрады. Педагог допты лақтыра отырып, балаларға сұрақ қояды:

-         саған не ұнайды?

-         қандай тағамды ұнатасың?

-кімді жақсы көресің? т.б

Балалар қамқорлық жасау, көмек беру тек таныс кісілерге ғана жасау керек пе екен?

  • Сенің қамқорлық жасаған кезің болдыма?




Суреттер


































Доп





Тыңдайды






Балалар өз ойларын айтады




Балалар мұқият тыңдап отырады.




Нысанбек бала туралы


Екінші













Ойынды қызыға ойнайды







Жоқ танымасада қиналған кісіге жәрдем беру керек.


Өз ойларын айтады

Рефлексивті түзету


Сұрақ-жауап әдісі арқылы қамқорлық туралы алған білімдері пысықталады.


«Сиқырлы ағаш» ағашқа жақсы әдетті ілу (суреттер )

Балаларды мадақтау






Ағаш және әр түрлі суреттер

Сұрақтарға өз ойларын айтады.



Жақсы әдетті айырып іледі

Күтілетін нәтиже:

Жүйелейді: қамқорлық туралы ойыларын жүйеледі.

Қолданады: қамқорлық туралы өз ойларын айта білді

Түсінеді: қамқорлық туралы толық мәлемет алды







-80%
Курсы профессиональной переподготовке

Педагог дополнительного образования

Продолжительность 300 или 600 часов
Документ: Диплом о профессиональной переподготовке
13800 руб.
от 2760 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
"Қамқорлық " Сөйлеуді дамыту (20.41 KB)
