Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  6 класс  /  Інтегрований урок "Пропорція.Життя й творчість Т.Г.Шевченка"

Інтегрований урок "Пропорція.Життя й творчість Т.Г.Шевченка"

Інтегрований урок математики з українською літературою

10.01.2018

Содержимое разработки

Конспект інтегрованого уроку з математики та української літератури в 6 класі «Розвязування вправ з теми «Пропорція. Пряма та обернена пропорційні залежності». Життя й творчість Т.Г.Шевченка»

"Моя любов - Україна і математика"

Михайло Кравчук

Мета. Закріпити в учнів уміння й навички розв’язування вправ на застосування властивості пропорції,означення прямої та оберненої пропорційної залежності; розвивати логічне мислення і творчі здібності учнів, математичну мову; виховувати почуття патріотизму, бажання поважати та вивчати історію рідного народу, повагу до оточуючих.

Тип уроку. Узагальнення і систематизації знань.

Обладнання. Портрет Т.Г.Шевченка, медіа проектор, презентація,відеоматеріал з піснею «Реве та стогне Дніпр широкий» та «Кобзар»

Випереджувальне завдання. Двоє учнів вивчають вірші «Заповіт» і «Сон».

Перебіг уроку.

І.Організаційний момент.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Повідомлення теми уроку.

Учитель. Тема сьогоднішнього уроку «Пропорція. Пряма та обернена пропорційність». Його особливість у тому, що результати всіх завдань, які ми будемо виконувати, певною мірою міститимуть відомості про життя та творчість видатного українського поета Т.Г.Шевченка.

Тарас Григорович Шевченко – видатний поет, пророк і геній нашого народу, гордість і слава України. Його поезія – це вічна криниця добра і краси, криниця, з якої кожне нове покоління черпає життєву мудрість, любов до матері й Батьківщини, зневагу і презирство до носіїв неправди й неволі.

Перегляд відео « Реве та стогне Дніпр широкий» https://www.youtube.com/watch?v=a6pSOKLRLI8

ІІІ. Відтворення і корекція опорних знань.

Фронтальне опитування.

  • Що наз. пропорцією?

  • Сформулюйте основну властивість пропорції.

  • Як знайти невідомий крайній член пропорції?

  • Як знайти невідомий середній член пропорції?

  • Яку залежність наз. прямою пропорційністю?

  • Яку залежність наз. оберненою пропорційністю?

ІV. Повторення та узагальнення знань

Завдання 1.Чи знаєте ви , в якому році народився Шевченко? Для перевірки знайдемо невідомий член пропорції

1 варіант х : 9 = 4 : 36 (х=1)

2 варіант 24 : х = 6 : 2 (х=8)

3 варіант х/5 = 3/15 (х=1)

4 варіант 8/х = 12/6 (х=4)

Отримали 1814 рік.

Завдання 2.Заповнимо пусті комірки таблиці «Цікаво знати!» розв’язуючи задачі.



Цікаво знати



Тарас Шевченко із 47 років життя був

№1

на засланні

10 років

№2 кріпаком

24 роки

№3

на волі

13 років

1. Щоб зварити 100 г макаронних виробів, необхідно взяти 0,5 л води. Скільки треба взяти води, щоб приготувати 2кг макаронних виробів. (10л)

2. Сторони трикутника відносяться як 2:3:5, його периметр 120 см. Знайти меньшу сторону трикутника. (24 см)

3. Для виконання роботи 4 робітникам необхідно 26 днів. За скільки днів цю роботу виконають 8 робітників? (13 днів)

Завдання 3 Проведемо гру «Хто швидше?». Вам пропонується 7 завдань. Відповідь до кожного вписуватимете у верхній рядок таблиці, а в нижній букву українського алфавіту, порядковий номер якої записано у верхньому рядку. Розв’язавши правильно завдання, прочитаємо назву всім відомого вірша Шевченка.

х : 3= 20 : 6

12: х = 36 : 3

25 : 5 = х : 4

2 : 19 = 2 : х

х : 6 = 2 : 4

30 : х = 10 : 40

23 : 2 = х : 2



1. 10

2. 1

3. 20

4. 19

5. 3

6. 12

7. 23

з

а

п

о

в

і

т

Учень читає вірш.

Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Як понесе з України

У синєє море

Кров ворожу... отойді я

І лани і гори —

Все покину, і полину

До самого Бога

Молитися... а до того

Я не знаю Бога.

Поховайте та вставайте,

Кайдани порвіте

І вражою злою кров’ю

Волю окропіте.

І мене в сем’ї великій,

В сем’ї вольній, новій,

Не забудьте пом’янути

Незлим тихим словом.

Завдання 4. Скільки років було Шевченку, коли вийшла його збірку поезій «Кобзар» , яка започаткувала новий період в історії української літератури ви взнаєте розв’язавши рівняння

1,6:(х+2)=0,4 : 7 (х=26)

Перегляд відео про Кобзар https://www.youtube.com/watch?v=UEtkUdzsNdM



Завдання 5. Відповідь до наступного завдання – кількість букв у назві твору Т.Г.Шевченка

Із 10 кг жита виходить 6 кг борошна. Скільки борошна вийде з 5 кг жита? (3)

Що це за твір? (Сон)



Учень читає вірш.

На панщині пшеницю жала,

Втомилася; не спочивать

Пішла в снопи, пошкандибала

Івана сина годувать.

Воно сповитеє кричало

У холодочку за снопом.

Розповила, нагодувала,

Попестила; і ніби сном,

Над сином сидя, задрімала.

І сниться їй той син Іван

І уродливий, і багатий,

Не одинокий, а жонатий

На вольній, бачиться, бо й сам

Уже не панський, а на волі…

Завдання 6. Знайти невідомий член пропорції

«Тарас Шевченко» : «Івана Франка» = «Леся Українка» : х

(портрет Т.Шевченка зображений на банкноті у 100 гривень, І.Франка – на банкноті у 20 гривень, Л.Українки – на банкноті у 200 гривень, тоді маємо пропорцію :

100 : 20 = 200 : х

(х = 40)



V. Підсумок уроку

Усе своє коротке життя Тарас Григорович палахкотів невгасимим факелом палкої любові до рідного народу. Ця любов була джерелом натхнення і творчості, боротьби й мужності. Тому поряд зі збагаченням себе знаннями з інших дисциплін любіть і вивчайте літературу, звіряйте свій життєвий шлях зі шляхом великого поета – Тараса Григоровича Шевченка.

https://www.youtube.com/watch?v=hJ7aEWJF_ws



-80%
Курсы повышения квалификации

Методы решения функциональных уравнений и неравенств

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Інтегрований урок "Пропорція.Життя й творчість Т.Г.Шевченка" (52 KB)
