Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Планирование  /  6 класс  /  Информатика қмж 6 сынып

Информатика қмж 6 сынып

6 сынып информатика. ?МЖ бірінші то?сан бойынша.

27.11.2016

Содержимое разработки


Мерзімі

Сынып

6 «а» _________________

6 «ә»_________________



1

Оқу ісінің орынбасары

Нарымбетова Г. Тексерілді________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы


Сабақтың өне бойында А-өте жақсы, Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.



Пәні

Пән мұғалімі Мейрахатқызы Н

информатика




Тақырыбы

Кіріспе. Техника қауіпсіздігі және жұмыс орнын ұйымдастыру




Мақсаты

Информатика кабинетіндегі қойылатын талаптар, міндеттер, шаршаған жағдайда қолданылатын жаттығулар және техника қауіпсіздігін сақтау ережелерін үйрету.




Күтілетін нәтиже

  • Жұмыс істеу алдындағы қауіпсіздік ережелерін біледі

  • Компьютермен жұмыс істеу кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды

  • Компьютерде жұмысты аяқтаған кездегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды.

  • Ұжыммен бірігіп жұмыс істеу ережесін біледі.

  • Аппаттық жағдайлардағы қауіпсіздік ережелерін үйренеді.

Арнайы көзге жаттығу ережелерін жасап үйренеді.




Әдістері

АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту, сын тұрғысынан ойлау




Ресурстар

АКТ, слайд, қима қағаздар




Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)


Сәлемдесу, түгендеу, жағымды атмосфера туғызу

Сабаққа назарын аудару



Үй тапсырмасы (7 минут)

Сұрақ жауап(түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)

Сұрақтарға жауап беру



Үй тапсырмасын бекіту

(2 минут)

Қызығушылықты ояту

Қауіпсіздік ережелеріне постер тарату

Постерге білетін ережелерін жазу



Жаңа сабаққа дайындық

Мағынаны тану

(7 минут)

6-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған

Оқушылар зейін қойып тыңдайды




Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

(15 минут)

(Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.)




Жаңа сабақты жинақтау

7 минут

Сыныпты Пирамида, Бәйтерек және «Мәңгілік ел» суреттер қиындысы арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

6-сынып оқулығында «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбын оқыту.


Оқушылар белсене қатысады. Суреттерді құрастыру арқылы үш топқа бөлініп отырады.

Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.

Топтағы әрбір оқушы «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбын бөліп алып оқиды.

Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді.



Кері байланыс

2 минут

Білемін?

Білгім келеді?

Үйрендім?


Бағалау

4 минут

Бақылайды, бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.



Үй тапсырмасы (1 мин)

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.

Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.



Рефлексия

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну.

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады.














































Мерзімі

Сынып

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6«б»__________________


2

Тексерілді

Сабақта 7 модульдің қамтылуы


Сабақтың өне бойында А-өте жақсы, Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.

Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу

«Сыни тұрғыдан ойлау,» «Диалогтық оқыту»

« АКТ» « топтық жұмыс»

« Оқытудағы басқару және көшбасшылық»

« Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер»



Пәні

Пән мұғалімі Мейрахатқызы Н

информатика



Тақырыбы

Әлемнің ақпараттық бейнесі. Ақпарат қасиеті.



Мақсаты

Әлемнің ақпараттық көрінісі: Мегаәлем, Макроәлем және Микроәлем қоршаған ортаның өзара әрекеттесуін түсіндіру. Ақпараттық үдерістер және ақпаратың өлшем бірліктерін үйрету.



Күтілетін нәтиже

  • Әлемнің ақпараттық бейнесімен танысады.

  • Ақпараттық үдерістерді біледі.

  • Ақпараттың өлшем бірліктерін біледі.

Ақпаратты сақтау құралдарының көлемін анықтай алады.




Әдістері

АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту, сын тұрғысынан ойлау




Ресурстар

АКТ, слайд, қима қағаздар




Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті



Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)


  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру



Үй тапсырмасы (7 минут)

Сұрақ жауап(түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)

Сұрақтарға жауап беру



Үй тапсырмасын бекіту

(2 минут)

Қызығушылықты ояту

  • Информатика кабинетіндегі техника қауіпсіздігін сақтау ережелері:

  • Міндеттерді орындау

  • Қойылатын талаптар

Шаршаған жағдайда қолданылатын жаттығулар

Постерге білетін ережелерін жазу



Жаңа сабаққа дайындық

Мағынаны тану

(7 минут)

6-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Ақпарат» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған.

Оқушылар зейін қойып тыңдайды




Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

(15 минут)

(Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.)




Жаңа сабақты жинақтау

7 минут

Сыныпты Пирамида, Бәйтерек және «Мәңгілік ел» суреттер қиындысы арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

6-сынып оқулығында «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбын оқыту.


Оқушылар белсене қатысады. Суреттерді құрастыру арқылы үш топқа бөлініп отырады.

Оқушылар үш топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.

Топтағы әрбір оқушы «Техника қауіпсіздігі ережелерін сақтау және жұмыс орнын ұйымдастыру» тақырыбын бөліп алып оқиды.

Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді.



Кері байланыс

2 минут

Білемін?

Білгім келеді?

Үйрендім?


Бағалау

4 минут

Бақылайды, бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.



Үй тапсырмасы (1 мин)

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.

Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.



Рефлексия

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну.

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады.













































Мерзімі

Сынып

6 «а» _________________

6 «ә»_________________



3

Оқу ісінің орынбасары

Нарымбетова Г. Тексерілді________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы, Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Ақпаратты қорғау. Вирусқа қарсы программалар



Мақсаты

Ақпаратты қорғау тәсілдерін, вирусқа қарсы бағдардамалар түрлерін және жұмыс істеу, ақпаратты вирусқа тексеру, емдеу және жою жұмыстарын үйрету



Күтілетін нәтиже

  • Ақпаратты қорғау тәсілдерін біледі.

  • Құралдарды вирусқа тесеруге үйренеді

  • Вирусқа қарсы бағдарламалармен вирусты емдеу және жоюмен жұмыс істей алады..



Әдістері

АКТ, ДЖИГСО-1, диалогтық оқыту, сын тұрғысынан ойлау Сұрақты ұстап ал!




Ресурстар

АКТ, слайд, қима қағаздар



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)


  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»

5.Талантты және дарынды оқушыларды оқыту. 6.«Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу

7.« Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Үй тапсырмасы (7 минут)

Сұрақ жауап(түрткі болу, сынақтан өткізу және қайта бағыттау тәсілі)

  • Ақпарат дегеніміз не?

  • Ақпараттың қасиеттерін атаңдар?

  • Ақпаратты өңдеу дегеніміз не?

  • Ақпаратты өлшем бірліктері қандай?

Ақпаратты сақтау құралдарының өлшем бірліктері қандай?

Сұрақтарға жауап беру

Үй тапсырмасын бекіту

(2 минут)

Қызығушылықты ояту

Қауіпсіздік ережелеріне постер тарату

Постерге білетін

ережелерін жазу


Жаңа сабаққа дайындық

Мағынаны тану

(7 минут)

6-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Ақпаратты қорғау» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған.

Оқушылар зейін қойып тыңдайды


Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

(15 минут)

Мағынаны тану

(Мұғалім жаңа тақырыпқа шығады. Бүгінгі сабақтың мақсаты мен міндеттеріне тоқталады.)



Жаңа сабақты жинақтау

7 минут

Сыныпты Пирамида және Бәйтерек суреттер қиындысы арқылы 2 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

6-сынып оқулығында «Ақпарат қорғау» тақырыбын оқыту.

Әрбір топқа ақпарат сақтау құралдарының суреттері беріледі.


Оқушылар белсене қатысады.

Оқушылар екі топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.

Топтағы әрбір оқушы ақпарат тақырыбын бөліп алып оқиды.

Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді.

Топтағы оқушылар постерге суреттерді ретімен желімдеп, әрбір ақпарат сақтау құралдарының суретіне анықтама беріп, түсініктерін жазады.


Ой толғаныс (4 мин.)

Ақпарат тақырыбында 5 жолды өлең жазу.«Біз және ақпарат» өлең құрастырады

Кері байланыс

2 минут

Білемін?

Білгім келеді?

Үйрендім?

Бағалау

4 минут

Бақылайды, бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.


Үй тапсырмасы (1 мин)

Үйге 18-26 беттердегі §4. «Ақпарат қорғау» тақырыбын оқып келу.

Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.


Рефлексия

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну.

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады.





















































Мерзімі

Сынып

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


4

Оқу ісінің орынбасары

Нарымбетова Г. Тексерілді________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы, Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Ақпаратты сығу. Мұрағаттау бағдарламалары.

Практикалық жұмыс №1



Мақсаты

Ақпаратты сығудың мәнін, мұрағаттаушы программалардың көмегімен сығуды үйрету.



Күтілетін нәтиже

  • Ақпаратты сығудың мәнін түсінеді

  • Мұрағаттаушы программалардың қызметін біледі.

  • Мұрағаттаушы программалардың көмегімен файлдарды, қалталарды сығуды және мұрағаттан шығаруды үйренеді.



Әдістері

АКТ, ДЖИГСО-1, диалогтық оқыту, сын тұрғысынан ойлау Сұрақты ұстап ал!




Ресурстар

АКТ, слайд, қима қағаздар



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)


  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»

5.Талантты және дарынды оқушыларды оқыту. 6.«Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу

7.« Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Үй тапсырмасы (7 минут)

  • Вирус деген не, вирус қалай тарайды?

  • Ақпаратты қорғау дегеніміз не?

  • Вирусқа қарсы программалар түрлері және қызметі?

  • Антивирустық программалармен нысандары қалай тексереміз және фирустарды қалай жойамыз?

Базаны жаңарту не үшін қажет?

Сұрақтарға жауап беру

Үй тапсырмасын бекіту

(2 минут)

Қызығушылықты ояту

Вирустар мен антивирустар туралы постерге түсіру

Постер қорғау



Жаңа сабаққа дайындық

Мағынаны тану

(7 минут)

6-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Мұрағаттаушы прогаммалар» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған.

Оқушылар зейін қойып тыңдайды


Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

(15 минут)

Мағынаны тану

Сыныпты санау арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

6-сынып оқулығында «Мұрағаттаушы прогаммалар» тақырыбын оқыту.

Әрбір топқа ақпарат сақтау құралдарының суреттері беріледі.


Оқушылар белсене қатысады.

Оқушылар екі топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.

Топтағы әрбір оқушы ақпарат тақырыбын бөліп алып оқиды.

Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді.

Топтағы оқушылар постерге суреттерді ретімен желімдеп, әрбір ақпарат сақтау құралдарының суретіне анықтама беріп, түсініктерін жазады.


Ой толғаныс

Ақпарат тақырыбында эссе жазу

Мұрағаттаушы прогаммаларға эссе жазады


Жаңа сабақты жинақтау

7 минут

Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау) Кері байланыс сұрақ-жауап: түрткі болу, сынақтан өткізу, басқаға бағыттау)

Сұрақтарға жауап береді.


Кері байланыс

2 минут

Білемін?

Білгім келеді?

Үйрендім?

Бағалау

4 минут

Бақылайды, бағалайды.

Оқушылардың формативті бағалауымен өз бағасынан ортақ баға қояды.

Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.


Үй тапсырмасы (1 мин)

Үйге 27-32 беттердегі §5. «Ақпаратты сығу. Мұрағаттаушы прогаммалар » тақырыбын оқып келу.

Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.


Рефлексия

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз - бір тілек әдісін ұсыну.

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз - бір тілек әдісімен толтырады.









Мерзімі

Сынып

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


5

Оқу ісінің орынбасары

Нарымбетова Г. Тексерілді________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында

А-өте жақсы, Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Ақпаратты сығу. Мұрағаттау бағдарламалары.

Практикалық жұмыс №1



Мақсаты

АКТ-ны пайдалана отырып, оқушылардың «ақпаратты қорғау», «ақпаратты сығу», архивтеу технологиясы мен вирустан қорғау программасымен жұмыс жасау туралы білімдерін бекіту.



Күтілетін нәтиже

  • Архиватор программалардың түрлері, вирустан қорғау программасы мен олардың негізгі қызметтері туралы түсінік қалыптастыра отырып білімдерін тиянақтап сыни тұрғысынан ойлауға берілген тапсырмалар орындату, компьютерде еркін жұмыс жасауға дағдыландыру.



Әдістері

АКТ, ЖИГСО-1, диалогтық оқыту



Ресурстар

АКТ, слайд, қима қағаздар



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі (2 минут)


  1. Сәлемдесу.

  2. Ұйымдастыру.

  3. Топқа бөлу.

  4. Сабақ барысымен таныстыру.

  5. Бағалау парағын таныстыру.

Балалардың назарын сабаққа шоғырландыру

  • Сәлемдесу

  • Өздерін ретке келтіру

  • Топқа бөліну

Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»

5.Талантты және дарынды оқушыларды оқыту. 6.«Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу

7.« Оқытудағы басқару және көшбасшылық

Білу

Үй тапсырмасы (7 минут)


Блум таксономиясы бойынша сабақ жүргізіледі:

1.Сурет арқылы топқа бөлінеді.

2.Шаттық шеңберін құрады.

3.Үй тапсырмасы.

Білу:

-Мәліметтерді сығу арқылы ақпаратты қорғауға бола ма?

-Ақпаратты сығу деген не?

-Көлемі үлкен ақпаратты қалай сақтауға болады?

-Ерте заманда дамдар өз білімдерін ұрпақтан ұрпаққа қалай жеткізген?

-Қандай заманауи ақпарат тасушыларын білесің?

Вирус деген не, вирус қалай тарайды?

1         Ақпаратты қорғау дегеніміз не?

·2        Вирусқа қарсы программалар түрлері және қызметі?

3       Антивирустық программалармен нысандары қалай тексереміз және фирустарды қалай жойамыз?

4        Базаны жаңарту не үшін қажет?


Сұрақтарға жауап беру

Жаңа сабаққа дайындық

Мағынаны тану

(7 минут)

6-сыныпқа арналған электронды оқулықтан «Мұрағаттаушы прогаммалар» тақырыбына арналған бейне материал қосылады. Ол материалда: мәтін, сурет, анимация, тарихи деректер және дыбыстық түсіндіру қамтылған.

Оқушылар зейін қойып тыңдайды

 

 

Негізгі бөлім

Жаңа сабақ

(15 минут)

Түсіну:


Жаңа тақырыпты таныстырып, кіріспе жасау.

Оқулықтағы және қосымша материалдармен танысу.

-Архивтеу деген не?

-Архивторды не үшін пайдаланады?

-Қандай прогамма архиватор деп аталады?

-Қандай архив өздігінен ашылатын архив деп аталады?

-ДК-де мәліметті архивтеу үшін қандай программа қолданылады?

-Олардың мүмкіндіктерін атап айтыңдар.

Мағынаны тану

Сыныпты санау арқылы 3 топқа бөлу, топ басшыларын сайлау.

Топтағы әрбір оқушының қолына «бағалау парағын» беру. Сабақтың өтілу шартын түсіндіру.

6-сынып оқулығында «Мұрағаттаушы прогаммалар» тақырыбын оқыту.

Әрбір топқа ақпарат сақтау құралдарының суреттері беріледі.


Оқушылар белсене қатысады.

Оқушылар екі топқа бөлініп сабақ құрылымымен таныстырылады. Топтағы әрбір оқушының қолдарына «бағалау парағы» беріледі.

Оқушылар бірін-бірі бақылап топта жұмыс жасайды.

Топтағы әрбір оқушы ақпарат тақырыбын бөліп алып оқиды.

Оқушылар өздері оқыған ақпарат туралы топқа түсіндіреді.

Топтағы оқушылар постерге суреттерді ретімен желімдеп, әрбір ақпарат сақтау құралдарының суретіне анықтама беріп, түсініктерін жазады.


Қолдану:

ВЕНН диагараммасы.

Архиватор Антивирус




2.Компьютермен жұмыс. Архивтеу және архивтен шығару.

Оқулықтағы практикалық жұмысты орындау.

Сергіту сәті: Көзге жаттығу жасату.Ақпарат тақырыбында эссе жазу



Талдау:


Топтас-бөліс

WinRar архиваторы программасының көмегімен архивтеу мен архивтен шығару технологиясын талдау. Көптомдық архив және буманы өздгінен шешу архивінің құрылуына назар аудару

Сұрақтарға жауап береді.


Кері байланыс

2 минут

Білемін?

Білгім келеді?

Үйрендім?

Бағалау

4 минут

Топ басшысы өз тобының мүшелерін бағалайды – формативтік бағалау, мұғалім қорытындылып бағалайды -жиынтық бағалау.

Кері байланыс жасау үшін «Торкөзді талқылау» атты әдісті қолданамын.


Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды.


Үй тапсырмасы (1 мин)

Үйге 27-32 беттердегі §5. «Ақпаратты сығу. Мұрағаттаушы прогаммалар » тақырыбын оқып келу.

Тапсырманы күнделіктеріне белгілеп алады.


Рефлексия

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын жазу үшін стикерлер тарату. Екі жұлдыз — бір тілек әдісін ұсыну.

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу. Екі жұлдыз — бір тілек әдісімен толтырады.
















Мерзімі:

Сынып:

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


6


Оқу ісінің орынбасары Нарымбетова Г

Тексерілді

______________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы,

Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика

Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Есептеу техникасының даму тарихы. Электронды-есептеуіш машиналардың кезеңдері.



Мақсаты

ЕТ даму кезеңдерімен, ЭЕМ нің даму тарихымен таныстыру.



Күтілетін нәтиже

  • ЕТ даму тарихые біледі;

  • ЭЕМ нің даму кезеңдерін ажырата біледі.



Әдістері

Сұрақты ұстап ал,сөздер бпнкісі, ДЖИГСО



Ресурстар

АКТ, слайд, плакат, үлесітірмелі қима қағаздар,электронды оқулық




Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)


Сәлемдесу, жағымды ахуал қалыптастыру;

Топқа бөліну.3 мин.
Мозайка стратегиясын түсіндіремін.
Суреттері бар қағаздар арқылы топқа бөлемін.

Өз бетімен білім алуы

•      Дербес жұмыс жасауы

•      Жұпта жұмыс жасауы

•      Практиклық білімі

•      Информатикалық  терминді пайдалану.

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»


Білу 3 мин


 Сұрақты ұстап ал әдісі арқылы конвертке сұрақты салып оқушыларға лақтыру.


-Архивтеу деген не?

-Архивторды не үшін пайдаланады?

-Қандай прогамма архиватор деп аталады?

-Қандай архив өздігінен ашылатын архив деп аталады?

-ДК-де мәліметті архивтеу үшін қандай программа қолданылады?

-Олардың мүмкіндіктерін атап айтыңдар.

Оқушылар үй жұмысы бойынша берілген сұрақтарды алдымен жұпта, содан соң топта талқылайды


Топты бағалайды

Түсіну 5 мин

Тақырыпты  оқушылар 

өздері   меңгеруіне 

мүмкіншілік  беру.\


ДЖИГСО арқылы жаңа тақырыпты оқушылардың өздері ашуына мүмкіндік беру.

Жаңа тақырыптың мәтіні оқулықа қосымша топтарға таратылып беріледі.


Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп, таратылған материалдарды оқып,ДЖИГСО арқылы бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.

Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы постерге түсіреді. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.


Қолдану 15 мин


Ғаламтор арқылы ЕТ мен ЭЕМ нің даму кезеңдері мен даму тарихын іздеу, қосымша мәліметтермен танысу.

Электронды оқулықтан тапсырмалар орындау.

Оқушылар қарпайым графикалық редакторында практикалық тапсырмаларды орындайды.


Талдау 11 мин

Сыни ойлауын дамыту.

Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды.

Компьютерлердің даму кезеңдері

I. 1945 – 1955

электрондық-вакуумдық шамдар

II. 1955 – 1965

транзисторлар

III. 1965 – 1980

интегралдық микросхемалар

IV. 1980 жылдан бастап…

аса үлкен интегралдық схемалар




Жинақтау 8 мин


  • ЭЕМ нің даму кезеңдерін атап шық

  • Біз компьютерлік даму кезеңінің қай кезеңінде өмір сүріп жатырмыз?

  • ЕТ даму тарихы?

  • Ең алғаш Паскаль машинасын қалай жасады?

  • Алғаш рет машинаға проограмма жазған ғалым кім?

Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету



Бағалау 4 мин

Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.
БББ кестесін тарату 

білемін

білдім

Білгім келеді

 

 

 


Оқушылар кестені толтырады


Қорытынды

Алған білімдерін тексеру үшін

бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін.

Бірінші кезеңде не дамыды?

Ресейліктер есепшотты қалай атаған?

Ең алғашқы тышқан тетеігі қай жылы пайда болды?

Транзисторлардың даму кезеңі қандай?

Бағалау   парағы   бойынша    бағалау.  


Үй тапсырмасы (1 мин)

Есептеу техникасының даму тарихы. Электронды-есептеуіш машиналардың кезеңдері.

Үй  тапсырмасын 

күнделікке  жазып  алу.


Кері байланыс

2 минут

ББҮ кестесі



Рефлексия

Мен бүгін сабақта не білдім...................................................

Маған қызықты болды......................................................

Маған қиындық тудырған...............................

Бүгінгі білгенімді болашақта өмірде..............................пайдаланамын.




















Мерзімі:

Сынып:

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


7


Оқу ісінің орынбасары Нарымбетова Г

Тексерілді

______________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы,

Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика

Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Компьютерлік техниканың даму тарихы



Мақсаты

Компьютерлік техниканфң даму үрдістерімен таныстыру



Күтілетін нәтиже

Комп.техниканың даму үрдістерін біледі;

Соңғы шыққан комп.біледі;

Дамыған комп.техниканың құралдарын біледі.



Әдістері

Екі ақиқат, бір жалған тұжырым стратегиясы, иә, жоқ ойыны, ДЖИГСО, постер, ББҮ кестесі



Ресурстар

АКТ, слайд, плакат, үлесітірмелі қима қағаздар,электронды оқулық




Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)


Сәлемдесу, жағымды ахуал қалыптастыру;

Топқа бөліну.3 мин.
Мозайка стратегиясын түсіндіремін.
Суреттері бар қағаздар арқылы топқа бөлемін.

Өз бетімен білім алуы

•      Дербес жұмыс жасауы

•      Жұпта жұмыс жасауы

•      Практиклық білімі

•      Информатикалық  терминді пайдалану.

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»


Білу 3 мин


 Иә, жоқ ойыны.

  • 1971 жылдан осы уақытқа дейін микропроцессорлар қолданылып келді(иа)

  • ЭЕМ нің бесінші буыны бар(иа)

  • Бэббидждің машинасы Паскаль дөңгелегі деп аталады(жоқ)


Оқушылар үй жұмысы бойынша берілген сұрақтарды алдымен жұпта, содан соң топта талқылайды


Топты бағалайды

Түсіну 5 мин

Тақырыпты  оқушылар 

өздері   меңгеруіне 

мүмкіншілік  беру.\


ДЖИГСО арқылы жаңа тақырыпты оқушылардың өздері ашуына мүмкіндік беру.

Жаңа тақырыптың мәтіні оқулықа қосымша топтарға таратылып беріледі.


Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп, таратылған материалдарды оқып,ДЖИГСО арқылы бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.

Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы постерге түсіреді. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.


Қолдану 15 мин


Постер арқылы топтар тақырыпты ашу

Постер арқылы анықтап ашу


Талдау 11 мин

Сыни ойлауын дамыту.

Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды.

Екі ақиқаи бір жалған тұжырым стратегиясы

Тұжырымдама жазу топпен


Жинақтау 8 мин


  • Бүгінгі тақырып бойынша қосымша сұрақтар қою

Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету



Бағалау 4 мин

Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.
БББ кестесін тарату 

білемін

білдім

Білгім келеді

 

 

 


Оқушылар кестені толтырады


Қорытынды

Алған білімдерін тексеру үшін

бір-біріне Миға шабуыл сұрақтары арқылы диалогтік қарым-қатынас жасауына нұсқау беремін.


Бағалау   парағы   бойынша    бағалау.  


Үй тапсырмасы (1 мин)

Компьютерлік техниканың даму үрдістері

Үй  тапсырмасын 

күнделікке  жазып  алу.


Кері байланыс

2 минут

ББҮ кестесі



Рефлексия

Мен бүгін сабақта не білдім...................................................

Маған қызықты болды......................................................

Маған қиындық тудырған...............................

Бүгінгі білгенімді болашақта өмірде..............................пайдаланамын.
































Мерзімі:

Сынып:

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


8


Оқу ісінің орынбасары Нарымбетова Г

Тексерілді

______________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы,

Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика

Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Алгоритм және оның атқарушылары



Мақсаты

Алгоритм және оның атқарушылары түсінігімен, түрлерімен таныстыру.



Күтілетін нәтиже

Оқушылар алгоритм және оның атқарушылары ұғымымен танысады. Алгоритмнің жазу пішімі мен блок-схемалар құрып үйренеді.



Әдістері

Екі ақиқат, бір жалған тұжырым стратегиясы, иә, жоқ ойыны, ДЖИГСО, постер, ББҮ кестесі



Ресурстар

Интерактивті тақта, ноутбук, электронды оқулық, фломастерлер, смайликтер, бейнеролик.



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)


Сәлемдесу, жағымды ахуал қалыптастыру;

Топқа бөліну.3 мин.
Мозайка стратегиясын түсіндіремін.
Суреттері бар қағаздар арқылы топқа бөлемін.

Өз бетімен білім алуы

•      Дербес жұмыс жасауы

•      Жұпта жұмыс жасауы

•      Практиклық білімі

•      Информатикалық  терминді пайдалану.

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»


Білу 3 мин


 Иә, жоқ ойыны.

  • 1971 жылдан осы уақытқа дейін микропроцессорлар қолданылып келді(иа)

  • ЭЕМ нің бесінші буыны бар(иа)

  • Бэббидждің машинасы Паскаль дөңгелегі деп аталады(жоқ)


Оқушылар үй жұмысы бойынша берілген сұрақтарды алдымен жұпта, содан соң топта талқылайды


Топты бағалайды

Түсіну 5 мин

Тақырыпты  оқушылар 

өздері   меңгеруіне 

мүмкіншілік  беру.\


ДЖИГСО арқылы жаңа тақырыпты оқушылардың өздері ашуына мүмкіндік беру.

Жаңа тақырыптың мәтіні оқулықа қосымша топтарға таратылып беріледі.


Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп, таратылған материалдарды оқып,ДЖИГСО арқылы бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.

Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы постерге түсіреді. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.


Қолдану 15 мин


Постер арқылы топтар тақырыпты ашу

Постер арқылы анықтап ашу


Талдау 11 мин

Сыни ойлауын дамыту.

Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды.

Екі ақиқаи бір жалған тұжырым стратегиясы

Тұжырымдама жазу топпен


Жинақтау 8 мин


  • Бүгінгі тақырып бойынша қосымша сұрақтар қою

Оқушыларға сұрақ қою және олардың жауаптарына қарай әрекет ету



Бағалау 4 мин

Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.
БББ кестесін тарату 

білемін

білдім

Білгім келеді

 

 

 


Оқушылар кестені толтырады


Қорытынды

I топ: 1. Алгоритм дегеніміз не?

Бұл сөз қайдан шықты?

2. «Сабаққа даярлану»

алгоритмін құру, блок-сызбасын.

II топ: 1. Алгоритм неше түрге

бөлінеді? Алгоритмді ұсыну

тәсілдері.

2. «Компьютерде ойнау»

алгоритмін құру, блок-сызбасын.

III топ: 1. Арнаулы тіл

дегеніміз не?

2. «Тамақ пісіру» алгоритмін құру, блок-сызбасын.

Бағалау   парағы   бойынша    бағалау.  


Үй тапсырмасы (1 мин)

Компьютерлік техниканың даму үрдістері

Үй  тапсырмасын 

күнделікке  жазып  алу.


Кері байланыс

2 минут

ББҮ кестесі



Рефлексия

Мен бүгін сабақта не білдім...................................................

Маған қызықты болды......................................................

Маған қиындық тудырған...............................

Бүгінгі білгенімді болашақта өмірде..............................пайдаланамын.






Мерзімі:

Сынып:

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


9


Оқу ісінің орынбасары Нарымбетова Г

Тексерілді

______________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы,

Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика

Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Алгоритмді жазу пішімі.Блок схемалар.



Мақсаты

Алгоритмді жазу пішімі жолдары туралы жалпы білім беру



Күтілетін нәтиже

Оқушылар алгоритм және оның атқарушылары ұғымымен танысады. Алгоритмнің жазу пішімі мен блок-схемалар құрып үйренеді.



Әдістері

Кім жылдам ойыны, ДЖИГСО, детвльдарын қосу әдісі, тізбек бойынша сөйлем



Ресурстар

АКТ,ЭО, слайд,оқулық,қима қағаздар



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)


Сәлемдесу, жағымды ахуал қалыптастыру;

Топқа бөліну.3 мин.
Стикер арқылы тоақа бөлу

Өз бетімен білім алуы

•      Дербес жұмыс жасауы

•      Жұпта жұмыс жасауы

•      Практиклық білімі

•      Информатикалық  терминді пайдалану.

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»


Білу 3 мин


 Кім жылдам ойыны

Алгоритм деген не?

Алгоритм сөзі қай тілден шыққан?

Алгоритм командалары?

Алгоритмнің тарихы?

Алгоритмнің қасиеттерін атаңдар?

Оқушылар үй жұмысы бойынша берілген сұрақтарды алдымен жұпта, содан соң топта талқылайды


Топты бағалайды

Түсіну 5 мин

Тақырыпты  оқушылар 

өздері   меңгеруіне 

мүмкіншілік  беру.\


ДЖИГСО арқылы жаңа тақырыпты оқушылардың өздері ашуына мүмкіндік беру.

Жаңа тақырыптың мәтінін оқуға нұсқау беремеін.ЭО

Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп, таратылған материалдарды оқып,ДЖИГСО арқылы бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.

Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы постерге түсіреді. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.


Қолдану 15 мин


Есептерге алгоритм құруға және блок схемасын құруға нұсқау беру.

Алгоритм құрау


Талдау 11 мин

Сыни ойлауын дамыту.

Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды.

ДЖИГСО арқылы шығарған есептерін алмастырып тексеру.Қосымша сұрақтар қою.

Бір біріне есептерін алмастырып, тексеру.Сұрақтарға жауап беру.


Жинақтау 8 мин


  • Детальдарын қосу әдісі

  • 1 топ

  • «Алгоритмді жазу жолдары.......»

  • «Алгоритмнің қарапайым тілде жазылуы...»

  • 2 топ

  • «Алгоритмнің блок схема түрде жазу үшін..........»

Детальдарын қосу



Бағалау 4 мин

Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.


Оқушылар бағаланады


Қорытынды

Тізбек бойынша сұрау.


Тізбек бойынша оқушылар жаңа тақырып бойынша бір сөйлем айтады.


Үй тапсырмасы (1 мин)

Алгоритмді жазу пішімі

Үй  тапсырмасын 

күнделікке  жазып  алу.












































Мерзімі:

Сынып:

6 «а» _________________

6 «ә»_________________

6 «б»_________________

6 «в»_________________


10


Оқу ісінің орынбасары Нарымбетова Г

Тексерілді

______________

Сабақта 7 модульдің қамтылуы

Сабақтың өне бойында А-өте жақсы,

Б- жақсы, С-төмен оқушылар назарда ұсталды.


Пәні

Пән мұғалімі

информатика

Мейрахатқызы Н



Тақырыбы

Алгоритмді жазу пішімі.Блок схемалар.



Мақсаты

Алгоритмді жазу пішімі жолдары туралы жалпы білім беру



Күтілетін нәтиже

Оқушылар алгоритм және оның атқарушылары ұғымымен танысады. Алгоритмнің жазу пішімі мен блок-схемалар құрып үйренеді.



Әдістері

Кім жылдам ойыны, ДЖИГСО, детвльдарын қосу әдісі, тізбек бойынша сөйлем



Ресурстар

АКТ,ЭО, слайд,оқулық,қима қағаздар



Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе

Ұйымдастыру кезеңі

(2 минут)


Сәлемдесу, жағымды ахуал қалыптастыру;

Топқа бөліну.3 мин.
Стикер арқылы тоақа бөлу

Өз бетімен білім алуы

•      Дербес жұмыс жасауы

•      Жұпта жұмыс жасауы

•      Практиклық білімі

•      Информатикалық  терминді пайдалану.

1.«Диалогтық оқыту»

2.«Сыни тұрғыдан оқыту»

3.Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау

4.« АКТ»


Білу 3 мин


 Кім жылдам ойыны

Алгоритм деген не?

Алгоритм сөзі қай тілден шыққан?

Алгоритм командалары?

Алгоритмнің тарихы?

Алгоритмнің қасиеттерін атаңдар?

Оқушылар үй жұмысы бойынша берілген сұрақтарды алдымен жұпта, содан соң топта талқылайды


Топты бағалайды

Түсіну 5 мин

Тақырыпты  оқушылар 

өздері   меңгеруіне 

мүмкіншілік  беру.\


ДЖИГСО арқылы жаңа тақырыпты оқушылардың өздері ашуына мүмкіндік беру.

Жаңа тақырыптың мәтінін оқуға нұсқау беремеін.ЭО

Оқушылар оқушы мониторы арқылы жаңа сабақтың материалын көріп, таратылған материалдарды оқып,ДЖИГСО арқылы бүгінгі тақырыптың мән-мағанасын өздері ашып береді.

Әр топ тақырыпты талқылап, түйінді идеяларын маркер арқылы постерге түсіреді. Топтар бір-біріне сұрақ қояды.


Қолдану 15 мин


Есептерге алгоритм құруға және блок схемасын құруға нұсқау беру.

Алгоритм құрау


Талдау 11 мин

Сыни ойлауын дамыту.

Анықтама тұжырымдайды, ережелерді нақтылайды.

ДЖИГСО арқылы шығарған есептерін алмастырып тексеру.Қосымша сұрақтар қою.

Бір біріне есептерін алмастырып, тексеру.Сұрақтарға жауап беру.


Жинақтау 8 мин


  • Детальдарын қосу әдісі

  • 1 топ

  • «Алгоритмді жазу жолдары.......»

  • «Алгоритмнің қарапайым тілде жазылуы...»

  • 2 топ

  • «Алгоритмнің блок схема түрде жазу үшін..........»

Детальдарын қосу



Бағалау 4 мин

Топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.


Оқушылар бағаланады


Қорытынды

Тізбек бойынша сұрау.


Тізбек бойынша оқушылар жаңа тақырып бойынша бір сөйлем айтады.


Үй тапсырмасы (1 мин)

Алгоритмді жазу пішімі

Үй  тапсырмасын 

күнделікке  жазып  алу.




-80%
Курсы повышения квалификации

Проектная деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Информатика қмж 6 сынып (241.8 KB)
