2
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі
Алматы қаласы Білім басқармасының
«Алматы сән және дизайн колледжі» КМҚК
Бекітемін
Директордың өндірісітк оқыту ісі жөніндегі орынбасары
________________ Т. Кулешова
____ наурыз 2020 жыл
№ ____ өндірістік оқытудың
ЖОСПАРЫ
Өтетін күні: 21наурыз 2020 жыл
2 бағам, топтың № МП18-1
Мамандық, біліктіліктің коды мен атауы
121100 0-Тігін өндірісі және киімді модельдеу
121107 2-Модельер-пішуші
Бөлімнің атауы: Әйелдер күрделі белдемшесін сәндеу пішу және дайындау
Сабақтың тақырыбы: Әйелдер күрделі белдемшесін өңдеу
Сабақтың типі: Аралас
Оқытудың әдістері: практикалық
Тәсілдері: дәстурлі
Сабақтың мақсаты:
білімділік | Оқыту – белдемшені өңдеу кезіндегі еңбек қауіпсіздігін ұйымдастыру. Белдемшенің өңдеу бірізділігін үйрету |
дамытушылық | Жауапкершілігін арттыру, ой-өрісін дамыту. Дұрыс шешімін қабылдау нәтижесіне баулу |
тәрбиелік | Еңбекке баулу, мамандығына сүйсіне білуді, жабдықтарды ұқыпты қарауды, тігіншілік өнерді дамыта білуге тәрбиелеу. |
Материалды-техникалық көрнекілік:
Құрал-жабдықтар | Әмбебеп машиналар,арнайы машиналар |
Студенттер жұмыс формалары | Үтік, ине-жіп, қайшы, оймақ, өлшеуіш таспа |
Дидактикалық материал | Фартук касынка |
Ход урока | Время (минуты) | Шебердің атқаратын жұмысы | Студенттің жұмысы | Учебные ресурсы и материалы |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Ұйымдастыру кезеңі |
| журнал бойынша студенттерді түгендеу; студенттердің сыртқы келбетін, киімдерін, сабаққа дайындығын тексеру; өндірістік оқытудың тақырыбын, мақсатын хабарлау. | - сабаққа кешікпе» келу; - қол жабдықтарын алып келу; - сабаққа дайын болу. | - журнал, қаламсап - косынка, алжапқыш |
Кіріспе нұсқаулық |
| Өткен тақырыпты қайталау. Жаңа тақырыпты түсіндіру. | -сұрақтарға жауап беру; -зейін қойып тыңдау. |
|
Жаңа білімді бекіту |
| Алжапқыш дегеніміз не? Қиғаш таспаны неше тәсілмен тіге аламыз? Жапсырма қалтаның дайындалуы.
| -тігіп көрсету | -қол ине, жіп, оймақ, қайшы, арнайы машина |
Ағымдық нұсқаулық |
| Бірінші мақсатты іс-әрекет: Жұмыс орынның ұйымдастырылуын тексеру. Қауіпсіздік және еңбек қорғау ережелерінің сақталуын тексеру. Студенттердің практикалық тапсырманы орындауға дайындығын тексеру. Екінші мақсатты іс-әрекет: Жұмыстың уақытылы орындалуын тексеру. Жұмыстың әдіс-тәсілдері дұрыс орындалуын тексеру. Жұмыстың сапалы орындалуын тексеру. Үшінші мақсатты іс-әрекет: Студенттермен жеке нұсқаулық жұмыстарын жүргізу. | -студент жұмыс орнын таза сақтау; -қауіпсіздік ережесіне сай болуы керек; -құрал-жабдықтары түгел болуы қажет
|
|
Қорытынды нұсқаулық |
| Студенттердің орындаған жұмыстарына талдау жасау. Әр студент жұмысының орындалу сапасын айту. Өндірістік оқыту барысында жұмысын сапалы әі уақытында орындаған студенттерді атап айту. Әр студенттің жұмысындағы қателігін, кемшілігін жеке-жеке айту, талдау. | -сапасына көңіл бөлу; -істеген жұмысын тексеруге әкелу; -басқа студенттердің жұмысына көңіл бөлу.
| -дайын бұйым |
Үй тапсырмасы |
| Белдемшенің өңдеу бірізділігін қайталау. Өңдеу схемасын салу | Үй тапсырмасын орындау |
|
Жұмыс орындарын жинау, тазалау |
| Жұмыс орнын жинастыру. | Жинау |
|
Студенттердің нәтижесі: |
| |||
ө/о шебері жұмысының өзін-өзі бағалауы: |
|
Өндірістік оқыту шебері (толық аты-жөні, қолы) ______________ А. Рахимова
Нысан 06.1-08/8. Басылым 1