САБАҚТЫҢ ЖОСПАРЫ
| ТАӘ (толық) | Мустафина Г.М. |
| Пән | Қазақ тілі |
| Сынып | 8 |
| Күні |
|
| Деректемелер: Базалық оқулық | С. Дюсебаева,Г. Байтилеуова, А. Кошкари, Г. Боранбаева Алматы «Мектеп» 2016 ж |
| Қосымша әдебиет: | интернеттен |
Сабақ тақырыбы: Ең бағалы нәрсе.
Сабақтың мақсаты: Жаңа тақырыпты ашу.
1. Білімділік: Есімше, оның негізгі ерекшелігін еске түсіре отырып, есімшенің жасалуы, түрлері туралы түсінік беру, есімшелерді құрамына талдай білуге дағдыландыру;
2. Дамытушылық: оқушыларға жаттығулар орындату арқылы ізденімпаздық қасиеттерін дамыту, шығармашылыққа баулу, танымдылық белсенділігін арттыру, алған білімі негізінде ойлау қабілетін дамыту, ауызекі сөйлеу тілін дамыту;
3. Тәрбиелік: оқушыларды уақытты тиімді пайдалануға тәрбиелеу.
2. Сабақ типі: Жаңа білімді меңгерту сабағы
3. Оқушылардың жұмыс формасы: түсіндіру, іздендіру, өз ойларын жеткізу.
Қажетті техникалық жабдығы: компьютер
Сабақта қолданылатын көрнекі құралдар, дидактикалық материалдар: бейнеролик, презентация, маркерлер, стикерлер, бағалау парақтары, тірек сызбалар
САБАҚ ҚҰРЫЛЫМЫ ЖӘНЕ БАРЫСЫ
| № | Сабақ кезеңі |
Мұғалім әрекеті
|
Оқушы әрекеті |
Уақыты (мин.)
|
| 1 | I. Ұйымдастыру кезеңі және сабақ басталуы |
| Кезекші, оқушылар сұрақтарға жауап береді. | 1 мин |
| 2 | ІІ. Мотивациялық | Балалар , мен сендерге бүгінгі сабақта жақсылық тілеймін. Сендер маған не тілейсіңдер? | Оқушылар мұғалімнің артынан қайталайды. | 1 мин |
| 3 | ІII. Сабақ мақсаты мен міндеттерін қою | Сабақтың мақсаты мен міндеттерін айту |
| 2 мин |
| 4 | V. Негізгі білім көкейтестігі
| «Уақыт» бейнеролик арқылы «Ең бағалы нәрсе- уақыт» туралы мәлімет беру. | Оқушылар өз пікірлерімен бөліседі. | 3 мин |
| 5 | VІI. Жаңа материалды оқу.
|
Сонымен балалар, қалай ойласыңдар бүгінгі сабақтың тақырыбымыз қандай? -Дұрыс, «Ең бағалы нәрсе- уақыт» туралы. -уақытты неге ақшамен салыстырған? Оқушылар екі топқа бөлінеді Мәтінмен жұмыс. Ресурс (88 бет)
-Біздің лексикалық тақырыбымыз «Ең бағалы нәрсе болса, граматикалық тақырыбымыз Есімше. Ережемен жұмыс. Ресурс (67 бет)
Формативтік бағалау (екі топ бір бірін бағалайды)
2- тапсырма (сөз тіркестерін аудару, етістіктерден есімше жасау) 4- тапсырма (сүреттерге қарап сөйлем құрастырып дәптерлеріне жазу) |
Оқушылар сұрақтарға жауап береді
Оқушылар мәтін бойынша 3 сүрақ дайындайды
Оқушылар ереже бойынша постер дайндап, спикер тағайымдап, постер қорғайды «Екі жұлдыз, бір тілек» әдісі
| 2мин
5 мин
5 мин
2 мин
5 мин 4 мин
|
| 6 | VIІI. Қорытынды | Сандарды сөйлет әдісін қолданып сабақты аяқтау. 365 12 4 7 24 60 -уақыт туралы қандай мақал- мәтел білесіндер?
| Оқушылар уақыт туралы мақал- мәтел айтады | 2 мин |
| 7 | ІX. Үй тапсырмасы | 3 – тапсырма 88 бет | Оқушылар үй тапсырмасын күнделікке жазады. | 1 мин |
| 8 | X. Сабақ бағаларын жариялау | Бағалау парағы арқылы әр оқушы өзің бағалайды |
| 1 мин |
| 9 | XI. Рефлексия және сабақты ұйымдастырылған түрде аяқтау | Не білдік? Не үйрендік? |
| 2 мин |
Бағалау парағы ________________________________________________
| Сабақтың барысы | критерийлер | Ұпай көрсеткіші | Жалпы ұпай |
| Ұйымдастыру кезеңі
| Сұрақтарға жауап бердім | 1-5 дейін |
|
| Мәтінмен жұмыс | аудардым | 1-2 дейін |
|
| 1 сұрақ құрастырдым немесе жауап бердім | 1 ұпай |
| |
| 2 сұрақ құрастырдым немесе жауап бердім | 2 | ||
| 3 сұрақ құрастырдым немесе жауап бердім | 3 | ||
| Топпен жұмыс | қатысуым |
|
|
| 2 тапсырма | аудардым | 1 |
|
|
| Жұрнақ жалғадым | 2 | |
|
| Сөйлем құрастырдым | 2 | |
| 4 тапсырма | Тапсырманы орындадым (4 сөйлем) | 0-5 |
|
| Сандарды сөйлет | 2-3 санды сөйлеттім | 3 |
|
|
| 4-5 | 4 | |
|
| 6 санды | 5 |
Бағалау парағы ________________________________________________
| Сабақтың барысы | критерийлер | Ұпай көрсеткіші | Жалпы ұпай |
| Ұйымдастыру кезеңі
| Сұрақтарға жауап бердім | 1-5 дейін |
|
| Мәтінмен жұмыс | аудардым | 1-2 дейін |
|
| 1 сұрақ құрастырдым немесе жауап бердім | 1 ұпай |
| |
| 2 сұрақ құрастырдым немесе жауап бердім | 2 | ||
| 3 сұрақ құрастырдым немесе жауап бердім | 3 | ||
| Топпен жұмыс | қатысуым |
|
|
| 2 тапсырма | аудардым | 1 |
|
|
| Жұрнақ жалғадым | 2 | |
|
| Сөйлем құрастырдым | 2 | |
| 4 тапсырма | Тапсырманы орындадым (4 сөйлем) | 0-5 |
|
| Сандарды сөйлет | 2-3 санды сөйлеттім | 3 |
|
|
| 4-5 | 4 | |
|
| 6 санды | 5 |
40-35- «5»
34-26- «4»
25-20-«3»







"Ең бағалы нәрсе" (618.05 KB)

