Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Мероприятия  /  4 класс  /  Հոմանիշների և հականիշների ակտիվացումը բայի ուսուցման գործընթացում

Հոմանիշների և հականիշների ակտիվացումը բայի ուսուցման գործընթացում

Հոմանիշների և հականիշների ակտիվացումը բայի ուսուցման գործընթացում
11.05.2020

Содержимое разработки









Ուսուցողական դաս

















2018-2019 ուստարի

Երևանի Մոնթե Մելքոնյանի անվան հ. 11 հիմնական դպրոցի

I8 դասարանի դասվար՝ Ս. Սիմոնյան













Դասի թեման՝ Տ հնչյուն – տառի ուսուցում

Դասի նպատակը

  • Ճանաչել Տ հնչյուն - տառը

  • Ընդլայնել աշխարհաճանաչողական գիտելիքները

  • Զարգացնել կարդալու կարողությունները և բանավոր խոսքը

Դասի ընթացքը՝ կազմակերպչական մաս

Հին նյութի հարցում՝

  • Ինչի՞ց է կազմված պատմությունը:

  • Ինչպե՞ս ենք գրում նախադասությունը:

  • Աղվես բառով կազմել նախադասություն և գծել գծապատկերը:

  • Ինչի՞ց է կազմված նախադասությունը:

  • Ըստ վանկերի բառերը քանի՞ տեսակ են լինում:

  • Ասել միավանկ և բազմավանկ բառեր:

  • Վանկերը ինչերի՞ց է կազմված:

  • Հնչյունները քանի՞ տեսակի են լինում:

  • Ո՞րն է հնչյունի և տառի տարբերությունը:

Ֆիզկուլտ դադար՝

Նոր նյութի հաղորդում՝ (ԽԻԿ)

Թեմատիկ նկարի շուրջ կատարել նախապատրաստական զրույց: Պատմել, թե ինչպես են ծառերից ստանում թուղթ, ինչպես է տպարանում պատրաստվում գիրքը:

  • Կարդալ հանելուկներ

  • Այս ի՞նչ տնակ է հիշում եք ես ձեզ պատմել եմ:

  • Տնակից հանել առարկաներ:

  • Կրկնել այդ բոլոր առարկաները:

  • Ցուցադրել տպատառ տառը

Իմաստի ընկալում՝ աշխատանք դասագրքով ՝

Նկար- պատմությունից առանձնացվում են տ պարունակող բառեր: Տ մեծատառը ներկայացված է տանձի և տերևի տեսքով:

Ընթերցել Տ տառի երկտողը.

Իրար կպած երկու տերև,

Մեկը՝ ներքև, մեկը՝ վերև:


Կշռադատման փուլ՝ Հարցերի միջոցով ամփոփել նոր դասանյութը























-75%
Курсы повышения квалификации

Методика преподавания курса «Шахматы» в общеобразовательных организациях в рамках ФГОС

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Հոմանիշների և հականիշների ակտիվացումը բայի ուսուցման գործընթացում (20.47 KB)
