Меню
Разработки
Разработки  /  Информатика  /  Уроки  /  5 класс  /  Графічні об’єкти та їх властивості. Інструменти для створення графічних об’єктів. Палітра кольорів.

Графічні об’єкти та їх властивості. Інструменти для створення графічних об’єктів. Палітра кольорів.

Материал на украинском языке. Мета: ознайомити учнів з поняттями графічних объєктів, графічний екран; формувати в учнів навички роботи у графічному редакторі; навчити їх користуватися інструментами графічного редактора.
10.03.2014

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета.

Навчальна: ознайомити учнів з поняттями графічних об’єктів , графічний екран; формувати в учнів навички роботи у графічному редакторі;

навчити їх користуватися інструментами графічного редактора.

Виховна: виховати у учнів пунктуальність і уважність;

виховати у дитини творче сприйняття світу.

Розвивальна:розвинути художній смак і творчу уяву;

розвинути пізнавальний інтерес, вміння самостійно працювати;

розвинути комунікативні здібності учнів.

Тип уроку: комбінований.

Форми роботи з учнями: фронтальна, індивідуальна.

І. Організація уроку.

ІІ. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі. Які правила поведінки порушив хлопчик?

Петрик швидко вбіг до комп’ютерного класу, й усівся за комп’ютер дивовижним способом. Він підклав під себе праву ногу, лівою рукою оперся об стіл, міцно тримаючи апетитне надкушене яблуко. Праву руку він витер об светр і поклав на мишу. Рухаючи мишею по килимку, він голосно командував: «Нумо, прокидайся, комп’ютер!» Шматочки яблучка вилетіли з рота і влучили в екран монітора.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.

Що розуміють під графічним зображенням?

Що таке комп’ютерна графіка? Назвіть її види.

Які пристрої використовують для введення i виведення даниху графiчнiй формi?

IV. Постановка теми та мети уроку.

V. Вивчення нового матеріалу. Пояснення вчителя

Paint — це растровий редактор, що створює зображення у виглядi набору пiкселiв. Малюнки, створенi редактором Paint, називають растровими, або точковими. Редактор Paint дозволяє створювати за допомогою «мишi» чорно - бiлi й кольоровi малюнки. Інструментами редактора можна створювати контури й виконувати

заливку кольором, малювати прямi й кривiлiнiї, iмiтувати малювання олiвцем i пензлем, вирiзати, копiювати i вставляти рiзнi фрагменти зображення тощо.

Середовище графiчного редактора

Запуск програми Paintздiйснюється натисканням на кнопку Пуск на панелi задач i вибором команди Программы — Стандар - тные → Paint. Пiсля запуску вiдкривається головне вiкно редактора.

Вiкно редактора Paint мiстить елементи, звичайнi для вiконWindows - додаткiв: заголовок, кнопки керування вiкном, рядок меню, робочу дiлянку, смуги прокручування, рядок статусу й обрамлення. Крiм цього, у вiкнi Paint розмiщенi елементи, властивi саме графiчним редакторам, — панель iнструментiв i палiтра.

Панель iнструментiв у лiвiй частинi вiкна мiстить 16 кнопок - пiктограм. Призначення кожної кнопки можна прочитати на спливнiй пiдказцi, що з’являється пiд час наведення на неї покажчика мишi.

Весь материал - смотрите документ.

Содержимое разработки

Урок інформатики в 5 класі. Підготувала вчитель ДЗОШ І-ІІІ ступенів № 108 Каулавічуте І.Л.

Тема. Графічні об’єкти та їх властивості. Інструменти для створення графічних об’єктів. Палітра кольорів.

Мета.

Навчальна: ознайомити учнів з поняттями графічних об’єктів , графічний екран; формувати в учнів навички роботи у графічному редакторі;

навчити їх користуватися інструментами графічного редактора.

Виховна: виховати у учнів пунктуальність і уважність;

виховати у дитини творче сприйняття світу.

Розвивальна:розвинути художній смак і творчу уяву;

розвинути пізнавальний інтерес, вміння самостійно працювати;

розвинути комунікативні здібності учнів.

Тип уроку: комбінований.

Форми роботи з учнями: фронтальна, індивідуальна.

План уроку

I. Організаційний момент (2хв).
II. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі (3 хв).

IІI. Перевірка і актуалізація знань (5 хв).
IV. Постановка теми та мети уроку(2 хв)
V. Вивчення нового матеріалу в комп’ютерному класі, його сприйняття, усвідомлення, осмислення ( 12хв).
VІ. Фізхвилинка (2 хв).

VII. Практичне завдання. Інструктаж з безпеки життєдіяльності ( 10 хв).

VІІІ. Закріплення матеріалу(4хв).
IX. Підсумок уроку(3 хв).
X. Домашнє завдання (2 хв).

І. Організація уроку.

ІІ. Повторення правил поведінки в комп’ютерному класі. Які правила поведінки порушив хлопчик?

Петрик швидко вбіг до комп’ютерного класу, й усівся за комп’ютер дивовижним способом. Він підклав під себе праву ногу, лівою рукою оперся об стіл, міцно тримаючи апетитне надкушене яблуко. Праву руку він витер об светр і поклав на мишу. Рухаючи мишею по килимку, він голосно командував: «Нумо, прокидайся, комп’ютер!» Шматочки яблучка вилетіли з рота і влучили в екран монітора.

ІІІ. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.

  1. Що розуміють під графічним зображенням?

  2. Що таке комп’ютерна графіка? Назвіть її види.

  3. Які пристрої використовують для введення i виведення даниху графiчнiй формi?

IV. Постановка теми та мети уроку.

V. Вивчення нового матеріалу. Пояснення вчителя
Paint — це растровий редактор, що створює зображення у виглядi набору пiкселiв. Малюнки, створенi редактором Paint, називають растровими, або точковими. Редактор Paint дозволяє створювати за допомогою «мишi» чорно-бiлi й кольоровi малюнки. Інструментами редактора можна створювати контури й виконувати
заливку кольором, малювати прямi й кривiлiнiї, iмiтувати малювання олiвцем i пензлем, вирiзати, копiювати i вставляти рiзнi фрагменти зображення тощо.

Середовище графiчного редактора

Запуск програми Paintздiйснюється натисканням на кнопку Пуск на панелi задач i вибором команди Программы — Стандар-тные → Paint. Пiсля запуску вiдкривається головне вiкно редактора.
Вiкно редактора Paint мiстить елементи, звичайнi для вiконWindows-додаткiв: заголовок, кнопки керування вiкном, рядок меню, робочу дiлянку, смуги прокручування, рядок статусу й обрамлення. Крiм цього, у вiкнi Paint розмiщенi елементи, властивi саме графiчним редакторам, — панель iнструментiв i палiтра.
Панель iнструментiв у лiвiй частинi вiкна мiстить 16 кнопок -пiктограм. Призначення кожної кнопки можна прочитати на спливнiй пiдказцi, що з’являється пiд час наведення на неї покажчика мишi.

Інструменти







Вибірпотрібногоінструментаздійснюється шляхом наведення маркера «мишi» на потрібний інструмент i натисканням лівої клавiшi «мишi».
Всіінструменти можна поділити на декілька груп.
Група 1
Після вибору інструмента маркер «мишi» наводять на потрібну точку робочої області i натискають ліву клавішу, вибір кольору здійснюється аналогічно.
Група 2
Маркер мишi наводять на потрiбну точку робочої областi й натискають лiвуклавiшу, утримуючи її, переводять маркер «мишi» вбiк для отримання потрiбного зображення.
Група 3
До цiєї групи можна вiднести: криву лiнiю, многокутник.
Крива лiнiя малюється в три етапи: спочатку проводять вiдрiзок прямої. А потiм цей вiдрiзок два рази викривляють.
Многокутник малюється за сторонами. Контур замикають протягуванням маркера до початкової точки.
Збереження, вiдкриття та друк малюнків здiйснюється через пункт головного меню — Файл.
Інший характерний елемент вiкна Paint — палiтра — розмiщений у нижнiй частинi екрана. Злiва на панелi палiтри є два квадрати, що перекриваються, зякихверхнiй пофарбований в основний колiр, а нижнiй — у фоновий колiр. Основний колiр використовується для зафарбовування лiнiй, меж об’єктiв i тексту. Фоновий колiр застосовується при заливаннi об’єктiв iз замкнутими межами й фону напису.
Основний колір обирається клацанням лівої кнопки мишi по одному з квадратівколірноїпалітри, а колір фону — клацанням правої кнопки.

VІ. Хвилинка відпочинку.

А ми зовсім не втомились!

Вправо, вліво подивились.

Встали. Спинки розігнули.

Руки вгору підтягнули.

Опустили їх на боки,

Та надули свої щоки.

Видихнули та присіли,

Підстрибнули і на місце сіли.

VIІ. Практичне завдання. Інструктаж з техніки безпеки
У середовищіграфічного редактора створити зображення будинку за зразком. Розмалюйте за своїм бажанням.

VІІІ. Закріплення (фронтальне обговорення питань).

  1. Як запустити програму Paint?

  2. Назвіть елементи його вікна.

  3. Які інструменти програми ви запам’ятали?

  4. Як вибрати потрібний колір?

ІХ. Підсумки уроку.

Х. Домашнє завдання.Знати, що таке графічний редактор, інструменти графічного редактора. Учням , які мають комп'ютери вдома, продовжити роботу по ознайомленню з інструментами редактора.


-80%
Курсы повышения квалификации

Система работы с высокомотивированными и одаренными учащимися по учебному предмету

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Графічні об’єкти та їх властивості. Інструменти для створення графічних об’єктів. Палітра кольорів. (0.16 MB)
