| Күні:18.01.2017ж Сынып: 1 «Ә» | Қатысқандар саны: 17 Қатыспағандар саны: | |||||||
| Пәні: Мектеп: Мұғалімнің есімі: | Сауат ашу №105 Ержанова Жазира | |||||||
| Сабақтың тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Ә дыбысы мен әрпі. | |||||||
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.3.3.1 мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып) қою 1.3.4.1 мұғалім көмегімен оқыған/тыңдаған мәтіндердегі ақпаратты сурет, сызба, белгілер қолданып жеткізу 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту | |||||||
| Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Табиғатқа саяхат. Ә дыбысы мен әрпі туралы жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |||||||
| Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |||||||
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |||||||
| Пәнаралық байланыс | Өнер, ана тілі сабағы | |||||||
| АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |||||||
| Тілдік құзыреттілік | Қар,снег, | |||||||
| Сабақ барысы | ||||||||
| Кезеңдер | Уақыт | Мұғалім не істейді? | Оқушылар не істейді? | Бағалау | Ресурс тар | |||
| Кіріспе | 5мин | Сергіту сәті. 2 мин Психологиялық дайындық.Шаттық шеңбері. Оқушылармен сәлемдесу.Үш тілде амандасу. Бүгінгі көңіл-күйді сұрау Өткен сабақты қайталау З дыбысы мен әрпі «Сұрақ-жауап» әдісі 3 мин -Дыбыстар нешеге бөлінеді? 2-ге -Дауысты дыбыс,дауыссыз дыбыс Дауысты дыбыстарды қандай дөңгелекшемен белгілейміз? -Қызыл -Дауыссыз дыбыстарды ше? -Көк -Буын дегеніміз не? -Сөзде қанша дауысты дыбыс болса,сонша буын болады. -З дыбысы қандай дыбыс? -З дыбысы сөздің қай буынында кездеседі?
| Сергіту сәтін жасайды.
Сұрақтарға жауап береді. | Смайлик
| Қима –қағаз дар | |||
| Ой қозғау | 5 мин | Тыңдалым Электронды оқулық Хормен 3 рет айту - Ә – Ауыз мол ашылып, тіл мен иектін төмен түсуінен пайда болады. Ә дыбысы дауысты дыбыс Ә дыбысы сөздің басында,ортасында кездеседі. «Сөз ойла,көп ойла» ойыны
|
Ә дыбысына байланысты сөздерді айтады | смайлик | Сурет тер | |||
| Іс-әрекет | 24 мин
2 мин
1 мин
5 мин
2 мин
1 мин | Тақтамен жұмыс 4 мин Әә әрпін салдыру Жазылым Дәптермен жұмыс Бүгінгі күннің ретімен тақырыпты жазады Ә әрпінің бас және кіші әріптерін жазады
Әтеш сөзіне дыбыстық талдау жасайды Суретпен жұмыс 3 мин -Суретте жылдың қай мезгілі бейнеленген? -Неліктен қыс мезгілі деп ойлайсыздар? -Қыс мезгілінде қандай ойын түрлерін білесіздер?
Ән,сән,дән,дәрі,тәтті сөздерін оқиды.
№1.Оқылым 5 мин 1)Хормен оқу 2)Тізбектей оқу Ән,сән,дән,әке,Сәкен,тәтті,дәрі,дәрігер, тәулік,сәуір,Дәуір,Әсет. 2 мин Ән-ең кең таралған музыкалық шығармалар жанры.Мазмұнына қарай,шығу тегіне байланысты және орындалуы мен құрылымына қарай жеке дауысты,көп дауысты болып бөлінеді.
Сән-киім кию мәдениеті. Тәулік-24 сағаттан тұратын уақыт өлшемі.Бір күн мен бір түннің қосындысы. Сәуір -қазіргі Григориан күнтізбесіндегі 4-ші келетін апрел[1] айына сай қазақша атауы. Бұл арабшадан кірген атау, халқымыз бұл айды көбінесе көкек деп атаған.
Топтық жұмыс 1 топ-Топтастыру 2топ-Сәйкестендіру 3топ- Әріптерден сөз құрау
Шана мәтінін оқу 4 мин
Сергіту сәті
Жұптық жұмыс 2 мин Көп нүктенің орнына тиісті әріпті қой С.....кен,Д....рен,......теш,Д....улет,
Жеке жұмыс 2 мин Дыбыстық талдау Ән,сән,әке,әтеш,тәтті,Әсет.
Жазылым Дәптермен жұмыс
«Ыстық орындық» әдісі
Үйге: «Шана» мәтінін оқу,сурет салу Бағалау:
| Ә әрпін тақтаға және дәптерге жазады.
Суретте берілген сөздерді оқиды және буынға бөледі
Бағандағы сөздерді оқиды
Берілген сөздерге мәлімет беру
Топта бірлесіп берілген тапсырмаларды орындайды
Шана мәтінін оқиды және түсінігін айтады.
Берілген тапсырманы жұппен орындайды.
Дәптердегі берілген сөздерді жазады
| Шапа лақ
Мадақ тау
шапалақ
смайлик
Мадақ Тау
Үш шапалақ |
Сурет тер
Қима қағаз
Қима қағаз | |||
| Сабақтың соңы 2 минут
| Рефлексия
Не сәтті болды? Не сәтсіз болды?
|
микрафон | ||||||
| Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
| Пәнаралық байланыс Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы | ||||||
| Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
| Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | ||||||




Ә дыбысы мен әрпі (68.52 KB)

