Меню
Разработки
Разработки  /  Математика  /  Уроки  /  5 класс  /  Додавання та віднімання десяткових дробів.

Додавання та віднімання десяткових дробів.

Повторення, корекція та закріплення навчального матеріалу.

18.09.2016

Содержимое разработки

Курахівська загальноосвітня школа I –III ступенів №5









Додавання та віднімання

десяткових дробів.

Математика 5 клас.











Любовська Ольга Вікторівна вчитель математики

вчитель другої категорії












2016



Тема уроку: Додавання та віднімання десяткових дробів .

Мета уроку:

Повторення, корекція та закріплення навчального матеріалу.

Повторити поняття десяткового дробу, правил додавання та віднімання.

Закріпити вміння порівнювати дроби, знаходити рівні між собою дроби (випадки відкидання та приписування нулів в кінці дробової частини десяткового дробу)

Закріпити навички додавання та віднімання десяткових дробів, застосування цих дій в розв’язуванні рівнянь та задач на течії. Навчати вмінню правильних записів та оформлення розв’язання рівнянь, прикладів, задач.

Виховувати вміння працювати в команді, підтримувати інтерес до математики. Розвивати увагу, працездатність, вміння мислити та застосовувати здобуті знання.


Обладнання: Додаток до уроку у формі робочого зошита з друкованою основою. Презентація Microsoft PowerPoint, інтерактивні засобами Smart Board .


Хід уроку:

І. Мотивація навчальної діяльності. Перевірка домашнього завдання.

Організаційні питання, щодо початку уроку.


Вчитель повідомляє тему уроку, мету. Знайомить учнів з гостями уроку забавними круглими істотами – героями улюбленого мультфільму дорослих і дітей: Нюшею, Крошем, Кроликом, Іжачком, Лосяшем, Совуньєю, Піном та іншими.


На початку уроку збираються робочі зошити з домашнім завданням. Діти знайомляться з правилами роботи на уроці, з робочим зошитом з друкованою основою, підготовленому до уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.


  1. Математичний диктант від енергійного Кроша та його друга серйозного Іжачка.

Для розуміння десяткових дробів необхідно бачити їх навколо нас та вміти читати і записувати.

Не гаємо часу і переходимо до математичного диктанту.

1 Яку частину прямокутника становлять заштриховані частини?

Динаміка слайду дозволяє поступово назвати дроби 2/10, 7/10 та 1/10 але записати їх десятковими дробами.

(0,2; 0,7; 0,1).

2 Яку частину квадрату заштриховано?

(0,12; 0,17; 0,04; 0,01).

3, 4 Записати довжину відрізка в сантиметрах. (6,5 см) (4,2 см).

5 Яка температура тіла вважається нормальною? Записати температуру, яку вказує термометр.

(36,60С; 37,50С; 39,20С; 40,10С; 37,90С.)


2. Робота з таблицею розрядів.

На які дві частини розділяє кома десятковий дріб?

Як називаються цифри дробової частини десяткового дробу?

Від чого залежить кількість десяткових знаків в записі дробу?

Назвіть розряди дробової частини десяткового дробу.

Сформулюйте алгоритм додавання та віднімання десяткових дробів.

3. Читай швидко:

  • 12,5;

  • 6,60;

  • 0,004;

  • 52,0012;

  • 1000000,01;

  • 34,000067;

  • 0,08;

  • 6,008

В разі необхідності звертаються до правила:

Рахуємо усно:

2 + 0,8 = 2,8; 2,8 – 0,5 = 2,3;

2,3 + 1 = 3,3; 3,3 + 0,7 = 4; 4 – 0,1 = 3,9.

Усні вправи підводять до основної мети уроку: закріплення правил додавання та віднімання десяткових дробів



Вправа «Допоможи Барашеві поставити кому»



Повторення алгоритму додавання та віднімання десяткових дробів.

4. Вправа « Кар-Карич на рибальці»

Назвати дроби, що дорівнюють числу 34. (Клікнути по обраному числа. В разі правильної відповіді рибки-дроби збираються в лівому кутку слайду).

Записи в зошиті: 34 = 34,0 = 34,000.

Чи є серед чисел ще рівні між собою дроби? (Клікнути по обраному числа. В разі правильної відповіді рибки-дроби збираються в правому кутку слайду)

Записи в зошиті: 3,4 = 3,40 = 3,4000

Числа 3,004 і 3,04 рівних собі не мають. (Якщо клікнути по цим числам, вони зникнуть)

В разі необхідності звертаються до правила


ІV. Закріплення правил додавання та віднімання десяткових дробів.

5. Виправ помилку!

32 + 18 = 5; 3 +108 = 408; 63 – 27 = 603; 736 – 336 = 4; 57 – 4 = 17.

Робота на дошці та в зошиті.

(В потрібному місці доставляються коми, виконують перевірку)

3,2 + 1,8 = 5; 3 +1,08 = 4,08; 63 – 2,7 = 60,3; 7,36 – 3,36 = 4; 5,7 – 4 = 1,7.

6. Обчислити:


  1. 6,67 + 24,793= 31,463;


  1. 88,17 – 8,345 = 79,825;


  1. 12 – 6,256 = 5,744;


4,138

  1. 10,4 – (0,87 + 3,268) = 6,262.



( 6 – 7 завдання виконується на дошці з наступною перевіркою і визначенням коренів рівняння)

7. Знайти корені рівнянь:


  1. х + 3,82 = 7; х = 7 – 3,82 = 3,18.


  1. 28,9 – х = 5,347; х = 28,9 – 5,347 = 23,553.


  1. х – 23,427 = 6,873; х = 23,427 + 6,873 = 30,3.



  1. (81 – х) + 27,8 = 39,156 ;

81 – х = 39,156 – 27,8;

81 – х = 11,356;

х = 81 – 11,356;

х = 69,644.


8. Задача 1

Власна швидкість човна дорівнює 19,7 км/год, а швидкість течії – 1,4 км/год. Знайдіть швидкість човна за течією і його швидкість проти течії.

Розв’язання.

1) 19,7 + 1,4 = 21,1 (км/год) - швидкість човна за течією.

2) 19,7 – 1,4 = 18,3 (км/год) - швидкість човна проти течії.

Відповідь: 21,1 км/год і 18,3 км/год.



9. Задача 2

Швидкість пароплава проти течії дорівнює 27,8 км/год, а швидкість течії – 1,8 км/год. Знайдіть власну швидкість пароплава та його швидкість за течією.




Задача 1 підготовлена для повторення вже розв’язаних раніш задач. Повторивши план розв’язання задачі 1, учні швидко приступають до розв’язування наступної задачі 2.

(Робота на дошці)

Виконується повне оформлення розв’язання задачі.

Резервні вправи від Копатича


Додаткова вправа для дітей, що встигають працювати швидше: №868.


V. Підсумок уроку. Оцінювання учнів.


В підсумку уроку вчитель нагадує що саме на уроці було зроблено і повторено, пояснює домашнє завдання, дає оцінку всьому класу та називає оцінки конкретним учням.


Домашнє завдання:


1) Повторити алгоритм додавання та віднімання десяткових дробів.

2) Правило порівняння десяткових дробів.

3) Розв'язування рівнянь.

4) Розв'язати типові завдання до контрольної роботи.


Типові завдання до контрольної роботи.


1. Порівняйте: 1) 19,4 і 19,398; 2) 0,5384 і 0,539.

2. Виконайте дії: 1) 4,98 + 52,462; 2) 36,45 – 6,714;

3) 38 – 4,952; 4) 34,7 – (6, 76 + 0,987).

3. Розв’яжіть рівняння: 1) х + 5,74 = 9; 2) 5,4 – х = 3,827;

3) х – 5,257 = 19,743; 4) (29,3 – х) + 54 = 69,351.

4. Розв’яжіть задачу.

Швидкість катера за течією річки дорівнює 34,2 км/год, а власна швидкість катера – 31,5 км/год. Знайдіть швидкість катера проти течії.

5. Розв’яжіть задачу.

Швидкість пароплава проти течії річки дорівнює 24,8 км/год, а швидкість течії – 2,6 км/год. Знайдіть швидкість пароплава за течією.

6. Запишіть у метрах і обчисліть:

1) 23,4 м – 82 см; 2) 3,4 км + 630 м.

7. Напишіть три числа, кожне з яких менше 2,83 і більше за 2,81.



-80%
Курсы повышения квалификации

Методика подготовки к ОГЭ по математике

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Додавання та віднімання десяткових дробів. (1.87 MB)
