Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  2 класс  /  Числа та музика

Числа та музика

Материал на украинском языке. Продовжити формувати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа; формувати уявлення про зображальні та виражальні можливості музики, сприяти усвідомленню співвідношення тривалості звуків і музичного руху.
23.12.2013

Описание разработки

Материал на украинском языке.

Мета: розкрити грані зв’язку музики і математики; продовжити формувати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа; формувати уявлення про зображальні та виражальні можливості музики, сприяти усвідомленню співвідношення тривалості звуків і музичного руху;

 - розвивати вміння складати і розв’язувати задачі; увагу, пам'ять, мислення, просторову увагу, розвивати відчуття метроритму, вміння інтерпретувати твори мистецтва;

 - виховувати інтерес до математики через естетичні почуття, впевненість, життєрадісність, любов до музики і навчання;

Обладнання: демонстраційний матеріал, презентація з теми, картки з прикладами, геометричним матеріалом, звукоряд з різнокольоровими нотами

( на зворотній стороні з математичними прикладами )

Тип уроку: комбінований.

  Хід уроку

Організаційний момент

Любі друзі!

У наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.

Музичне вітання: «Добрий день!»

Діти, у нас сьогодні незвичайний урок, адже на ньому ми будемо розв’язувати приклади і слухати музику, складати і розв’язувати музичні задачі. Чи цікавим буде урок? Отже, все залежить від вашої активності, уважності. .

А працюватимемо під гаслом:

«Математика розум в порядок приводить,

а музика виховує повагу до числа»

М. Ломоносов

Тема нашого уроку «Числа і музика»

З попередніх уроків ви знаєте що виражає музика….

(настрій, почуття, характер).

А сьогодні ми дізнаємось, чи може музика передавати рух,

 чи дружать музика та числа.

Перевірка домашнього завдання.

Знайдіть і прочитайте приклади з цими відповідями

(пропонується дві відповіді до задачі)

Виберіть правильну відповідь

Музична лічба

(на нотах записані приклади на повторення)

Проспівайте звукоряд.

Знайдіть на нотному стані ноту «до» (розв’язують приклад)

На якій лінії знаходиться нота «соль» (розв’язують приклад)

А яка нота знаходиться на 3 - й лінійці? (розв’язують приклад)

А тепер розв’яжемо музичні приклади.

поспівки «Спокійні діти» з танцювально - ритмічними рухами.

Каліграфічна хвилинка.

 - Назвіть порядковий номер ноти «соль» (5 )

 (на слайді 3: з’являється 5)

  • Назвіть порядковий номер ноти «до» (1)
  • запишіть ці цифри поруч!.
  • Яке число утворилося? (51)

 (на слайді: число 51)

 - Скільки в цьому числі десятків? Одиниць?

  • Пропишіть цифру 51 стільки, скільки ліній у нотному стані (5)

 Вікторина «У світі музики»

  • Назвіть множину виконавців, які одночасно співають? (хор)
  • А скільки виконавців виконують соло?(1)
  • А як називають множину виконавців з 3 - х співаків? (тріо)
  • А з двох виконавців ?(дует)

 Робота в дуетах( парах)

Картки з прикладами

22+39= 25+15=

58+34= 59 - 5=

40 - 5= 100 - 4=

Відповіді прикладів.

Взаємоперевірка.

Молодці! Добре попрацювали в дуетах.

Як називають множену музикантів, які грають на різних музичних інструментах? (оркестр)

Хто керує оркестром? (диригент)

От і ми зараз спробуємо себе в ролі диригента.

Фізхвилинка.

Диригування по схемі.

Весь материал - смотрите документ.

Содержимое разработки

Бінарний урок.

Тема: Числа та музика

Мета:.розкрити грані зв’язку музики і математики; продовжити формувати вміння додавати і віднімати двоцифрові числа; формувати уявлення про зображальні та виражальні можливості музики, сприяти усвідомленню співвідношення тривалості звуків і музичного руху;

-розвивати вміння складати і розв’язувати задачі; увагу, пам'ять, мислення, просторову увагу, розвивати відчуття метроритму, вміння інтерпретувати твори мистецтва;

- виховувати інтерес до математики через естетичні почуття, впевненість, життєрадісність, любов до музики і навчання;

Обладнання: демонстраційний матеріал, презентація з теми,картки з прикладами, геометричним матеріалом,звукоряд з різнокольоровими нотами

( на зворотній стороні з математичними прикладами )

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

Організаційний момент

Любі друзі!

У наш клас

Завітали люди щирі

Привітайте в добрий час

Гостей усмішкою й миром.



Музичне вітання: «Добрий день!»

  • Діти, у нас сьогодні незвичайний урок, адже на ньому ми будемо розв’язувати приклади і слухати музику, складати і розв’язувати музичні задачі. Чи цікавим буде урок? Отже, все залежить від вашої активності, уважності..

А працюватимемо під гаслом:















«Математика розум в порядок приводить,

а музика виховує повагу до числа»

М.Ломоносов

Тема нашого уроку «Числа і музика»

  • З попередніх уроків ви знаєте що виражає музика….

(настрій, почуття, характер).

А сьогодні ми дізнаємось, чи може музика передавати рух,

чи дружать музика та числа.

Перевірка домашнього завдання.





  • Знайдіть і прочитайте приклади з цими відповідями

(пропонується дві відповіді до задачі)



Виберіть правильну відповідь

Музична лічба

(на нотах записані приклади на повторення)

  • Проспівайте звукоряд.

  • Знайдіть на нотному стані ноту «до» (розв’язують приклад)

  • На якій лінії знаходиться нота «соль» (розв’язують приклад)

  • А яка нота знаходиться на 3-й лінійці? (розв’язують приклад)

А тепер розв’яжемо музичні приклади.

Чи правильна ця рівність?

= , поясніть



  • Розв’яжіть рівність:

=

1 2

Поставте тактову рису

3/4

  • Як ви гадаєте, які тривалості передають рух спокійних дітей, а які – рухливих? Обгрунтуйте свою думку.





Виконання поспівки «Спокійні діти» з танцювально-ритмічними рухами.

Каліграфічна хвилинка.

- Назвіть порядковий номер ноти «соль» (5 )

(на слайді 3: з’являється 5)

  • Назвіть порядковий номер ноти «до» (1)

  • запишіть ці цифри поруч!.

  • Яке число утворилося? (51)

(на слайді: число 51)

- Скільки в цьому числі десятків? Одиниць?

  • Пропишіть цифру 51 стільки, скільки ліній у нотному стані (5)



Вікторина «У світі музики»

  • Назвіть множину виконавців,які одночасно співають? (хор)

  • А скільки виконавців виконують соло?(1)

  • А як називають множину виконавців з 3-х співаків? (тріо)





  • А з двох виконавців ?(дует)







Робота в дуетах( парах)



Картки з прикладами





22+39= 25+15=

58+34= 59-5=

40-5= 100-4=







Відповіді прикладів.

Взаємоперевірка.

  • Молодці! Добре попрацювали в дуетах.

  • Як називають множену музикантів, які грають на різних музичних інструментах? (оркестр)

  • Хто керує оркестром? (диригент)

  • От і ми зараз спробуємо себе в ролі диригента.

Фізхвилинка.

Диригування по схемі.

  • Згадаємо схему диригування в 3-х дольному розмірі.

3

1

2



  • Що нагадує ця схема? (трикутник)

Геометрична хвилинка

Картки на партах з геометричним матеріалом.

6

6

3

5

4

2

1

7









  • Назвіть геометричні фігури. Під якими номерами вони?

  • Що не є геометричними фігурами (ламана,хвиляста,скрипичний ключ)





Сприйняття музики.



  • Ми визначили ,що оркестр це множина, колектив музикантів.

  • Послухаємо у виконанні симфонічного оркестру музику композитора М.Римського-Корсакова «Політ джмеля»







- Який характер музики?

  • Як ви зрозуміли,що музика зображає саме джмеля ?

  • (звучання скрипок-дзижчання джмеля)

  • А коли дзижчить джміль? (коли літає)

  • А як музика змогла передати політ – рух джмеля?

музика дуже швидка, то піднімалася вверх, то спускалася вниз,звучала голосніше – джміль підлітав ближче, тихіше - відлітав далі.

- Яка геометрична фігура схожа на рух джмеля? (коло)

  • Скільки було джмелів? (один)

  • А скільки інструментів зображали його політ ? (багато, множина)







Складання і розв’язування задачі за коротким записом.





У симфонічному оркестрі було





Струнних інструментів - 20шт.

Духових - ?, на 6 шт.м.

Ударних -?, на 7 шт.м.



Підсумок. Рефлексія.

  • Що найбільш запам’яталось?

  • Чи може музика щось зобразити?

  • Можна в музиці обійтися без чисел?

  • Значить зробимо висновок,що музика з математикою – друзі!

  • Закінчуємо урок піснею «Дружба»!





-80%
Курсы повышения квалификации

Профилактика нарушения зрения у детей и подростков

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Числа та музика (15.14 MB)
