Материал на украинском языке.
Мета: вправляти учнів у знаходженні значень виразів, які включають ділення на 5; формувати уміння розв язувати складені задачі , які включають збільшення або зменшення суми у декілька разів ; розвивати уміння порівнювати , узагальнювати ; закріплювати знання учнів про здоровий спосіб життя , профілактику захворювань; виховувати бережливе ставлення до власного здоров я, дружелюбність , колективізм.
Тип уроку: урок закріплення і застосування знань , умінь і навичок.
Вид уроку: бінарний урок - казка
ХІД УРОКУ:
І. Організація класу
- Любі діти , у наш клас завітали гості щирі
Привітаймо в добрий час
Гостей усмішкою й миром.
Добрий ранок , гості щирі
Ми вітаєм радо вас
І запрошуєм ласкаво
На урок у 2 клас!
- Дорогі діти , ви сьогодні такі красиві , гарні і дивлячись на вас у мене покращується настрій. А який настрій у вас ? Подаруйте мені і гостям свої усмішки.
ІІ. Повідомлення теми і мети (СЛАЙД 1)
«Мікрофон»: - Що ви очікуєте від уроку? Яким він має бути? А ви якими повинні бути на уроці?
Сьогодні у нас незвичайний урок
У казку сьогодні ми зробимо крок
Із казкою ми вже стрічались не раз
І знову вона завітала до нас.
- Чи здогадались ви яка казка завітала до нас? («Маша і Ведмідь»)
- Ви любите цей мультфільм ? (СЛАЙД 2)
(Музика з мультфільма)
- Чому ж Ведмедик не йде грати з Машею?Ой, так він же захворів!
Ведмедик:
- Ой , болить , болить. болить!
Ой не знаю що робить !
І живіт і голова
Горло , лапа і спина.
Маша: Захворів мій любий Міша
І йому потрібна тиша
Мій ведмедик стогне , плаче
І не бігає не скаче.
- Що ж робити? Будемо Мішку лікувати ? А на допомогу покличемо найкращіх друзів , адже справжній друг ніколи не залишить у біді.
(Відкривається дошка з лабіринтом і завданнями)
ІІІ. Закріплення і застосування знань , умінь і навичок.
1. Вовк (спорт) (СЛАЙД 3):
- Кожен день по розпорядку я завжди роблю зарядку
Для здоров я вона –плюс , намотай собі на вус!
Хочеш бути силачем – подружись із спортом
З ковзанами і м ячем , стадіоном , кортом.
* Математична розминка:
1. Завдання на дошці (4 учнів)
2. Завдання на карточках (таблиця ділення на 5)
3. Математичний диктант (15:5 40:5 10:5 35:5 5:5 25:5 …. . )
2. Білочка (гігієна) (СЛАЙД 4):
- Руками ти за все хапався
Звичайно вірусів набрався
Тепер додому їх приніс
Вони потраплять в рот і ніс!
Це лихо треба припинити
Скоріш із милом руки мити !
*Знайти частину від числа. Естафетою (усно): (СЛАЙД 5)
Половину 12, 14, 20,
Третину 9, 30, 12
Чверть 24 , 16, 32
3. Заєць (загартовування) (СЛАЙД 6) :
- Хочу бути я здоровим - Щоб себе загартувати
Сильним вирости стараюсь Щоб здоров ячко зміцніти
Прохолодною водою Босоніж ходжу в кімнаті
Я щоранку умиваюсь. Ніжки люблять це робити.
Гартування –це важливо
Маю настрій я чудовий
Я росту таким щасливим
Я росту таким здоровим!
*Задача (колективно , 1 на дошці)
Під час гри у доганялки з Машею їжак пробіг 3 м , заєць 5м, а вовк у 5 раз більше ніж їжак та заєць разом. Скільки пробіг вовк ?
Фізкультхвилинка
4. Їжак (корисна їжа) (СЛАЙД 7):
- Щоб вам не знадобились ліки Смородина , лимон , шипшина
Любіть моїх помічників Природа –справжній чарівник!
Це мед , калина і малина Всі фрукти , овочі, рослини -
А ще цибуля і часник ! Природні ліки - справжній дар!
В них мінерали , вітаміни –
Здоров я і життя нектар!
*Самостійна робота над задачею за коротким записом(СЛАЙД 8)
*Вибіркове розв язання прикладів №685 (СЛАЙД 9)
5. Сова (гострий зір) (СЛАЙД 10) :
- Я сова, я пташка ночі Зір зіпсувати стережись
Маю я великі очі «Тєлєк» довго не дивись
Дуже гострий зір я маю Книгу в ліжку не читай
Адже правила всі знаю. Очам відпочивать давай.
*Кругові приклади (СЛАЙД 11)
- Коли ви читали мілкий шрифт чи напружували очі?
Офтальмологічна пауза (мітки Базарного на стелі)
ІV. Домашнє завдання №690, 691 , розфарбовка з завданням
V. Рефлексія «Мікрофон»
- Ось і підходить до кінця наш урок. Скажіть чи справдились ваші очікування? Що сподобалось ?Що було важко? Чого навчились?
VІ. Підсумок уроку
- Дивіться, наш ведмедик уже одужав. Ну як ти себе почуваєш? Краще?
Давайте ще нагадаємо що ж потрібноу житті щоб ніколи не хворіти
(СЛАЙД 12, 13)
Маша: - Головне – здоровим бути Ведмідь: - А як тільки захворіє
Це потрібно всім збагнути! Зразу й сонечко тьмяніє.
Бо як є здоров я й сили Тому це запам ятай -
То весь світ людині милий! Про своє здоров я дбай!
Вчитель: - Ми відкрили вам секрети
Як здоров я зберегти
Всі виконуйте поради
Легше буде у житті.
- Сьогодні на уроці ми говорили про здоров я. Давайте побажаємо здоров я і нашим гостям та подаруємо їм вітамінні намиста з сушених фруктів , які насушили білочка з їжачком. А вас , діти , я пригощаю ягодами , які найкорисніші для людського мозку – журавлиною.
Дякуємо всім за увагу! (Музика)