«А.Тихоненко атындағы орта жалпы білім беретін мектебі» КММ
ФИЗИКА ПӘНІНЕН САБАҚ ЖОСПАРЫ
Пән мұғалімі: Сапакова А.С.
Мерзімі: 6.11.2017жыл
Сынып: 9 «А»
Сабақтың тақырыбы: Бүкіләлемдік тартылыс заңы
Сабақтың мақсаты:
Бүкіләлемдік тартылыс заңы туралы білім бере отырып, алған білімдерін практикада, есеп шығаруда қолдануға және өз бетімен, топпен жұмыс жасай білуге үйрете отырып, шығармашылыққа баулу, ұқыптылыққа, жинақылыққа, сыйластыққа, адамгершілікке, тәрбиелеу
Негізгі идеялар: Интербелсенді әдіс – тәсілдерді қолдану арқылы оқушыны өз бетімен ізденуге бағыттау. Сыни тұрғыдан ойлау қабілеттерін арттыру.
Оқушылар үшін оқу нәтижелері: Топпен жұмыс жасай біледі. Өз бетімен жұмыс жасауға машықтанады. Өз пікірін еркін жеткізуге дағдыланады..
Сабақтың түрі: жаңа білім беру
Сабақта қолданылатын әдіс – тәсілдер: сыни тұрғыдан ойлау, топтық жұмыс, интербелсенді әдіс- тәсілдер.
Сабақта қолданылатын көрнекіліктер: презентация, үлестірме қағаздар, интерактивті тақта, ноутбуктер
р/с | Сабақтың кезеңдері | Мұғалімнің іс - әрекеті | Оқушының іс - әрекеті | Күтілетін нәтиже |
1 | Ұйымдастыру |
| Сәлемдесу Кезекші сыныпта жоқ оқушыны айтады Сабаққа дайындалады
|
|
2 | Үй тапсырмасын тексеру | «Кім жылдам?» І топ: Ньютонның І заңы? Деформация дегеніміз не? Центрге тартқыш үдеудің бағыты? Периодқа кері шама? Ортаның кедергісі болмаған кездегі денелердің түсуі? ІІ топ: Ньютонның ІІ заңы? Үйкеліс күшінің түрлерін ата? Шеңбер бойымен қозғалған кездегі дененің жылдамдығының бағыты? Бір айналымға кеткен уақыт? Ауасыз кеңістікте барлық денелер қандай уақытта түседі? | Оқушылар өздері таңдаған конфетін жейді Оқушылар өз ойларын айтады
6 топқа бөлініп отырады | Оқушылардың көңіл-күйлері көтеріледі
|
3 | Жаңа тақырыпты меңгерту | Топтық жұмыс 1-топ : Бүкіләлемдік тартылыс заңының ашылуы, тұжырымдамасы. 2-топ: Кавендиш тәжірибесі, гравитациялық тұрақытылық. Топтар бірін – бірі «Бас бармақ» әдісі бойынша бағалайды. | Оқушылар постер жасайды, топпен жұмыс жасайды
| Оқушылар алған білімдерін талдап, топпен, жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, өз бетімен жұмыс жасап үйренеді. |
4 | Сабақты бекіту | Бүкіләлемдік тартылыс заңына байланысты есептер шығарту Деңгейлік есептер: А- деңгей:
В-деңгей:
С-деңгей:
Әзіл-есеп.
| Оқушылар үлестірме материалдары бойынша есеп шығарады | Оқушылар алған білімдерін практикада қолданып, топпен, жұмыс жасау дағдылары қалыптасады, өз бетімен жұмыс жасап үйренеді, шапшаң ойлауға үйренеді. |
5 | Сабақты қорытындылау (кері байланыс) Бағалау
Үй тапсырмасын беру | Бағалау парағы толтырылады Ұпайды бағаға айналдыру: 19 ұпайдан жоғары =“5” 13-18 =“4” 7-12 = “3” 0-6 = “2” Оқушыларға сұрақтар жазылған үлестірме қағаздар таратылады 15 тақырыпты оқу 12 жаттығудың есептерін тексеру | Бағалау парағында қорытынды баллдарын есептейді.
Оқушылар қалдырған сұрақтар келесі сабақтың басында ашылып талқыланатын болады. Үй тапсырмасын күнделікке жазады | Оқушыларда тақырып бойынша толық білім қалыптасады, өзін- өзі бағалайды. Сабақтан алған әсерін білдіреді. |
«А.Тихоненко атындағы орта жалпы білім беретін мектебі» КММ
«МИФ» ӘБ-нің күнінде өткізілген ашық сабақ тақырыбы:
«Бүкіләлемдік тартылыс заңы»
Өткізген: физика пәні мұғалімі А.Сапакова
2017-2018 оқу жылы